Skocz do zawartości

Koronawirus a wyjazd do Włoch...


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

A co Ci da ta obserwacja, jak ktoś jutro w autobusie kichnie Ci w twarz, będąc nieświadomym nosicielem tej choroby? :)

W tym wypadku nic ale jesli okazaloby sie ze sytuacja u nas przybiera postac tej ktora jest teraz we Wloszech to mozesz np. unikac zatloczonych autobusow itp. 

Obserwacja da mi wiec to ze sam bede decydowal jakie srodki uznam za adekwatne do danej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 812
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W tym wypadku nic ale jesli okazaloby sie ze sytuacja u nas przybiera postac tej ktora jest teraz we Wloszech to mozesz np. unikac zatloczonych autobusow itp. 

Obserwacja da mi wiec to ze sam bede decydowal jakie srodki uznam za adekwatne do danej sytuacji.

 

I ktoś ma unikać komunikacji miejskiej i z buta zasuwać np 30km do pracy? A może zamówić taxi/uber/bolt/whatever, gdzie kierowca też potencjalnie może być nieświadomym nosicielem, bo ma kontakt z mnóstwem osób codziennie ?

P.S. Zatłoczony autobus lepiej chroni niż ten mniej zatłoczony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ktoś ma unikać komunikacji miejskiej i z buta zasuwać np 30km do pracy? A może zamówić taxi/uber/bolt/whatever, gdzie kierowca też potencjalnie może być nieświadomym nosicielem, bo ma kontakt z mnóstwem osób codziennie ?

P.S. Zatłoczony autobus lepiej chroni niż ten mniej zatłoczony :)

Narazie nie ma takiej potrzeby aby stosowac takie srodki (wg mnie)

Ale jesli sytuacja przybralaby zly obrot to wtedy uwazam ze nalezaloby unikac miejsc zatloczonych gdzie ryzyko zarazenia jest wieksze - kwestionujesz to? Uwazasz ze nie ma na to komletnie zadnych mozliwosci? Naprawde nic nie daloby sie zrobic zyby ograniczyc ryzyko zarazenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie ma takiej potrzeby aby stosowac takie srodki (wg mnie)

Ale jesli sytuacja przybralaby zly obrot to wtedy uwazam ze nalezaloby unikac miejsc zatloczonych gdzie ryzyko zarazenia jest wieksze - kwestionujesz to? Uwazasz ze nie ma na to komletnie zadnych mozliwosci? Naprawde nic nie daloby sie zrobic zyby ograniczyc ryzyko zarazenia?

 

Ano nic. Kompletnie nic. Ludzie chodzą do pracy, siedzą w biurowcach gdzie powietrze się miesza między pokojami i tyle mniej więcej można zrobić, że się zamurować, wyjechać w Bieszczady i żyć jak odludek przez rok, dwa. Jak kto woli.

Reszta to środki zastępcze i demagogia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać sianie paniki działa :D

To do mnie? 

Gdzie tu sianie paniki?

Napisalem tylko:

- nie jechac w region gdzie jest epidemia

- profilaktyka jak przy zwyklej grypie 

- obserwowac co sie dzieje zeby moc ewentualnie zadzialac

- zadnych innych obostrzen na chwile obecna

 

Gdzie widzisz sianie paniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano nic. Kompletnie nic. Ludzie chodzą do pracy, siedzą w biurowcach gdzie powietrze się miesza między pokojami i tyle mniej więcej można zrobić, że się zamurować, wyjechać w Bieszczady i żyć jak odludek przez rok, dwa. Jak kto woli.

Reszta to środki zastępcze i demagogia.

 

jak zwykle podejscie zero-jedynkowe. 

Mozesz ograniczyc (nie wyeliminowac) ryzyko wlasnego zarazenia i nie musisz zakopac sie pod ziemia w bieszczadach.

Zycie nie jest czarno biale i nigdy nie masz tylko dwoch skrajnych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie : )

Włącz telewizor.

Przekaz telewizyjny jest najmniej istotny. Trzeba czytac miedzy wierszami.

Zlewalem swinska i ptasia grype chociaz tez byla nagonka medialna. 

Bardziej niepokoja mnie realne  dzialanie Chinskiego (przede wszystkim) jak i Wloskiego rzadu.

Biarac pod uwage w jaki sposob ma to wplyw na ich gospodarki, nie wierze ze to tylko sianie paniki bo nie ma o czym mowic w mediach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do mnie? 

Gdzie tu sianie paniki?

Napisalem tylko:

- nie jechac w region gdzie jest epidemia

- profilaktyka jak przy zwyklej grypie 

- obserwowac co sie dzieje zeby moc ewentualnie zadzialac

- zadnych innych obostrzen na chwile obecna

 

Gdzie widzisz sianie paniki?

 

Może zacytuje Ci to, co napisali w tym temacie Ci, którzy w tym temacie mają największe doświadczenie:

 

 

  • Italy is experiencing sustained community spread of respiratory illness (COVID-19) caused by the novel coronavirus.
  • The virus can spread from person to person.
  • Older adults and those with chronic medical conditions should consider postponing nonessential travel.
  • Travelers should avoid contact with sick people and clean their hands often by washing with soap and water for at least 20 seconds or using an alcohol-based hand sanitizer with 60%–95% alcohol.

https://wwwnc.cdc.go...ronavirus-italy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacytuje Ci to, co napisali w tym temacie Ci, którzy w tym temacie mają największe doświadczenie:

 

 

  • Italy is experiencing sustained community spread of respiratory illness (COVID-19) caused by the novel coronavirus.
  • The virus can spread from person to person.
  • Older adults and those with chronic medical conditions should consider postponing nonessential travel.
  • Travelers should avoid contact with sick people and clean their hands often by washing with soap and water for at least 20 seconds or using an alcohol-based hand sanitizer with 60%–95% alcohol.

https://wwwnc.cdc.go...ronavirus-italy

 

troche nie rozumie dlaczego akurat mi postanowiles to zacytowac ale dzieki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne do 11 gmin objętych kwarantanną przez władze włoskie ze względu na występowanie wirusa SARS-CoV-2:

  • w regionie Lombardi: Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano;
  • w regionie Wenecji Euganejskiej: Vo’ Euganeo (Padwa).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw profilaktyczno-dezynfekcyjny na czas podróży i/lub pobytu na stoku:

 

1. żel dezynfekcyjny alkoholowy do rąk 50ml

2. chusteczki do dezynfekcji rąk, twarzy alkoholowe opak. 50 szt

3. chusteczki do dezynfekcji powierzchni bezalkoholowe np do okularów 50 szt

 

 Taki pakuneczek zmieści się w kieszeni kurtki i przyda po każdym użyciu toalety, przed posiłkiem czy kawą w knajpce itp. Ja zabieram to również w dłuuuugą podróż samolotem, właśnie skończyłem zakupy na Allegro i w aptece koło domu, nie wyszło wcale drogo, ale za parę dni może być bardzo drogo :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw profilaktyczno-dezynfekcyjny na czas podróży i/lub pobytu na stoku:

 

1. żel dezynfekcyjny alkoholowy do rąk 50ml

2. chusteczki do dezynfekcji rąk, twarzy alkoholowe opak. 50 szt

3. chusteczki do dezynfekcji powierzchni bezalkoholowe np do okularów 50 szt

 

 Taki pakuneczek zmieści się w kieszeni kurtki i przyda po każdym użyciu toalety, przed posiłkiem czy kawą w knajpce itp. Ja zabieram to również w dłuuuugą podróż samolotem, właśnie skończyłem zakupy na Allegro i w aptece koło domu, nie wyszło wcale drogo, ale za parę dni może być bardzo drogo :o

 

To już nie lepiej wskrzepiać się bimberkiem na stoku? Sorry ale nie mogłem się opanować.

 

Tak się składa że pracowałem na kontrakcie 2.5 roku w Wuhan. W tym właśnie Wuhan w środkowych Chinach. Zostawiłem tam dużo znajomych, z którymi do tej pory mam kontakt na chińskim komunikatorze wechat.

 

I jak wygląda teraz miasto Wuhan?

- Szkoły, zakłady, komunikacja miejsca, wydarzenia artystyczne/społeczne/sportowe: ban.

- Nie masz maski na twarzy jak wychodzisz max raz na trzy dni na zakupy na dwór: ban, łapie cię policja i papa

- ceny żywności poszły w górę

- ludziom zaczyna brakować jedzenia w domach z racji braku masek [wyjście do sklepu] oraz limitu wyjść poza miejsce zamieszkania j/w

 

Generalnie Chińczycy jakoś się trzymają w Wuhan, wg mnie miasto będzie zamknięte przynajmniej przez kilka następnych tygodni. I to nie jest kwestia tamtejszej pogody i sezonu grypowego, w Wuhan potrafiłem chodzić w T-shircie pod koniec lutego.

 

Zobaczcie jak reagują, co prawda drastycznie, władze Chin. Dlaczego tak reagują? Żeby pokazać swojemu ludowi, że władza czuwa, władza reaguje. Mam informacje z Wuhan, że ludzie są już zmęczeni tą sytuacją.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie lepiej wskrzepiać się bimberkiem na stoku? Sorry ale nie mogłem się opanować.

 Mam informacje z Wuhan, że ludzie są już zmęczeni tą sytuacją.

 

No to wyślij tym biednym ludziom poradę jaką zamieściłeś w swoim poście razem z przepisem na bimberek z pyr. Masz dziwne poczucie humoru lub jesteś jednym z tych "suwerenów" którzy wszystko opierają o bufet bo innych opcji nie znają. Sorry nie mogłem się opanować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyślij tym biednym ludziom poradę jaką zamieściłeś w swoim poście razem z przepisem na bimberek z pyr. Masz dziwne poczucie humoru lub jesteś jednym z tych "suwerenów" którzy wszystko opierają o bufet bo innych opcji nie znają. Sorry nie mogłem się opanować...

Bimberek z pyr jest dobry na sobotnie wieczory.

 

Realne zabezpieczenie przed wirusikiem z Wuhan to szczelna ochrona błon śluzowych, a więc oczy, usta, nos, uszy. Same czyste ręce tu nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Realne zabezpieczenie przed wirusikiem z Wuhan to szczelna ochrona błon śluzowych, a więc oczy, usta, nos, uszy. Same czyste ręce tu nie pomogą.

Nie siej dezinformacji, maska jest dla tych KTÓRZY JUŻ SIEJĄ WIRUSA, W DODATKU TO POWINNA BYĆ MASKA  Z FILTRACJĄ FFP-3. 

Czyste ręce nie pomogą? W jakim świecie żyjesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyślij tym biednym ludziom poradę jaką zamieściłeś w swoim poście razem z przepisem na bimberek z pyr. Masz dziwne poczucie humoru lub jesteś jednym z tych "suwerenów" którzy wszystko opierają o bufet bo innych opcji nie znają. Sorry nie mogłem się opanować...

 

Nie ma co się śmiać !

 

Ziemniak jest akurat dosyć trudnym surowcem. Można robić ze skrobii ale to wcale nie takie łatwe - bez odpowiednich enzymów zrobi się krochmal a i tak trzeba mieszać cały czas.Za to jaki efekt !  Nawet czysta glukoza wysiada : )         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siej dezinformacji, maska jest dla tych KTÓRZY JUŻ SIEJĄ WIRUSA, W DODATKU TO POWINNA BYĆ MASKA  Z FILTRACJĄ FFP-3. 

Czyste ręce nie pomogą? W jakim świecie żyjesz?

Czyste ręce to nie wszystko. Czyste ręce są tylko częściowym rodzajem zabezpieczenia w sytuacji, kiedy zbliżamy je do ust/nosa/oczu/uszy. Przez skórę rąk wirus nie ma szans przejść, racja?

 

Bez pełnego zabezpieczenia głowy, o którym pisałem jak wyżej, samymi czystymi rękami to można upędzić dobry bimberek z pyrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Włoch w sobotę w nocy. W dzień poczytałem o początku ograniczeń w regionie mojego wypoczynku. Nie skojarzyłem wagi zagrożeń i w poniedziałek poszedłem do pracy. Około 11.00 wysłali mnie do domu na kwarantannę i pracę zdalną. Zgłosiłem się telefonicznie do sanepidu, a tam pytanie: "a po co pan do nas dzwoni?".

Patrząc z boku moje amerykańskie korpo zadziałało sprawniej i szybciej niż jakikolwiek organ państwowy. Konkretne komunikaty publiczne pojawiły się dopiero w poniedziałek popołudniu, a firma wyłapała mnie raz-dwa.

Wnioski są bolesne i widać wyraźnie różnice poziomu organizacji oraz dbałości o swoich obywateli/biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...