Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedziłem ostatnio Korbielów i muszę przyznać, że jest to całkiem fajny ośrodek, żeby rekreacyjnie pojeździć. Brakowało mi trochę ostrzejszych tras, ale jak na nasze warunki ich różnorodność jest nawet niezła. Inną sprawą jest, że niektóre rzeczy są tam absolutnie nie do przyjęcia - najlepszy przykład to ostatni wypadek na taśmociągu dla dzieci. Ponadto strasznie rozbawiły mnie porozmieszczane w paru miejscach tabliczki ostrzegające przed kamieniami. Możliwe chyba tylko w Polsce - ostrzegać, zamiast usuwać. Jak dla mnie mówią one jedynie - nie chcesz rozwalić nart - jedź gdzie indziej. No i największa perełka na koniec - zjazd z Hali Szczawiny na parking :) Przyjemna lodowa rynna wypełniona kamieniami zawsze byłaby jakimś urozmaiceniem po całym dniu jazdy, ale głęboka na 0,5m dziura w jej środku potrafi zaskoczyć, zwłaszcza gdy widoczność spada do 3-4m. Ja ją ominąłem, dziecko przede mną nie. Mam nadzieję, że nic mu się nie stało, ja wjazd w dziurę przy większej prędkości i odrobinie pecha oceniam na co najmniej złamaną nogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem ostatnio Korbielów i muszę przyznać, że jest to całkiem fajny ośrodek, żeby rekreacyjnie pojeździć. Brakowało mi trochę ostrzejszych tras, ale jak na nasze warunki ich różnorodność jest nawet niezła. Inną sprawą jest, że niektóre rzeczy są tam absolutnie nie do przyjęcia - najlepszy przykład to ostatni wypadek na taśmociągu dla dzieci.

to też chyba wynik tego ,że posłali dziecko bez przygotowania (?) - najpierw powinno nauczyć się podchodzić a później można dla wygody się wozić! Brak ci ostrzejszych tras - powiadasz?! - poczekaj aż to wszystko wyrychtują a dziurawe niedbalstwo jest wszędzie - no, może tylko oprócz Alp!?;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor mam zamiar wybrać się ze swoimi pociechami w ten weekend do Korbielowa 4-7 lat. Nigdy nie byłem w tym ośrodku jeśli byłbyś tak uprzejmy to prosiłbym o podpowiedź gdzie można się zatrzymać pod stoki moge podjeżdżać nie ma problemu. Fajnie by było jakby było z wyżywieniem chcociaż ciepły obiad ale nie koniecznie co do standartu to sheraton nie musi być :) aby łóżko i czysta pościel była. Pozdrawiam

hmmm podaj zakres cenowy jaki Cie interesuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można, to też bym poprosił o namiary na jakiś lokal tak do 120 zł od łeba. Ale może być taniej, bez wyżywienia, wszystko jedno. Najlepiej blisko wyciągu, żeby dało się w butach nraciarskich podejść.

http://www.biesiada-korbielow.pl/ w tej cenie ze sniadaniem, standard na prawde dobry. do Baby moze 100m. Mysle ze po feriach spokojnie trafisz bez wyzywienia w okolicach wyciagow za +/- 50zl nocleg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj (sobota) i mogę wkoncu zdać krótką relację :P Była to moja pierwsza wizyta na Pilsku i jestem miło zaskoczony... góra z dużym potencjałem niestety wymagająca dużych inwestycji i modernizacji. Już samo podejście do dolnej stacji wymaga wysiłku ale można to potraktować jako rozgrzewka :P idę obok nieczynnego taśmociągu z wiadomej przyczyny. Ogólnie słaba widoczność duża mgła potem gdy mgła lekko ustąpiła zaczeło sypać. Byłem od 10-14 na parkingu full osób ale o dziwo jakichś wielkich kolejek nie było wiec góra ma duża przepustowość. Na minus... trasy prawie w ogole nie oznaczone! dla osob ktore nie znaja tego osrodka to jest chaos :P trzeba sporo czasu poswiecic zjezdzajac i analizujac mapke by skojarzyc gdzie się jest. Najbardziej męczą przejścia miedzy orczykami, gdzie trzeba drałować pod górkę. Trasy: 1 - fajna szeroka trasa po 12 już troche nie równa z częstymi przetarciami na zwężeniach i końcówce, tutaj było chyba najwięcej ludzi na stoku. 4 - wybrałem się raz i się zziajałem :P nigdy wiecej drałowania z Buczynki! można zjechać jadac niebieska 6 ale trzeba sie pożadnie rozpędzic :P 5 - od szczawiny do polany wąska nartostrada nie wiem czemu czerwona bardzo nudna o 14 bardzo dużo przetarć, od pilska przez miziową do szczawiny bardzo fajna ciekawa, dobrze przygotowana, trasa szeroka niby czerwona ale wsumie dosyć łatwa, trasa 5a z pilska do miziowej całkowicie rozkopana! :D totalny freeride dużo trudniejsza od 5 FIS, muldy po pas, zauważyłem ją dopiero za którymś przejazdem bo słabo oznaczona i we mgle nie było widać że to trasa, dopiero narciarz z ktorym jechałem na orczyku gdy zsunał się w bok z trasy dostrzegłem że tam się zjezdza :P, mimo słabego przygotowania mi się taki freeride podobał :) 6 - ciekawa niebieska trasa dobrze przygotowana ale także słabo oznaczona, w pewnym momencie zboczyłem na lewo miedzy drzewka za 2 snowboardzistami na trase "mulda-zone" :D (również bardzo ciekawa trasa) która się konczy ostrą ścianką w dół i ostrym podjazdem i wyskokiem/wypadem na polanę Bartek - polecam. 7 - zamknięta ale kilka osób jezdziło... na forum pisaliście mimo że nie jakoś bardzo stroma to przez jej stan przygotowania dosyć trudna i mogę potwierdzić :) przekonałem się na tym dobitnie dała w kość jeszcze nigdy nie czułem się po 4h ciągłej jazdy tak wypompowany :P muldy poprzeczne, podłużne dotego całkowicie nieregularne po pas i to w najstromszych odcinkach, ale jak pocieszył mnie narciarz na orczyku stan był co ciekawe nie najgorszy bo mowił że jak jest oblodzone to dopiero jest akcja. Na koniec wypłaszczenie do orczyka na którym można się rozpędzić i pojechać na krawędzi. 8 - Również dobrze przygotowana trasa, średnio czerwona. Napewno będę częściej odwiedzał Pilsko, czekam na inwestycje. Pozdrawiam Tomek

Użytkownik MajorSki edytował ten post 24 luty 2013 - 21:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten to chyba zamknęli z powodu wypadku dziecka? tak swoją drogą to już wiadomo czy wszystko w porządku?

zmiażdżyło mu ręce i ostatnio był leczony w bielskim szpitalu. Pozorna wygoda stała się udręką na kilka lat. Dobrze , że jest młody to na pewno w klinice ręki doprowadzą je do sprawności...Wcześniej byłem przekonany, że wypadek przydarzył się na widłach poniżej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w takim razie jakim cudem ten wypadek się wydarzył, przecież obok jest barierka a za barierka jest linka awaryjna która zatrzymuje taśmociąg i nie wiem też gdzie mogłoby coś wciągnąć. Mam nadzieję że szybko z tego wyjdzie, a sam wyciąg zostanie sprawdzony ..bo szkoda żeby ośrodek sobie zszargał opinie taką sytuacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w takim razie jakim cudem ten wypadek się wydarzył, przecież obok jest barierka a za barierka jest linka awaryjna która zatrzymuje taśmociąg i nie wiem też gdzie mogłoby coś wciągnąć. Mam nadzieję że szybko z tego wyjdzie, a sam wyciąg zostanie sprawdzony ..bo szkoda żeby ośrodek sobie zszargał opinie taką sytuacja.

już sobie zszargał a "zieloni" zacierają ręce bo oni już w grudniu ub.r. wiedzieli, że taśmociąg jest do d...!? Przy okazji problemów pod Pilskiem może wspomną o tym w następnym nr www.biznesregion.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wypadek miał miejsce na innym taśmociągu - o wiele krótszym, usytuowanym na terenie przedszkola narciarskiego dimbo. Znajduje się ono zaraz powyżej tego długiego, żółtego taśmociągu.

właśnie, przedszkole Dimbo...ale też pod Pilskiem - wypluć, odpukać - zapomnieć (?) aby nigdy więcej to się nie przytrafiło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po powrocie kolego Kisiell'u mam prośbę napisz w tym temacie forum (w miarę dokładnie) jakie warunki pogodowe, śniegowe oraz czy są kamienie na niektórych trasach i przetarcia? Ja dopiero 3 marca pojadę na Pilsko (po raz pierwszy) ze zorganizowaną grupą (tylko część stanowią narciarze, reszta idzie na szlak w góry) i słyszałem że na Pilsku wybijające źródełka i cieki wodne topią miejscami śnieg do gołej ziemi z kamieniami. Śniegu tam ponoć 80 cm jest (nie za dużo), a teraz jak ta paskudna odwilż jest to ta warstwa stopniowo się zmniejsza. Pozdrawiam serdecznie i udanych zjazdów na Pilsku życzę oraz czekam na aktualne doniesienia o warunkach narciarskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...