Skocz do zawartości

Tragedia w Bukowinie...


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy narciarski urlop na Podhalu grozi śmiercią z przyczyn, nazwijmy to społeczno - kulturowych? Moim zdaniem, niestety tak. Nie jeżdżę tam od wielu lat, zbyt dużo było rozczarowań i złych wspomnień, szkoda czasu i kasy a przecież Goryczkowa to jedno z najfajniejszych miejsc do jazdy jakie poznałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy narciarski urlop na Podhalu grozi śmiercią z przyczyn, nazwijmy to społeczno - kulturowych? Moim zdaniem, niestety tak. Nie jeżdżę tam od wielu lat, zbyt dużo było rozczarowań i złych wspomnień, szkoda czasu i kasy a przecież Goryczkowa to jedno z najfajniejszych miejsc do jazdy jakie poznałem.


My jeździmy do Szaflar. Na Kasprowym ciągle nie byłem, niestety. Ale na Gęsią Szyję się udało.
Apartament z ogrzewaniem podłogowym z term, które tuż obok. Niestety obok sąsiad palący czym popadnie, smród, że hej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenia też podobno nie było

To była normalna naczepa z 3 osiami,niezdemontowanymi.Położenie dachu na naczepie wycofanej z ruchu nie wymaga urzędniczych pozwoleń a parkowanie naczepy wycofanej z ruchu  na gruncie,nawet rolniczym,też nie.To częsty chwyt stosowany,by uniknąć żmudnych procedur,przed NSA było ileś spraw w tej materii,w uproszczeniu po przekroczeniu pewnej granicy niemobilności NSA uznawał taki obiekt za nieruchomość ,a więc podlegającą procedurom prawa budowlanego.Inną rzeczą jest,że wokół nas jest pełno obiektów naturalnych,jak drzewa i zbudowanych,które odlecą w dal przy odpowiedniej sile i kierunku wiatru i żaden urzędnik ani projektant temu w praktyce nie zapobiegnie,tak jak wały przeciwpowodziowe nie projektuje się na wodę 1000 letnią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz czynnika czysto ludzkiego tam po prostu bardzo mocno wieje halny, stąd prawdopodobieństwo takiej tragedii istotnie większe niż w innych regionach kraju. A że prawo budowlane jest omijane, no cóż, to nie jest wyłącznie specyfika Podhala. Sądzę, że takich miejsc w Polsce byłbym w stanie wskazać znacznie więcej. Przeformułowałbym więc postawione pytanie (a w zasadzie tezę) na trochę inne a mianowicie, czy w ogóle warto tam jeździć w kontekście nie tyle bezpieczeństwa a tego co dostajemy w zamian za swoje pieniądze. Ja mam zdanie na ten temat od wielu lat wyrobione i niezmienne. Kwintesencją tamtejszej mentalności była dla mnie słynna sprawa z podwójnymi opłatami za parkowanie przy rondzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowe obiekty budowlane o ile nie zostaną rozebrane lub przeniesione w inne miejsce przed upływem 120 dni wymagają pozwolenia na budowę. W opisywanym przypadku raczej skorzystano z możliwości usytuowania tej naczepy na nie dłużej niż 4 m-ce (grudzień-marzec - w zupełności wystarczy, przynajmniej "na papierze").

Inną kwestią jest bałagan urbanistyczny i zaśmiecanie naszych miejscowości takimi czy innymi prowizorkami, budami, reklamami, szyldami - jest tego pełno i jest to estetyczny dramat. Ilekroć odwiedzam stacje narciarskie za granicą jestem pod wrażeniem ładu i jakości materiałów zastosowanych do budowy nawet najmniejszego obiektu.

Mam nadzieję, że kiedyś też dorośniemy i dobijemy jako społeczeństwo do podobnego poziomu (choć rozglądając się dookoła, to jeszcze wiele przed nami). Oby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć rozglądając się dookoła, to jeszcze wiele przed nami

 

 

Wiele też za nami. Nasze osiedla są coraz bardziej zadbane, choć wolno, to przybywa dobrych dróg, infrastruktura rekreacyjna Np. w miejskich parkach, nieraz na wyższym poziomie niż na zachodzie. Powodów do narzekania pewnie nigdy nie zabraknie, ale sporo się zmieniło przez ostatnie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...