Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

kolejek nie było żadnych. zaczynałam jazdę od Soliska, więc krzesłem w ogóle nie wjeżdżałam tylko orczykami przez las do Hali Szczawiny. nie wiem zatem jak wygląda trasa z Hali Szczawiny na Polanę Strugi. natomiast Solisko, które jest nisko położone prezentowało się bardzo dobrze, ale tam jednak dośnieżają. jeśli chodzi o Pilsko to poza trasami było świetnie. można było pośmigać w świeżym, lekkim puchu. nie gwarantuję, że taka sytuacja się utrzyma, ale jakbym mogła, to bym chętnie pojechała jutro sprawdzić:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrafiło mi się Pilsko na "łapu capu", czyli niespodziewane expres narty. Trzy dni , trzy pogody, śnieg, słońce i na koniec deszcz. Bardzo udany wypad. Co do samej jazdy na górze to jak padł na chwilę talerzyk na kopiec to został się tylko wyciąg na Pilsko. Jedna jedyna kotwica... . Dobrze że talezyk nie padł na amen, bo bez kolejki można by się było tylko poopalac. Z zasłyszanych i nie sprawdzonych plotek, moge powiedziec że ten zdemontowany wyciąg jest już wyremontowany i czeka w magazynie na nowe pozwolenie na montaż. J jeszcze moze za 2-3lata krzesło Szczawiny-Miziowa i Kamienna-solisko, chociaż to już bardziej ze sfery s-f. Pewne za to jest że "Baba" działa na karnety Gat-u i ze karnet 3-dniowy to 122zł.

Załączone miniatury

  • p1.jpg
  • p2.jpg
  • p3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Z zasłyszanych i nie sprawdzonych plotek, moge powiedziec że ten zdemontowany wyciąg jest już wyremontowany i czeka w magazynie na nowe pozwolenie na montaż. J jeszcze moze za 2-3lata krzesło Szczawiny-Miziowa i Kamienna-solisko, chociaż to już bardziej ze sfery s-f. Pewne za to jest że "Baba" działa na karnety Gat-u i ze karnet 3-dniowy to 122zł.

Mogliby już postawić nowy orczyk a nie stare/wyremontowane. Współczesne kotwice ciągną do 1200 o/h a nie jak te stare po 600.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 dni szusowalem na Pilsku. Znizki na karnety wielodniowe bardzo atrakcyjne, wiec grzechem bylo nie skorzystac :) jedyny minus taki, że już po 2 wjeździe zgubiłem karnet i cały plan zaoszczędzenia kilku peelenów runął w gruzach :D Jeśli zaś chodzi o warunki to nie mogę narzekać. Śniegu dostatek (sezon na Pilsku będzie jeszcze trwać długo) w trakcie 3 dni nie spotkałem na trasie żadnego kamienia. Przetarć powyżej Szczawin też właściwie nie było, miejscami jedynie oblodzenia. Jedyny minus to widoczność - szczególnie w poniedziałek byłą mocno ograniczona, momentami nawet do kilku metrów, co zapewne zniechęciło wiele osób do wjazdu na wyższe partie góry. W niedziele i wtorek pod tym względem było dużo lepiej. Warunki poza trasami również fajne. Poniżej szczytu, aż do Miziowej niestety wierzchnia warstwa śniegu była zamarznięta, jednak poniżej Miziowej aż do Szczawin można było pojeździć w lesie w śniegu po kolana :) Właściwie codziennie na Pilsku padał mniej lub bardziej intensywnie śnieg, więc za każdym razem było troche świeżego śniegu. Dla mnie najfajniej było w poniedziałek rano, twardy wyrównany stok, a na tym ok 5 cm świeżego opadu. Jeśli chodzi o kolejki, to w niedziele czas oczekiwania od 5 do 15 min, czyli jak na Pilsko, to nie było tragicznie. Poniedziałek i wtorek jazda systemem wjazd zjazd :D To chyba tyle pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa że warunki się jeszcze utrzymają, mam okazję wyjazdu do Korbielowa środa -piątek, nie wiem czy będzie po co :(

Wg mnie spokojnie pojeździsz :) Dziś (poniedziałek) pojechałem z mieszanymi uczuciami, całą drogę padało aż do Korbielowa :( od Szczawin śnieżek i mgła. Śnieg jest mokry ale jazda ok, poza trasami śniegu tyle że kijka brakuje :D Uwaga: nie działały orczyki w Kamiennej, wjazd do Szczawin krzesłem. Około 16.30 ruszyła kasa w Kamiennej i zapewniali że od 17 będzie jazda wieczorna ale już nie dałem rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

... bo na Pilsku to trzeba wiedzieć jak i kiedy można jeździć ;) Czasami na górze są kilkudziesięciometrowe kolejki, a trochę niżej jest pusto. Trzeba odpowiednio dobierać godziny i się "przemieszczać". Niestety przejście z jednej części na drugą nie jest za wygodne :(

Tzn. sugerujesz zeby np. w szczycie spadac gdzieś niżej /ponizej Szczawin/,a nie jeździc na samej gorze?? może w tym roku jak bede w Korbielowie to zastosuje taki manewr :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie jest ciekawie ... nawet bardzo. Wybieram się do Korbielowa pod koniec lutego i jak nigdy zaczynam mieć czarne wizje na temat śniegu. Każdego roku jeździłam do Szczyrku, teraz jadę po raz pierwszy do Korbielowa i obawiam się czy ta zamiana wyjdzie mi na zdrowie. Jak do tej pory szczyrkowski Gat uruchomił 70 % tras. W Korbielowie otwarte dwie trasy i to też fragmentami ... Czy znacie jakieś optymistyczne prognozy pogody ??? Dlaczego tam nie śnieżą ??? Ludziska, dodajcie otuchy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milana - jesli chodzi o obecnie otwarte trasy na Pilsku to snieg na nich utrzyma sie jeszcze bardzo dlugo, a warunki na nich sa wlasciwie idealnie. Jednak jesli jeszcze nie spadnie minimum metr sniegu, to bedzie to najgorsza zima na Pilsku jaka pamietam.

Bo nie mogą. Park narodowy. Pozdr Marcin

guzik prawda:) w temacie o Pilsku w dziale Fr/Fs napisalem jak wyglada sytuacja z nasniezaniem na Pilsku. niestety armatka na Miziowej pochodzila jedynie okolo 2 dni, bo zepsula sie pompa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem cały tydzień w Korbielowie także będe sie starał codziennie dawać relacje . Warunki na babie i kamiennej nawet ok , jedynie to na kamiennej troche lodu . Trasa z buczynki do soliska kiepska , dużo grud , kamieni i troche lodu . Ogólnie wielkie rozczarowanie , a to ze względu na nieczynne trasy powyżej . Pozdrawiam

Witam. Ja w rowniez przebywam w Korbielowie juz od ponad 10 dni. Nie wiem o ktorej zaczynasz nartowanie ale dzisiaj o 9 rano baba byla pieknie przygotowana, oczywiscie z uplywem czasu sie to zmienia. Zgodze sie ze warunki na wyciagach gatu sa gorsze jak na krzeselku - jest tam duzo lodu, szczegolnie na buczynie, ale to dlatego ze gat olal nasniezanie w okresie swiatecznym i ma duzo mniejszy podklad sniegu. Pozdro i milego wypoczynku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarno to widzę. Jadę do Korbielowa ok.15 lutego (Ferie woj.Śląskie) i mam nadzieje że dosypie PRZYNAJMNIEJ pół metra śniegu żeby chociaż częściowo otworzyli Trasę nr.5 (Miziowa-Szczawiny).W czwartek mają być na południu Polski opady śniegu. A najgorszy jest halny :) Jak był ktoś w 2008 roku w Korbielowie (12-27 stycznia).Ferie woj.lubelskie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, to wie o czym mówię :) :P:p:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim którzy odpowiedzili na mojego rozpaczliwego e-maila ;) Ja również z nadzieją oczekuję na zapowiadane opady ... oby. Ja wybieram się do Korbielowa 22 lutego. Mam nadzieję, że czas będzie działał na moją korzyść. Wszystkim wypoczywającym na Pilsku życzę metra śniegu :) Piszcie jak się jeździ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hopki" w skate-parku były "wyryte" i lądowania były "ziemne" a nie śniegowe

jesli mowimy o snowparku to warto zaznaczyc ze oficjalnie jest on zamkniety i w tym sezonie nie byl w ogole przygotowany przez ekipe za to odpowiedzialna - powod: brak sniegu. Te hopki ktore sa usypane to robota kilku zapalencow ktorzy chcieli sobie poskakac:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwczesniej o 10 ^^ Jakby co to szukaj szarej kurtki czarnych spodni i Head-ów supershape magnum :P Dziś warunki w miare. Ludzi na babie lekko mniej , za to dużo uczacych się z Buczynki do Soliska. Zdraviam

Ja codziennie o 9 jezdze na babie do godzony 10, pozniej przenosze sie na cypiska, gdyz ucze jezdzic. Dzisisaj wyjatkowo do 11 ucze na babie. Ja zawsze jezdze w czarnej kurtce i albo w zoltych, albo bardzo jaskrawych czerwonych spodniach, do tego fischery wc sc. Pozdro i byc moze do zpbaczenia na stoku:) aaaa i jezzcze jedno, prawie codziennie wieczore mozna mnie spotkac w karczmie Szczyrbok - ta na dole pod krzeselkiem:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie do Bywalców :) Moja kwatera jest na ulicy Sitki 12, czy to rzeczywiście bliziutko wyciągu ? A jak daleko jest do sklepu, jakiejś knajpki lub karczmy ? Czy korzystał ktoś z basenu lub sauny w hotelu Jontek ? Miłego dnia

Bliziutko do wyciągów, sklep z dobrym zaopatrzeniem, trzeba zejść troszeczke niżej, pensjonat Kuba II zlokalizowany w tym samym obiekcie. A coś zjeść, jeszcze troszke niżej, też u Kuby. :D Poza tym pizzeria na skrzyżowaniu. ps. Korbielów to wg. mnie jedna z najlepszych miejscówek.:D Przyjemnego pobytu. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor informuj jak mozesz o sytucji snieznej, zastanawiam sie czy nie wybrac sie do korbielowa na wekend, jesli bedzie szansa na pojezdzenie miedzy drzewkami, napada tyle ? I jeszcze pytanko, czy przez wekend mocno sie kolejkuja wyciagi, czy znosnie ? Ja pisze z Nowego Sacza, wszedzie w okolo sypie, u nas 5platkow spadlo do tej pory i nie zanosi sie na nic specjalnego...

Dzisiaj sypie mniej i bardziej intensywnie caly dzien - wyglada, ze to poczatek prawdziwej zimy w Korbielowie - mam nadzieje ze opady utrzymaja sie jak najdluzej. Rano byl mocny wiatr i duzo przewianego sniegu, potem sie uspokoilo - mysle ze w ciagu dnia spadlo jakies 15-20 cm. Rano na babie piekne warunki ubita trasa, a na niej ok 10 cm swiezego sniegu. Na jazde offpiste bym sie mocno nie nastawial w ten weekend. musialo by jeszcze z 80-100 cm nasypac. Chociaz snieg pada caly czas, wiec wszystko sie moze zdarzyc. Do tej pory w weekendy bardzo spokojnie bylo, kolejki w szczycie maks 5 minut. Nie wiem jak bedzie w ten weekend bo ferie zaczyna Warszawa.

Witajcie, mam pytanie do Bywalców :) Moja kwatera jest na ulicy Sitki 12, czy to rzeczywiście bliziutko wyciągu ? A jak daleko jest do sklepu, jakiejś knajpki lub karczmy ? Czy korzystał ktoś z basenu lub sauny w hotelu Jontek ? Miłego dnia

witam nazw ulic w Korbielowie niestety nie kojarze, bardziej nazwy kwater. Jesli jednak dobrze mi sie wydaje to ulica Sitki to przedluzenie ulicz Szczyrbok, wiec Twoja kwatera to albo Fero Lux albo u Hrubego. Stamtad wlasciwie wychodzisz na trase narciarska. Do sklepu jakies 500 m, w poblizu jest karczma i lokal o nazwie Szklana Pulapka, ktora czesto jest czynna do wczesnych godizn rannych, a karzma przewaznie 1-2 sie zamyka, chociaz bywa tez dluzej. Jesli chodzi o posilki, to polecam Smrek, fajny, klimatyczny lokal i bardzo dobra kuchnia. z basenu na jontku nie korzystalem, ale chodza tam dosc regularnie moi znajomi i raczej nie narzekaja, chociaz wymiatow olimpijskich bym sie nie spodziewal :) rozmiar ok 15 x 7 m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...