Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Na ich stronie jest komunikat dzisiejszy że kolej jest dalej w budowie i termin święta-sylwester 2014/2015 jest mało realny do zrealizowania :)

 

Na ich stronie jest komunikat dzisiejszy że kolej jest dalej w budowie i termin święta-sylwester 2014/2015 jest mało realny do zrealizowania :)

Dzięki za info., cierpliwie czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskidy: Słowacy przejmą kolejny ośrodek narciarski

Pilsko to kolejny ośrodek narciarski w Beskidach, którego właścicielem stanie się słowacka firma Tatry Mountain Resorts

  Spółka TMR, czyli słowacki potentat w branży turystycznej, od marca jest już właścicielem ośrodka narciarskiego Czyrna-Solisko w Szczyrku. Planuje tam inwestycje warte ponad sto milionów złotych.

Teraz w ręce Słowaków ma trafić kolejny popularny ośrodek narciarski - Pilsko w Beskidzie Żywieckim. Portal Skionline.pl poinformował, że w czwartek podpisano list intencyjny w sprawie przejęcia ośrodka w Korbielowie. Do sfinalizowania transakcji ma dojść w ciągu pół roku. Podpisano także umowę, na mocy której dotychczasowy właściciel będzie korzystał z doświadczenia pracowników TMR w zakresie prowadzenia ośrodka narciarskiego.

Spółka Tatry Mountain Resorts jest właścicielem m.in. ośrodka Chopok i aquaparku Tatralandia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Patrząc na opinię na innych forach, to raczej nie licz na brak minerałów.

W tym roku wybrane polskie ośrodki idą z nasniezaniem równo z czeskimi. I to jest godne pochwały. A to że przy dużej ilości ludzi przy 30cm śniegu miejscami wychodzi ziemia i kamienie, to się nie poradzi. Znacie ośrodek w naszych okolicach który na sztucznym śniegu zrobił 60-80cm śniegu na całej trasie? Dopiero taka pokrywa zapewnia komfort nartowania.
Nartorama tylko zrobiła błąd że trochę na siłę otwarła stok. Pewnie jakas presja. Ale to samo było w Istebnej 2 tygodnie temu.

Chyba nie będzie źle. Info ze strony:

 

Ale Zima !

W nocy spadł świeży śnieg, a mróz pozwala dodatkowo śnieżyć trasy. Krajobraz nabrał dawno niewidzianego zimowego wyglądu, białe drogi, śnieżne poduchy zalegające na dachach i drzewach.
Aktualnie (30-12-2014, godz. 07:28) pada gęsty śnieg, ostatni opad w dolinach to ok. 20cm. Trzymamy kciuki, żeby trasy w górnych partiach Pilska również zostały niedługo otwarte. Zapraszamy w tak piękną scenerię do Korbielowa.

 

Nikt się nie wybiera w terminie 2-6 stycznia?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kusisz,może otworzą górę ,wtedy okaże się ,że dokonałeś świetnego wyboru jadąc do Korbielowa. Zastanawia mnie tylko jedna sprawa,czy stary orczyk na Buczynkę został zdemontowany,jeśli tak to oznacza ,że jedna z lepszych tras na Pilsku czyli 1 z Buczynki będzie przejezdna jedynie jadąc z samej góry trasą nr 6 ,co bardzo skomplikuje sprawę ,a jakoś uruchomienia nowego krzesełka 4 osobowego nie widać
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę do Korbielowa pierwszy raz, ale obiecuję zdać relację po powrocie.Mam za to pytanie do bywalców. Obawiam się w niedzielę tłoku, jeśli góra nie będzie chodzić, czy Gruniky to dobra alternatywa na niedzielę?

Nie byłem tam nigdy,ale jeśli to to co widać z drogi,to taka słowacka nowa osada :) nic ciekawego,ja bym nadłożył parę kilometrów i skoczył na Kubinską Hole z Korbielowa masz 50 km ale bardzo fajny ośrodek i na dzień dzisiejszy otwarte obie części góra i dół więc masz ponad 4 km zjazdu i 700 metrów różnicy wysokości


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem tam nigdy,ale jeśli to to co widać z drogi,to taka słowacka nowa osada :) nic ciekawego,ja bym nadłożył parę kilometrów i skoczył na Kubinską Hole z Korbielowa masz 50 km ale bardzo fajny ośrodek i na dzień dzisiejszy otwarte obie części góra i dół więc masz ponad 4 km zjazdu i 700 metrów różnicy wysokości


Przekonałeś mnie, w niedzielę wypad na Kubinską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie, w niedzielę wypad na Kubinską.

Oby na Pilsku otworzyli górę ,bo bez tego nie będziesz mógł powiedzieć ,że jeździłeś w tym ośrodku :) sam wyciąg Kamienna to 800 metrów górki i tyle ,szkoda ,że ta nowa 4 os kolej nie działa,bo trasa nr 1 to na prawde fajna 2 km delikatnie czerwona trasa,ale jak zwykle w Polsce nie zdążyli, na 3-4 stycznia zapowiadają mocne opady więc powinieneś pojeździć i u góry.Mam nadzieję ,że Kubinska ci się spodoba ,bo inaczej mi się oberwie.

Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podejść jakieś 200 metrów pod górkę :) nie wiem czy w tym roku taśmociąg będzie działał ,ja zazwyczaj wybierałem starą drogę dostania się na górę czyli wycieczka krajoznawcza między innymi tym talerzykiem pod górę i z górki jadącym  ,ale jeśli zdemontowali ten orczyk,to zjeżdżając z samej góry na dół kolejno trasami nr 6 i 1 dostaniemy się pod krzesełko kamienna skąd ,żeby dostać się z powrotem na górę trzeba przejść cały parking i znów pod górę pod te stare 2 osobowe krzesełko na szczawiny w sumie chyba kolo kilometra z buta.A to Polska właśnie .


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę do Korbielowa pierwszy raz, ale obiecuję zdać relację po powrocie.Mam za to pytanie do bywalców. Obawiam się w niedzielę tłoku, jeśli góra nie będzie chodzić, czy Gruniky to dobra alternatywa na niedzielę?

Jeśli jedziesz pierwszy raz to będziesz mocno zawiedziony. Góra nie chodzi więc zostaje tylko dół. Niewiele jak na kilka dni pobytu. Niestety nie widać żadnych opadów na horyzoncie. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie leje :-(

spokojnie leje zgodnie z prognozami , dla warunków narciarskich może mieć to dobry wpływ ,leżący już na trasach śnieg trochę się roztopi,przez co zostanie lepiej ubity przez ratraki ,później stężeje pod wpływem mrozu w kolejnych dniach, robiąc dobry podkład pod świeżo padający puch,jak nasypie te 30 cm to warun będzie luksus :) zobaczysz ,za tydzień będą dobre warunki do białej jazdy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+8 piękne słoneczko i wszystko płynie. Rozpoznanie bojem na jeździe wieczornej.

+8 piękne słoneczko i wszystko płynie. Rozpoznanie bojem na jeździe wieczornej.

Wygląda na to że dzisiaj wieczornej jazdy nie będzie. Jest opad, niestety deszczu. Taki klimat mamy :) .
Jutro Kubinska Hola wg. prognozy pogody temperatura na dziś -3.

Użytkownik jark edytował ten post 02 styczeń 2015 - 16:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że dzisiaj wieczornej jazdy nie będzie. Jest opad, niestety deszczu. Taki klimat mamy :) .
Jutro Kubinska Hola wg. prognozy pogody temperatura na dziś -3

Niestety na Pilsku najlepsze warunki panują zazwyczaj w drugiej części sezonu, brak naśnieżania górnych tras,za to jak porządnie sypnie to jazda po naturalnym śniegu daje niezłą frajdę. W weekend ma już sypać śnieg.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna polska góra zaliczona. Jak dobrze wcześniej wstać by o 8 wraz z otwarciem wyciągu być na górze i założyć pierwszy ślad. Dzisiaj warun rewelacyjny. Jak na niedzielę ludzi też nie za dużo, praktycznie bez kolejki do wyciągu, być może spowodowała to pogoda bo od rana nieźle sypało, w nocy też spadło jakieś 5 cm śniegu, więc pierwsze zjadzy w niewielkim puchu. Po 11 zaczęły pojawiać się pojedyńcze minerały, ale widać było że obsługa zbierała nawet te najmniejsze. Jeźdźców bez głowy trochę ostudził wypadek snowboardzisty, bo nieprzytomnego chłopaka zwieźli goprowcy toboganem. Może gdyby miał kask na głowie nie skończyło by się na utracie przytomności, ale teraz to tylko gdybanie.

Góra którą warto odwiedzić ponownie, szkoda że chodzi tylko "baba" i nie było okazji do poznania jej wszystkich walorów, ale z pewnością tu wrócę, może w bardziej korzystnych okolicznościach przyrody i poznam ją lepiej.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem ,ale czytając komunikat na stronie www.korbielow.net mam obawy ,odnośnie krzesełka na Buczynkę,myślę ,że w tym sezonie ono nie ruszy,umiesz liczyć ,licz na siebie ,a u nas jak zawsze :

 

"Budowane krzesełko na Buczynkę jest w dalszym ciągu nie ukończone. Jeśli prace zostaną wznowione poinformujemy na naszej stronie. Być może wyciąg dokończy Słowacka firma TMR.sk, która podpisała list intencyjny, umowę (tak jak to miało miejsce w zakupionym przez nich ośrodku w Szczyrku)."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...