Skocz do zawartości

Korbielów Pilsko - Ośrodek narciarski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

(...) 1. Czy kazdy tam znajdzie cos dla siebie (jade tez ze slabo jezdzaca zona i chetnym do nauki poczatkujacym bratem i jego zona). 2. Czy oprocz Pilska sa w Korbielowie lub niedalekiej okolicy jakies inne wyciagi, zebym ja, powiedzmy sredniozaawansowany oraz moja rodzina - poczatkujacy mogli znalezc wspolnie cos dla wszystkich 3. Jakie panuja tam warunki sniegowe w grudniu, nie pytam o stan tras, bo wiem ze jak jest GAT to pewnie nieciekawie, ale jak tam bywa ze sniegiem zwlaszcza w grudniu 4. Czy na Slowacji niedalekiej jest cos w poblizu Korbielowa gdzie mozna by fajnie pojezdzic? 5. Jak jest z parkingiem pod Pilskiem, czy da sie dojechac blisko wyciagu, czy sa korki czy lepiej gdzies auto zostawic i podjechac autobusem?

1. Jeśli będzie fajna śnieżna zima - to tak 2. Wyciąg Baba - krzesełko, trasa oświetlona, jest prywatne ale w ub. sezonie dogadali się z GATem i działał ten sam karnet (tak mi się zdaje) http://www.kolejbaba.pl/ 3. Nikt tego nie przewidzi - 2 lata temu jeździlem na Pilsku w 29.11 i było całkiem OK, a potem o ile wiem już gorzej :) o naśnieżaniu nic mi nie wiadomo, poza Babą gdzie są armatki 4. Najbliżej Ski Gruniki - Sihelne - 3 orczyki, płaski, ale dość fajny stoczek; a dalej cała Orava, w promieniu kilkudziesięciu km mieści się całkiem sporo ośrodków: Oravska Leśna (dla początkujących), Ski 7, Ski zabava-Hrustin, Oravski Podzamok, Vitanova, Oravice, Zuberec, Rohace, Kubińska Hola i pewnie jeszcze parę innych. Coś kiedyś pisałem - w innym kontekście, ale poczytaj, prześledź te wątki, są jakieś linki itd.: http://www.skiforum....2763#post272763 http://www.skiforum....5902#post245902 http://www.skiforum....8932#post208932 5. Raz tak, a raz tak, zdarzało mi się wędrować, generalnie dramat, śnieg, błoto itd. :) Tak generalnie to Pilsko to taka góra dla zdeterminowanych :) Z jednej strony: świetna góra, wysoko, jak dla mnie potencjał drugi w regionie, po Kasprowym; a z drugiej: infrastruktura GAT to muzeum, brak sensownego gospodarza itd., mimo to bywa sporo ludzi, więc są kolejki itd. Co ja tu z resztą będę się pocił pisząc, inni to już zrobili: http://www.skionline...wsy&id_txt=2902 Być może zbyt krytycznie i jednostronnie - ale daje do myślenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rejonach małopolsko śląskich to moim zdaniem jedna z lepszych propozycji do jazdy są rózne trasy nie ma jakiś bardzo stromych no sorry jest jedna czarna ale ile razy byłem to była nie przygotowana . Co do jedzenia to masz jedna karczmę prawie na samej górze jedna po środku i dwie na dole tak ze jest w czym wybierać Tylko podejrzewam ze w świeta moze byc troszke ludzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Tak ja byłem. I tak jak kolega wyżej napisał same kamienie. Jak przez 3 lata miałem narty w idealnym stanie tak teraz są całe porysowane, mają powyrywane dziury w ślizgu do białego, koledzy to samo mają z nartami. A i tak jeździłem slalomem między kamieniami. Już tam więcej nie pojadę. Jakby nie kamienie to było by ok. Ludzi mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLWESTER NA STOKACH PILSKA 2010/2011 Ośrodek Narciarsko-Wypoczynkowy "PILSKO" w Korbielowie organizuje już po raz 10- ty w noc sylwestrową super zabawę na stoku!! W programie: - od godz. 17:00 jazda na najlepiej w Polsce oświetlonej trasie nr 3 przy wyciągu nr I - 21:00 poczęstunek bigosem myśliwskim - 23:00 zjazd z pochodniami - 23:45 - 00:15 przerwa na życzenia noworoczne i pokaz sztucznych ogni - 00:15 - 01:00 bezpłatna jazda na wyciągu nr I Do dyspozycji Gości punkty gastronomiczne przy dolnej i górnej stacji wyciągu nr I ZAPRASZAMY!! Sylwester na stoku jest imprezą otwartą. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest zakupienie karnetu na jazdę sylwestrową w cenie 45 zł (do jazdy upoważniają także karty terminowe min. 3-dniowe) źródło:gat.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Tak jak zapowiadali dzisiaj ruszyły wszystkie wyciągi " Na udostępnionych dla ruchu narciarskiego trasach zjazdowych z Soliska do Kamiennej (nr 2, 3, 3a) oraz z Buczynki do Soliska (nr 1) panują bardzo dobre warunki narciarskie. Na trasach z Buczynki do Hali Szczawiny (nr 4), z Pilska do Hali Szczawiny (nr 5) oraz z Kopca do Hali Miziowej (nr 8) dobre, natomiast na trasie nr 6 dostateczne. " szkoda że już wróciłem, ale na Buczynce też się jeździło dobrze :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy ktoś był w dniu dzisiejszym/ wczorajszym na Pilsku? Jestem ciekawa warunków narciarskich, szczególnie w rejonie Hali Miziowej. Wiem, ze info o warunkach jest podane na stronie GATu, ale chcialabym tę informacje zweryfikowac z rzeczywistym stanem rzeczy;) Dziekuje i pozdrawiam Aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie piszą, że jedyną nie czynną trasą jest 7. Więc chyba jeszcze istnieje, ktoś mi mówił że jest nie ratrakowana, bo za stroma i ratrak by nie wjechał. Nie wiem ile w tym prawdy.

A ja myślę że to nie jest wina stoku tylko jego przygotowania, wycięcia krzaków itp Poza tym istnieje coś takiego jak ratrak z wysięgnikiem i wyciągarką do stromych stoków. I tak myślę że obyło by się bez tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zaczne od Środy ,czynne wyciągi tylko od kamiennej do soliska trasa nr1 i 3.Warunki dobre troche lodu i jak zwykle zakręt poniżej buczynki wąski mocno oblodzony.Czwartek wszystkie wyciągi czynne.Wyjazd krzesełkiemz polany strugi i dalej orczykami na szczawiny i Miziową.Pierwszy zjazd piątką z Pilska Ok,niestety już na Miziowej pierwsze kamyki.Dalej zjazd na Szczawiny to slalom pomiędzy "zbieraczami" kamieni.Drugi wyjazd i próba na Kopiec.Tam najlepsze warunki i naturalny śnieg.7-emka nieczynna.niebieska 6 w kierunku na płaj da sie znieść za to zjazd czwórką na szczawiny masakra.Piątek idealna pogoda,wiecej "grzybiarzy" od kamieni a na dole lodu.Na starych nartach mozna pozjeżdżać,nowych szkoda lepiej p[oczekac na wiekszy opad.Acha piątka do polany strugi zamknięta .:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Byłam dziś na Pilsku od 9 do 16. Najlepsze warunki byly na trasie z Kamiennej do Soliska oraz z Buczynki do Soliska (przewaga sniegu sztucznego, stok dobrze wyratrakowany, zero muld) oraz z Pilska i Kopca do Hali Miziowej ( snieg naturalny). Najgorzej prezentowala sie trasa z Hali Miziowej do Hali Szczawiny (kamienie) i łącznik na Szczawinę, tzw. Płaj. Dalej w dol trasa nr 5 byla zamknieta. Poza tym byla rewelacyjna pogoda, piekne slonce, bezwietrznie i.....mało ludzi jak na sobotę- jazda bez kolejek! pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czy był ktoś ostatnio w Korbielowie? Mamy zamiar jtro tam jechać, ale teraz usłyszeliśmy od osoby, która była w zeszłym tygodniu, że nie warto bo musimy się zdecydować albo jeździmy po jednej stronie albo po drugiej. Inaczej musimy iść z buta pół godziny. Hmmm oglądam mapki i opis waurnków na stronie GAT i nijak nie wiem o co mu chodziło. Może Wy wiecie coś wiecej. Warto tam jechać? Może zamiast Korbielowa wybrać Szczyrk - choć już nam się znudził?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podpinam się do pytania Optima. Czy był ktoś niedawno? Ja jadę w piątek rano. Jak z tymi orczykami? Czy żeby dojechać na szczyt albo na Kopiec trzeba jechać krzesłem na Polane Szcawiny i dalej orczykiem, czy da rade tutaj od Buczynki i takimi krótkimi orczykami w góre, potem tym zielonym lącznikiem do orczyków nad krzesłem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj (środa: 23/02/2011). Wg. mojej oceny najlepsze warunki jakie trafiłem w tym sezonie w Polsce. Na pewno zasługą był padający przez dwa dni śnieżek (specjalnie zdrobniale, bo nie były to obfite opady), który przykrył wszystkie zielone połacie i czuło sie "prawdziwą zimę". Druga sprawa to działające prawie wszystie trasy - z wyjatkiem oczywiście czarnej 7 i 5 zwdłuż wyciągu krzesełkowego. Ale akurat te trasy są mało istotne. Byliśmy jako pierwsi przed 8 rano. Trasy wyratrakowane, bez lodu pod śniegiem. Mogliśmy szybko bez stresu pojeździć. Jeździło się super, aż myślę, żeby w sobotę tam nie wrócić. Dopiero ok. 14.00 natrafiałem na małe połacie lodu przed i na "ściankach" gdzie ludzie hamują aby nabrać odwagi do pokonania "stromizmy". Jednak już przy drugim zjeździe dało się to omijać. Ze stoku zeszliśmy ok. 15:30 wszyscy (4 samce) mega zadowoleni. No i tanio: karnet całodniowy: 65,00 Ja lubię różnorodność tras, dlatego jak mam jechać w Polskę to wolę Szczyrk/Korbielów. W Szczyrku wiele tych dłuższych tras pozamykanych, więc wybraliśmy Korbielów. Dodam, że byłem tak tylko raz w 2008r. i wtedy miałem dużego pecha bo były właczone trasy tylko na pilsku i wyciąg Baba (wtedy na karcie GATa jeszce). Byłem zawiedziony. W tym roku dało się pojeździć. Spiechu - da radę przerzucać się miedzy "strefą Pilska" a "strefą Buczynka" tym łącznikiem gdzie po drodze są dwa króciótkie wyciągi talerzykowe. Z Pilska jechaliśmy trasą 6 i 6a, a na Pilsk wracaliśmy z Buczynki trasa 6a a potem wlewo trasa 6/4 pod sam wyciąg na Hali Szczawiny.

Użytkownik Optima edytował ten post 24 luty 2011 - 06:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ha dzięki, czyli jeżeli dobrze zrozumiałem Cię Optima to da radę z Buczynki górnej stacji wciągnąć się wyżej, tzn te 2 krótkie talerzyki działają, a potem w lewo tym łacznikiem zielonym na mapie na halę Szczawiny? http://korbielow.net..._trasy_wyciagi/ Jeszcze mam takie pytanie czy żeby dostać się do kanapy to trzeba podchodzić z buta do dolnej stacji tak jak z mapy wynika czy startuje ona od parkingu. Ja byłem już w tym sezonie na Pilsku w swieta i sylwestra, tez jestem bardzo zadowolony, byly super warunki sniegowe, super pogoda bo przez 9 dni slonce non stop i do tego mało ludzi, ale chodziła tylko czesc wyciagów, tzn Baba i Buczynka, takze nie byłem jeszcze nigdy na samej górze, na Kopcu, nie wiem gdzie kanapa jest;) Bedę wdzięczny za odpowiedź bo jutro z rana wyjezdzam i otej porze bede latał juz gdzies po Pilsku;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapa to szumne słowo.Dwuosobowe krzesło jak już.Parking jest jakieś 800 m powyżej kamiennej, a tam po schodkach 150 m z buta trzeba podejść .Gdybyś czasem próbował przez Płaj zieloną czwórką do Szczawiny odradzam tylko dla skiturowców non stop pod górkę.Dopiero 200m dalej jest drugi zjazd na zielona 4 tam dopiero z górki na Szczawiny zjedziesz.troszkę trzeba się namachać kijkami , ale dla Pilska warto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, czyli z Buczynki można, ale raczej podchodzenie pod góre, natomiast już zjezdzajac ze szczytu mozna wjechać w ten łacznik i z powrotem na góre, o to mi chodzi. czyli raczej muszę się dostać do kanapy na Miziową, na szczyt orczykami i tam jeździć, do Szczawiny, albo tylko w obrębie szczytu. Jadę na 3 dni tylko więc wszystko muszę b. dokładnie rozplanować, kiedy i gdzie jeździć, a nie znam niestety jeszcze całej góry i poruszania się po niej. Ale plan mam raczej taki: piątek od 12 do 20: BABA, kwatere mam przy stoku;) Sobota rano do południa albo do 16 górne stoki Pilska, 16-20 BABA, bo na nartach zjezdzam pod drzwi kwatery Niedziela: BABA, Pilsko może Buczynka, lub Ski Sihelne, powrót do domu po 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...