Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Hej! Zastanawiam się nad wyjazdem do Korbielowa 16 lutego na 6-7 dni. Kłopot w tym że jedzie z nami kilka osób "zielonych" i dwójka dzieci 5 i 7 lat. Czy będzie to miejsce dla nich? Bo z tego co jeden mój kolega opisywał to Korbielów zalicza się do hard-core'owych miejscówek ...

spkojnie, znajda sie trasy dla lepszych jak i dla poczatkujacych :) sa osle laczki o roznym stopniu trudnosci, idealne dla osob stawiajacych pierwsze kroki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej Baba to za bardzo wymagająca górka jak do nauki.Są jednak fajne wyciągi zaczepowe i talerzykowe o długości od 200 do 400 m Cypisek i Kuligówka idealne do nauki zarówno dla dzieci jak i starszych bez ograniczeń wiekowych (na narty nigdy nie ma za późno.Samuray-X na polanie Strugi działa też przedszkole narciarskie Dimbo gdzie spokojnie można zostawić pociechy pod opieką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny karnetów rzeczywiście w tym roku ostro podskoczyły. My zawsze staramy się brać terminowe, z reguły planujemy tygodniowe wyjazdy, więc takie karnety bierzemy. 320 zł kosztuje 6 dniowy, to po 54 zeta za dzień, nie wychodzi w ten sposób najgorzej. A, no i dwa razy dziennie jeździmy, od rana i wieczorkiem. Zawsze jesteśmy do przodu z kasą. Darmowy parking nie jest tu dla mnie istotny, bo kwaterkę mamy na stoku :) ale w innej sytuacji to ważne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakieś noclegi? Na razie znalazłem 50PLN ze śniadaniem od osoby. Chyba w miarę ok? Jak macie cos godnego polecenia to poproszę

chcesz blisko stoku, tak zeby z buta pod wyciag, czy auto wchodzi w gre? jaki standard Cie interesuje? byle przekimac czy maja byc jakies dodatkowe udogodnienia ? tras biegowych nie ma, ale moze na przyszly rok sie pojawia, bo gmina dostal 3.5mln PLN na ten cel i ma powstac park z trasami rowerowymi/do narciarstwa biegowego w okolicach dawnego przejscia granicznego. dimbo to dobre miejsce, zeby zostawic malucha pod opieka i samemu isc jezdzic. jest nauka jazdy, przerwa na odpoczynek, ciepla herbate itp. wg mnie jest ok, ostatnio uczylem 3 dziewczynki ktore byly w dimbo, (wiek od 7 do 8 lat) i widac ze calkiem niezle sobie radzily po dimbo :) ale wedlug mnie dimbo jest lepsze dla dzieciakow 3-5 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będzie na pewno świetnie, szczególnie dla off-riderów, po tym jak w ciągu dwóch nocy nasypało podobno ok. 30cm puchu :D Warunki, bez kamerek podają na stronce: http://pilsko.org/ka...unkinastoku.htm A warunki z kamerkami, według mnie na najciekawszej stronce, są dostępne pod tym adresem: http://korbielow.net/ Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pisząc dobre mam na myśli zwyczajnie dobre, sprawne, nasmarowane, itp. Nic innego, żadne metki i te sprawy. Będę potrzebować samych nart, buty ma, z nart po prostu wyrosła, a z zakupem nowych poczekamy do przyszłego sezonu jek troche jeszcze podrośnie. Gregor_g4 a powiedz mi jeszcze nie ma w Korbielowie kłopotu z dojazdem ? ja muszę pod sam Jontek się dostać, w jego okolicy mam pokoje. Oczywiście opony zimowe mam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pisząc dobre mam na myśli zwyczajnie dobre, sprawne, nasmarowane, itp. Nic innego, żadne metki i te sprawy. Będę potrzebować samych nart, buty ma, z nart po prostu wyrosła, a z zakupem nowych poczekamy do przyszłego sezonu jek troche jeszcze podrośnie. Gregor_g4 a powiedz mi jeszcze nie ma w Korbielowie kłopotu z dojazdem ? ja muszę pod sam Jontek się dostać, w jego okolicy mam pokoje. Oczywiście opony zimowe mam :)

o takie rzeczy jak smarowanie nart, wydaje mi sie, ze kazda wypozyczalnia dba. Cena bez butow moze byc taka sama jak za kamplet, ewentualnie pare zlotych nizsza. narty maja byc dla narciarza poczatkujacego, czy juz dla kogos jezdzacego i chcacego doskonalic technike? problem z dojazdem jest tylko w dni kiedy w nocy mocno popadalo (tak bylo np. w czwartek rano) jesli nie sypie mocno (powyzej 20cm) w nocy, to bezproblemu wszedzie wjedziesz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem Pilsko wczoraj w drodze powrotnej z Chopoka i byliśmy razem z żoną bardzo zadowoleni.Pogoda piękna,warunki świetne ,nawet w godzinach popołudniowych,śniegu mnóstwo,jeśli chodzi o zjazd na dół ,to polecam przez Buczynkę,bo na trasie pod krzesełkiem tradycyjnie kamienie i lód a przez Buczynkę było bardzo przyjemnie,no i ciekawa narciarska wycieczka.Jedyny minus ,to jak dla mnie przesadzili z cenami 55 zł za 4 godziny i 80 zł za całodniowy to trochę za dużo jak na tą infrastrukturę,ale Pilsko jak zawsze piękne P2110064.JPG

Załączone miniatury

  • P2110045.JPG
  • P2110052.JPG
  • P2110054.JPG
  • P2110055.JPG
  • P2110057.JPG
  • P2110059.JPG
  • P2110063.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechaliśmy do Korbielowa i po wizycie na Chopoku czuliśmy się jak w poprzedniej epoce,jak jest każdy wie,nie będę pisał, mimo mojej całej sympatii do Pilska,jadąc tą "nową " taśmą,którą się tak chwalili i była ich "największą "inwestycją na ten rok,a która wygląda jak taśmociąg górniczy,z którego mają zaraz powypadać rolki ,zacząłem się zastanawiać czy to aby do końca bezpieczne,bo trudno utrzymać na niej równowagę a do tego poręcze nie są ruchome więc nie ma sięczego złapać a razie potrzeby.A tu niestety przydażył się taki fatalny wypadek.Słowacy na Chopoku budują 3 nowoczesne wyciągi w ciągu roku a na Pilsku taśma,która pozbawia małe dziecko zdrowia...coś tu chyba jest nie tak w tym kraju,ale ważne,że żadna wiewiórka i jaszczurka nie wybudziła się ze snu z powodu nadmiaru turystów...http://www.sfora.pl/...e-5latka-a52550
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...