Skocz do zawartości

Koronawirus a wyjazd do Włoch...


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, do tego czasu niewiele zrobimy a za 2 tygodnie poszukamy winnych. Będzie dyskusja dlaczego nie zamknięto tego i tamtego, dlaczego nie ograniczono? Nie było powodu, kto by się spodziewał? Takie rzeczy tylko w filmach. Nie było zarazy to i nie będzie a jak będzie to niegroźna. Napijmy się, to zawsze pomaga !

A u Ciebie wszystko w porzadku????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 812
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Cała nadzieja w bimbrze i spirytusie.

I tu się zgodzę. Na potrzeby poradni lekarskiej zakupiłem większą ilość denaturatu od produkcji płynów odkażających. W sklepach budowlanych bywa w baniakach po 5l. Mam nadzieję, że sprawę uratuje produkcja płynów na alkoholu. Zima słaba, Orlen nie sprzedał płynów do spryskiwaczy, maja zapasy alkoholu,   baniaków i leśnego zapachu.   Ciekaw jestem ceny. powinien kosztować w detalu jakieś 6-7 zł/ litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły 2 tygodnie. 25% Włochów z zakazem przemieszczania się, 133 osoby zmarłe w ciągu doby. Dalej nie ma problemu ?  Zamiast proponować ludziom terapię uruchom wyobraźnię. Co będzie w Warszawie Wrocławiu czy Szczecinie za 2 tygodnie?

Za 2 tygodnie wszędzie będzie wiosna, pora radosna. Będzie dobrze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się nakręcacie, a już twierdzenia, że na zachodzie jest jakoś nadzwyczajnie dobrze działająca publiczna służba zdrowia i tam sobie lepiej poradzą niż u nas, to bzdety do ntej.

Nie wiem czy jest lepiej działająca. Ale też nie wiem czy może być gorsza niż nasza....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie patrzą na prowincje, zamykają wyciągi w całych Włoszech. 

Tak jest.

 

https://www.dolomiti...-20/Covid-19_en

 

Wróciliśmy w sobotę. Przez cały czas tak planowaliśmy dzień aby poruszać się krzesełkami i wagonikami - bez towarzystwa innych. Kwatera miała osobne wejście. Nie chodziliśmy do knajp. Region Trentino/Bolzano w momencie przyjazdu był czysty ale kilka dni temu odnotowano 1 przypadek w Bolzano. Teraz jest 6 czy 8 przypadków w Bolzano ale wkrótce pewnie będzie więcej. Myślę, że to dobra decyzja Włochów gdyż narciarstwo generuje znaczny ruch ludzi zwłaszcza w weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka epidemia jest świetnym testem postawy obywatelskiej, patryjotyzmu. Znacznie lepsza niż wywrzaskiwanie Polska dla Polaków i Wielka Polska. Ten przykładowy wyjazd do Włoch. Czy ktoś pomyślał o innych. Ja wiem że jak jest ktoś młody to ma małe szanse że udusi się na respiratorze ale ci starsi których potencjalnie zarazi już i owszem mają spore szanse żeby wypluć płuca. Ale co nie robi się  żeby poćwiczyć carving

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka epidemia jest świetnym testem postawy obywatelskiej, patryjotyzmu. Znacznie lepsza niż wywrzaskiwanie Polska dla Polaków i Wielka Polska. Ten przykładowy wyjazd do Włoch. Czy ktoś pomyślał o innych. Ja wiem że jak jest ktoś młody to ma małe szanse że udusi się na respiratorze ale ci starsi których potencjalnie zarazi już i owszem mają spore szanse żeby wypluć płuca. Ale co nie robi się  żeby poćwiczyć carving

 

Nikt z nas nie przeżył jeszcze naprawdę dużej epidemii czegoś bardziej zjadliwego niż grypa. Ostatnie 2 takie epidemie, które rozniosły się na wszystkie kontynenty i znaczną część państw wydarzyły się w 1850 (cholera) i 1918 (hiszpanka).

 

Więc nie dziwi mnie, że niektórzy ludzie myślą tak: skoro wirusa zapalenia wątroby typu B, potem C, HIV, wąglika, eboli, ptasiej grypy, świńskiej grypy, odry, SARS, MERS, dengi, ZIKA, Klebsiella NDM przetrwaliśmy w Europie bez specjalnie dużych problemów jak i nadzwyczajnych środków ostrożności to tę epidemię też przetrwamy. No przecież przez ostatnie 100 lat tyle zaraz przeżyliśmy i nic się takiego nie stało to dlaczego miałoby się stać teraz?!?

 

A tu może być mały klops...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest panika, jest gdzieniegdzie histeria.
Czy jest to uzasadnione. Oczywiście nie.
Już tutaj kilkakrotnie pisałem w tematach około wirusowych, że jest to coś w rodzaju stres testu dla społeczeństw demokracji liberalnych w Europie. Jak bardzo można manipulować ludźmi. Do czego są zdolni ludzie w strachu. Z jak wielu ważnych rzeczy mogą zrezygnować. Odpowiedzi już powstają.
 


Ale kto ten test przeprowadza ????
Tylko konkretnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto ten test przeprowadza ????
Tylko konkretnie

Test przeprowadza się sam i jest to test na to, czy potrafimy patrzeć dalej niż czubek swojego nosa i czy przewidujemy konsekwencje swoich działań. Na przykład takich, że jak pojadę do Włoch i zachoruję a mój syn pracuje w jednej szkole, jego dzieci chodzą do drugiej, to obie szkoły trzeba będzie potem zamknąć i w ten sposób stworzy się problem dla kilku tysięcy rodziców.

Jak na razie test oblewamy koncertowo.

Wstyd. Gorzej niż u antyszczepionkowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...