Skocz do zawartości

Koronawirus a wyjazd do Włoch...


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 812
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wojsko na ulicach kontrolujące każdego przechodnia to zapewne będzie standard za jakiś czas. Z resztą, ten pomysł nie byłby taki zły, gdyby rzołnierze dysponowali dużą ilością szybkich jednorazowych testów.
(...)
Nie zdziwię się, jeśli ktoś któregoś dnia wpadnie na pomysł, aby każdy człowiek wychodzący z domu był zaobrączkowany jak gołębie i miał obrożę z GPS-em. :)

Chiny tak już mają -wojsko używa termiczne okulary- obserwują ulicę- może 10 osób i okulary wyświetlają temperaturę obserwowanych ludzi.

Na razie eliminują tych z gorączką!

Korea Pd. testowała i śledziła przypadki właśnie używając GPS na bazie telefonów.
Australia też tak robi- ale za samokwarantannę osób po powrocie z podróży międzynarodowej - płaci 150$ za dzień przez dwa tygodnie za siedzenie w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiny tak już mają -wojsko używa termiczne okulary- obserwują ulicę- może 10 osób i okulary wyświetlają temperaturę obserwowanych ludzi.

Na razie eliminują tych z gorączką!

Korea Pd. testowała i śledziła przypadki właśnie używając GPS na bazie telefonów.
Australia też tak robi- ale za samokwarantannę osób po powrocie z podróży międzynarodowej - płaci 150$ za dzień przez dwa tygodnie za siedzenie w domu.

eliminowanie wylacznie  na podst temperatury nie ma sensu: jak tez twierdzenie, ze skor ktos nie byl szczepiony p grypie to musi miec….. grype a nie Covid...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zaraz... zaraz! Czy ona Hiszpankę przeżyła??? W takim razie teraz to już jej nic nie grozi! Jest nie do zdarcia!

 

 

Jak widać ta sympatyczna seniorka zachowuje więcej zdrowego rozsądku i godności osobistej niż połowa tego forum.

Chyba urodziła się po hiszpance. Ma niewiele ponad półtora metra wzrostu, waży z czterdzieści kilo i wstyd ją zabrać do lekarza, bo się na nich wydziera :angry:. Ale mojego męża uwielbia ("mój ukochany wnuczek") i mnie też. Teraz poszła do fryzjera, bo "musiała", a dziadek jej nie upilnował. A może mu nie zależało, bo chciał mieć chwilę spokoju? Jest taka możliwość ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za HK przemawia  tzw ambidextrous  magazin release system - jako, ze strzelam "z lewego oka" ten system ma sens dla mnie

poza tym niezawodnosc ma lepsza niz Glock , ktory byl moim wyborem  Nr 1

 

Ja też strzelam z lewego oka ale ambidextrous to nie oko tylko ręka - przecież jedno z drugim nie ma związku ... Ale jak nie masz nawyku szukania kciukiem to HK jest świetną bronią. 

Chyba każdy pistolet ma wersję ambidextrous. Glock jest fajny ale źle leży w dłoni. Mój typ to CZ 85 - świetna konstrukcja na bazie Siga, fantastyczny spust no i mam z niej najlepsze skupienie. Można się śmiać :D

 

Ale - chyba, że nie chcesz odpowiadać - kurkowy czy bezkurkowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też strzelam z lewego oka ale ambidextrous to nie oko tylko ręka - przecież jedno z drugim nie ma związku ... Ale jak nie masz nawyku szukania kciukiem to HK jest świetną bronią. 

Chyba każdy pistolet ma wersję ambidextrous. Glock jest fajny ale źle leży w dłoni. Mój typ to CZ 85 - świetna konstrukcja na bazie Siga, fantastyczny spust no i mam z niej najlepsze skupienie. Można się śmiać :D

 

Ale - chyba, że nie chcesz odpowiadać - kurkowy czy bezkurkowy ?

semi nie wiem jak to przetlumaczyc na polski

Powinienem Cie spytac przed zakupem, ale musialem dzialac szybko

mam nadzieje, ze nie wybralem zupelnie zle

 

moim kryterium bylo min zawartosc magazynka: tutaj 15 naboi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

semi nie wiem jak to przetlumaczyc na polski ...

Samopowtarzalna - broń automatyczna niewymagająca przeładowania po każdym strzale. Przeładowanie następuje automatycznie aż do czasu opróżnienia magazynka. Może strzelać wyłącznie ogniem pojedynczym. Do wyłączania po każdym strzale mechanizmu spustowego służy przerywacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze nie dojdzie do apokalipsy tak - amo jest racjonowana.. ad czerwony: absolutna prawda za HK przemawia tzw ambidextrous magazin release system - jako, ze strzelam "z lewego oka" ten system ma sens dla mnie poza tym niezawodnosc ma lepsza niz Glock , ktory byl moim wyborem Nr 1

O wyborze broni powinna decydować funkcjonalność i leżenie broni w dłoni. Tak by wszystkie czynności z obsługa broni jak usuwanie zacięcia, wymiana magazynka, dało się wykonać bez zmiany uchwytu dłoni na rękojeści (by dosięgnąć kciukiem do zatrzasku zamka i magazynka) oraz ściąganie języka spustowego środkowa częścią paliczka dalszego przy zachowaniu przerwy pomiędzy palcem a korpusem/zamkiem broni (język spustowy w skrajnym położeniu przy zgiętym palcu). Przyrządy celownicze i mechanizm spustowy w większości nowoczesnych pistoletów można dopasować pod siebie. Nigdy nie leżał mi Glock i USP bo mają duży uchwyt, a ja mam mała dłoń i przy strzelaniu dynamicznym, czy z dysfunkcjami traciłem ułamki sekund na poprawianie uchwytu. Dodatkowo w pistoletach wykonanych z kompozytów przeszkadza mi zauważalna zmiana wagi w miarę ubywania naboi w magazynku. Przy cięższej broni, ta różnica nie jest tak odczuwalna, czy mamy w magazynku 15-17 szt. amunicji czy 1 szt. Za to uwielbiałem Browning HP, a prywatnie mam CZ 75 kompakt, bo idealnie leży mi w dłoni, a celnością nie ustępuje innym. Wpływ na niezawodność ma również jakość amunicji. Jeśli chcieliśmy potrenować dysfunkcje broni, to używaliśmy gorszej amunicji, przy której zacięcia zdarzały się bardzo często, albo kolega ładował nam magazynek, co któryś nabój wkładając samą łuskę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle o ckm wzór 30 na te ciężkie czasy.

Nie wiem czy gdzieś kupisz, ale jak szukasz czegoś dużego to masz: https://militarialod...Minigun-CA/7193

 

Tylko wiesz, takie metody mogą być w dzisiejszych czasach mało efektywne, bo jak będziesz próbował z dachu obładowany skrzyniami amunicji w ten sposób zatrzymać SPOWOLNIĆ tłumy próbujące cię napaść za ostatnią puszkę szprotek w lodówce to ktoś cię ściągnie z takiego Sako A7 i się skończy. :)

 

13tw8n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też strzelam z lewego oka ale ambidextrous to nie oko tylko ręka - przecież jedno z drugim nie ma związku ... ?

Teoria mówi, że mierzy się okiem dominującym, trzeba najpierw sobie sprawdzić u siebie, czy jest to oko prawe czy lewe. Jednak są wyjątki, mam oko dominujące prawe i strzelając z broni z kolbą (wymagającej oparcia jej na ramieniu, może to być pm, karabinek, karabin), celuję prawym okiem, podobnie strzelając z pistoletu z jednej ręki, jeśli trzymam broń w prawej ręce. Strzelając z pistoletu oburącz celuję lewym okiem, tak już mam. Być może to na skutek astygmatyzmu, który zdiagnozowano u mnie w wieku 50 lat :). Wcześniej miałem kilkukrotnie badany wzrok i nigdy nie stwierdzono żadnej wady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! co tutaj się podziało ale i tak lepiej niż na konkurencyjnym forum, które sobie właśnie przejrzałem, tam już kompletny odlot.

 

Jeden szukał wirusa po lesie i nie znalazłszy go stwierdził, że wirus nie istnieje, inny  dzięki swoim prywatnym kontaktom we Włoszech stwierdził, że tam nikt nie umiera i oficjalne doniesienia to bujda na resorach.

 

Jeszcze nie tak dawno jak wspomniałem o broni to dostałem tutaj niezły ochrzan ale widzę, że sytuacja się rozwija. Mimo wszystko proponuje zakończyć wątek militarny......!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! co tutaj się podziało ale i tak lepiej niż na konkurencyjnym forum, które sobie właśnie przejrzałem, tam już kompletny odlot.

 

Jeden szukał wirusa po lesie i nie znalazłszy go stwierdził, że wirus nie istnieje, inny  dzięki swoim prywatnym kontaktom we Włoszech stwierdził, że tam nikt nie umiera i oficjalne doniesienia to bujda na resorach.

 

Jeszcze nie tak dawno jak wspomniałem o broni to dostałem tutaj niezły ochrzan ale widzę, że sytuacja się rozwija. Mimo wszystko proponuje zakończyć wątek militarny......!!!

 

A ja proponowałem na początku, żeby odstrzelić tych 20 paru zakażonych i byłoby po sprawie to nikt nie słuchał :P

A teraz wszyscy chcą kupować pistolety i się zabijać o puszkę szprotek :P

 

Tu się muszę zgodzić....kompletny odlot
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja... przestaje czytać ten wątek... z całym szacunkiem ale bije Wam korba od tego siedzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ps: Sig Sauer albo beretta wystarczy. Glocka polecam dla dziewczyn, dla mnie za lekki. Jak będą z tego corona-zombie to AK przebija szynę kolejową, da radę.  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...