Skocz do zawartości

Koronawirus a wyjazd do Włoch...


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w Chinach wybuchnie na nowo epidemia to będzie problem bo zdusili epidemie i ekonomie i juz nie będą mieć poduszki finansowej

We Włoszech wszystko się rozpieprzyło  zdrowie i ekonomia

Anglicy czy tez Niemcy wybrali chyba metodę powstrzymywania epidemia bez zadławiania gospodarki ale oni maja wsparcie swojej dobrej medycyny

My wybraliśmy raczej metodę duszenia wirusa i ekonomi zobaczymy jak to nam wyjdzie co jest chyba racjonalne ze względu na naszą medycyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 812
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 Być może mogą sobie na nią pozwolić, bo maja lepszą służbą zdrowia.

 

 

Podejście Brytyjczyków do epidemii jest tożsame jakie mają do  publicznej służby zdrowia, jest bo być musi.

Myślę, że dla Brytyjczyków jest nie do wyobrażenia, że mogliby się poddać takim restrykcjom, więc nawet nie próbują,

tym bardziej, że to jest chyba najbardziej mobilny naród na świecie, wszędzie ich pełno.  Kwarantanną

musieliby objąć bardzo dużą liczbę ludzi, pewno wyliczyli, że to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglicy czy tez Niemcy wybrali chyba metodę powstrzymywania epidemia bez zadławiania gospodarki ale oni maja wsparcie swojej dobrej medycyny

 

 

Jakie wsparcie? Ich służba zdrowia jest sporo gorsza niż nasza.

 

Moja siostra mieszka w UK i nawet zębów nie może sobie wyleczyć (prywatnie), bo Ci lokalni partacze nie umieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciałeś grubasem, 787 czy 789? 10 godzin to pachnie Singapurem.

 chyba 787-9  nie znam się na tym, ale miał trzy klasy

ale spoko przyleciałem z drugiej strony :)

Na całych Wielkich Antylach 4 osoby zarażone.

Z ciekawostek z ankiety jest pytanie tylko o adres zameldowania, co nie zawsze jest tożsame z zamieszkaniem (ja tak mam). I dylemat który wpisać? Mnóstwo ludzi mieszka w Wawie, a meldunki mają po całej PL. Dla obcokrajowców jest tylko pytanie o hotel - też bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z ciekawostek z ankiety jest pytanie tylko o adres zameldowania, co nie zawsze jest tożsame z zamieszkaniem (ja tak mam). I dylemat który wpisać?

 

To zależy czy chcesz żeby Cię w razie jakiegoś zarażonego pacjenta na pokładzie znaleźli czy też wolisz żyć w błogiej nieświadomości i ewentualnie w przypadku objawów leczyć się samemu. Podejrzewam, że znaczna część osób wybrała drugą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcesz żeby Cię w razie jakiegoś zarażonego pacjenta na pokładzie znaleźli czy też wolisz żyć w błogiej nieświadomości i ewentualnie w przypadku objawów leczyć się samemu. Podejrzewam, że znaczna część osób wybrała drugą opcję.

Czepiam się nie dlatego, że chcę lub nie aby mnie znaleźli tylko jest to mało precyzyjne. W większości dokumentów teraz pytają o zamieszkanie, lub o oba. Na całe szczęście pytają też o telefon :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiam się nie dlatego, że chcę lub nie aby mnie znaleźli tylko jest to mało precyzyjne. W większości dokumentów teraz pytają o zamieszkanie, lub o oba. Na całe szczęście pytają też o telefon :)

 

Akurat na pytanie o nr telefonu nie musisz odpowiadać jeśli nie chcesz. Jednakże znając Cię osobiście jako wielce prawomyślnego i empatycznego wobec innych człowieka zakładam, że chciałeś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka. Być może fake a być może nie. Jeśli już widzieliście to przepraszam.

https://oko.press/fi...uracja-giganta/

Dobrze robią. Chcą być przygotowani na kolejne pomysły - niezależnie od tego czy te pomysły będą.


Zdaje się, że biorą pod uwagę zamknięcie miast. Nie wiem na ile prawdziwa, ale dotarła do mnie informacja o szlabanach w stolicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ze Szwajcarii z 2018r. Wtedy jak zapomniałeś paszport.  

 

Nie pamiętam abym zapomniał paszport :) ale pamiętam jak jeden z uczestników zapomniał wszystkich papierów bo zostawił samochód w warsztacie.

Ale jak znam siebie (a znam) to na którymś z tych wyjazdów mogłem nie mieć dokumentów :) :) :) 

 

pozdrawiam R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam abym zapomniał paszport :) ale pamiętam jak jeden z uczestników zapomniał wszystkich papierów bo zostawił samochód w warsztacie.

Ale jak znam siebie (a znam) to na którymś z tych wyjazdów mogłem nie mieć dokumentów :) :) :)

 

pozdrawiam R

 

Ja zapamiętałem Twoje kulinarne talenty, to był ten wyjazd na którym nie było Jurasa a byliśmy w dwa busy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to zabrzmi żel, bezdusznie, okropnie ale te kilkadziesiąt, kilkaset, czy kilka tysięcy ofiar COVID to nic w porównaniu tego co czeka miliony Polaków z powodu tej paniki według mnie systemowo zarządzanej i prowadzonej. 

To chyba najbardziej klasyczny scenariusz filmów sensacyjnych i sci-fi. Jest czarny charakter, tajna sekta, obca cywilizacja i td., w każdym razie jakieś zło które chce zniszczyć albo zniewolić świat. Standardowo wszystko jest owiane wielką tajemnicą, którą musi rozwikłać jakiś śmiałek ratujący świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - tak, masz rację. Zdecydowanie masz rację. 

Tylko co właściwie robić w takich sytuacjach ? Można puszczać mimo uszu raz, drugi. Można delikatnie zwrócić uwagę - nie zadziała. I jest gdzieś granica za którą trzeba zareagować. I to zareagować adekwatnie do poziomu. Czasami z chamem trzeba po chamsku bo inaczej niestety - nie zrozumie. To jest zresztą problem naszej tzw. inteligencji - od zawsze była "kawiarniana" ale dobitnie nie potrafiła.

 

Spójrz - obruszyłeś się na moją wypowiedź ale jakoś "gówniany kraj" Cie nie ruszył. Niemcy, Amerykanie, Chorwaci, Francuzi, inni są ze swoich krajów dumni - nawet , jeżeli nie wszystko im się podoba. U nas jest jak jest właśnie przez takie postawy do których - pewnie bez nadmiaru wdzięku - się odniosłem. To nie kraj jest gówniany tylko część społeczeństwa. Trudno. 

 

A co do poziomu forum - daj spokój. Wstyd o tym pisać.

 

Reagować ale nie w taki sposób, Odnośnie kraju w którym żyjemy, to osobiście nie jestem jego apologetą. Nie używam wprawdzie określeń na g... natomiast powodów do dumy też absolutnie nie dostrzegam. Każdy ma prawo do własnej optyki i musimy to wzajemnie szanować. Odnośnie poziomu forum, to sami go kształtujemy, właśnie przez jakość naszych wpisów oraz szacunek dla innych userów oraz ich poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zawsze szukają dla siebie lepszego miejsca do życia. 2 miliony Ukraińców wybrało Polskę bo tu żyje się lepiej niż na Ukrainie. 1,5ml Polaków wybrało inne kraje jako swój dom bo tam żyje im się lepiej niż w Polsce. Wszyscy jesteśmy Ludźmi (Muzułmanie również), Europejczykami, Ślązakami, Katowiczanami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reagować ale nie w taki sposób, 

 

A w jaki sposób ?  W jaki sposób Ty zareagowałeś ?   Milczeniem ? Poważnie pytam bo mi nie do śmiechu.

 

 

Odnośnie kraju w którym żyjemy, to osobiście nie jestem jego apologetą. Nie używam wprawdzie określeń na g... natomiast powodów do dumy też absolutnie nie dostrzegam. 

 

A ja dostrzegam. Pracowałem z Niemcami, Francuzami, Włochami  i Amerykanami. Niemcy zazdroszczą nam elastyczności i kreatywności, szerokości spojrzenia. Umiejętności wybrnięcia z każdej sytuacji. Tego, że nie boją się w środku nocy wyjść w Warszawie na Starówkę. Francuzi - umiejętności dowożenia na czas, spięcia się i dowiezienia (to znaczy oni niczego nie zazdroszczą ale doceniają ;D ). O włoskiej organizacji i podejściu do pracy wolę nie pisać. Jest z czego  być dumny. To, że ostatnio jest jak jest -  minie. 

 

 

Odnośnie poziomu forum, to sami go kształtujemy, właśnie przez jakość naszych wpisów oraz szacunek dla innych userów oraz ich poglądów.

 

Co do pierwszej części zdania - częściowo (jako zbiorowość) tak. Co do końcówki - nie. Po prostu nie każdy człowiek, nie każde poglądy i nie każdy wpis zasługuje na szacunek. Przykre ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...