Skocz do zawartości

Narty Cross Turn


Torres 1

Rekomendowane odpowiedzi

Tam właśnie najpierw wziąłem do testów Dynastary i Salomony (za testy nie płaciłem-warunek jakiś zakup). Kupiłem nowe Rossi M23 za 2200 da się potargować na koniec sezonu.

Ogólnie bezinteresownie mogę polecić bo mają duży wybór. Jedna uwaga byłem tam osobiście bo mam blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tam właśnie najpierw wziąłem do testów Dynastary i Salomony (za testy nie płaciłem-warunek jakiś zakup). Kupiłem nowe Rossi M23 za 2200 da się potargować na koniec sezonu.

Ogólnie bezinteresownie mogę polecić bo mają duży wybór. Jedna uwaga byłem tam osobiście bo mam blisko.

ok. a gdzie oni się znajdują ? bo może ich odwiedzę ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. a gdzie oni się znajdują ? bo może ich odwiedzę ... 

W Wiśle ul. 1 Maja 75 jadąc od Ustronia masz po lewej Orlen dalej przejazd kolejowy i za przejazdem ok. 300m po prawej stronie (uważaj aby tego nie "przestrzelić"). Nawigacja powinna pomóc.

 

.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Torres poszukaj może takiej ze 185 długiej z promieniem ca 20 m lub mniej. Pewnie master to nie będzie. Ale trochę miększa pewnie pierwszy lub drugi tzw sklepowy GS. Narta będzie może mniej twarda co da możliwość fajnego podkręcenia skrętu. Mniejszą sztywność narty na betonie zrekompensuje ci jej długość. Sam mam186 r 21 "cywilny GS" lekko poszerzona pod stopą 70mm. Na dzień dzisiejszy chyba nic lepszego nie złapię do jazdy. Świetnie da się podkręcić. A na twardym jak dobrze naostrzona to też nie ma problemu z uślizgiwaniem się. No jak się narta skończy to trzeba coś poszukać nowego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle

 

Torres poszukaj może takiej ze 185 długiej z promieniem ca 20 m lub mniej. Pewnie master to nie będzie. Ale trochę miększa pewnie pierwszy lub drugi tzw sklepowy GS. Narta będzie może mniej twarda co da możliwość fajnego podkręcenia skrętu. Mniejszą sztywność narty na betonie zrekompensuje ci jej długość. Sam mam186 r 21 "cywilny GS" lekko poszerzona pod stopą 70mm. Na dzień dzisiejszy chyba nic lepszego nie złapię do jazdy. Świetnie da się podkręcić. A na twardym jak dobrze naostrzona to też nie ma problemu z uślizgiwaniem się. No jak się narta skończy to trzeba coś poszukać nowego. Pozdrawiam.

Zły pomysł wg mnie :) Tego typu narty oferuja mniejszą dynamikę od masterów i wcale nie są bardziej "żywe". Wrecz bym powiedział że sklepowe to kołki (zdarzają sie jakieś wyjątki)...

Rossi Master/Dynastar premium to bardzo dynamiczne deski i bardzo elastyczne wbrew pozorom co pozwala na skracanie promienia skretu :)

 

...a tak kopie jak sie troche zostanie na tyłach :lol:

https://l.facebook.c...H6gLIws58uqnP2Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle

 

Zły pomysł wg mnie :) Tego typu narty oferuja mniejszą dynamikę od masterów i wcale nie są bardziej "żywe". Wrecz bym powiedział że sklepowe to kołki (zdarzają sie jakieś wyjątki)...

Rossi Master/Dynastar premium to bardzo dynamiczne deski i bardzo elastyczne wbrew pozorom co pozwala na skracanie promienia skretu :)

 

O to chodzi - pogrubione i podkreślone ...Ja ważę 65 kg  :) .

 

W Raszka Sport w Wiśle (jestem ich stałym klientem), masz też wypożyczalnię Stockli.

Przetestuj sobie SL, GS, SC, SX, CX i będziesz wiedział co Ci pasuje.

Narty mają w dobrym stanie, bo mało kto je pożycza.

 

https://raszkasport....a-nart-stockli/
 

Oo...  wypróbuję.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła równa się masa razy prędkość :), Córka uwielbia swoje Heady RD GS team (r21m, 173cm) a waży 50kg. Uważa, że pozwalają one zacieśniać skręt w bardzo dużym zakresie. Potrzeba się jednak rozpędzić. To oczywiście narty juniorskie (U14) ale jedne z najsztywniejszych (porównywała z Atomic, Dynastar i Salomon). Ciężko jednak się na nich wyluzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła równa się masa razy prędkość :), Córka uwielbia swoje Heady RD GS team (r21m, 173cm) a waży 50kg. Uważa, że pozwalają one zacieśniać skręt w bardzo dużym zakresie. Potrzeba się jednak rozpędzić. To oczywiście narty juniorskie (U14) ale jedne z najsztywniejszych (porównywała z Atomic, Dynastar i Salomon). Ciężko jednak się na nich wyluzować.

Siła = masa razy przyspieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Odwiedzimy Was 17-tego  :) . 7:45 na Pośrednim ;) .

Pzdr.

 

P.S- zadzwonię jak już będzie tak blisko.

Tak jak pisałem wcześniej, moje Mastery są do Twojej dyspozycji (180 cm), możesz je przetestować (czytaj pojeździć cały dzień). Dziś jeździłem na BSA, wczoraj na COS - warunki jak na te narty były fajne (bardzo fajne). Tylko nie wiem czy czekałbym do przyszłego poniedziałku, bo może być miękko. Pośredni to chyba też nie jest odpowiednie miejsce do testowania tych nart (za płasko, za dużo ludzi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, moje Mastery są do Twojej dyspozycji (180 cm), możesz je przetestować (czytaj pojeździć cały dzień). Dziś jeździłem na BSA, wczoraj na COS - warunki jak na te narty były fajne (bardzo fajne). Tylko nie wiem czy czekałbym do przyszłego poniedziałku, bo może być miękko. Pośredni to chyba też nie jest odpowiednie miejsce do testowania tych nart (za płasko, za dużo ludzi). 

Dzięki bardzo za propozycję testów. Skorzystam z miłą chęcią tym bardzie że coraz bardziej ( powoli  :P ) myślę o Master  :) .

Pośredni jest Ok- jeśli jest pusto. Natomiast miałem zaproponować właśnie BSA jeśli będą tłumy. Co do samego spotkania tylko przyszły pon. wchodzi w grę - niestety ale pracujemy także w niedzielę. Mam nadzieję że pogoda nie storpeduje naszych planów. A jak pogoda będzie do bani to przyjedziemy pogadać z Moniką  :D  :D  :D i z Wami  :) .

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła równa się masa razy prędkość :), Córka uwielbia swoje Heady RD GS team (r21m, 173cm) a waży 50kg. Uważa, że pozwalają one zacieśniać skręt w bardzo dużym zakresie. Potrzeba się jednak rozpędzić. To oczywiście narty juniorskie (U14) ale jedne z najsztywniejszych (porównywała z Atomic, Dynastar i Salomon). Ciężko jednak się na nich wyluzować.

Ja bym to odniósł do siły dośrodkowej Fd=m x V2/r czyli masa razy przyśpieszenie dośrodkowe -prędkość do kwadratu przez dł. promienia krzywizny.

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już wczoraj  ;) .
Dajcie pojeździć na tych od Krzyśka a potem pogadamy  :) .
W razie czego mam kątówkę  :P  :) .
 
Pozdr.

5cm to w sumie mała różnica ale większa jest jeśli chodzi o promień skrętu. Między 180 a 185cm jest różnica tylko 2metrow promienia, natomiast między 175cm a 180cm już są 3metry które już czuć. Wyglada w praktyce to tak ze te 175cm jada średnim (jak dla mnie) bezwysiłkowo a te 180cm pojadą podobnie ale z większym nakładem sił oraz prędkości ale da się :) oczywiście pisze o jezdzie czysto na krawędzi co te deski uwielbiają

Karniesz sie, sam ocenisz :)

Załączone miniatury

  • 0708A42B-E3CF-4B1C-8D18-2F6095E2E6AE.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5cm to w sumie mała różnica ale większa jest jeśli chodzi o promień skrętu. Między 180 a 185cm jest różnica tylko 2metrow promienia, natomiast między 175cm a 180cm już są 3metry które już czuć. Wyglada w praktyce to tak ze te 175cm jada średnim (jak dla mnie) bezwysiłkowo a te 180cm pojadą podobnie ale z większym nakładem sił oraz prędkości ale da się :) oczywiście pisze o jezdzie czysto na krawędzi co te deski uwielbiają

Karniesz sie, sam ocenisz :)

Dobrze o tym wiem  ;) . Pytałem o narty cross turn i dlatego dopuściłem Master 175. Choć w tym wypadku mógłbym  pomyśleć nawet o 170cm r16 ale przyjąłem że te 175 cm będą bardziej uniwersalne.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torres 1, weź X9 175 albo jeszcze lepiej salomon s/race pro 175.

Mam drugi sezon Salomona s/race pro 182 i jest petardaaa!

Nie biore innej pary w alpy, nie chce mi się nawet zadnych pozyczac.

Jestes lżejszy, mysle ze 175 będą jak znalazł. sezon 2019 Salomon moim zdaniem lepszy od bliźniaczej X9Atomika - dwie grube warstwy titanalu, zamiast smiesznej przylepionej "szprychy" - na sezon 2020 Atomic zrobil już dwie warstwy titanalu na całej dlugosci jak w Salomonie, wiec tegoroczna x9s lub rs z lepsza plyta może być ok.

Nie jezdzilem na X9 ale z budowy wnioskując wolalem Salomona.

Porzadne sandwicze, sciete krótkie dzioby, dwie warstwy titanalu, porzadna plyta, waska talia jak w race'owych dechach.

I się nie zawiodłem, szybkie stabilne, mega skretne jak tego chcesz, ale i stabilne jak chcesz leciec dluzszym lukiem, poprzecznie sztywne (titanal!) wiec swietnie trzymają na twardym, od czasu kupna moje ulubione.

Ja jezdze caly dzień i nie mam z tym problemu, daja tez rade w miękkim sniegu, wiadomo ze to nie to samo co na twardym ale spoko da się latac.

Moim zdaniem nie ma co się pakowac w narty z szersza talia bo sa mulaste przy zmianie krawędzi a wielkiego plusa z jej szerokości w miękkim sniegu nie będzie.

Starsze Heady i race pro były jeszcze ok, ale odkad poszerzyli talie to już muly.

Takie moje prywatne zdanie ;)

pozdrawiam,

Dominik

Pytanie zasadnicze :) Do czego aż tak bardzo potrzebna jest nam wąska talia w nartach do free jazdy ?

Na tyczkach rozumiem, liczy sie czas ale w wolnej jezdzie ?

X9/salomon to dobre dechy, sam je polecam, ale żeby skreślać coś szerszego bo co ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie.
Jezdzilem na jakichś poszerzanych modelach i to była lipa.
Na tyczkach, na tych jeszcze nie jezdzilem, ciekawe jak będą dzialac, może trochę za krotki promien do giganta ale zobaczymy.
Ogolnie lubie jak sa zywe, kopia itd. Co kto lubi.
I tyle ;)

Ja tez lubie :) i taki master niczym nie ustepuje takim X9/salo :)
X9/salo na tyki to tylko na zawody dla dzieci z ich promieniem :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez lubie :) i taki master niczym nie ustepuje takim X9/salo :)
X9/salo na tyki to tylko na zawody dla dzieci z ich promieniem :lol:

Z ciekawostek to wspominany salomon race ma rdzeń bukowy (plus topola), master jesionowy podobnie jak... salomon gs
PS to tak żeby metal nie zdominował drewna;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...