Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

dziś najlepsze warunki w sezonie, bez kolejek do 10.00, później na szczyt ok 3-5 min, niżej dwa razy na 3min a tak prawie z marszu
jest filmik z dzisiaj, nawet udało się załapać z młodzieżą w kadr, fajne uczucie jechać ze szczytu jako pierwszy :)
buczynka bardzo fajnie przygotowana, na esie sporo kamieni, ale da się powoli zjechać

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się wybiera przed weekendem to dajcie koniecznie znać tutaj jak warunki. Zastanawiam się czy przy tych temperaturach będzie tam co jeszcze szukać w niedzielę... :(

 

Właśnie .... był ktoś w ostatnich dniach ? ... Wybieram się jutro, ale nie wiem czy to dobry pomysł  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę 11.03. jeździłem.Pogoda i widoki przepiękne.Śnieg ciężki ale można było pojeździć.Powrót do auta tylko krzesełkiem.

Parę uwag:

skipas na grouponie o 10zł droższy i o 2 godziny krótszy i nie obowiązuje na Babie w przeciwieństwie do kupionego w kasie ?!

brak połączenia wyciągów, zjedziesz do Kamiennej to już nie wrócisz na Strugi/Miziową, narty na plecy i kilometr w butach narciarskich,kuriozum

na Pilsko tylko czynny orczyk, jak zjedziesz prawą stroną wylądujesz w dołku i znów z buta, mogli przynajmniej puścić talerzyk.

spod baru pod wyciąg z buta,generalnie choroba naszych wyciągów że się nie zazębiają.

nowe schronisko i restauracja na pierwszym piętrze-wybitnie dla narciarzy w butach narciarskich.

Nic się nie da zrobić, musi przyjść Słowak i zrobić porządek.

A taka fajna góra.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę 11.03. jeździłem.Pogoda i widoki przepiękne.Śnieg ciężki ale można było pojeździć.Powrót do auta tylko krzesełkiem.

Parę uwag:

skipas na grouponie o 10zł droższy i o 2 godziny krótszy i nie obowiązuje na Babie w przeciwieństwie do kupionego w kasie ?!

brak połączenia wyciągów, zjedziesz do Kamiennej to już nie wrócisz na Strugi/Miziową, narty na plecy i kilometr w butach narciarskich,kuriozum

na Pilsko tylko czynny orczyk, jak zjedziesz prawą stroną wylądujesz w dołku i znów z buta, mogli przynajmniej puścić talerzyk.

spod baru pod wyciąg z buta,generalnie choroba naszych wyciągów że się nie zazębiają.

nowe schronisko i restauracja na pierwszym piętrze-wybitnie dla narciarzy w butach narciarskich.

Nic się nie da zrobić, musi przyjść Słowak i zrobić porządek.

A taka fajna góra.....

 

 

Oj tam strasznie narzekasz... Trasa do kamiennej jest oficjalnie zamknięta. Skoro tam zjechałeś to...  no coz.. przeszkadza Ci 50 metrów podejścia od baru.. na szczyt polany?  :D  Schronisko jest całoroczne a dla narciarzy takich jak ty czy ja jest otwarty bufet na parterze.

Co do Słowaków...  po tym co widzę w Szczyrku to ostatnia rzeczą jaka życzę tej gorze to ich inwestycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło dzisiaj ostatni raz, do 10.00 jeździło ok 10-15os, ok 11.00 5 os. w kolejce na szczyt się zdarzyło i to było max :D . Dziwne uczucie takie pustki, warunki całkiem fajne a nawet super, miejscami od połowy kamyczki ale jest gdzie jechać.
jedyne co to trochę nie równo wyratrakowane i trzeba uważać przy dużych prędkościach, myślę że jutro będzie lepiej
jedna bramka na szczyt nie działała, na dół kanapą tylko
Ostatni weekend wiec kto może niech korzysta
Nawet jak będzie śnieg to "ni ma kto robić" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zajrzałem dzisiaj rano. Śniegu sporo dowalone więc nie pojeździłem za bardzo. Kolejki chwilowe, na początku sporo stania na szczawinach bo nie chodził VII, druga nitka też długo stała nie uruchomiona.
Sporo deskarzy co nie ogarniają orczyka parami i stąd też te kolejki.
Kamienie widziałem ze dwa na ściance wzdłuż siatki.
Lodu, przetarć itp brak. Jak to się uchowa to będzie niezły podkład pod następne opady.
pod wyciągami słabo zwłaszcza od szczawin
Sporo osób jechało na sam dół 5-tką, w sumie na dole sporo śniegu więc jak komuś nie szkoda nart to czemu nie, na pewno ostatnie dwa winkle z bucika dla bezpieczeństwa.
Buczynka nie wiem co i jak.

kilka foto

https://photos.app.g...MGtX3JNN63KwTY6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem dzisiaj rano. Śniegu sporo dowalone więc nie pojeździłem za bardzo. Kolejki chwilowe, na początku sporo stania na szczawinach bo nie chodził VII, druga nitka też długo stała nie uruchomiona.
Sporo deskarzy co nie ogarniają orczyka parami i stąd też te kolejki.
Kamienie widziałem ze dwa na ściance wzdłuż siatki.
Lodu, przetarć itp brak. Jak to się uchowa to będzie niezły podkład pod następne opady.
pod wyciągami słabo zwłaszcza od szczawin
Sporo osób jechało na sam dół 5-tką, w sumie na dole sporo śniegu więc jak komuś nie szkoda nart to czemu nie, na pewno ostatnie dwa winkle z bucika dla bezpieczeństwa.
Buczynka nie wiem co i jak.

kilka foto

https://photos.app.g...MGtX3JNN63KwTY6

 

Dzięki za relacje.

 

BTW, czy ktoś wie o co chodzi z orczykiem przy goprówce czemu nie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno tak ,a tras z kopca nie ratrakują z powodu ochrony przyrody. Tu znalazłem jakiś artykuł, ale patrząc na źródło, to jest zdecydowanie stronniczy, mimo to warto poczytać i zobaczyć zdanie drugiej strony. https://dzikiezycie....ilsko-bezprawia

 

W Polsce niestety króluje nastawienie na zysk za wszelką cenę. Z podlinkowanego artykułu jednoznacznie wynika, że inwestycje były robione bez odpowiedniego przygotowania formalnego i niezbędnych decyzji administracyjnych, czyli mamy do czynienia z samowolą budowlaną a przy okazji również działaniem na szkodę środowiska (inwestycja nie było odpowiednio przygotowana, przemyślana, uzgodniona pod kątem ochrony środowiska naturalnego).

Pilsko to piękna góra, niestety chaotyczne i byle jakie działania budowlane mogą to piękno zniszczyć. Bardzo bym chciała żeby znalazł się ktoś odpowiedzialny, kto ma wizję na rozwój tego ośrodka narciarskiego, możliwości ekonomiczne i jest na tyle rozgarnięty, że zadba również o stan środowiska naturalnego, a nie tylko o zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tmr powinien prowadzić szkolenia jak radzić sobie z ekoterrosytami i ile to kosztuje. Oni zbudowali wyciąg i trasę na terenie Natura 2000 powyżej Hali Skrzyczenskiej. I zadna pracownia nawet nie pisze posta w tym temacie.
Z drugiej strony taki duzy inwestor stawia głównie na niebieskie trasy, buduje nowe trawersy i ma w dupie zaawansowane narciarstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tmr powinien prowadzić szkolenia jak radzić sobie z ekoterrosytami i ile to kosztuje. Oni zbudowali wyciąg i trasę na terenie Natura 2000 powyżej Hali Skrzyczenskiej. I zadna pracownia nawet nie pisze posta w tym temacie. Z drugiej strony taki duzy inwestor stawia głównie na niebieskie trasy, buduje nowe trawersy i ma w dupie zaawansowane narciarstwo.

Strome trasy to trudne nasniezanie, mało chetnych (tak, tak), koszty większe, przychody mniejsze. Oczywistym jest wiec jakie trasy są preferowane. 'Przypadkiem" takie same przez ośrodek jak klientów. (Uprzedzajac- piszący na forum nie są typowymi klientami ON). Nowa trasa i wyciąg na 'Kopę' są na terenie Parku krajobrazowego Beskid Slaski - do granicy N2000 jeszcze kilkadziesiąt metrow (nowy talezyk na MSkrzyczne jest już na N2000, ale to nie budowa a modernizacja... ;-) Tym niemniej na każdej innej budowie cala Pracownia byłaby już przykuta do tych suchych świerków..... a tu? cud Panie, cud!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk, puk... jest tam kto?
napisalibyście jaki warun u góry. Jutro chcę pojechać a nie wiem czy na freeride'ówkach czy na twardo?

Pozdrawiam

Jeździłem dzisiaj od 9 do 13.
Cały dzień towarzyszyła nam mżawka oraz mgła sięgającą szczytu do hali miziowej, niżej mgła ustepowala. Śnieg mokry i ciężki ale wszędzie grubość pokrywy była zadowalająca. Nawet udało nam się zjechać na dół przez buczyne. Na nartach świeżo po serwisie nie zauważyłem rys, więc warunki śniegowe bardzo dobre.

O ile prognoza będzie lepsza to można śmiało jechać ale na freeride to najlepiej było wczoraj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Byłem dziś. Cały czas drobny deszcz ze śniegiem (aż po szczyt). O 12 sie poddałem przemoczony, Śniegu od szczytu do Szczawin wystarczająco. Zjazd 5 do parkingu bez sensu (jechałem - kamienie/odpinanie nart no chyba ze szutrowki, lepiej wybrać krzesełko) ) Przez Buczynkę jak sie domyslacie nie wiem :)

6 i 4 oficjalnie zamknięte ale od polanki poniżej GOPR-owki wyratrakowane i bez kamieni jak na razie, można dojechać do Szczawin. Trasy z Kopy nie przygotowane. 

Świeży śnieg zbijał się w duze ciężkie kawały.  Z powodu deszczu i śniegu z deszczem warunki ciężkie (słaba widoczność dodatkowo gogle mokre jak i cały ja) Ludzi mało. Przydały by się ze 2 stopnie mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...