Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

odświeżamy :)

 

przed wczoraj bylem w "zasranym szczyrkadio" gdzie przygotowanie stoków to totalna porażka !
dzisiaj bez wahania padło na  Pilsko i nie żałuję, nawet mimo tego że wracałem się po nartę na krześle i jechałem w żywieckim korku z powodu opadu śniegu

teraz najważniejsze czyli warunki
rano dobre 8/10, miejscami lód ale to od wiejącego wiatru i da się ominąć, i to by tyle z minusów, na pocieszenie od ok 10.00 cały czas pada, wsiadając do samochodu ok 14:00, na dole spadło 3-4cm śniegu :)
pod wyciągami ratraku nie było i szkoda, to by była taka wisienka na torcie, obsługa goniła z łopatami, lodu nie było jedynie miejscami małe muldy i znowu przyczyną pewnie wiatr

kolejki....




 

a co to jest?

 

wielkie dzięki :)

Mam dwa dodatkowe pytania ,czy działa orczyk na Kopiec ? Czy da się zjechać przez Buczynkę na dół ,albo ,czy przynajmniej przejezdna jest trasa 6 przez las do Szczawin? Na stronach ośrodka i na korbielów.net próżno szukać takich informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :)

Mam dwa dodatkowe pytania ,czy działa orczyk na Kopiec ? Czy da się zjechać przez Buczynkę na dół ,albo ,czy przynajmniej przejezdna jest trasa 6 przez las do Szczawin? Na stronach ośrodka i na korbielów.net próżno szukać takich informacji

ciężko mi to stwierdzić, ale po dzisiejszych opadach myślę że do Szczawin będzie już ok, może w pt zaryzykuje buczynkę, zobaczę ile nasypie śniegu
talerzyk na kopiec nie chodzi i nie będzie chodził, szkoda że tego orczyka przy schronisku nie odpalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :)
Mam dwa dodatkowe pytania ,czy działa orczyk na Kopiec ? Czy da się zjechać przez Buczynkę na dół ,albo ,czy przynajmniej przejezdna jest trasa 6 przez las do Szczawin? Na stronach ośrodka i na korbielów.net próżno szukać takich informacji

Info z wtorku także teraz jest lepiej bo sypie.Screenshot_2018-02-07-20-10-59.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek rano uderzam na Pilsko. Nie ma sensu stać w kolejkach w Szczyrku :) 

 

btw. Ostatnio jak byłem na Pilsku to na orczyku rozmawiałem z mieszkańcem... Szczyrku. Mieszka obok Soliska. Już mu bokiem wychodzi SMR i jeździ na Pilsko pojeździć w spokoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek rano uderzam na Pilsko. Nie ma sensu stać w kolejkach w Szczyrku :) 
 
btw. Ostatnio jak byłem na Pilsku to na orczyku rozmawiałem z mieszkańcem... Szczyrku. Mieszka obok Soliska. Już mu bokiem wychodzi SMR i jeździ na Pilsko pojeździć w spokoju :D

Witam!
Fajnie.Zdaj relację jak możesz bo myślę tam pojechać w któryś dzień weekendu.

Dalej tutaj niezła opcja na grouponie.
https://www.groupon....rciarski-pilsko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powtórka, warunki coraz lepsze,śniegu więcej, pod wyciągami podobnie jak ostatnio.Z racji chyba pt. większa kolejka na szczyt, niżej z rozpędu na wyciąg. Z szybkiej rozmowy z obsługą buczynka nie przejezdna i ryzykowna z powodu dużych kamieni. Kolega zjechał wzdłuż krzesła, ostatnie 200m z buta. Od miziowej w górę mgła, czasami schodziła niżej a na górze próbowało przebijać się słońce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Fajnie.Zdaj relację jak możesz bo myślę tam pojechać w któryś dzień weekendu.

 

W piątek nie dałem rady, nadrobiłem dzisiaj. 

 

Standardowo od 8:00 do ok 11:30. Warunki śniegowe bajeczne. Do godziny 10:00 równo i twardo. Potem w kilku miejscach powychodziły lodowe placki, ale bez tragedii. Minerały jak już to raczej tylko na poboczach. O dziwo końcówka trasy w Szczawinach wyjątkowo bez przetarć. Powrót wybrałem standardowo krzesłem, ale podobno już niewiele brakuje by zjechać w dół (niby ostatnie 200m trzeba zejść). Na Buczynce jest śnieg, ale wystają kamienie. To były informacje od pań z kasy. 

 

Pierwszy raz od lat widziałem tylu ludzi na Pilsku. Parking na dole zawalony pod samo skrzyżowanie z główną drogą. Chyba za dużo piszemy o złych warunkach w Szczyrku i się wiara przeniosła do Korbielowa :P Już od ok 10:00 na dole było stania w kolejce na 10-15 minut. U góry od 5 do 10 minut, ale kolejka sięgała schroniska. Trzeba przyznać, że nie odczuwało się tego tłoku na trasach. Generalnie mnie to jednak cieszy. Niech ludzie zostawią tam kasę. Za to nikt w kolejnym sezonie nie powinien mieć wątpliwości czy opłaca się utrzymywać to miejsce, a my pojeździmy jeszcze na tej pięknej górze :)

Załączone miniatury

  • IMG_0746.JPG
  • IMG_0748.JPG
  • IMG_0749.JPG
  • IMG_0750.JPG
  • IMG_0751.JPG
  • IMG_0752.JPG
  • IMG_0753.JPG
  • IMG_0754.JPG
  • IMG_0755.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko ma to coś, uwielbiam tam jeździć ale muszę przyznać, że załamać się można jak infrastruktura ośrodka upada. Teraz na hali miziowej można korzystać tylko z jednego wyciągu, już nawet talerzyk przy goprówce nie działa... Jeżeli chce się zjechać z kopca na niebieską lub czerwoną, trzeba potem podejść do wyciągu. Nie wspomnę już o wybudowanej kanapie na buczynce, która nigdy nie posłużyła żadnemu narciarzowi.

 

Czy doczekamy się jeszcze renesansu Pilska? może potrzeba słowackich pieniędzy, bo jak widać włodarze z Istebnej nie zamierzają inwestować w Korbielów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzac tlumy w Szczyrku jestem za tym zeby Słowacy na Pilsko nie wlazili jednak.

A ja przeciwnie, lepiej żeby ktoś zainwestował i dał "życie", niż miało by tam wszystko stanąć i zardzewieć na dobre. W SMR ten sezon jest szalony, bo każdy chce mieć selfie przecież z najnowocześniejszego ośrodka w Polsce. W następnym sezonie myślę już będzie ruch w normie, jak to ponoć ma miejsce na BSA. A jeśli Słowacy będą inwestować w więcej ośrodków, to lepiej, bo będzie większy wybór i ludzie się rozejdą jednak a tak w jednym miejscu wszystko i wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ośrodek żyje. Parking codziennie full ostatnimi czasy. Jeżdżąc z ludźmi na orczykach nie spotkałem nikogo kto by narzekał. Owszem, że linka stara, że niebezpiecznie bo czasem się urwie ale wszyscy mówią że lepiej niż w Szczyrku.

Mam wrażenie ,że cała Polska rządna nowoczesnego Szczyrku uderzyła z pełną mocą,a miłośnicy spokojnej jazdy dobrymi trasami ,którzy nie potrzebują wielkich wygód przenieśli się na Pilsko ,wcześniej rozkładali się pomiędzy Pilskiem i Szczyrkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do orczyków, nie zależy mi na podgrzewanych kanapach z zasłonami z plexy. Od małego jeździłęm do korbielowa gdzie były tylko orczyki, na szczawiny jeździło się z buczynki płajem który miał fragment z górki i trzeba było albo hamować na orczyku albo się rozpędzić i złapać któryś kolejny talerzyk z naprzeciwka.

 

Nie o to chodzi. Chodzi o to, że te orczyki już nawet nie działają. Jak wspomniałem wyżej, na miziowej działa jeden orczyk z trzech istniejących. Ten dwuosobowy na kopiec od paru lat jest nie czynny a kiedyś tam przecież co roku odbywał się puchar pilska. talerzyk przy goprówce w tym sezonie przestał działać. Jak tak dalej pójdzie to zostanie jedynie trasa z soliska do korbielowa a o jeździe w górnych partiach góry będzie można myśleć jedynie w kategorii skiturów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do orczyków, nie zależy mi na podgrzewanych kanapach z zasłonami z plexy. Od małego jeździłęm do korbielowa gdzie były tylko orczyki, na szczawiny jeździło się z buczynki płajem który miał fragment z górki i trzeba było albo hamować na orczyku albo się rozpędzić i złapać któryś kolejny talerzyk z naprzeciwka.

 

Nie o to chodzi. Chodzi o to, że te orczyki już nawet nie działają. Jak wspomniałem wyżej, na miziowej działa jeden orczyk z trzech istniejących. Ten dwuosobowy na kopiec od paru lat jest nie czynny a kiedyś tam przecież co roku odbywał się puchar pilska. talerzyk przy goprówce w tym sezonie przestał działać. Jak tak dalej pójdzie to zostanie jedynie trasa z soliska do korbielowa a o jeździe w górnych partiach góry będzie można myśleć jedynie w kategorii skiturów.

W zasadzie na Pilsku jeden wyciąg rozwiązałby sprawę ,potrzebna jest gondola na Miziową ze stacją na Szczawinach ,do tego uruchomienie istniejącego krzesła na Buczynkę,w górnych partiach orczyki bardzo dobrze spełniają swoją rolę,nie są podatne na porywy wiatru ,nie zwiększają przepustowości,nie ma tłoku na trasach. Do tego naśnieżanie górnych partii i zadbanie o istniejące trasy ,uruchomienie czarnej na Szczawinach. Wtedy mielibyśmy świetny ośrodek narciarski czynny od grudnia do kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorna jazda,w sumie to tak nie było źle, ale lepiej mogło by być. Z prawej str sporo lodu, z lewej fajnie ale minerały wychodzą, za mało śniegu
wieczorna jazda na pilsku z wieczorną w szczyrku wypada o wiele lepiej...
kolejek brak, kanapa często stawała
wczoraj sąsiad był na górze i kolejna poprawa, śniegu sporo, nawet pod wyciągami jak na stole zrobione
poranne warunki wytrzymały aż do 11.00 !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było grubo :D Od 8:00 mgła na Miziowej taka, że wyskakując z orczyka nie widziałem schroniska. Na szczycie nie lepiej, a przy zjeździe nietrudno było przegapić kolejkę do wyciągu. Po 10:00 rozjaśniło się poniżej Miziowej i odcinek do Szczawin miał najlepszą widoczność. Dodatkowo jazdę utrudniała marznąca mżawka, a wyżej padający śnieg. Co do śniegu, na trasach go nie brakowało. Widać, że po nocnym ratrakowaniu trochę puchu spadło. Jak dla mnie trasy przygotowane świetnie. Niestety bardzo szybko pojawiły się muldy przez ilość narciarzy kręcących ciągle we mgle. Frekwencja dopisała. Na wyciągach mniej ludzi niż tydzień temu, ale na trasie było tłoczniej, znacznie tłoczniej. Efekt tego, że w takich warunkach zdecydowana większość jeździ wolniej. Bywały miejsca gdzie robiło się niebezpiecznie. Zarówno za sprawą mgły, ale też ilości narciarzy w jednym miejscu. Ratownicy z toboganami z tego co widziałem mieli co robić. Na parkingu na dole czekała też karetka. W tych warunkach dotrwałem ledwo do 11:00. Nie powiem, żebym się jakoś bardzo fajnie bawił ale wyjeździć się, wyjeździłem. 

 

Za tydzień powinno być już luźniej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, wybieram się do Korbielowa w wekend 23-25 lutego, chciałem zapytac o warunki na drogach, czy bez łańcuchów da sie dojechać? Jade pierwszy raz i nie wiem czy są jakieś strome podjazdy na trasie z Żywca do Korbielowa Auto z napędem na tylną os ;) z góry dzięki za opinie

Byłem na Pilsku w sobotę - drogi czarne, stromych podjazdów z Żywca do Korbielowa nie ma. Podjazd pod parking przy Solisku bez żadnego problemu, jedynie dalej sam dojazd do kolei Szczawiny może było troszeczkę ślisko (było jakieś -12 stopni mrozu rano). Jak nie sypnie śniegiem albo nie będzie gołoledzi, to łańcuchów potrzebował nie będziesz. Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pustki, ok 11.00 na szczyt 2-3 min stania, rano fajnie na stoku, od ok 10.00 sporo przetarć do lodu i trochę minerałów ale da się ominąć z każdej strony.
z kopca słabo przygotowane tak samo bokiem przez las na szczawiny
Mega zimno, pod wyciągami nie przeratrakowane i to mnie zawsze dziwi, rozumiem że się nie da to się nie da, ale kilka razy w zimie jest jak na stole, to czemu na weekend nie przygotują porządnie tylko z łopatami gonią ?
swoją drogą nawet parking był przeratrakowany, nie wiem czy specjalnie ale było

 

zjechane na deskach do strugi ale delikatnie trzeba i po bokach szukać śniegu, ostatnia ścianka z buta
znowu sypie i niech dosypie co by w marcowym słońcu pojeździć :)

 

20180224 074036 20180224 082143 20180224 082450 20180224 082454 20180224 084351 20180224 121200 20180224 121824 20180224 121820
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...