Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Szedłem grzecznie szlakiem :) Nie jestem skiturowcem więc nartki niosłem na górę na własnym grzbiecie :P W dół na nartach, ale znowu szlakiem :) 

 

Co do skuterów... Wczoraj trochę tego jeździło. Najbardziej się zdziwiłem na trasie nr 4 do Szczawin jak wyprzedziły mnie 4 jadące dość szybko skutery. Nie powiem, wystraszyłem się. Imho coś takiego nie powinno mieć miejsca na wąskiej i oficjalnie otwartej trasie narciarskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko w tygodniu już nieczynne. Może otworzą na weekend jak będą warunki.

 

Ja już zakończyłem jazdę. To był naprawdę świetny sezon, pełen naturalnego śniegu :) Cieszę się, że zakończyłem go na Pilsku. Oby było nam dane w następnym sezonie jeździć równie długo. No i mam nadzieję, że plotki dotyczące Buczynki okażą się prawdziwe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nawet znośnie do tej 10.00, potem pływało prawie pwszystko
inwersja


Było pięknie, ale w takim upale chyba jeszcze na Pilsku nie jeździłem, coś czuję, że zrzucę skórę z nosa
Na trasie do Szczawin po prawej stronie pod lasem było względnie twardo do 12 reszta faktycznie płynęła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i może jednak otworzą się na Wielkanoc

Na kamerce z Hali Miziowej widać, że coś kombinują ze śniegiem...

Ostateczne info mają podać najpóźniej jutro, tak piszą na stronce.

Jutro ruszamy do Korbielowa, jeszcze zdążymy wrzucić sprzęt jakby co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i może jednak otworzą się na Wielkanoc

Na kamerce z Hali Miziowej widać, że coś kombinują ze śniegiem...

Ostateczne info mają podać najpóźniej jutro, tak piszą na stronce.

Jutro ruszamy do Korbielowa, jeszcze zdążymy wrzucić sprzęt jakby co :D

 

Jest już oficjalna informacja że 20-22 ośrodek czynny, ale jazda tylko Pilsko - Hala Miziowa:

https://korbielow.ne...kat_narciarski/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Masakra z tymi cenami. Frekwencja raczej nie wzrośnie.

 

Ile powinno kosztować?

 

Myślę, że 60% tego co w nowym cenniku.

 

Pilsko (góra) nie jest naśnieżane i bardzo pobieżnie ratrakowane.

Koszty działania starych orczyków też niskie.

 

Chyba w tym roku będę musiał zrezygnować z mojego ulubionego Pilska, na rzecz tańszego Chopoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie strzałem w kolano jest zlikwidowanie karnetu porannego, ale widzę że to kontynuacja "nowomody" ze Szczyrku. Pilsko do tej pory mogło właśnie powalczyć ceną o frekwencje i w zasadzie tak było. Często wybierałem właśnie to miejsce na szybki wypad, bo cena porannego karnetu była taka sama lub ciut niższa niż w ośrodkach z trasami po 800m. Infrastruktura jest jaka jest i takie podnoszenie cen bez jej ruszania jest imho mocno ryzykowane. Oczywiście zawsze w sezonie znajdę czas na Pilsko ale czy będę tam tak często jak w poprzednich latach? Zobaczymy... poczekam na cenniki z innych ośrodków. Oby się nie okazało, że Pilsko nadal jest najtańsze :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jeden problem, który dotyczy mnie dopiero od zeszłego sezonu, całkowity brak karnetów dla rodziny z małym dzieckiem. W wielu austriackich ośrodkach takie karnety istnieją, rodzice mogą jeździć na zmianę na jednym skipasie. W Polsce nie widzę tego w ofercie zadnego ośrodka. Takim sposobem karnet 6 dni w styczniu na Skiamade kosztuje około 1100 zł i możemy na nim jeździć we dwoje. Karnet na byle jaką górkę w PL 4h 70-80 zł co daje sumę około 900 zł za 6 dni dla dwóch osób jeżdżących dziennie po 4 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...