Skocz do zawartości

Soszów - Wisła


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Rano zapowiadała się dobra pogoda. Niestety mgła i mżawka popsuła zabawę. Po 10 się ewakuowałem - zero przyjemności z jazdy gdy prawie nic nie widać.


Wczoraj nizej położone osrodki wygrywały z wiatrem, dziś lepszym wyborem mogło być Pilsko lub Skrzyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nizej położone osrodki wygrywały z wiatrem, dziś lepszym wyborem mogło być Pilsko lub Skrzyczne

Dokładanie, od 8:00 do 13:00 było magicznie, Skrzyczne + SMR jazda nad mgłą. Jak w bajce trochę. Teraz już jest fatalnie w Szczyrku, gęsta mgła i drobny deszczyk pada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Soszów, szczerze mówiąc ośrodek mnie zachwycił :D No nie jest to jakiś gigant, ale wariantów jest sporo, przejechanie po kolei 1-6 zajmuje chyba prawie godzinę, więc nie ma mowy o nudzie (wiadomo, że odcinki się pokrywają, ale i tak jest to urozmaicone). Pogoda igła - słońce, mróz, bezwietrznie. Trasy bardzo twarde i szybkie, ale lodowo zrobiło się tylko na 1 pod koniec dnia. Trasa 1 i góra 3 są świetne (szkoda, że nie działa poma i trzeba z 3 zjeżdżać na dół). Kolejek brak, w najbardziej szczytowych momentach było się 2-3 osobą do bramek. Tak mi się podobało, że doginałem na okrągło od 8:30 do 16 z godzinną przerwą na obiad. Taki mały kamyczek w temacie Nowej Osady, nie dziwię się wielu okazjonalnym narciarzom, że nie chce im się jechać tutaj, wspinać na górę po śliskiej drodze i jeszcze kombinować z parkingiem, to nie w ich stylu ;). Do minusów Soszowa:

- na czarnej czwórce było kartoflisko (i to od 8 rano) leżały na trasie bryły lodu

- prawie wszystkie trasy zjeżdżają się na wąską dojazdówkę do wyciągu gdzie bywa tłoczno 

- po 14 wszystkie trasy są w cieniu ;)

Za to całkiem fajny wybór knajpek.

Załączone miniatury

  • DSCN6945.JPG
  • DSCN6946.JPG
  • DSCN6947.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
"Odjechał po paru minutach wraz z towarzyszącymi mu osobami " z tego wynika , że nie uciekał....co robiły osoby towarzyszące tej dziewczynie? , przecież to do nich należał obowiązek powiadomienia służb i ew. spisanie danych sprawcy? Nie bronię sprawcy zdarzenia ,ale.... są jeszcze kamery w dolnej stacji, ew internetowe . Policja ( poważny uszczerbek na zdrowiu) się tym powinna zająć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ktoś dzisiaj ?

 

Z dedykacją dla Michała  :) .Miałem przesłać zdjęcie ale mój telefon padł. Więc krótki news z ostatniej ścianki na Soszowie.

Pogoda -petarda, ludzi mało...

 

-https://youtu.be/ZKL7nkcrkPU

 

Pozdr.

 

P.S- sorry za jakość ale tak to niestety telefonem wychodzi.

Dzisiejsze warunki.Pełne słońce od rana. Wszystkie trasy czynne.

Czarna od początku b.miękko. Góra rano rewelacja nawet tą niebieską do dołu fajnie się jechało.

Później czerwona przy krześle - super ..https://youtu.be/ZKL7nkcrkPU - pusto ...

Jazda na bieżąco bez stania w kolejce. Karnety-niski sezon 3h=50 zł.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

był ktoś dzisiaj :)?

Byłem w niedzielę. Warunki super do 10 ( twardo, szybko, puste stoki ) potem lekko miękko. O 11 zaczął sypać na górze lekki śnieg, na parkingu deszcz. Z prognoz wynika, że w nocy ma być mróz a to dobrze wróży, bo wczoraj dosypało trochę świeżego. Ogólnie na trasach jest wystarczająco dużo śniegu i oprócz czarnej wszystko dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeżeli rodziny dostały np. 2x500+ to dlaczego ma nie podrozeć?

 

Nie ma jeszcze cenników innych podobnych Ośrodków, ale 70-80 zł za trzy godziny z czego połowa czasu to stanie w kolejce do tego od 10.00 jazda na rozrytym stoku. jest chyba za drogie dla normalnej 4-osobowej rodziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze cenników innych podobnych Ośrodków, ale 70-80 zł za trzy godziny z czego połowa czasu to stanie w kolejce do tego od 10.00 jazda na rozrytym stoku. jest chyba za drogie dla normalnej 4-osobowej rodziny.

Skoro są chętni..... to może nie jest za drogo. Ośrodki przecież nie sa po to by było dobrze narciarzom, tylko po to by zarabiały. Ogólnie rozumiana wygoda narciarzy to tylko produkt uboczny głównego celu działalności. Oczywiście istnieje bariera popytu gdy zbyt duże ceny przestają być akceptowane przez znaczacą dla ośrodka liczbę klientów. Przewiduje że Soszow, podobnie jak w poprzednim sezonie, będzie nieco pustawy.... W odróżnieniu od Szczyrku gdzie ceny 100-140 zł niezbyt jeszcze odstraszają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są chętni..... to może nie jest za drogo. Ośrodki przecież nie sa po to by było dobrze narciarzom, tylko po to by zarabiały. Ogólnie rozumiana wygoda narciarzy to tylko produkt uboczny głównego celu działalności. Oczywiście istnieje bariera popytu gdy zbyt duże ceny przestają być akceptowane przez znaczacą dla ośrodka liczbę klientów. Przewiduje że Soszow, podobnie jak w poprzednim sezonie, będzie nieco pustawy.... W odróżnieniu od Szczyrku gdzie ceny 100-140 zł niezbyt jeszcze odstraszają.

 

Ja uciekłem w 90% do Czech - podobna cena lepsze Ośrodki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uciekłem w 90% do Czech - podobna cena lepsze Ośrodki

Oj z tą ceną podobną uważałbym ... jednak wyraźnie drożej, chyba że słowo ,,podobna'' ma tak szeroki zakres rozumienia  :)

Karkonosze karnet 1dniowy dorosły w PLN

Polskie                                                        Czeskie   (1 kC = 0,17 PLN)

Szrenica                        109                           Szpindel               170    

Czarna Góra                 110                          Janskie Łaźnie       150

Zieleniec                       110                           Rokytnice                94

 

Warto po czeskiej stronie szukać zniżek - zwłaszcza w Szpindlu, bo gopass oferuje zniżki min. w styczniu (spore), sezonówkę itepe.

Przy wyjazdach jednodniowych jest, jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przewiduje że Soszow, podobnie jak w poprzednim sezonie, będzie nieco pustawy.... W odróżnieniu od Szczyrku gdzie ceny 100-140 zł niezbyt jeszcze odstraszają.

I to jest dobra prognoza do jeżdżenia na okrągło bez ścisku. 3-4 godzin wystarczy na solidne upalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...