Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty dla średnio zaawansowanego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Wiktor1000

Wiktor1000

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 02.2020
0

Napisano 19 luty 2020 - 13:17

Witam bardzo proszę o poradę w doborze sprzętu mój staż narciarski jest dosyć długi, ale od kilku dobrych lat moja aktywność narciarska ograniczona się do corocznych kilku dniowych wyjazdów. W związki z tym całkowicie wyleciałem z obiegu i nie mam pojęcia jak dobrać sprzęt. Bardzo proszę o poradę. 

1. Płeć: Mężczyzna

2. Wiek: 24
3. Waga 74
4. Wzrost 183
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 16 lat (do czasów licealnych często, teraz sporadycznie)
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? obecnie 6/7, wcześniej 8 
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - Jeszcze nie mam, chcę kupić razem z nartami
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Od 3 sezonów sprzęt z wypożyczalni, wcześniej na starych wysłużonych salomon equipe gc pilot space frame, jeszcze wcześniej narty były zmienia w zależności od wzrostu ale modeli nie pamietam.

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Dynamiczna jazda, czasem długi, czasem krótki skręt, w zależności od warunków. 
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Czerwone i czarne trasy w Polsce
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? Dynamiczna jazda, ale bez nadmiernego zmęczenia pod koniec zjazdu.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku Obecnie bardzo mało max 5 dni, przed czasami licealnym min kilkanaście dni w roku 
13. Możliwości finansowe: do około chciałbym wydać max 2200 zł buty+ narty.

#2 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPipPip
  • 1025 postów
  • Na forum od: 03.2008
760
  • Umiejętności: 5
  • Szczecin

Napisano 19 luty 2020 - 16:39

Oryginalnego nic nie napiszę; Zacznij od dobrych butów, dopasowanych do Twojej stopy, wygodnych i nie za dużych i to pochłonie co najmniej połowę budżetu. Dobrać dobre buty to duży problem, nie ma zbyt wielu dobrych sklepów w Polsce, gdzie potrafią zmierzyć stopę i dobrać właściwe buty.

Trudno coś powiedzieć o nartach bo tak naprawdę Ty sam nie wiesz jak jeździsz. Wypożyczaj różne narty i dowiesz się jakie masz potrzeby.

• sstar podziękował za tę wiadomość

odi profanum vulgus et arceo