Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze tylko gorace wody termalne w Jelesni uruchomic podobno dzialka jest gminna, tylko sie nie moga za TO zabrac i byloby naprawde super miejsce

Tez słyszałem o tych geotermach już 10 lat temu ale w Korbielowie ,że ma coś powstać koło hotelu Ferro w drodze do granicy, w rejonie głównej krzyżówki ale później to ucichło bo się okazało ,że więcej jest gadania a nima pieniędzy. Może teraz gdy są unijne dotacje , warto wykorzystać ten temat? PS Podobna historia jest w Jaworzu k/Bielska-Białej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na Pilsku praca wre. Zniknęło już pół Jontka :)

praca wre to fakt, z tym ze zniknelo pol Jontka to przesadzasz :) bylem tam 2 dni temu, remontowany jest 1 budynek + robiona nadbudowka do niego, do tego rozebrano 1, moze 2 domki kampingowe, a spory obszar terenu jest poziomowany. jak znajde chwile wieczorem to wrzuce foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ośrodek Pilsko kojarzony jest z Korbielowem. I dlatego, jak donosi Dziennik Zachodni, rzucono śmiałe wyzwania dla młodych projektantów z Czech i Polski - projekt , coś w rodzaju turystycznego centrum (tak na marginesie to przecież można by było też wykorzystać prawie nowe zabudowania na dawnym przejściu granicznym - przeł Glinne?). Dalej pisze DZ, że jeszcze tej zimy powstanie łącznik taśmowy pomiędzy dolnymi stacjami wyciągów oraz restauracja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przyznaję się, zdjęć więcej nie mam, aparat był zakopany na samym dole plecaka.. i nie chciało mi się go wykopywać na początku. 2. Tadeusz_T co do naśnieżania trasy nr 5 Miziowa-Szczawiny to one już tam było za gat'u, gdzieś do połowy trasy po prawej stronie w dół idąc/jadąc trasą są przyłącza do wody oraz prądu. Zima za pasem wiec tak czy siak za niedługo będzie wiadomo co jest zrobione. 3. Co do zbiorników to hmm fotek brak ale chyba każdy wie jak wygląda dziura w ziemi wyłożona folią, bo tak to wygląda trochę prowizorka ale jest :)

Ad 1. Na wycieczce! Na dnie plecaka!!!! No zbrodnia po prostu! :D :D Ad 2. Kilka lat tam nie byłem, za moich czasów nie było. Ale śledziłem co się tam dzieje i zupełnie się tym naśnieżaniem nie chwalili. Ad 3. No wie, ale o wielkość chodzi, bo wbrew niektórym opiniom wielkość robi różnicę... ;) AAA, jak oceniasz, dł., szer., głębokość. tych 2 zbiorników??? Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że klimat tego ośrodka się nie zmieni. Kto tu bywa to wie że to ośrodek dla narciarzy a nie lansiarzy. I te ceny, nie tylko karnetów, ale pokoje blisko wyciągów tanie, parkingi za free. Mi to odpowiada. Fakt ze wyciągi zacofane, ale przynajmniej mniej ludzi na stoku.

j.w. boje się jakby "komercjalizacji" tego ośrodka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam mam pytanko do bywalców Korbielowa. Ponieważ nie byliśmy tam proszę mi powiedzieć czy orczyki są takie jak w Szczyrku i stan utrzymania tras wjazdowych chodzi o orczyki czy jest taki sam.

może troszkę lepszy ale nie na tyle lepszy żeby powiedzieć że lepszy. czy jasno się wyraziłem;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyjazd na narty: zastanwiamy się Szczyrk czy Korbielów. Zdania są podzielone i na razie wygrywa Korbielów - ale napiszcie co tam już chodzi? Jakie trasy jakie wyciągi? Czy "czynny" jest przejazd między obiema częściami? Nie mogę wyjść z podziwu - że inwestor dał za ośrodek tyyyyle kasy - a nie zrobił strony internetowej. Tutaj GATowi nowy inwestor nie dorasta do pięt, nie porównując ze szcyrkowską stroną. I jak tu podjąć decyzję gdzie jechać? Pomóżcie. O. Szczyrk na razie jest na drugim miejscu - bo jak to kolega stwierdził: on już rz*ga szcyrkiem - co zimę jesteśmy tam kilka razy - bo bliżej. Ja znów nie chce jechać do Korbielowa - bo z tych informacji co znalazłem w necie - jest tam mało co otwarte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze jezdziles w tym sezonie i w Szczyrku i w Korbielowie, wiec mozesz stwierdzic to w pelni obiektywnie :)?

w Szczyrku moim zdaniem się polepszyło od zeszłego sezonu (ślizgi pod wyciągiem wyglądają na bardziej zadbane i dzięki temu równiejsze). w Korbielowie jeszcze nie byłem w tym sezonie. W zeszłym nie zauważyłem większego problemu w tym temacie, stąd moje porównanie że jest podobnie. rok temu odpowiedziałbym że to w Korbielowie są lepsze. zakładam, że nie zmieniło się teraz na Pilsku nic akurat w tym temacie:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dzisiaj w Korbielowie. Wszystkie trasy otwarte. Warunki wymarzone. Lekki mróz , śniegu mnóstwo. Jażdziliśmy najpierw na Buczynce. Trasa świetnie przygotowana bez muld i lodu, śnieg jak marzenie , " nosił" świetnie. Potem przejechaliśmy i przełyżwowaliśmy " 4 " na Szczawiny po drodze dwa wyciągi talerzykowe . Ze Szczawin na Pilsko. Wszystkie wyciągi /orczyki/chodzą ludzi dość dużo ale kolejek nie ma . Na trasach bardzo dużo śniegu / zwały / ale jeżdziło się wspaniale. Niebo zachmurzone i trochę mgły. Z Kopca przejechaliśmy " 6 " i częścią " 4 " na Buczynkę. Trasa piękna chociaż ostrzegają na tablicy że warunki trudne. Jazda super, w lesie , wśród zaśnieżonych drzew. Bajkowo. Byliśmy o od 11.30 do 16.30 trochę nam czasu zabrakło trzeba było wziąć karnet na 6 godz. Ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Byliśmy tutaj pierwszy raz bo bliżej mamy do Szczyrku - ale Szczyrk niech się schowa. Korbielów go pobił. Za tydzień jedziemy ponownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byliśmy na Korbielowie. Trasy na 5 z plusem szczególnie Buczynka. Trasy szerokie a orczyki lepsze niż w Szczyrku. Na Kopcu i Pilsku zwały śniegu. Przejazd z Buczynki na Halę Szczawiny był wykańczający, wyrwirączka działa bez zarzutu, tj nie dała się złapać. Ludzi dużo w szczególności Pilsko i Kopiec. Wyjazd bardzo udany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kopcu między dwoma wyciągami widziałam jednego freeride-ra , jechał na desce, poza tym wczoraj na Pilsku było tyle śniegu że sama jazda już wymagała sporo umiejętności. Jest też trasa z Kopca do Szczawin "6 " przez las tam też można trochę poszaleć. Ekologów nie widzieliśmy ale ratowników i jeden patrol P owszem. Zresztą na szczycie było pochmurno, mglisto i śnieg padał to może nie wszystko widzieliśmy ale do odważnych świat należy. Warto próbować tylko z rozsądkiem. Warunki były świetne. A oglądałam na Ski pogodę - zapowiadają piękny zimowy weekend.Powodzenie i napisz jak było.Pozdro.

Użytkownik kolorado123 edytował ten post 13 styczeń 2013 - 18:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko jest bardzo fajnym miejscem na freeride, śmiało można jeździć poza trasą. W zeszłym sezonie jeździłem i nikt mi nic nie zrobił, w tym sezonie byłem raz i 4 godziny poza trasa. Polecam wyjechac wyciągiem na szczyt, potem z buta przejsc trochę w lewą strone ( az bedzie widok na tatry:) i tam jest fajna miejscówka, trzeba tylko uwazac zeby za bardzo nie zjechac w prawo bo wtedy można się już pogubić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trasa nr 7, czarna, jest otwarta ? Byłam w korbielowie tylko raz i wtedy nie mieliśmy okazji tamtędy zjeżdżać. Fajna ona jest ?

jeszcze w piatek była zamknięta, co nie przeszkadzało niektórym żeby nią zjeżdżać.;).sprawdzę jutro lub pojutrze. Na stronie piszą tylko o otwartych wyciągach. Wydaje mi sie że po takich opadach wszystkimi trasami na pilsku można zjechać. Trasa nie jest stroma, lecz trudna technicznie. Nie ratrakują jej dzięki czemu są na niej muldy, chopki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...