Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię, bądź lubiłem jeździć w ON Pilsko, bo trasy urozmaicone i w porównaniu ze Szczyrkiem w miarę możliwości dbają o trasy. Dziś się rozczarowałem, gdyż okazuje się, że kłamią co do warunków na trasach, a kiedyś tego nie było. Jak można pisać, że warunki są doskonałe, skoro nie ma możliwości ubić śniegu i szybko robią się muldy, a miejscami są przetarcia? Nie mam pretensji o te muldy i luźny śnieg, bo moim szerokim nartom to nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie, jeździ się przyjemnie. Rozumiem też, że śniegu ubić się nie da, bo ciągle dosypuje i nie było mrozu, który by jakoś tę pokrywę śnieżną scementował. Skandaliczne jest podawanie wyssanej z palca pokrywy śnieżnej! Jak można pisać że na dolnych trasach jest od 60 cm śniegu, gdy są liczne przetarcia? Tyle śniegu to jest w lesie, a nie na trasach!!! Jak na trasach będzie trawa, a w lesie 20cm śniegu to napiszą, że warunki dobre i leży 20cm śniegu?! Nie rozumiem po co kłamać, że warunki doskonałe. Dlatego, że konkurencja kłamie? Może lepiej odróżniać się rzetelnością od konkurencji, żeby nie zrażać sobie klientów? Ale to chyba za trudne do pojęcia niektórych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 1 Buczynka-Solisko, wg GAT 60 - 90 cm, warunki bardzo dobre. Wg mnie warunki w górnej części dobre, w w dolnej trudne. Przetarcia i kamienie na zwężeniach i ściankach poniżej hali Buczynka. Myślałem, że pod koniec dnia zjadę sobie tam parę razy, ale zrezygnowałem, bo szkoda nart. Żadna trasa nie kwalifikowała się wg mnie do opisu "warunki doskonałe". Jedynie trasy z Kopca jak zwykle zasłużyły na "bardzo dobry". Podawanie ilości śniegu w lesie, a nie na trasie jest skandaliczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie pierwszy raz, poprzednio nie było chętnych - kto o zdrowych zmysłach kupi ośrodek na takiej górze, gdzie każda inwestycja będzie blokowana? Pamiętam jak kiedyś wystawiono na sprzedać wyciąg i ośrodek "Piast" w Przyłękowie (w drodze do Korbielowa) i ktoś rzucił pomysł na konkurencyjnym forum, by kupili go na spółkę użytkownicy tego forum i wywiązała się nawet ciekawa dyskusja z konkretnymi deklaracjami finansowymi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lekki łuk w lewo, prosta 250m i łuk w prawo, znowu kawałek i po prawej będzie przystanek autobusowy, i zaraz za nim skręcasz w Lewo, i jedziesz do końca(kolejka) i jeszcze z buta kawałek Wcześniej będą wyciągi (Solisko i Baba) W navi ustaw Korbielów http://maps.geoporta...32&variant=ORTO

Użytkownik abstinent edytował ten post 26 styczeń 2012 - 18:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AutoMapie - ustawiasz się na Korbielów (byle gdzie). Wchodzisz MENU->PROWADŹ DO/SZUKAJ-->POI i zaczynsz pisac "narc" - wyjdzie Ci podpowiedź wyciąg narciarski. POtwierdzasz i masz w wynikach wyciągi od najbliższego do najdalszego. Jeden z pierwszych wyników to PILSKO i jedziesz pod wyciąg Klikasz i już. Wg. tych POIów dojeżdżałem dotychczas do wszystkich wyciągów w PL jak i na Słowacji. Uczynna funkcja te POIe. Między współdzędnymi podanymi przez machu a POIem jest różnicy 210m - więc można uznać, że to to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj 27 01. warunki super , polecam mimo tych prehistorycznych orczyków,słońce jazda po naturalnym śniegu ,a widoki z pilska bajka. szkoda ,ze nie chodzi orczyk z Kopca bo odciążyło by to troszke pozostałe . Od 11 już robił sie dłuższy zator pod orczykiem na Pilsko mimo,że to jeszcze nie "weckend"fajnie poszerzyli wąski kiedyś odcinek trasy z hali Miziowej do Hali Szczawiany .:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj. Rewelacja, słońce cały dzień, warunki super, sztruks na trasach. Kolejki ok 11 były już "średnie", jednak pamiętam jak niekiedy w weekendy bywało gorzej. Najdłuższa kolejka do orczyka na szczyt no i szczawiny. Trochę mroziło. Kupiłem karnet całodniowy i jestem bardzo zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to kupi jak zielone oszołomy oprotestują każdą inwestycję? Za to jak quadami, czy motorami jeżdżą po kopule Pilska to jakoś nie protestują.

Do quadowców dołączyć należy jeszcze rowerzystów i nie dotyczy to tylko rejonu Pilska (Żywiecki Park Krajobrazowy) ale także np Stożka, Czantori i... Pustyni Błędowskiej! Widocznie "zieloni" mają z tego jakieś pieniążki a z nart mają same problemy!? Po ostatnim nieudanym przetargu, jeden zielony z B-Białej w naszej ukochanej TV zaznaczył, że dobrze się stało bo my (zieloni) liczymy na dobrego mecenasa który zakupi górę i ośrodek aby wygonić tam narciarzy i zlikwidować wyciągi! Nie wiem czy płakać czy się złościć? - a może on był pijany bo przecież szczyt leży po słowackiej stronie a oni polskich inwestycji tego typu nie rozumieją?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w piątek rano, droga w porządku, myślałem że będzie gorzej. Od Żywca juz śnieg był na drodze ale jechało się dobrze, Zdążyłem na czas bez opóźnień. Natomiast w powrotną strone droga juz była czarna. Warunki na trasach: świezy snieg zalegal na trasie zatem szybko zrobiły się muldy. gdzies do 11:00 czuliśmy się jak w ośrodku widmo (tak mało ludzi) potem już się zjechało wiecej osób, ale kolejki to czasami były na max. 5min. Na FR rewelka, tylko na strome stoki bo w lesie snieguuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej pogodzie i przy takiej temperaturze dziś w większości ośrodków były muldy - Szczyrk, Czantoria - podobno jedna wielka walka:P bardzo duży opad śniegu plus ta temperatura - bez mrozu jak się przejedzie to będzie miękko związane i wymuldzenie to kwestia paru szusów. eh, a jeszcze nie tak dawno było porządne minus i twardo pod stopami:) a co do kanapy - projekt na drugą kanapę od Szczawin do Miziowej GAT złożył, ale RDOŚ Katowice wydała negatywną opinię, tak więc kolejny raz kwestia eko póki co górą (mówili, że będą się odwoływać, ale jak sprawa dalej stoi to nie wiem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Pilsko najlepsza w Polsce góra do jazdy na nartach, najważniejsza wada, (dla mnie bardzo duża zaleta to brak śnieżenia tras w górze), to prawda wyciągi kilofy, skutecznie obrzydzają ten ośrodek, dodatkowo talerzyk na kopiec nie zawsze chodzi a górna część 6 to zawsze najlepiej przygotowana trasa na Pilsku. Dla "ekologów" postawienie wyciągu do Miziowej to zabójstwa dla przyrody, zaś nikt nie ściga debili na skuterach rozjeżdżających szczytową partię Pilska(rezerwat) Łatwiej bowiem zablokować to co stoi niż to co szybko się porusza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla "ekologów" postawienie wyciągu do Miziowej to zabójstwa dla przyrody, zaś nikt nie ściga debili na skuterach rozjeżdżających szczytową partię Pilska(rezerwat) Łatwiej bowiem zablokować to co stoi niż to co szybko się porusza.

Taka sama sytuacja jest np. w Gorcach, Park Narodowy, a hałas ,że własnych myśli nie słychac jak miejscowi zaczną jeździc na motorach po Parku Narodowym :/ kiedyś wchodziłem na Turbacz, jakaś starsza kobieta zwróciła im uwagę, to mało jej nie zlinczowali,że nie jest u siebie i się odzywa ,a oni są na swoim i mogą robic co im się podoba.Takie sytuacje w Polsce to norma i nikt tego nie widzi, o niczym nie wie ,nie interweniuje... A tak odnośnie Pilska ,ktoś może mi powiedziec, czy da się zjechac na sam dół trasą nr 5,bo wg ich strony jest zamknięta ? no i co się dzieje z czarną trasą z Miziowej do Szczawin też jest niby zamknięta mimo 2 metrów naturalnego śniegu.Ta trasa istnieje już chyba tylko teoretycznie, zjeżdżałem nią wiele razy ,ale w ostatnich latach na dziko, ostatnio normalnie otwarta była chyba z 10 lat temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...