Skocz do zawartości

Koronawirus a wyjazd do Włoch...


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek, a co mieli dać się zamknąć na austriackiej granicy na 2 tygodnie??
Nie licz na pomoc żadnych służb w sytuacji zagrożenia. Jedyne co potrafią zrobić to spacyfikować w areszcie ale nie tych co trzeba. Siedząc w domu przez 14 dni jesteś w stanie zapewnić przynajmniej ten sam poziom bezpieczeństwa sanitarnego co w ich kwarantannach, szczególnie takich, gdzie skoszarują w jednym miejscu setki osób powracających z różnych miejsc. Tam jak nawet nie byłbyś wcześniej chory to z pewnością zachorujesz.



Po pierwsze powinni zastanowic sie wczesniej ze do takiej sytuacji moze dojsc i tyle.
I moze nie byc tak cholernie dumnym z siebie ?
Naprawde uwazasz ze jest czym sie chwalic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 812
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwsze powinni zastanowic sie wczesniej ze do takiej sytuacji moze dojsc i tyle.
I moze nie byc tak cholernie dumnym z siebie ?
Naprawde uwazasz ze jest czym sie chwalic?

 

Czemu sądzisz, że się tym chwalą? Sądzę, że raczej zdają relację z tego jak było. Może błędnie odbieram motywację, ale niejako z założenia staram się w tych postach nie szukać drugiego dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,
nikogo nie przechytrzyli. Wrócili po prostu do domu.
Ja też w piątek wróciłem, ale skoro uważasz, ze stanowię zagrożenie możesz mi fundnąć powrót do miejsca gdzie byłem :)
A tak poważnie to dwa kraje są bardzo dużym zagrożeniem (Włochy, Hiszpania) i moje pytanie do Ciebie: Ilu naszych rodaków z mazowieckiego zostało przebadanych po feriach we Włoszech? Kto stanowi większe zagrożenie? Danny de Vino powracający ze  Szwajcarii czy oni?



Tydzien temu sytuacja byla inna i podczas feri mazowieckich tez inna.
W pierwszym wypadku istnialy juz duze przeslanki zeby rezygnowac z wyjazdow w Alpy w drugim niekoniecznie.
Widzisz roznice?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu sądzisz, że się tym chwalą? Sądzę, że raczej zdają relację z tego jak było. Może błędnie odbieram motywację, ale niejako z założenia staram się w tych postach nie szukać drugiego dna.


Tak to odebralem: "wyjezdzilismy sie w a wy frajerzy, panikarze siedzicie na tylkach w domach bojac sie innej grypy a my na sam koniec za piec dwunasta blyskotliwa zagrywka uniknelismy utrudnien"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu sądzisz, że się tym chwalą? Sądzę, że raczej zdają relację z tego jak było. Może błędnie odbieram motywację, ale niejako z założenia staram się w tych postach nie szukać drugiego dna.

Cześć

Logicznym byłoby zamieszczenie relacji z wyjazdu w osobnym temacie, dotyczącym tego wyjazdu, skoro wszystko przebiegało normalnie. Pisanie o tym , że się wyjeździli w tym konkretnym temacie dotyczącym spraw związanych z epidemią, jednoznacznie przekazuje intencje.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu sytuacja byla inna i podczas feri mazowieckich tez inna.
W pierwszym wypadku istnialy juz duze przeslanki zeby rezygnowac z wyjazdow w Alpy w drugim niekoniecznie.
Widzisz roznice?

 

Sytuacja była taka sama. Nikt wtedy nie zamknął ośrodków, nie zakazał podróżowania, a ryzyko było podobne więc sorry nie widzę różnicy. I nie uważam, że chcieli "nam frajerom" pokazać środkowy palec, a tak odbieram Twój atak na nich. Dla jasności - nie znam ich i nigdy pewnie nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria 1359 wykrytych na 8,57 mln mieszkańców

Hiszpania 6391 wykrytych na 46,66 mln mieszkańców

 

Do the math.

 

To jeszcze poproszę o sprawdzone dane ile testów wykonano, bo jak znam "bankierów" to zrobili ich duuuuużo więcej. Już wyżej pisałem - nie liczy się ilość zachorować tylko ilość testów. I dlatego u nas jest tak mało przypadków :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, wyjechałem do Szwajcarii 29 lutego (na miejscu byłem 1 marca rano). Wtedy był tam jeden wypadek kironavirusa w


Nieprawda, bylo ich juz duzo wiecej. Wystarczy spojrzec w statystyki.
Ale tak jak pisalem: moim celem nie byla krucjata z Toba ale pokazanie pewnej blednej postawy. Teraz dyskusja na ten temat jest juz bez sensu...a szczegolnie jej ramy ktore przybraly forme groteski ( a nie to bylo moim celem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corona coroną, a służba zdrowia w dziurze:

- dziś wpadł do mnie przyjaciel ze świeżo odebranymi wynikami / zdjęciem RTG z opisem, gdzie poza opisem stanu kręgosłupa widniał dopisek: podejrzenie tętniak aorty brzusznej z zaleceniem pilnego USG jamy brzusznej

- obdzwoniliśmy (czasami czekając 15-20 min. na połączenie) kilka dolnośląskich placówek medycznych w tym prywatne kliniki - nigdzie nie przyjmują pacjentów, możliwe są konsultacje telefoniczne i zdalne wypisanie recepty. TYLE.

- jedyna mozliwość dostania się do lekarza do Erka !!!

 

Zaczynam mieć wrażenie, że w dłuższym czasie poboczne ofiary corony mogą być większe aniżeli bezpośrednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

ski toury pozostały :)  Na Czarnej Górze resztki śniegu, ale piękne słońce i nie ma kolejek

Ktoś wie  jakie warunki w Karkonoszach  ? czy można jeszcze na tourach połazić gdzieś

 

W temacie wirusa bazując na tym co oficjalnie WHO podaje ( bo na czymś trzeba )

Korona dashboard: https://experience.a...5beeeee1b9125cd

sezonowa grypa:    https://www.who.int/...ts/2017/flu/en/

Grypa jednak daje radę !! Nie mówiąc już o chorobach serca, cukrzycy czy choćby stresie

 

Pozdrawiam

Czy rozumiesz zwrot Each Year ? Ile mamy w tym roku tego Year ? 80 dni ? Jeśli na CoV zmarło 8.7 tys ludzi to oni już na grypę nie umrą bo przecież nie żyją, ale śmierć w przypadku CoV nie zmienia ilości ludzi którzy umrą na zawał, udar, grypę, w wypadkach itd. 

Dzisiaj zmarło we na CoV Włoszech 475 ludzi. Pewnie zmarło jeszcze kupę ludzi z innych przyczyn, ale na tę chorobę zmarło w ciągu jednej doby 475 osób w jednym państwie. Ci ludzie mogli dalej żyć ale nie żyją bo zachorowali na niegroźnego głupiego wirusa prawie takiego jak grypa.

Czy zdajesz sobie sprawę, że mnożnik jest około 1.2 i za 5 dni liczba zgonów dziennie przekroczy 1000 jeśli będzie postępować tak jak do tej pory ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć wrażenie, że w dłuższym czasie poboczne ofiary corony mogą być większe aniżeli bezpośrednie.

Dokładnie to rozpowiadam w swoim środowisku, choć nie jest to popularny pogląd. Niestety tych skutków nikt nie policzy, bo nie ma jak raportować. Wbrew optymizmowi w wypowiedziach rządu jest źle, do lekarza dostać się graniczy z cudem. Całkiem niedługo będzie alternatywa być badanym przez lekarza w tym samym ubraniu i pomieszczeniu co poprzedni chorzy, miał koronę czy nie, a lekarze będą musieli mieć w nosie czy pacjent ma CoV, póki co w ogóle ludzie nie są badani. To skutek idiotycznych procedur ministerialnych i konsultanckich i braku sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do worta i jemu podobnych, to są skutki tego typu postaw jak prezentujecie tu na forum:

 

https://wiadomosci.o...a-hejtu/x7c4ld9

 

W ordynarny sposób manipulujesz, w przyszłości radzę lepiej przemyśleć treści i ich intensywność w przekazie, zakładam, że robisz to bezmyślnie,

możliwe również, że robisz to z premedytacją kierowany bliżej nieokreślonymi pobudkami.

 

Twoja aspołeczna postawa i jej kreacja tutaj , może przynieść wymierne szkody bez względu na idee, które reprezentuje i ludzi wśród, których

znajduje akceptacje.

 

 

Czasami  nawet szczytne idee mogą prowadzić do katastrofy jeśli niosą ze sobą źle skalkulowane ryzyko.

 

 https://www.salon24....ykow-na-ulicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ordynarny sposób manipulujesz, w przyszłości radzę lepiej przemyśleć treści i ich intensywność w przekazie, zakładam, że robisz to bezmyślnie,

możliwe również, że robisz to z premedytacją kierowany bliżej nieokreślonymi pobudkami.

 

Twoja aspołeczna postawa i jej kreacja tutaj , może przynieść wymierne szkody bez względu na ideę, które reprezentuje i ludzi wśród, których

znajduje akceptacje.

 

 

Czasami  nawet szczytne idee mogą prowadzić do katastrofy jeśli niosą ze sobą źle skalkulowane ryzyko.

 

 https://www.salon24....ykow-na-ulicach

 

Wort, ale to jest wyłącznie Twoje zdanie i musisz to przyjąć do wiadomości, że ludzie mają diametralnie inne poglądy niż Ty, do czego mają pełne prawo. Nie odnosiłem się do tej pory bezpośrednio do Twoich wpisów, ale skoro postawiłeś na otwartą wymianę zdań to odpowiem wprost to co myślę: jak dla mnie zachowujesz się jak stetryczały histeryk, uważający się za krynicę wszelkiej mądrości tego forum (a może i świata). Wymądrzasz się, non stop pouczasz wszystkich dookoła jak mają żyć. Proponuję więcej krytycyzmu wobec bodźców dochodzących z otaczającego świata, poczucia własnej doskonałości a także więcej samodzielności myślowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wort, ale to jest wyłącznie Twoje zdanie i musisz to przyjąć do wiadomości, że ludzie mają diametralnie inne poglądy niż Ty, do czego mają pełne prawo. Nie odnosiłem się do tej pory bezpośrednio do Twoich wpisów, ale skoro postawiłeś na otwartą wymianę zdań to odpowiem wprost to co myślę: jak dla mnie jesteś stetryczałym histerykiem, uważającym się za krynicę wszelkiej mądrości tego forum. Proponuję więcej krytycyzmu wobec bodźców dochodzących z otaczającego świata i więcej samodzielności myślowej. Na razie to zachowujesz się jak nudny zgred, który non stop poucza wszystkich dookoła jak mają żyć.

 

Owszem, może czasami uderzam w zbyt mentorski ton, ale staram się to robić tylko wtedy kiedy sprawy, o których

piszę wydają się dla mnie ważne, przypięto mi tutaj kiedyś prześmiewczo łatkę "Wujka Dobrej Rady"  i nie

robię sobie z tego ceregieli.

 

Ja natomiast postrzegam Cię tak jak niżej:

kb.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd robi wszystko co może żeby spłaszczyć narastanie epidemii. To najważniejsze żeby ilośc przypadków nie doprowadziła do zapaści służby zdrowia.I tyle na razie możemy zrobić tylko tyle.Na razie można być dumnym z nas Polaków. W Katowicach na prawdę wielu bardzo wielu potraktowało to poważnie

Zmień kanał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...