Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

BTW, byłbym wdzięczny jakby ktoś, kto dzisiaj był mógł opisać warunki na górze. Chce się jutro wybrać ale nie wiem czy warto, z filmiku umieszczonego przez korbielow.net: http://korbielow.net/index.php?id=30

 

widać trochę minerałów miejscami, no i podają że na czerwonej z miziowej na szczawiny warunki trudne. Jednak całość wygląda obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jakich ??

 

 "Rozmowy między wykonawcą kolei, a właścicielem nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, w związku z tym na chwilę obecną oficjalnie muszę Pana poinformować, że wyciąg na Buczynkę w tym sezonie nie zostanie uruchomiony."

 

Mówiąc wprost, właściciel ośrodka jeszcze nie spłacił jeszcze budowy wyciągu...a czy powodem tego jest brak pieniędzy czy to co ostatnio stało się z bliźniaczym wyciągiem na Kamczatce to już nie wiadomo.

 

Dla zainteresowanych polecam poczytać forum: http://korbielow.com...ończone?page=14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że materialnych.... :-(

 

 "Rozmowy między wykonawcą kolei, a właścicielem nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, w związku z tym na chwilę obecną oficjalnie muszę Pana poinformować, że wyciąg na Buczynkę w tym sezonie nie zostanie uruchomiony."

 

Mówiąc wprost, właściciel ośrodka jeszcze nie spłacił jeszcze budowy wyciągu...a czy powodem tego jest brak pieniędzy czy to co ostatnio stało się z bliźniaczym wyciągiem na Kamczatce to już nie wiadomo.

 

Dla zainteresowanych polecam poczytać forum: http://korbielow.com...ończone?page=14

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

A teraz pytania wspomnieniowo-historyczne:

- czy to możliwe, że lat temu kilka (na pewno przed postawieniem kanapy Strugi-Szczawiny co jak dobrze widzę miało miejsce w okolicy 2006 czy 2007 roku) z powodu braku śniegu na orczykach Kamienna-Solisko (albo nawet do Buczynki) praktykowany był wjazd po matach igielitowych (albo czymś podobnym) ? mam takie wspomnienie i chciałbym się upewnić że jest ono prawdziwe :D

- czy talerzyki pozwalające dostać się z Buczynki do Szczawin zawsze były dwa ? z tego dawnego wyjazdu zapamiętałem jeden talerzyk z fragmentem gdzie razem z wyciągiem jechało się w dół. Z tego co spotkałem teraz w terenie wynika, że w dół wyciągiem już się nie jeździ.

- czy trasa nr 5 do dolnej stacji krzesła bywa w ogóle otwarta czy po prostu jest bo jest ?

- to samo pytanie z trasą nr 7 - po pierwszy czy bywa oficjalnie otwarta ? a jeżeli tak to czy jest ratrakowana - gdzieś w internecie natknąłem się na info, że nie

Tak wiele razy jeździłem tam po matach a powrót z buta :)

kiedyś ten tależyk był jeden, teraz demontowali środkową część bo jechało się wyciągiem z górki ,to chyba jedyny wyciąg jadący w dół jakim jechałem :)

kiedyś zawsze była otwarta ,ale od kiedy pamiętam ,tzn od małego dziecka zawsze były tam kamienie i lód,bo jest wąsko i nie ma naśnieżania,teraz ostatnio jechałem nią w 4 lata temu i mimo dużej ilości śniegu trasa była w kiepskim stanie.

Z trasą nr  7 czyli czarną ?dobrze pamiętam? jest taki problem ,że kilka lat temu ją poszerzyli ,robili jakieś roboty ziemne i zrobiło im się osuwisko wyleciał kawał ziemi od tego czasu jest zamknięta a szkoda bo z orczyka wygląda zachęcająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzis Pilsko z jednymi z najlepszych warunkow w tym sezonie!

Sniegu pod dostatkiem, bez mineralow (nawet "czarna" bezpieczna dla slizgow). Trasy ladnie wyratrakowane po wczorajszym i nocnym opadzie

Ludzi bardzo malo a ci ktorzy jezdzili... calkiem milo bylo popatrzec na trasowcow smigajacych po sztruksie na krawedziach :) No ale gonic 140 km zeby jezdzic po trasach kiedy tyle nietknietego terenu do objezdzenia :) :

 

IMG_20160316_110437.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis Pilsko z jednymi z najlepszych warunkow w tym sezonie!

Sniegu pod dostatkiem, bez mineralow (nawet "czarna" bezpieczna dla slizgow). Trasy ladnie wyratrakowane po wczorajszym i nocnym opadzie

Ludzi bardzo malo a ci ktorzy jezdzili... calkiem milo bylo popatrzec na trasowcow smigajacych po sztruksie na krawedziach :) No ale gonic 140 km zeby jezdzic po trasach kiedy tyle nietknietego terenu do objezdzenia :) :

 

attachicon.gifIMG_20160316_110437.jpg

a jak tam niebieska 6 ? otwarta do Szczawin ,czy tylko do Miziowej? bo wg strony dolny odcinek jest zamknięty,lubię nią jeździć ,to taka wycieczka przez las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis Pilsko z jednymi z najlepszych warunkow w tym sezonie!

Sniegu pod dostatkiem, bez mineralow (nawet "czarna" bezpieczna dla slizgow). Trasy ladnie wyratrakowane po wczorajszym i nocnym opadzie

Ludzi bardzo malo a ci ktorzy jezdzili... calkiem milo bylo popatrzec na trasowcow smigajacych po sztruksie na krawedziach :) No ale gonic 140 km zeby jezdzic po trasach kiedy tyle nietknietego terenu do objezdzenia :) :

 

attachicon.gifIMG_20160316_110437.jpg

 

 

Bez jaj to zdjęcie z 16.03???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za bajka?  Pilsko :)

Friski tak mnie zachęcił swoim postem,że dzisiejszy dzień wolny spędziłem na Pilsku. Jednym słowem bajka , nie spodziewałem się tak rewelacyjnych warunków, świetnie przygotowane trasy, naturalny śnieg , tylko ten tłok na trasach ,jak widać na zdjęciach :) To był zdecydowanie najlepszy dzień tego sezonu spędzony w naszych (polskich i słowackich )górach, innym chyba też się podobało,bo wszędzie słychać było ochy i achy. Niestety śnieg szybko spływa,bo koło południa było już ciepło.

Załączone miniatury

  • P3180115.JPG
  • P3180117.JPG
  • P3180125.JPG
  • P3180133.JPG
  • P3180140.JPG
  • P3180142.JPG
  • P3180147.JPG
  • P3180151.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W święta pogoda dopisała. Warunki już nie te co jeszcze w środę. Temperatura, większa ilość narciarzy i brak wcześniejszego przygotowania stoków (zabetonowania sztucznym) zrobiły swoje - prześwity gleby i minerały w miejscach tam gdzie zwykle (do ominięcia). Poza trasami szreń. Ale było sympatycznie, zwłaszcza na szczycie :) To by było chyba na tyle, podejrzewam że nadchodzący deszcz nie pozwoli na otwarcie ośrodka w weekend. Może skiturowo... na górze miejscami dwa metry śniegu sądząc po zakrytej kosówce która w lecie przewyższa człowieka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ciekawe co tam z Pilskiem. Sam odpowiem chodzą słuchy że jednak przejmie TMR

Jest trochę lipa, wiejskie plotki niosą że ośrodek chciał kupić niejaki Krzysztof B. - były właściciel Zwardoń SKI a w poprzednim sezonie dzierżawca Zw. SKI, podobno wycofał się z kupna i jak w ww. ośrodku chce tylko dzierżawić czyli kasa kasa kasa zero inwestycji :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:. Potencjał góry niewiarygodny (w skali PL) ale cóż pewnie będzie jak zwykle "nic się nie stało".................................. :angry:  :angry:  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Właśnie dostałem oficjalne informacje od zarządu spółki CTE. Całkowicie wycofują się z Korbielowa, Buczynka nie zostanie uruchomiona w tym sezonie, czekają na nowego inwestora, który będzie w stanie wykupić to co tam zostawiają."

(wypowiedź z forum korbielow.com).

I ja się Panu Łazarczykowi nie dziwię - od samego początku wszyscy ale to wszyscy kładli mu kłody pod nogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...