Skocz do zawartości

Buty Fischer RC4 Curv


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze to rozumiesz.

MOze sie zgodzisz z taka definicja I opisem:

 

"...…..Canting, tradycyjnie, byl czynnoscia zmieniajaca poprzeczny kat BUTA w stosunku do NARTY(za pomoca zeszlifowania lub dokladania klinow pod but lub zmiany kata miedzy wiazaniem a narta.

 

Do tego doszedl "canting" samego buta, czyli zmiana kata miedzy cholewka I dolna czescia buta….

 

Zmiana tego kata wraz z tradycyjnie pojmowanym cantingiem odpowiada za zmiane sumaryczna kata poprzecznego konczyny dolnej w stosunku do narty: nazwal bym to cantingiem sumarycznym

albo total canting...…..  "

 

troche to zawile……..przyznaje, ale najbardziej zbllizone do prawdy

 

 

Dla mnie perfect.

Z racji zawodowego zboczenia jestem wielkim orędownikiem precyzyjnych definicji, obawiam się tylko, że i tak 99% będzie mówiło canting na canting cholewek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety u mnie tylko te "standardowe" przy butach. Torx jest. Przy okazji pobytu w serwisie popytam, bo u mnie regulacja cantingu jest konieczna.

Austriacy też tak rozumieją. Daję zdjęcia z boku mojego buta.

 

Odnośnie długości. Skorupa jest 28, a botek czy kapeć 28.5. Czyli tak jak dotychczas bywało w przypadku butów połówkowych. Jedyna różnica jest taka, że nie ma tych butów w sprzedaży z numerem 28 czyli o całych numerach. Tylko połówki.

 

attachicon.gif20200221_183332.jpg

attachicon.gif20200221_183340.jpg

 

o - moje mają napisy w kolorze żółtym - paradoksalnie fajnie się to zgrało z nartami ;)

a tak serio to nie widziałem takich kolorów w tych butach

 

kiedyś to wyglądało tak: https://www.olx.pl/o...67-IDCWsGI.html

a teraz faktycznie: https://trojansport....ASABEgKsevD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale efekt jednego czy drugiego jest chyba na podobny? Czyli w naturalnej pozycji nóg, narta leży płasko na śniegu a nie jest przekrzywiona na którąś z krawędzi przez krzywiznę nóg.

Niezupełnie. Kiedyś to ktoś (chyba Lobo) dobrze wytłumaczył. Zwróć uwagę, że gdy przycinasz spód buta stopa też zmienia pozycję, naciska pod kątem. Gdy zmieniasz tylko kąt cholewki, stopa opiera się dalej tak samo o podłoże, a cholewka lepiej uwzględnia nasza anatomię. Np. typowe wyjście na zewnątrz podudzi u mężczyzn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zmieniasz tylko kąt cholewki, stopa opiera się dalej tak samo o podłoże, a cholewka lepiej uwzględnia nasza anatomię.


No tak ale czy tu czy tu, jak to nie będzie zrobione, to w naturalnej postawie narty nie będą leżały swobodnie/płasko na śniegu bo but przy zapinaniu przyciągnie się do łydek i cały przechyli się do środka lub na zewnątrz w zależności od krzywizny nóg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy tu czy tu, jak to nie będzie zrobione, to w naturalnej postawie narty nie będą leżały swobodnie/płasko na śniegu bo but przy zapinaniu przyciągnie się do łydek i cały przechyli się do środka lub na zewnątrz w zależności od krzywizny nóg.

Słusznie. Ale załóż, że doprowadzasz do sytuacji, w której stojąc swobodnie nie czujesz żadnego nacisku z boku cholewki. I teraz:

 

1. Doprowadziłeś do tego pochylając cholewkę dzięki regulacjom po jednej czy obu stronach buta.

2. Tylko podcinając buta od spodu.

 

Pozornie wychodzi na to samo, ale w pierwszy nacisk stopy jest równo rozłożony na całej jej powierzchni. A w drugim już nie. Pewnie można to skorygować odpowiednimi wkładkami, ale to kolejna komplikacja.

 

W praktyce amatorskiej regulujemy canting regulacjami bocznymi stosownie pochylając cholewkę. Chyba że to nie wystarczy (mocno krzywe nogi). Mnie się jeszcze udaje ustawić, choć jestem blisko granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka: mnie o to samo chodzi - moze Andrzej sie nauczy, ze czasami chytry dwa razy traci….

 

Osobiscie, chociaz mam praktycznie typowe stopy, kupuje buty w sklepie, gdzie mam fachowcow (sprawdzonych) I w cenie jest objete w zasadzie nieograniczone dopasowanie...

W piątek byłam na Swobody i w dopasowywali mi nowo kupiony but. Wygrzewanie, obklejanie trwało z 1,5 godziny - wszystko gratis.

PS. Jak kupowałam buty dostałam od ręki 20% zniżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...