Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na Pilsku wczoraj tj w piątek. BAJKA,stoki na Pilsku i od hali Miziowi do Szcawiany przygotowane perfekt.,zero lodu,sniegu po pachy jeszcze na ładnych pare dni!Jeździłem od 8 do 14,15 i było pieknie(oczywiście po 11,30 troche zmiękło ale nie wszędzie>Widoki wspaniałe jak zwykle,mało ludzi ,jazda non stop.Jak przyjeżdżać to tylko przed 8, aby zakosztować sztruksiku i w miarę twardego stoku.Wal śmiało !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to coś info dziwnie prawi - hmmm. na stronie gat - http://www.gat.pl/73.php, na stronie korbielow.net - http://korbielow.net/index.php. kolejnego przetargu szkoda - przydalby sie porzadny inwestor - http://www.tvp.pl/ka...ia-1830/7097799 - tu w aktualnosciach 2 dni temu na ten temat mowiono (od 7:57)

Mówiono ale jakoś nie wyraźnie. Problem złożony i teraz brak chętnych do przetargu, a po ewentualnym przetargu jeszcze więcej wydatków, zaś sam GAT nie może tego modernizować bo sam jest w trakcie prywatyzacji na co nie zezwala mu Skarb Państwa. Tak to zrozumiałem. Czyli sytuacja bez wyjścia (?) Sam ośrodek jeszcze za tydzień w weekend planuje otwarcie tras od Szczawin gdy tylko pogoda i warunki pozwolą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

fuck, kolejny zasłużony ośrodek w Polsce pada, ehhhhh

Padał to on powoli, systematycznie i nieuchronnie od jakiś przynajmniej 25 lat. Co się będzie działo teraz, to dopiero zobaczymy. Oczywiście może padać dalej. Ale może też coś się ruszyć pozytywnie. Nie wiem jaka była ostateczna cena, pewnie przynajmniej 12 milionów. Gdym miał taką kasę, to nie kupował bym ośrodka, żeby padł, bo strata murowana... Ale moje spekulacje są warte funta kłaków :D, nie mam takiej kasy i nie umiem jej zrobić... :( Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! Zarząd Gliwickiej Agencji Turystycznej S.A. informuje, iż w dniu 30 lipca 2012 r. podpisana została umowa sprzedaży Ośrodka Narciarsko-Wypoczynkowego „Pilsko" w Korbielowie. Nowym właścicielem została Spółka CTE Sp. z o.o. z siedzibą w Istebnej. (www.gat.pl) Ośrodek narciarski Pilsko ma nowego właściciela. Z dniem 1 sierpnia 2012 na skutek sprzedaży ON Pilsko wraz z OWS Jontek nie wchodzą już w skład struktury organizacyjnej GAT S.A. Długo oczekiwana przez wszystkich prywatyzacja nareszcie stała się faktem, o szczegółach poinformujemy wkrótce. korbielow.net w końcu!! sialalala, oby teraz ktoś coś czymś rozruszał tą górę :):):cool:

Czyli kupiła Firma która posiada Zagroń w Istebnej? Podano też krótką migawkę w Teleexpresie, że jeszcze w tym roku dużo mają zrobić i wyliczono co mają zrobić ale nie zapamiętałem.:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, więcej pod linkiem, wraz ze wstępną listą życzeń... http://korbielow.net...rt_from=&ucat=

Podobne info podano wczoraj o godz. 21.47 w TVP Katowice. Wypowiadali się przedstawiciele gminy Jeleśna oraz nowego właściciela. Dodatkowo podano, że w tym roku zaczynają od rozbudowy parkowisk z kapitałem początkowym 20mln zł. Czyżby częste zimowe wizyty Prezydenta Komorowskiego w Istebnej osiągnęły pozytywny efekt? A co na to wszystko "kolektyw zielonych" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Pilska w nowoczesną stację narciarską, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony przyrody. Dla przykładu oświetlenie tras będzie zasilane energią słoneczną, <<< cyt z atykułu... Tak sie zastanawiam ile mocy potrzeba na oswietlenie tak około 15 ha stoku? Np takiego: http://a2.muscache.c...65754/large.jpg

Użytkownik mig12345 edytował ten post 03 sierpień 2012 - 07:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Tak sie zastanawiam ile mocy potrzeba na oswietlenie tak około 15 ha stoku? Np takiego:......

Średnio lampa uliczna ma od 300 do 500 watów (są też takie 1000W) Biorąc pod uwagę obszar to będzie cirka ebałt jakieś minimum 50 lamp. Wychodzi więc przy 500W 25kW PS: Pewnikiem ogniwa będą tylko wspomagać oświetlenie.

Użytkownik Piotr_67 edytował ten post 03 sierpień 2012 - 10:39 ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się boję pomyśleć co tam się dzieje jak frekwencja jest wysoka. Byłem tam raz i takiego mrowiska to dawno nie widziałem :)

Nie wiem czy po jednym razie można ocenić frekwencje i jakość ośrodka? Mrowisko (dolna stacja ośrodka?) mogło być bo: - wcześniej nastąpiła awaria zasilania - odbywały się zawody - nie wszystkie wyciągi chodziły (awaria kanapy) - pogoda i promocja dopisały - dzień bez karnetu - inne PS W latach 80-tych pamiętam takie sytuacje - aby dostać się z dolnej stacji na Kopiec trzeba było poświęcić nawet do 2 godzin! Ale to było przy niedzieli w marcu, przy bdb pogodzie w godz. 11-13.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...