Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, Pilsko w tym roku zaliczone. Jak ja kocham to miejsce... :)

 

Od 8:00 warunki świetne. Ludzi jeszcze mało. Ok 9:00 już tłoczniej, o 11:00 jeszcze tak dużo ludzi tam nie widziałem. No ale są ferie. Jeździło się wyśmienicie po wszystkich trasach w górnych partiach. Jako drogę powrotną wybraliśmy trasę 6 i Buczynkę. Pierwszy raz miałem okazję przejechać tą trasą. Coś pięknego. Trasa szeroka, przyjemna, o dziwo całkiem dobrze przygotowana, kompletnie pusta. Niestety jak widmo, widok psuje stojąca kanapa :( Uroku dodawała przepiękna pogoda i dużo, dużo słońca. Wyjazd parkingu to był koszmar. Ktoś tam powinien stać i kierować ruchem, bo trudno zmieścić dwa kierunki gdy pozostało szerokości ledwo na jedno auto. 

 

Szkoda, że to miejsca tak się marnuje. Kolejka na Buczynkę stoi, a orczyki na górze każdy wie jakie są. Dzisiaj widziałem dwa urwane.

 

Osobiście doświadczenie w jeździe na tych wyciągach mam średnio-kiepskie, a już zwłaszcza w jeździe samemu. Chyba za drugim razem wjeżdżając na szczyt orczyk wyleciał mi spod tyłka, ale postanowiłem powalczyć o niego. Złapałem i wjechałem trzymając go w rękach :P Pozdrawiam miłe Panie, które jadąc za mną miały niezły ubaw :) 

 

Tym razem sporo zdjęć, bo było na co popatrzeć. 

 

 

Załączone miniatury

  • IMG_0169.JPG
  • IMG_0176.JPG
  • IMG_0178.JPG
  • IMG_0180.JPG
  • IMG_0181.JPG
  • IMG_0182.JPG
  • IMG_0186.JPG
  • IMG_0188.JPG
  • IMG_0189.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podobno warunki na Pilsku coraz gorsze. Ktoś był może dzisiaj/wczoraj, wybiera się jutro i może potwierdzić? Zastanawiam się nad wypadem w weekend, ale jak ma być tak źle jak piszą na FB, to chyba wybiorę SON. 

Wybierz cokolwiek innego, może jak nikt tam nie pojedzie nabiorą rozumu (choć wątpię) :)

 

pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w weekend, z kopca na Miziową super, z Miziowej na Szczawiny twardo i kilka przetarć ale pomijalnych.
Po drugiej stronie od góry, na Buczynce jeśli nazwy nie mylę warunki bajka ale tam wyciąg nie chodzi. Niżej bardziej miękko i dużo ludzi.
Ze Szczawin na dół raczej wyciągiem, Ci co tam zjechali na nartach nie przebierali w słowach:p
IMO jechałbym jakbym mógł :) pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ostatnim razem jak byłem, to właśnie wracałem na dół przez Buczynkę. Wolę potem przejść kawałek do auta niż wracać tym krzesłem z nartami w rękach :P Już nie wspomnę, że przejazd przez Buczynkę, to był najlepszy punkt całego wypadu na Pilsko :)

Żeby taka trasa stała bez wyciągu i to od kilku lat. To wszystko w kraju ,gdzie większość tras nie przekracza długością 1 km i 200 m przewyższenia ,takie rzeczy tylko w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się. Do 10:00 warunki całkiem w porządku. Ze szczytu do Miziowej bez uwag, podobnie jak Kopiec. Na 5 do Szczawin na dole lekkie przetarcia i troszkę kamyczków. Po 10:00 już zdecydowanie gorzej. Praktycznie wszędzie pojawiały się płaty lodowe, a 5-tka do Szczawin była chyba w najgorszym stanie, sporo odsypów. Kamieni na tym odcinku pojawiło się jeszcze więcej. Powrót trasą nr 6 i przez Buczynkę. Tam rewelacja, bo ludzie nie zdążyli rozjechać. Trasa na Solisku wzdłuż kanapy niestety w kiepskim stanie. W dolnej partii to już raczej przypominało błoto śniegowe niż śnieg.

 

Nie będę odkrywczy - jak chcecie warunki, to trzeba rano wstać :)

 

Na trasie 6 zrobiliśmy krótką przerwę. Wbijając kije w śnieg poza trasą można go było schować, więc śniegu na Pilsku jeszcze jest na jakiś czas. Jeżeli tylko warunki na Szczawinach pozwolą, to pojeździmy pewnie w marcu. Może coś jeszcze dosypie. 

 

 

Załączone miniatury

  • IMG_0262.JPG
  • IMG_0264.JPG
  • IMG_0266.JPG
  • IMG_0267.JPG
  • IMG_0268.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że na tym forum jest jeszcze ktoś taki jak Ty który tak opisuje wyjazdy. Są to bardzo przydatne relacje  - a ja sobie pasożytuję i korzystam planując wyjazdy  :):) 

 

Niektóry to tylko potrafią napisać: "Ale jaja  -  dwóch gamoni spadło z wyciągu na Soszowie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też dzisiaj byłem, potwierdzam co pisze kolega wyżej

8.00 do 9.30 szło fajnie pojeździć, do szczawin zjechałem ok 10.00 pierwszy raz i ostatni w dniu dzisiejszym :) sporo lodu kamyczki też się  pojawiają

ze szczutyu nawet fajnie ale też miejscami lód się pojawiał

narciarzy jak na niedziele mało, ok 10 spora mgła się pojawiła więc zjazd na dół, 6 do buczynki tragedia,sama buczynka miodzio

na solisku woda

 

jak nie sypnie to na górze sezon szybko może się skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj powiedzmy że lepiej jak ostatnio, ze szczytu ok, jeden płat lodu tradycyjnie na końcówce za wypłaszczeniem

natomiast do szczawin szału nie było, sporo bryłek lodu, świeżego tak ok 5-10cm a pod nim sporo lodu ale jakoś dało się ogarnąć, ratrak trochę kursował więc można było czasami fajnie pojechać

na buczynkę to lepiej łyżwy zabrać niż narty

w kilku miejscach takiego lodu to nie widziałem nigdy

gdyby nie świeży śnieg to nie dało by się zjechać, ratraka ani śladu

na dole średnio, przyczepność jako tako

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima nie daje za wygraną.

 

Na Pilsku w nocy sypnęło. Od Szczawin w górę choinki pobielone (po południu od Miziowej wzwyż).

Warunki offpiste baaardzo przyzwoite, skromna warstwa świeżego na grubym, lekko mokrym a przez to nie za twardym podkładzie  - cóż taki mamy klimat i takie warunki lubię. Pływa się prawie jak w prawdziwym puchu ;)

 

Marcowe Pilsko nie zawodzi, oby tak dalej!

 

IMG_20170301_114728.jpg

 

PS Nastąpiła "lekka" zmiana w cenniku/warunkach: wykupując karnet czasowy trzeba "wyrobić się" w czasie na zjazd krzesełkiem. Jeżeli ktoś się zagapi, posiedzi dłużej w knajpce/schronisku obsługa zażąda 4 zł! W poprzednich latach tego nie doświadczyłem :angry: 

PS2 Czynna kolej krzesełkowa Szczawiny, orczyk Szczawiny-miziowa i orczyk pod Pilsko. Nie wiem jak kamienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś był dzisiaj lub wybiera się jutro, to napiszcie jak warunki. Zwłaszcza Szczawiny, bo tam dziady kamery nie zamontowali :) Góra wygląda całkiem dobrze. Do tego w przyszłym tygodniu zapowiadają opad śniegu.  Patrząc na inne ośrodki to już chyba na Pilsko tylko można liczyć :) Rok temu w marcu jeździliśmy przy bardzo wiosennej pogodzie na dole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcowy atak zimy #2

 

W nocy na Pilsku spadło ze 30 cm! Oczywiście, podkład był mokry więc im niżej tym mniej z tego świeżego śniegu zostało... Na Szczawinach 5-10 cm ale wyżej już tylko więcej :)

Garstka pozytywnie i przyjaźnie nastawionych pozatrasowców, dla każdego starczyło terenu na nowe ślady.

Nie wiem jak na trasach ale przy takim mokrym śniegu na wąskich nartach chyba średnia przyjemność

 

IMG_20170306_100010.jpg

IMG_20170306_181909.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj się rozczarowałem i nie pojeździłem za bardzo pomimo że wróciłem padnięty

na miziową ze szczytu ok ale śnieg kopny i nic nie szło jechać

po godzinie nie było śladu ratraka

dół na szczawiny tragedia, dużo lodu i bryły lodowe trzeba mocno uważać

fajnie będzie jutro jak to się rozjeździ i ubiją na noc ale na tygodniu już nie chodzi i raczej nie puszczą

świeży opad śnieg jakiś taki dziwny, niżej lodowaty, wyżej piasek sypki, pewnie dla tego że wiało mocno

generalnie na komórce nie da rady nic zrobić w takim śniegu

 

Album:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...