Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Mam całkowicie inne zdanie co do wczorajszych warunków na Pilsku. Jak dla mnie warunki były super, kilka fotek z Gliwickiego wypadu :-

 

Ja podobnie, warunki moim zdaniem rewelacyjne, dawno nie miałem takiej przyjemności z jazdy, szczególnie fragmenty ze szczytu na miziową, była bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie, warunki moim zdaniem rewelacyjne...

 

Jestem za a nawet przeciw :D Sporo nowego śniegu. Ratrakowali w nocy a póżniej rano ale na górnych trasach było miękko (fajnie na szersze narty). Natomiast poza trasami umordowałem się w szreni łamliwej (na innych forach piszą o puchu :wacko: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam całkowicie inne zdanie co do wczorajszych warunków na Pilsku. Jak dla mnie warunki były super, kilka fotek z Gliwickiego wypadu :-) 

złapałeś nas na focie (ja w czerwonych spodniach)  :D

ja wiem że dla 90% obecnych była bajka

dla mnie nie bo moje dechy potrzebują więcej lodu jak śniegu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ech, gdyby taki opad śniegu nastąpił wcześniej... :wub:  Piątka przejezdna do dołu chyba pierwszy raz w tym (po)sezonie. W ciągu kilku dni opadu z niczego zrobił się solidny podkład i puchowa kołderka na wierzchu. Krzesełko na Szczawiny co jakiś czas uruchamiali, czyżby przygotowania do majówki? Kilka fotek z zimowej wiosny:

IMG_20170424_103947.jpg

IMG_20170424_114613.jpg

IMG_20170424_114617.jpg

IMG_20170424_123530.jpg

IMG_20170424_121234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, gdyby taki opad śniegu nastąpił wcześniej... :wub:  Piątka przejezdna do dołu chyba pierwszy raz w tym (po)sezonie. W ciągu kilku dni opadu z niczego zrobił się solidny podkład i puchowa kołderka na wierzchu. Krzesełko na Szczawiny co jakiś czas uruchamiali, czyżby przygotowania do majówki? Kilka fotek z zimowej wiosny:

attachicon.gifIMG_20170424_103947.jpg

attachicon.gifIMG_20170424_114613.jpg

attachicon.gifIMG_20170424_114617.jpg

attachicon.gifIMG_20170424_123530.jpg

attachicon.gifIMG_20170424_121234.jpg

Do cholery, wielka szkoda, że się z wami nie wybrałem.. Szczawiny mają być prawdopodobnie otwarte na weekend majowy i ma dodatkowo dopadać około 20cm śniegu. :) Przydało by się to wykorzystać!! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Może Szczyrk będzie beskidzką stolicą narciarstwa ale na razie to na Pilsku da się poszurać po białym (co najmniej od Szczawin w górę). Śniegu tyle że nie raz w sezonie mniej bywało... Zjazd niezbyt przyjemny z uwagi na łamiącą się szreń ale start sezonu zaliczony :). Kolej do Szczawin ruszała niemrawo, chyba jakiś test. Brakuje orczyków na linach. Na razie cisza, spokój i przepiękne widoki ze szczytu na Tatry, Babią i Śląsk.

IMG_20171123_130710.jpg

IMG_20171123_130707.jpg

IMG_20171123_130715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratraki śmigały już od jakiegoś czasu między peronami wyciągów natomiast dzisiaj (zgroza, skandal :) ) do południa zdewastowały (czytaj: wyrównały) całą szerokość trasy spod Pilska do Miziowej.

IMG_20171201_105556.jpg

Sporo zapaleńców skusił świeży opad, spotkałem kolegę który zaczął "akcję" o 3 w nocy! I raczej nikt nie przyjechał dla takiego sztruksu (choć trzeba przyznać sztruksik-pierwsza klasa).

IMG_20171201_105510.jpg

 

Droga biała od skrzyżowania w Korbielowie. Skiturować można od samego parkingu (ale zjeżdżać trzeba ostrożnie bo do Szczawin wcześniej było mało podkładu). Chyba coś wisi w powietrzu bo pojawiły się orczyki na linach od Szczawin do Miziowej.

Niestety uaktywnili się skuterowcy, po południu na parkingu stało kilka lawet a po stoku niosło się niemiłosierne bzyczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę nad niedzielą. Jakby ktoś był w sobotę to bardzo byłbym wdzięczny za podzielenie się informacjami o warunkach. Znając ich podejście z poprzednich lat, dość ostrożnie podchodzę do informacji i grubości pokrywy śnieżnej, zwłaszcza na odcinku 5 pod H. Szczawiny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czyli tuż przed otwarciem: Trasy wyratrakowane na gładko, dobrze ubity sztruksik na całej szerokości trasy. Robi to dobre wrażenie w porównaniu do zeszłego tygodnia kiedy pomimo ratrakowania było za miękko i pewnie większa ilość narciarzy wydarłaby do podłoża. Niemiłe zdziwienie na wypłaszczeniu przy schronisku, przy peronie wysiadkowym orczyka ze Szczawin - ratrak jakby wymielił błoto/minerały z podłoża, mam nadzieję że do jutra coś z tym zrobią :(. Tym razem zjechałem aż do parkingu. Oficjalnie tego odcinka na pewno nie otworzą - trzeba przeskoczyć parę strumyków (ale już da się bez odpinania) i niżej, zwłaszcza przed polaną Strugi czają się kamole.

Koledzy w nocy zrobili skiturę Solisko-M.Skrzyczne-Skrzyczne-Solisko - tam pomimo naśnieżania podobno słabo ze śniegiem i jego jakość niezimowa (zlodowacenia, szreń na nieratrakowanych fragmentach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie całodniowy bo 6h więc w sumie wychodzi to samo cenowo

 

wczoraj byłem i na wyciągach pustki, trasy ok, rano stół ale generalnie miękko jeszcze, później kilka kamyczków się pojawiło i deski do roboty mam

 

8-12 do szczawin16 razy, do miziowej13

 

jest jeszcze jedno,

kanapa ruszyła 8:10, a miała ruszyć przed 8 tak żeby na szczawinach być o 8, wyciąg na szczyt poszedł od ok 9, przed 12 spadła lina

a na miziową stanął dwa razy, z tym że za drugim razem ok 10-15 stania w miejscu

tak więc ok 30 min poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedno,

kanapa ruszyła 8:10, a miała ruszyć przed 8 tak żeby na szczawinach być o 8, wyciąg na szczyt poszedł od ok 9, przed 12 spadła lina

a na miziową stanął dwa razy, z tym że za drugim razem ok 10-15 stania w miejscu

tak więc ok 30 min poszło...

 

Ciekawe ile to jeszcze pociągnie, w sensie czas życia tej infrastruktury. 3 lata temu urwana kotwica mnie jeszcze dziwiła. W tamtym roku na nikim już nie robiło wrażenia, że co jakiś czas jakaś się urwie. Nie wiem o co tam chodzi, ale jeżeli w najbliższych latach Pilsko nie doczeka się czegoś na miarę obecnego SON, to kiepsko widzę przyszłość tego ośrodka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie całodniowy bo 6h więc w sumie wychodzi to samo cenowo

 

wczoraj byłem i na wyciągach pustki, trasy ok, rano stół ale generalnie miękko jeszcze, później kilka kamyczków się pojawiło i deski do roboty mam

 

8-12 do szczawin16 razy, do miziowej13

 

jest jeszcze jedno,

kanapa ruszyła 8:10, a miała ruszyć przed 8 tak żeby na szczawinach być o 8, wyciąg na szczyt poszedł od ok 9, przed 12 spadła lina

a na miziową stanął dwa razy, z tym że za drugim razem ok 10-15 stania w miejscu

tak więc ok 30 min poszło...

 

No faktycznie nie całodniowy, a 6h ;) Wychodzi troszke taniej niż całodniowy

 

Co do warunków to potwierdzam, dzisiaj to samo, z biegiem czasu pojawiły się kamienie tam gdzie zawsze. Mnie godzinę wcześniej wygonił halny, mega wiało na koniec jazdy.

Ale ogólny pierwszy wyjazd w sezonie mogę zaliczyć do udanych ;) chociaż też niestety jedną dechę porysowałem dosyć konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za zawsze przeliczam za h jazdy tak więc najtaniej wychodzi 8h (1h 8,75pln)

 

a wracając do ośrodka, buczynka nie pójdzie bo nadal wyciąg nie jest naprawiony, słowacy byli ostatnio i coś tam swojego dłubali

Oczywiście dokładnie wiedzą co jest nie tak i bez problemu naprawią, ale najpierw musi być zapłacone za kanapę

Tak więc w kółko to samo i wszyscy tracą na tym łącznie z narciarzami.

BSA miało ten sam problem ale już zrobili gdzie konstrukcja kanapy jest bardziej zaawansowana

 

Solisko już by chodziło gdyby ktoś przed sezonem sprawdził pompę do wody :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za zawsze przeliczam za h jazdy tak więc najtaniej wychodzi 8h (1h 8,75pln)

 

a wracając do ośrodka, buczynka nie pójdzie bo nadal wyciąg nie jest naprawiony, słowacy byli ostatnio i coś tam swojego dłubali

Oczywiście dokładnie wiedzą co jest nie tak i bez problemu naprawią, ale najpierw musi być zapłacone za kanapę

Tak więc w kółko to samo i wszyscy tracą na tym łącznie z narciarzami.

BSA miało ten sam problem ale już zrobili gdzie konstrukcja kanapy jest bardziej zaawansowana

 

Solisko już by chodziło gdyby ktoś przed sezonem sprawdził pompę do wody :lol:

 

Tylko że w ten weekend czynne było do 15 więc karnet 8h ważny przez 7h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowa strona www. Niestety brak info kiedy znowu włączą wyciągi. Administratorzy dalej nie zauważyli że nie działają kamerki (tzn. Flash nie jest już obsługiwany przez najnowsze przeglądarki), jedyna nieflaszowa z najistotniejszym widokiem (na Pilsko) też nie działa. Pozmieniane linki - trzeba porobić cobie nowe zakładki. "Dobra zmiana" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak widzę dolna część Pilska chodzi, kanapy pełne ale czy duże kolejki? Ktos zda relację z dzisiaj?

Jutro, 30 grudnia odpalają całą górną część więc w obliczu przepełnienia Szczyrku to bardzo dobra alternatywa, 

No co ty gadasz ,dla Szczyrku to żadna alternatywa i w ogóle nie wiadomo ,czy coś otwierają ,poza tym tam jest brzydko ,nudno i niemodnie ,wyciągi są stare ,nie ma naśnieżania ,nie ma knajp na stoku,jest daleko ,krzesełko na Buczynkę nie chodzi,a wjazd na Szczawiny trwa pół godziny. Nie jedźcie tam ,szkoda kasy ,ja jutro jadę ,to napiszę wam jak było.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty gadasz ,dla Szczyrku to żadna alternatywa i w ogóle nie wiadomo ,czy coś otwierają ,poza tym tam jest brzydko ,nudno i niemodnie ,wyciągi są stare ,nie ma naśnieżania ,nie ma knajp na stoku,jest daleko ,krzesełko na Buczynkę nie chodzi,a wjazd na Szczawiny trwa pół godziny. Nie jedźcie tam ,szkoda kasy ,ja jutro jadę ,to napiszę wam jak było.

Pozdrawiam

 jak dla mnie możesz jechać do Szczyrku i stać 30-50 minut  czekając na jeden wjazd. Ja tam pomęcze się w Korbielowie bo lubię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...