Skocz do zawartości

Zmiana warty????


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Blizzard, Kneissl, Kastle na pewno produkują narty dla amatorów to bardzo dobre narty.

Ostatnio kupiłem 2 pary Blizzard'ów. Firma należy do włoskiej grupy kapitałowej producenta butów Tecnica, razem z inną świetną marką Nordica. Produkują bardzo ciekawe narty w fabryce w Austrii.

Kastle produkuje także super narty. Mała produkcja ale doskonały sprzęt.

Kneissl na pewno także produkuje ale jakie są to narty to nie wiem, nie miałem z nimi do czynienia.

Dynamic - nie wiem co z nimi.

Amerykańskie marki jak Scott, K2 także nie uczestniczą w cyrku PŚ. Można żyć bez reklamy w sporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat. 

Ostatnio myślałem na zdradzeniem Head'a i analizowałem sobie sprzęt Volkl i właśnie zastanowiło mnie czemu ta marka jest tak słabo widoczna w PŚ? Teraz Alice im będzie robić marketing, ale wcześniej słabo to wyglądało. Na papierze ich deski wyglądają zacnie, okute w markera itd. 

 

A co sądzicie o Augment (dawniej Croc), mają szanse zaistnieć na większą skalę w PŚ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie, ze V-21 to kultowy model Dynamic'a? o ile dobrze pamietam….

 Po mojemu to raczej VR-17, a potem VR-27. Ładny opis początków tam (po prawej stronie na dole):

https://books.google...epage&q&f=false

 

Z innej strony o wspomnianym w tej notce Michele Arpin był artykuł w którymś numerze Ski z lat 1983-1984 ze zdjęciem i podpisem: "He's one passion is to touch the ski" :D

 

Edit: znalazłem w Google books (choć bardziej bym się ucieszył gdybym go znalazł po przeprowadzce....):
https://books.google...epage&q&f=false

 

Kuba

Użytkownik KubaR edytował ten post 17 luty 2020 - 12:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Augment (dawniej Croc), mają szanse zaistnieć na większą skalę w PŚ? 

 

To jest dobre pytanie dla znawcy marketingu a może rynków finansowych a nie do narciarzy amatorów.

Narciarze amatorzy i tak kierują się reklamą (skoro jeździ na nich Shiffrin to muszą być dobre) albo uprzedzeniami kulturowymi (Volk to musi być dobry bo jest niemiecki).

 

Tymczasem te wszystkie schematy i uprzedzenia są najczęściej nieprawdziwe.

Volk już od bardzo dawna nie jest niemiecki tylko amerykański bo w 2004 roku został kupiony przez K2 wraz z Markerem a w 2007 r. następnie przejęty przez Jardin Corp. Mam wątpliwości czy ta manufaktura w Straubing coś jeszcze produkuje a zwłaszcza jakieś popularne modele.

Podobnie Atomic (razem z Salomonem) należy do fińskiej grupy kapitałowej Amer Sports producenta odzieży i zegarków. Nie wiem czy nie zostali przejęci przez chińską państwową firmę Anta za 5,5 mld dol. Głośno o tym było jakiś rok temu.

Rossignol z Dynastarem stały się własnością w 2013 roku szwedzkiego funduszu Altor który został następnie przejęty przez Norwegów.

 

I tak można by wymieniać w nieskończoność. Wszystkie duże firmy może poza Fischerem(firma rodzinna), Nordicą i Blizzardem (należą do właściciela firmy Tecnica produkującej buty) należą do funduszy kapitałowych a tam rządzą księgowi, zresztą nie tyko tam. Fischer podobno produkuje narty głównie w Mukaczewie na Ukrainie a w Altenmarkt to siedzi tylko zarząd, nie wiem czy to prawda ale tak mówią.

 

Z tym przenoszeniem to są również inne dziwne i śmieszne historie. Kiedyś moja ulubiona firma zaznaczała na każdych nartach że powstały w Chamonix a teraz na tzw. komórkach piszą designed in France made in Spain. Jak to zobaczyłem to pomyślałem czas umierać. Mam wybitnie złe zdanie o produktach hiszpańskich i samych Hiszpanach, oni nawet sedesu porządnie nie potrafią zrobić a co dopiero komórki.

A co do Augment to jak jakiś fundusz albo Komunistyczna Partia Chin się zainteresują to może wyjdzie na szerokie wody a jak nie to pewnie zmarnieje jak wieli innych projektów.

 

Moim zdaniem jak chcesz dobre narty to szukaj gdzieś w Austrii, Szwajcarii, Włoszech małą manufakturę prowadzoną przez fachowców ogarniętych wizją jak choćby wymieniana tu firma Kastle czy Duel. Parę innych jeszcze by się znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pouczające bywa również sprawdzenie dyscyplin "około alpejskich" - skicross/telemark/alpejskie masters .. budżet producenta marketingowo wchodzącego w "duże" kadry ma tam mniejsze znaczenie a wyboru desek na poziomie PŚ skicross/tele nie dokonuję się przypadkowo.

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pouczające bywa również sprawdzenie dyscyplin "około alpejskich" - skicross/telemark/alpejskie masters .. budżet producenta marketingowo wchodzącego w "duże" kadry ma tam mniejsze znaczenie a wyboru desek na poziomie PŚ skicross/tele nie dokonuję się przypadkowo.

 

Pozdrawiam,

M.

Augment właśnie coś szarpie w sx, tele, skokach...

Pytam bo ciekawy projekt i wpadły mi w oko ich deski...tylko ta cena. Dejcie spokój. 

 

@Wojtek Dzięki za ciekawe spostrzeżenia. Takie czasy i taki system. Kapitalizm ma to do siebie, że dąży do maksymalizacji zysków, przy jednoczesnej redukcji kosztów. Dlatego rządzą księgowi...taki teatrzyk. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@harpia - ciekawy miszmasz sprzętowy : jak się uważnie przyjrzeć to unifikacja wyłącznie na poziomie kijków ;)

 

Dla odmiany na poziomie PŚ w teleranku poza prawie monopolem w temacie wiązań rozrzut producentów nart (GS przeważnie w specyfikacji masters) ogromny.

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre pytanie dla znawcy marketingu a może rynków finansowych a nie do narciarzy amatorów.
Narciarze amatorzy i tak kierują się reklamą (skoro jeździ na nich Shiffrin to muszą być dobre) albo uprzedzeniami kulturowymi (Volk to musi być dobry bo jest niemiecki).

Tymczasem te wszystkie schematy i uprzedzenia są najczęściej nieprawdziwe.
Volk już od bardzo dawna nie jest niemiecki tylko amerykański bo w 2004 roku został kupiony przez K2 wraz z Markerem a w 2007 r. następnie przejęty przez Jardin Corp. Mam wątpliwości czy ta manufaktura w Straubing coś jeszcze produkuje a zwłaszcza jakieś popularne modele.
Podobnie Atomic (razem z Salomonem) należy do fińskiej grupy kapitałowej Amer Sports producenta odzieży i zegarków. Nie wiem czy nie zostali przejęci przez chińską państwową firmę Anta za 5,5 mld dol. Głośno o tym było jakiś rok temu.
Rossignol z Dynastarem stały się własnością w 2013 roku szwedzkiego funduszu Altor który został następnie przejęty przez Norwegów.

I tak można by wymieniać w nieskończoność. Wszystkie duże firmy może poza Fischerem(firma rodzinna), Nordicą i Blizzardem (należą do właściciela firmy Tecnica produkującej buty) należą do funduszy kapitałowych a tam rządzą księgowi, zresztą nie tyko tam. Fischer podobno produkuje narty głównie w Mukaczewie na Ukrainie a w Altenmarkt to siedzi tylko zarząd, nie wiem czy to prawda ale tak mówią.

Z tym przenoszeniem to są również inne dziwne i śmieszne historie. Kiedyś moja ulubiona firma zaznaczała na każdych nartach że powstały w Chamonix a teraz na tzw. komórkach piszą designed in France made in Spain. Jak to zobaczyłem to pomyślałem czas umierać. Mam wybitnie złe zdanie o produktach hiszpańskich i samych Hiszpanach, oni nawet sedesu porządnie nie potrafią zrobić a co dopiero komórki.
A co do Augment to jak jakiś fundusz albo Komunistyczna Partia Chin się zainteresują to może wyjdzie na szerokie wody a jak nie to pewnie zmarnieje jak wieli innych projektów.

Moim zdaniem jak chcesz dobre narty to szukaj gdzieś w Austrii, Szwajcarii, Włoszech małą manufakturę prowadzoną przez fachowców ogarniętych wizją jak choćby wymieniana tu firma Kastle czy Duel. Parę innych jeszcze by się znalazło.

Piszesz o schematach i uprzedzeniach a potem sam w nie wpadasz. Jadłeś hiszpańską szynkę, popijając hiszpańskim winem i oglądając El Classico?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...