Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze jeden problem, który dotyczy mnie dopiero od zeszłego sezonu, całkowity brak karnetów dla rodziny z małym dzieckiem. W wielu austriackich ośrodkach takie karnety istnieją, rodzice mogą jeździć na zmianę na jednym skipasie. W Polsce nie widzę tego w ofercie zadnego ośrodka. Takim sposobem karnet 6 dni w styczniu na Skiamade kosztuje około 1100 zł i możemy na nim jeździć we dwoje. Karnet na byle jaką górkę w PL 4h 70-80 zł co daje sumę około 900 zł za 6 dni dla dwóch osób jeżdżących dziennie po 4 godziny

Tylko za granicą często karnety dzielone sa na damskie / męskie.  U nas tego raczej nie ma więc tez nie ma przeszkody by się po prostu w połowie dnia karnetem wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko za granicą często karnety dzielone sa na damskie / męskie.  U nas tego raczej nie ma więc tez nie ma przeszkody by się po prostu w połowie dnia karnetem wymienić

Prawie na wszystkich ośrodkach, którę teraz kojarzę jest zakaz wymiany karnetów, plus na wielu bramkach są teraz kamery robiące zdjęcie, więc teoretycznie może obsługa anulować karnet jeżeli zauważy, że przechodzi inna osoba. Pilska to oczywiście nie dotyczy, bo tam nie ma takiego systemu, a do tego sprawdzając na szybko ich regulamin w ogóle nie mają zapisu, który zabraniałby korzystania ze skipassu innej osobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
O tych podjazdach można czytać na forum Korbielów.com od lat, prawie 100 stron, 1000 postów nadziei. Z konkretów mamy tylko potężną podwyżkę cen. Do tego mgliste groźby przeciwników obecnego "inwestora" że w ramach wojny zagrodzą stoki i łupną cenami (bezpłatnych do tej pory) parkingów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych podjazdach można czytać na forum Korbielów.com od lat, prawie 100 stron, 1000 postów nadziei. Z konkretów mamy tylko potężną podwyżkę cen. Do tego mgliste groźby przeciwników obecnego "inwestora" że w ramach wojny zagrodzą stoki i łupną cenami (bezpłatnych do tej pory) parkingów.

Kolego jeśli chodzi o podwyżkę to się nazywa inflacja. 500+ robi swoje od 4 lat. Wzrost zarobków (u mnie o okolo 1500 zł w ostatnich 4 latach) też robi swoje. Kto teraz robi za 20 zł za godzinę?? Przykład gdy wprowadzili 500+ było to warte 500 zł obecnie te same 500+ jest warte 380 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

PS. Tam można parkować wzdłuż tej drogi? Bo ktoś na miejscu mówił, że czasami panowie niebiescy wpadają i zostawiają pozdrowienia za szybą ale w sumie nie widziałem tam żadnego znaku zakazu, a placu jest dość dużo żeby zaparkować bez blokowania innych.

 

Na jezdni nie można. Jest zakaz.
Zdesperowani czasem parkują, ale robi się problem z przejazdem i ktoś pewnie dzwoni po policję.

W weekend wystarczy przyjechać przed 8:00 i miejsce na pewno się znajdzie niedaleko od wyciągu na Polanie Strugi. ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś świeże info odnośnie warunków? Miałem jechać 30.12, ale post @lubeckim skutecznie mnie zniechęcił.
Na Pilsku ostatnio byłem chyba 15 lat temu, jak to wygląda jeżeli trasa nr 5 jest teraz czynna tylko w górnej części od hali Szczawiny do Pilska - rozumiem, że dolny odcinek (Strugi - Szczawiny) po zakończonej jeździe pokonuje się krzesełkiem skoro trasa zamknięta? Mógłby ktoś podesłać pinezkę google map do parkingu pod Polaną Szczawiny?
Gdzie najlepiej jechać (i czy w ogóle) na jednodniówkę albo jazdę wieczorną w Beskidy?


Mozna krzeslem w dol ze Szczawin albo z Miziowej przez Buczynke- teoretyczne nieczynne trasy ale da sie przejechac bez straty w sprzecie (trzeba troche na kamienie uwazac)
Dzisiaj piekny dzien.
Rano nie za twardo , nie za miekko jak dla mnie bajka. Niestety sa miejsca gdzie wychodzi trawsko. Popoludniu juz nie wiem bo poszedlem na tury. Z samego rana zupelne pustki. Z czasem coraz wiecej ludzi i okolo 11stej kilka minut do odstania przy orczykach. Parking niestety za 20 zeta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko dziś nie zawiodło, warunki są ok. jak na tę zimę: popołudniu na stokach wychodziła miejscami trawa i kamienie, tak że trzeba uważać (ale spokojnie można ominąć). Odsypów niezbyt wiele, śnieg nie był mokry ze względu na temperaturę.

Parking za 20 zeta to lekka przesada, być może zrewiduję ilość wizyt na Pilsku w związku z tą nowością. W końcu spadnie śnieg i będzie większy wybór gdzie jechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko dziś nie zawiodło, warunki są ok. jak na tę zimę: popołudniu na stokach wychodziła miejscami trawa i kamienie, tak że trzeba uważać (ale spokojnie można ominąć). Odsypów niezbyt wiele, śnieg nie był mokry ze względu na temperaturę.

Parking za 20 zeta to lekka przesada, być może zrewiduję ilość wizyt na Pilsku w związku z tą nowością. W końcu spadnie śnieg i będzie większy wybór gdzie jechać...

Te 20 dychy za parking to powrót do złych tradycji. Szczerze mówiąc dość odstraszający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...