Skocz do zawartości

Koronawirus a wyjazd do Włoch...


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 812
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesteś pewien, że ograniczenia nie pomogły w zahamowaniu rozwoju epidemii ? Skąd mogli wiedzieć, że szczepienia za komuny nas uratowały i nie będzie jak we Włoszech ?
Niczego w tej epidemii nie mozna byc jeszcze pewnym. Można natomiast być pewnym ze zatrzymanie kraju na 2 miesiace spowoduje spadek PKB o więcej 300 mld zl, dezorganizację płatnosci i powiązań kooperacyjnych, katastrofę w kredytach i handlu, serie upadków lub wstrzymania inwestycji i modernizacji a skupienie sie małych i średnich na strategii przetrwania. To takie ogólnikowe hasła. Ile osobistych nieszcześć i dramatow kryje sie za nimi -warto sobie uświadomić. Dlatego przeciaganie zakazow w imie populizmu i poprawnosci, jak również "na wszelki wypadek" jest rownie zbrodnicze jak nicnierobienie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na M.Ali, Andrew Gołota, Pszemek Saletai inni heavyweight. Od brania strzałów na dynie, nie chronionej przez kask skończyli/wyglądają, jak wyglądają. Nie jest to trafne porównanie vs maski i covid.

No właśnie. Mając tylko maskę mamy nieco większe ryzyko oberwać skutecznie, niż mając pełny rynsztunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego w tej epidemii nie mozna byc jeszcze pewnym. Można natomiast być pewnym ze zatrzymanie kraju na 2 miesiace spowoduje spadek PKB o więcej 300 mld zl, dezorganizację płatnosci i powiązań kooperacyjnych, katastrofę w kredytach i handlu, serie upadków lub wstrzymania inwestycji i modernizacji a skupienie sie małych i średnich na strategii przetrwania. To takie ogólnikowe hasła. Ile osobistych nieszcześć i dramatow kryje sie za nimi -warto sobie uświadomić. Dlatego przeciaganie zakazow w imie populizmu i poprawnosci jest rownie zbrodnicze jak nicnierobienie...

 

No właśnie - niczego nie można być pewnym więc nie osądzajmy.

W sumie mogą też być dobre strony - może ludzie zrozumieją, że PKB i konsumpcja to nie to co najważniejsze. 

Ta blokada kraju trwa właściwie od 2-3 tygodni, w sumie będzie nieco ponad miesiąc. Przeżyjemy.

 

Zostaje pytanie komu zależy na udupieniu gospodarki, i kto odniesie z tego największe profity?

 

Ludzie naprawdę w to wierzą ? :D Kaczyński z Dudą namówili Chińczyków by ci się zarazili w nadziei, że zaraza przeniesie się do USA ? :D

Żal d..e ściska :/

 

 

No właśnie.
Mając tylko maskę mamy nieco większe ryzyko oberwać skutecznie, niż mając pełny rynsztunek.

 

A dotarło, że maski służą do tego, by będąc nieświadomym, bezobjawowym zarażonym nie zarażać innych ? Każdy Azjata traktuje to jako oczywistą oczywistość a u nas wciąż Anielka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - niczego nie można być pewnym więc nie osądzajmy.

W sumie mogą też być dobre strony - może ludzie zrozumieją, że PKB i konsumpcja to nie to co najważniejsze. 

Sam staram się w coraz mniejszym stopniu gonić za każdą złotówką i stawiać na inne wartości, ale odcinanie ludzi od aktywności na świeżym powietrzu i zamykanie ich w domach, gdy i tak już 90% swojego czasu spędzają w zamkniętych pomieszczeniach - tego już chyba nikt nie jest w stanie obronić.

 

A co do PKB... gdybyśmy żyli w kraju całkowicie samowystarczalnym i zamkniętym na resztę państw, można sobie eksperymentować, ale "kto stoi w miejscu, ten tak naprawdę się cofa" uczestnicząc w systemie naczyń powiązanych. Szczęście w nieszczęściu, że prawie cały świat "stanął w miejscu", tyle że niektóre gospodarki już się z tego budzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie ta izolacja ale niejednoznaczność przepisów jest wkurzająca. Z jednej strony wciąż wisi na stronie rządowej zapis, że można wyjść na spacer czy rower w ramach potrzeb życiowych a z drugiej wisi groźba kary administracyjnej do 30 tysięcy. To jakiś obłęd. 

 

Co do drugiego akapitu - nas akurat ten wirus tylko lekko trąci - mam nadzieję. Szczepienia przeciw gruźlicy i ich magiczny wpływ, przetrzymanie epidemii izolacją do czasu wzrostów temperatury, piekielnie zdyscyplinowane społeczeństwo - diabli wiedzą co jeszcze. Czuję zwycięstwo Dudy w pierwszej turze i to miażdżące :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego akapitu - nas akurat ten wirus tylko lekko trąci - mam nadzieję. Szczepienia przeciw gruźlicy i ich magiczny wpływ, przetrzymanie epidemii izolacją do czasu wzrostów temperatury, piekielnie zdyscyplinowane społeczeństwo - diabli wiedzą co jeszcze. Czuję zwycięstwo Dudy w pierwszej turze i to miażdżące :/

 

A Ty co Pytia jesteś???

 

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Całe mnóstwo jest artykułów na ten temat, ale postarałem się wybrać nieco bardziej rzetelne źródło: https://www.national...z-nerki-i-serce

W skrócie artykuł traktuje o powikłaniach. Wirus uszkadza nie tylko płuca, lecz także nerki, wątrobę, serce i obwodowy układ nerwowy. Te organy regenerują się niezwykle powoli, więc niektórzy chorzy mogą być inwalidami do końca życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się badanie, w którym lek przeciwmalaryczny- hydroksychlorohina wydaje się zwiększył śmiertelność.
( u ciężko chorych.... ) ...dzięki Bogu, że siostra forumowicza-Andrzeja z anosmią... lekko to przeszła)
A Remdesivir na Ebola podobno skraca okres wypisu z OIMOu do 6 dni.
Gilead’a akcje poszły w górę po nielegalnym przecieku informacji z konferencji lekarskiej w Chicago. Po czym Bostońska grupa próbowała zdementować te fascynacje jako przedwczesne.
U mnie pojawiły się testy na Koronę.... które można zakupić, zrobić sobie wymaz i wysłać pocztą do badania.
Tak myślę, że jakby Polski rząd się postarał, to każdy mógłby z kartą do głosowania wrzucić do tej samej skrzynki próbkę na badanie....
nie jestem pewna czy wymaga to plucia do probówki .... więc jeśli większość z nas tak jak ja nie umie pluć precyzyjnie wiec jest duża szansa zebrania się materiałów na innych ważnych kartach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się badanie, w którym lek przeciwmalaryczny- hydroksychlorohina wydaje się zwiększył śmiertelność.
( u ciężko chorych.... ) ...dzięki Bogu, że siostra forumowicza-Andrzeja z anosmią... lekko to przeszła)
A Remdesivir na Ebola podobno skraca okres wypisu z OIMOu do 6 dni.
Gilead’a akcje poszły w górę po nielegalnym przecieku informacji z konferencji lekarskiej w Chicago. Po czym Bostońska grupa próbowała zdementować te fascynacje jako przedwczesne.
U mnie pojawiły się testy na Koronę.... które można zakupić, zrobić sobie wymaz i wysłać pocztą do badania.
Tak myślę, że jakby Polski rząd się postarał, to każdy mógłby z kartą do głosowania wrzucić do tej samej skrzynki próbkę na badanie....
nie jestem pewna czy wymaga to plucia do probówki .... więc jeśli większość z nas tak jak ja nie umie pluć precyzyjnie wiec jest duża szansa zebrania się materiałów na innych ważnych kartach.

Można napluć na kartę do głosowania, którą odbierze nie poczta a sanepid i przy okazji badania odczyta głos, 2w1 nie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...