Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nordica pro speed 110 dla 6

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 marchel

marchel

Nowy użytkownik

• Pip
  • 39 postów
  • Na forum od: 11.2009
3
  • Umiejętności: 6

Napisano 13 luty 2020 - 22:54

Hej.

Chciałbym prosić o radę w materii doboru butów.
Na wstępie poniżej trochę danych o mnie

1. K/M -m
2. Wiek- 35
3. Waga 65
4. Wzrost 173
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 16
6. Ja się oceniasz 6
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) dallbello matrix 100
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Volk race tiger sc 160cm
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Raczej krotki ze średnią prędkością
10. Jakie lubisz trasy, austria/czech, czerwone sztruks
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) coś pomiędzy. Dynamicznie,
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? 7 dni, z kondycją ok, na stoku po 6h jazdy/dziennie i bywało, że robiłem po 50km/dzień zjazdu

Stopy wąskie, lewa 27,3, prawa 26,9mm :). Szerokość 98/99mm.

Mierzyłem techica mach1 - za wąskie na achillesie, atomic hawx prime - luz na pięcie, z inną wkladką za ciasno na palcach, head nexo lyt 110 - lepiej niż atomic, ale nadal kombinacje z wkładką i bez szału z piętą palce nie to. Atomic hawx ultra za wąskie.
Na koniec nordic pro speed 110. I niby w sedno, ale czy na pewno.
W poprzednich butach zawsze musiałem dowalać na zapieciach, dwa zjazdy i bylo trzeba odpinać/luzować. Poprzednie byly w rozmiarze 26,5, ale na granicy za małych, czasmi duże palce lekko zmarzły.
Nordici w rozmiarze 27/27.5. Mierząc na wkladce git, na wyprostowanych kolanach nie uwiara w palce,ale lekko przodu czuję, pieta igła, szerokośc mocno spasowane, na granicy lekkiego uwierania, po 1h w butach bez bólu, z czuciem lekkiego uwierania piszczeli i krawędzi stopy, stopy lekko zaczerwienine rownomiernie na zewnętrznych krawędziach. Przy opieraniu na językach czuć opór, lekko je wyginam. Pięta idealnie, w pozycji narciarskiej wiecej miejsca w palcach niż poprzednio. Lubię mieć dobrze spiete buty/spasowane, lepiej mi się jeździ, czuję pewniejsze sterowanie nartą gdy nie mam luzów, a przy poprzednich butach przy dłuższej jeździe były już kapciowate.
Czy na podstaiwe powyższego czy wybór tytułowego buta, w Waszej ocenie, będzie dla mnie odpowiednie pod względem rozmiaru i flexa?

Z góry dzięki za odp

#2 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 306 postów
  • Na forum od: 12.2017
67
  • Umiejętności: 4

Napisano 14 luty 2020 - 08:32

Dla świętego spokoju zmierz też te Nordica w rozmiarze 26/26.5
Ostatnio gdzieś w sklepie mi tłumaczyli że Nordica wychodzi trochę większa w tym samym rozmiarze niż inne buty.
W moim wypadku się to sprawdziło bo wcisnąłem się w rozmiar w który w innych butach nie wchodziłem. Także i u Ciebie może być na długość luźniej niż poprzednio.
  • marchel podziękował za tę wiadomość

#3 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 306 postów
67

Napisano 15 luty 2020 - 16:06

A co do Mach1 są w trzech szerokościach LV, mv i HV. Zawsze możesz przymierzyć szersze.

#4 Edge

Edge

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 02.2020
0
  • Umiejętności: 7
  • Warszawa

Napisano 15 luty 2020 - 21:23

Warto też przymierzyć Salomon z modelu s/max 110

#5 marchel

marchel

Nowy użytkownik

• Pip
  • 39 postów
3

Napisano 16 luty 2020 - 07:27

Za radą Backa znalzłem te nordici w rozmiarze 26,5.
Odczucia
- po włożenii stopy w but pierwsze odczucie jakie ciasne.
- wszystkie palce dotykają przodu botka
- po zapięciu i przyjęciu pozycji narciarskiej pięta się cofnęła. Zrobiło się miejsce na palce
- ucisk jedynie miejscowy w okolicach małego palca
- pozostałymi palcami mogę lekko ruszać
- luzu jest jakieś 3 do 5mm
- sprzedawca proponuje miejscowe odbarczanie specjalną nagrzewnicą od nordica(nie wiem czy dobrze nazwałem ten proces)

Podsumowując
26.5- ciasne na początku, ale w pozycji narciarskiej nadal jest dość komfortowo z uciekiem malego palca i kostki przed mik
27.5- idealne przy mierzeniu, na wyprostowanym kolanie ledow czuję botka dużym palcem.

Co wybrać? :)
Gdzieś na forum przeczytałem, że lepiej lekko mniejsze wziąć niż te idealne bo z za dużym butem już nic nie zrobimy,
Czy na podstawie powyższego, w Waszej ocenie powinienem wziąć 26.5?

#6 Plywak

Plywak

Użytkownik

• PipPipPip
  • 304 postów
  • Na forum od: 04.2012
138

Napisano 16 luty 2020 - 07:56

Wzialbym mniejsze. Wieksze juz w tej chwili sa za duze, a jeszcze sie rozbija.

#7 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 306 postów
67

Napisano 16 luty 2020 - 08:37

Szczerze powiedziawszy to ja bym zwracał uwagę na jeszcze inny aspekt a mianowicie szerokość. Jasne przy mierzeniu szczególnie nowego buta wybija się zawsze długość. Ale wbiłes się w numer mniejsze buty które są przy okazji węższe. I jak wrażenia na szerokość w nich? Żadnej różnicy, bardziej obejmuje Ci stopę czy może zaczeło ja ściskać? Bo jak pierwsze to może to są buty mimo wszystko za szerokie, jak ostatnie za wąskie a po środku na dwoje babka wróżyła.
Ale na takim poziomie to nie jestem pewien czy ktoś jest Ci w stanie konstruktywnie pomóc. To Twoje stopy i to Ty je czujesz w butach a różni ludzie mają różne tolerancję na ból czy różna "termikę" stóp.
A to że ludzie często piszą tu że dopiero 3 czy 4 buty kupili dobre też skąd się bierze.

#8 marchel

marchel

Nowy użytkownik

• Pip
  • 39 postów
3

Napisano 16 luty 2020 - 08:48

Co do szerokości to tutaj w obu przypadkach jest ok. W 26,5 jednie mam ciasno przy małym palcu, ale z boku, a nie od przodu. Resztę długości odczuwam jako dobrze obejmujące bez bolesności.