Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Korbielów - Ośrodek Narciarski "PILSKO" Ośrodek Narciarski "PILSKO" to jeden z trzech największych kompleksów narciarskich w Polsce położony jest w Beskidzie Żywieckim, w masywie Pilska (1557 m n.p.m.) najwyżej, po Kasprowym Wierchu, narciarskiej górze w kraju. W obrębie nartostrad ośrodka (blisko 20 km tras) funkcjonuje 10 wyciągów orczykowych oraz 1 wyciąg krzesełkowy. Najbardziej godną polecenia jest trasa zjazdowa nr 5, liczy ona blisko 4 500 m długości i należy do dwóch najdłuższych w Polsce. Od 2001 roku funkcjonuje w Ośrodku nowoczesny system kontroli przejść, w którym zastosowano elektroniczne karty zbliżeniowe. Pozwala on na to, aby posługując się jedną kartą korzystać z tras Korbielowa i Szczyrku. Tym co wyróżnia Korbielów i masyw Pilska spośród innych ośrodków górskich w kraju są najlepsze, poza Tatrami, warunki naturalne do uprawiania narciarstwa. W górnych partiach ON "PILSKO" (powyżej Hali Szczawiny) bardzo często sezon narciarski rozpoczyna się już w listopadzie i trwa do pierwszych dni maja. Sprzyja temu odpowiedni mikroklimat i wysokość nad poziomem morza. O atrakcyjności Ośrodka stanowi także wyjątkowa w skali kraju różnica wzniesień między najwyżej i najniżej położonymi partiami tras narciarskich około 770 m. Na terenie ON "PILSKO" zlokalizowane są trzy stacje GOPR, snowpark, punkty gastronomiczne, szkoły narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego oraz narciarskie przedszkole. Strona ośrodka http://www.pilsko.gat.pl/ Położenie Korbielów - miejscowość leżąca w Beskidzie Żywieckim, 23 km od Żywca, u stóp najwyższych gór tego regionu: Babiej Góry i Pilska. Korbielów to bezwzględnie jeden z najbardziej strakcyjnych terenów narciarskich w kraju. Sezon narciarski rozpoczyna się tu w listopadzie i trwa zwykle do końca marca, a na Hali miziowej i kopule szczytowej Pilska nierzadko do pierwszych dni maja. W miesiącach letnich region zaprasza na malownicze szlaki turystyczne biegnące szczytami gór przez rezerwaty przyrody Pilsko, Rysianka i Romanka. Dojazd Z Bielska - Białej przez Żywiec itd. Parkingi Obszerne parkingi w odległości max 5min do pierwszej stacji, parking płatny 6 zł Miejscowości Korbielów, Żywiec, Oravska Polhora, Namestovo (SK). Noclegi Baza noclegowa dosyć duża, ceny zróżnicowane w zależności od standartu. Trasy http://www.gat.pl/73.php Ceny http://www.gat.pl/352.php Kamera online http://www.gat.pl/pogoda/korbielow.php Aktualne warunki http://www.gat.pl/73.php Serwis narciarski Duża ilość serwisów narciarskich przy samych wyciągach, w tym również wypożyczalnie sprzętu, poziom świadczonych usług wysoki. Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Do załatwienia na miejscu. Wyżywienie Zjeść można na dole, na stoku w schronisku i nie tylko, ceny jak wszędzie . Galeria zdjęć http://www.galeriana...elow/index.html

Użytkownik piotrekwawa edytował ten post 16 marzec 2009 - 12:06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie to jeden z lepszych polskich ośrodków, niestety nie najlepszych, a takim mógłby niewątpliwie być - bo ma potencjał, to co najważniejsze - wspaniałą górę, wymarzoną do narciarstwa.

Szkoda tylko, że "zarządzający" tą górą nie mają, żadnego potencjału;) Też uważam ten ośrodek za jeden z lepszych. Na Pilsku panuje fajny mikroklimat:). Któregoś razu jak jechałem do Korbielowa, przez całą drogę nie widziałem śniegu, przed samym Korbielowem jakieś łatki, a na Pilsku całkiem niezłe warunki narciarskie:)) To ich krzesło to totalna porażka, w ogóle cała infrastruktura to istny skansen. Dwa razy byłem świadkiem jak się oberwał podwójny orczyk, a raz widziałem jak na tym pojedynczym (chyba nazywa się to Buczynka) jak jakiejś dziewczynie oberwał się cały napinacz… Na szczęście poszkodowanej nic wielkiego się nie stało. Ale fajne, zróżnicowane trasy, dodatkowo dobre warunki klimatyczne i tak przyciągają tłumy, więc po co inwestować?? Dodatkowo jeszcze płatny parking! Dobrze, że chociaż ceny jeszcze mają przyjazne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wiadomość oficjalna ze strony GATu. ON "PILSKO" - KORBIELÓW Informujemy, że otwarcie sezonu narciarskiego planowane jest w piątek 23.11 br. Istnieje możliwość uruchomienia wybranych wyciągów w najbliższą niedzielę 18.11 br., ale z przyczyn formalnych decyzja o tym podjęta zostanie w sobotę 17.11 br. Informacja o takiej ewentualności podana zostanie na infolinii narciarskiej: tel. 033 475 00 75, a także na stronie internetowej www.pilsko.gat.pl. Po otwarciu ośrodka planujemy uruchomić następujące wyciągi: kolej linowa "Szczawiny" znad parkingu na Halę Szczawiny, wyciągi nr V i VI z Hali Szczawiny na Halę Miziową oraz wyciąg nr VII z Hali Miziowej na Pilsko. Dla ruchu narciarskiego udostępniona będzie trasa nr 5 FIS z Pilska do Hali Szczawiny. Serdecznie zapraszamy! Jeżeli ktoś się wybiera można się anonsować tu: http://www.skiforum....alendar.php?c=2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Byłem dziś. na Pilsku i Kopcu warunki extra(ale tez ludzi było extra dużo) mizowa-->szczawiny, tutaj niestety kamienie i lod, ale nie az tak strasznie, da sie pojeździć. na Buczynce warunki imo złe(tzn góra spoko ale końcówka to lod i duże kamienie w dużej ilości) na samym dole(kamienna badajrze) wbrew pozorą warunki fajne, nie ma lodu ani za duzo kamieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cały tydzień bawiłam w korbielowie, od soboty 22 grudnia. w sobotę to wiadomo - śląsk dojeżdża i ludzi tłum w kolejkach do orczyków. ale wigilia i pierwszy dzień świąt to była bajka. ludzi garstka, punkty nam znikały z karnteu błyskawicznie. kolejek w ogóle nie było, jazda w tempie góra-dół:) jeden minus to czerwona trasa do samego dołu - nieczynna, więc zjazd krzesłem, albo przejazd na buczynek(buczynkę?) i potem drałowanie do parkingu. buczynek znakomity, ale tylko w górnej części. w wigilię jeździłam po sztruksiku - i to było największe zaskoczenie! pobyt oceniam nienajgorzej, to była nasza pierwsza wizyta w tym ośrodku. o przedszkolu dimbo jeszcze stworzę osobny wątek, bo na to zasługuje:) parkingi - za darmo!!! z tego co czytam, to jakaś nowość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ! czy ktoś może napisać jak tam na Pilsku, bo w sumie odwilż. I czy moglibyście opisać jak jest z tymi wyciągami teraz , bo sciągnąłem ta mapkę ze strony GAT i nie rozumiem, trzeba dreptać od wyciągu do wyciągu ?? Polecał mi ktoś nie za trudną trase numer 6 - długa 3 km - ale jak tam zajechać bo na sam kopiec bezpośredniego wyciągu nie ma prawda ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ! czy ktoś może napisać jak tam na Pilsku, bo w sumie odwilż. I czy moglibyście opisać jak jest z tymi wyciągami teraz , bo sciągnąłem ta mapkę ze strony GAT i nie rozumiem, trzeba dreptać od wyciągu do wyciągu ?? Polecał mi ktoś nie za trudną trase numer 6 - długa 3 km - ale jak tam zajechać bo na sam kopiec bezpośredniego wyciągu nie ma prawda ??

powyżej Hali Miziowej b.dobre warunki wyciąg na Kopiec jest - nr 9 lub po prostu "Kopiec" - wzdłuż niego sa dwie trasy niebieska (b. przyjemna) i czerwona (wzdłuż nie istniejącego już wyciągu nr 8 - też całkiem miła, ale z wąskim gardłem na dole) nie trzeba deptać - pod każdy wyciąg da się podjechać na "deskach" pzdr

Witam wszystkich forumowiczów :) planujemy ze znajomymi całodniowy wypad do Korbielowa, jedziemy PKSem bezposrednio z katowic. W związku z tym mam pytanie - jaka odległość dzieli przystanek PKS na ktorym powinnismy wysiąść do wyciągów na Pilsko? :D jest to wbrew pozorom duży problem bo przerabialiśmy już targanie sprzętu pod góre kiedy wbraliśmy sie do Wisły-Soszów ;) delikatnie mówiąc - było ciężko... Jak warunki? może ktoś z forumowiczów jeździł dziś na Pilsku?

około 1 km do Soliska a 1,6 km do Kolei Szczawiny..... warunki b.dobre powyżej Miziowej pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że infrastruktura pozostawia wiele do życzenia(mnie te orczyki nie przeszkadzają bo sie na nich wychowałem) jest tak ponieważ ekolodzy podjęli walkę przeciwko za dużej przepustowości jaka tam kiedyś była i ograniczona została również długość wyciągu na Pilsko(chyba też przez ekologów). Ale za to w Korbielowie można super pośmigać poza trasami ;D. Trasy są urozmaicone. Moim zdaniem nie ma co narzekać chyba, ze ktoś jest przyzwyczajonym do podgrzewanych krzesełek czy czegoś podobnego;p P.S Z dojazdem nie ma problemu, spokojnie sobie poradzisz "tylnonapędowcem" ;p. Z centrum Korbielowa jest niedaleko i nie trudna droga do parkingu pod wyciągiem. "Do zobaczenia na szczycie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Heja! Lepiej sobie wjedź i zjedź krzesłem! Co do jazdy to dużego wyboru nie masz, możesz wyprubować trase FIS z Pilska jak i trasę z Kopca! Na dole pod wyciągiem nie wiem czy są maty, były w poprzednich latach jak jeszcze nie było krzesła. Pod krzesło da się popdjechać autem, ale od orczyków to jest kawałek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Damanietychy ! Aktualnie na Pilsku śniegu "po pachy" od Szczawin w górę.Na Miziowej spory mróz i rewelacyjne warunki.Dzisiaj dość mocno wiało,lecz dzięki temu atmosfera iście srogo-zimowa.W nocy ma 'zdrowo" sypnąć,dlatego planują uruchomienie tras poniżej Szczawin.Proponuję jednak,wjazd krzesłami na Halę Szczawiny (są "mułowate") jednak dają gwarancję "oszczędzenia" nart (kamienie na Pilsku,szczególnie niżej,to odwieczna zmora tej Góry).Pod same krzesła nie podjedziesz,natomiast na parking w ich pobliżu powinno się udać,musisz być jednak wcześniej.Potem "podróż" po fatalnych pseudo-schodach do kolejki (kasy :D) .Można sobie podejście skrócić,ja wchodzę przez lasek,powyżej początku tych "schodzisk".TO co Cię czeka na górze,często warte jest ,"poświęcenia" na "dolinach" :) . Myślę,że orczyki (nawet gdyby chodziły) warto sobie "darować".Podobnie zrezygnuj ze zjadu, ze Szczawin na nartach.Lepiej skorzystać z krzeseł.Po całodziennej jeździe "na górze",ta powolna jazda krzesłami w dół,to znakomity relax i jakie widoki ! :) Pozdrawiam i życzę radosnych Świąt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Damianie ! Przyjazd o ósmej,po Świętach,to "zbyt dobra" pora.Pośpij dłużej :D .Dzisiaj byłem o 9.00 i zaparkowałem w moim "optymalnym" miejscu.W kwestii cen w wypożyczalniach,jutro spytam i wieczorem odpowiem. Pozdrawiam i Życzę Radosnych Świąt i Śnieżnego Dyngusa. :D :D :D Dzisiaj bardziej "miękko" i cieplej (niestety).W nocy trochę mrozu i śniegu.Jutro powinno być świetnie.Najbliższe dni tym bardziej.Spory mrozik i duuużo śnieżku.Szkoda,że muszę popracować :( .Ceny (jak obiecałem) sprawdziłem,za komplet 20,- . Pozdrawiam i życzę udanego "wypadu" .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...