Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

4-latek na nartach w Krynicy Zdrój

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 monster

monster

Nowy użytkownik

• Pip
  • 35 postów
  • Na forum od: 02.2007
11
  • Umiejętności: 9
  • Warszawa Wesoła

Napisano 06 luty 2020 - 14:33

Będziemy pierwszy raz z młodym (4 lata) na nartach w Krynicy Zdrój.
Możecie polecić sprawdzone miejsce, szkołę w okolicy?
- Henryk Ski?
- Dimbo Czarny Potok albo Góra Parkowa?
a może coś na Słotwinach albo w Tyliczu?

To będzie jego pierwszy kontakt z nartami.

#2 philologus

philologus

Użytkownik

• Pip
  • 95 postów
  • Na forum od: 02.2017
54
  • Umiejętności: 1
  • świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2020 - 16:05

Proponuję dla malucha Tylicz. Tylko sprawdź warunki. I powodzenia w oswajaniu syna z nartami. Fajna decyzja. Weź instruktora. Ja ze swoim młodym zacząłem jeździć chyba, jak miał coś 5 lat. Właściwie przez pierwsze 4 lata jeździł na wszystkich pobytach, gdzie tylko byliśmy tylko z instruktorami i w szkółkach. Aktualnie ma 12 lat i ja już w życiu nie będę jeździł, jak on w tej chwili.

#3 Mitek

Mitek

Uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14747 postów
  • Na forum od: 11.2007
9919
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 06 luty 2020 - 16:34

Proponuję dla malucha Tylicz. Tylko sprawdź warunki. I powodzenia w oswajaniu syna z nartami. Fajna decyzja. Weź instruktora. Ja ze swoim młodym zacząłem jeździć chyba, jak miał coś 5 lat. Właściwie przez pierwsze 4 lata jeździł na wszystkich pobytach, gdzie tylko byliśmy tylko z instruktorami i w szkółkach. Aktualnie ma 12 lat i ja już w życiu nie będę jeździł, jak on w tej chwili.

Cześć

Nigdy nie mów nigdy. Znam historie późnych początków i znakomitych wyników. Chyba, że syn jest zawodnikiem, no to wtedy niestety racja ale tak czy tak broni nie składaj.

Pozdrowienia serdeczne

#4 wbialek

wbialek

Użytkownik

• Pip
  • 61 postów
  • Na forum od: 01.2020
18
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 06 luty 2020 - 17:31

Dzieci robią niesamowite postępy. Z dnia na dzień. Powodzenia z nauką. Byle była radość. 

#5 janusz35

janusz35

Użytkownik

• PipPip
  • 292 postów
  • Na forum od: 02.2008
45
  • Beskid Niski i okolice

Napisano 06 luty 2020 - 19:14

Tylicz Master Ski to bardzo fajnie urządzona rodzinna stacja - jest taśma dla maluchów i ośla łączka o nachyleniu idealnym dla maluszków.  Dla mnie duŻy plus to duża ciepła szatnio przebieralnia. Polecam dla rodziny z dzieckiem. Teraz jest też fajna opcja ponieważ HENRYK SKI , STACJA NARCIARSKA SŁOTWINY (Tabaszewski), oraz obie stacje  z Tylicza wprowadziły wspólny karnet czyli można popróbować i tu i tu. Ale moim zdaniem dla dzieciaków to Tylicz albo jedna albo druga stacja. Osobiście  bardzo lubię w Tyliczu Master Ski  jakaś tam jest taka fajna atmosfera. Podrawiam.

#6 philologus

philologus

Użytkownik

• Pip
  • 95 postów
  • Na forum od: 02.2017
54
  • świętokrzyskie

Napisano 06 luty 2020 - 21:37

Cześć
Nigdy nie mów nigdy. Znam historie późnych początków i znakomitych wyników. Chyba, że syn jest zawodnikiem, no to wtedy niestety racja ale tak czy tak broni nie składaj.
Pozdrowienia serdeczne

Mitek,
Dziękuję za miłe słowa. Jeszcze się nie poddaję ;), ale jak widzę syna na czerwonym lub czarnym jak płynie złożony, to serce rośnie, ale głowa już swoje wie, że dla mnie to już raczej sfera marzeń ;)
Jeszcze muszę córce to samo umożliwić i będzie git ;)
  • Mitek podziękował za tę wiadomość

#7 Mitek

Mitek

Uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 14747 postów
  • Na forum od: 11.2007
9919
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 06 luty 2020 - 21:49

Mitek,
Dziękuję za miłe słowa. Jeszcze się nie poddaję ;), ale jak widzę syna na czerwonym lub czarnym jak płynie złożony, to serce rośnie, ale głowa już swoje wie, że dla mnie to już raczej sfera marzeń ;)
Jeszcze muszę córce to samo umożliwić i będzie git ;)

Cześć

Puść go na jakiś GS i się zobaczy czy taki dobry. ;)

Swego czasu poznałem gościa. Miał wtedy 56 lat i był dobrym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej w MPA, zwłaszcza w GS. Historie miał ciekawą bo nie jeździł na nartach do 42 czy 43 roku życie. Zaczęła trenować jego córka jako nastolatek a on z nią jeździł i w końcu stwierdził, ze nie będzie stał jak baran i się zaczął uczyć jeździć. Koniec końców tak się wkręcił, że rozpoczął szkolenie sportowe, regularne treningi, córce się znudziło a on całą kasę zaczął pchać w szkolenie sportowe. Po 10 latach jeździł naprawdę świetnie i 9 osób na 10 się nabierało, że nie ma historii zawodniczej.

Pozdrowienia

#8 mario33

mario33

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 265 postów
  • Na forum od: 01.2009
273
  • Umiejętności: 5

Napisano 06 luty 2020 - 21:56

Moja córka zaczynała na Słotwinach w szkółce Snowsense. Teraz ma 8 lat i jedziemy 3 raz do nich pojutrze  :D jak tylko wspominam, że może gdzieś indziej to jest ryk „ja chcę na Bąbel!!!” (tak się tam nazywa ich przedszkole narciarskie).

teraz w Krynicy warunki świetne (napadało śniegu) i kolejek de facto brak. Zobaczymy na feriach „warszawskich”.

#9 Marxx74

Marxx74

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
  • Na forum od: 01.2012
160

Napisano 06 luty 2020 - 22:53

Zmiany w Tyliczu obserwuję od 15 lat, rok w rok. Obecne MasterSki dzięki pracy Bartka i Ekipy to modelowa stacja rodzinna z cyklu niebieska+ . Pracę instruktorów oceniam bardzo pozytywnie, podobnie jak organizację przedszkola narciarskiego z którym walczymy o stoliki :) ...
TyliczSki - w tym sezonie poprawiono kilka detali choć przepustowość trójki nadal jest słaba. Na TyliczSki pracuje doskonała w pracy z dzieciaki instruktorka - lubię obserwować jej pracę nie tylko ze względów estetycznych bo widać zawodnicze DNA ..
Przy kilku dniach na stokach w Tyliczu - rozjeździc się na Master a następnie na Tylicz Ski. Miejsce gorąco polecam .
Pozdrawiam,
M.
  • mario33 podziękował za tę wiadomość