Skocz do zawartości

Soszów - Wisła


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej - wrażenia z piątku. Dolny odcinek niebieskiej -dojazdówki zatłoczony mocno. Trzeba jechać z prędkością tłumu i uważać na plecy. Niestety nie działa talerzyk przy tej trasie wiec wszyscy zjeżdżają do kanapy. Czerwona wręcz pusta. Warunki b. dobre -jak wszędzie teraz. Korków w stronę Katow nie zauważono o 14 tej wjazd do Wisły -katastrofa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego talerzyka to chyba nawet nie mają w planach uruchamiać skoro liny gołe i żadne talerze na nich nie wiszą. Szkoda bo dolny odcinek niebieskiej jak i kanapę by to trochę odciążyło.

Tak czy siak jeździ się tam fajnie - też byłem w zeszły piątek i potwierdzam słowa poprzednika.

 

Te tależyki to się szybko montuje - myślałem że go nie uruchamiają bo było mało ludzi (pierwsza połowa stycznia). Ale skoro nie uruchamiają teraz - to jest to niezrozumiałe i szkoda...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byliśmy z Krzyśkiem (Moruniek) na porannej jeździe 8-11 ,nie ma to jak dobrze zacząć tydzień . Dziękuję za wspólną jazdę , warunki okazały się bardzo dobre ,rano twardo ,bez przetarć , lodu i kamieni ,z upływem czasu robiło się miękko,ale jak na taką temperaturę i tydzień deszczu ,to warunki były na prawdę świetne. Myślę ,że właściciele niektórych stoków powinni jechać na Soszów na korepetycje z przygotowania tras.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy z Krzyśkiem (Moruniek) na porannej jeździe 8-11 ,nie ma to jak dobrze zacząć tydzień . Dziękuję za wspólną jazdę , warunki okazały się bardzo dobre ,rano twardo ,bez przetarć , lodu i kamieni ,z upływem czasu robiło się miękko,ale jak na taką temperaturę i tydzień deszczu ,to warunki były na prawdę świetne. Myślę ,że właściciele niektórych stoków powinni jechać na Soszów na korepetycje z przygotowania tras.

Po naszej jeździe, jeździłem jeszcze 2 godziny w Klepkach z dzieciakami. Tam była mokra kasza i liczne muldy. Wiec mamy pierwszy przykład jak nie należy przygotowywać stoku. Soszów rewelacja. Raz jeszcze dzięki za wspólną jazdę. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Soszow to północny stok ( dokładnie to pn-wsch) a Klepki prawie południowy. Można przygotowywać do tzw. us. ..

Pewnie masz rację, niemniej jednak mam wrażenie, że to też praca ludzi od śniegu, sposobu naśnieżania, budowy podłoża itp. Cieńków który jest po drugiej stronie drogi (więc powinien mieć ekspozycję północną), też jest przygotowany zdecydowanie gorzej od Soszowa, więc prawda pewnie leży gdzieś pośrodku. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, niemniej jednak mam wrażenie, że to też praca ludzi od śniegu, sposobu naśnieżania, budowy podłoża itp. Cieńków który jest po drugiej stronie drogi (więc powinien mieć ekspozycję północną), też jest przygotowany zdecydowanie gorzej od Soszowa, więc prawda pewnie leży gdzieś pośrodku. 

Jestem w Wiśle od soboty i ujeżdżam w/w stoki , potwierdzam wszystko to co zostało napisane , lecz stwierdzam że jezdzić należy po wszystkim , oprócz kamieni i trawy ....

Dziś również od rana pomykałem po Soszowie (8-11) , więc pewnie  gdzieś się mijaliśmy , lub nawet siedzieliśmy razem na kanapie ;-)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Wiśle od soboty i ujeżdżam w/w stoki , potwierdzam wszystko to co zostało napisane , lecz stwierdzam że jezdzić należy po wszystkim , oprócz kamieni i trawy ....

Dziś również od rana pomykałem po Soszowie (8-11) , więc pewnie  gdzieś się mijaliśmy , lub nawet siedzieliśmy razem na kanapie ;-)

Pewnie, że tak. Ja nie narzekam, stwierdzam jedynie fakt, że jedne stoki są przygotowane lepiej a inne gorzej. Jutro jestem od rana na Szczyrkowskim a w środę prawdopodobnie Stożek. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Soszow to północny stok ( dokładnie to pn-wsch) a Klepki prawie południowy. Można przygotowywać do tzw. us. ..

tak samo jak wspominany w innym wątku BSA ,a tam jakoś nie potrafią odpowiednio zadbać o stok , nie wystarczy nasypać 2 metry śniegu. Nie byłem na BSA ,to nie mam porównania ,ale opinie są jednoznaczne.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy był ktoś dzisiaj/wczoraj na Soszowie bo ciekaw jestem warunków

Od 8-12 warunki śniegowe super. Jeżeli chodzi o kolejki praktycznie na okrągło. Jedynie co bolało to dużo ludzi bez umiejętności i chyba ich te lekkie górki przerażały.

Co najgorsze duży ścisk na płaskim dojazdowym.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 8-12 warunki śniegowe super. Jeżeli chodzi o kolejki praktycznie na okrągło. Jedynie co bolało to dużo ludzi bez umiejętności i chyba ich te lekkie górki przerażały.
Co najgorsze duży ścisk na płaskim dojazdowym.

Czyli dużo ludzi. Ciekawe jak będzie jutro bo ten płaski dojazd z tymi kamikadze przeraża. Może do 10.00 luźniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dużo ludzi. Ciekawe jak będzie jutro bo ten płaski dojazd z tymi kamikadze przeraża. Może do 10.00 luźniej?

 

 

Wyjazd w pn bardzo się udał - zero ludzi:)

 

Nagrałem dwa filmiki ze zjazdów - w domu oglądając lekko byłem zszokowany:

- pierwszy o 9.00 - na trasie nie ma żadnej osoby w czasie przejazdu

- drugi o 10.30 - na trasie minąłem 1 narciarza i na stacji dolnej 5 osób

 

Trasy idealne - nie wiem o co chodzi czy wszyscy pojechali do Szczyrku czy nie dopisała warszawska tura ferii. Zresztą na Zagroniu kilka dni wcześniej w sobotę też był totalny luz :):)

 

Jak się okazuje nawet najlepszy Osrodek przy tłumach traci na atrakcyjności i odwrotnie. Dlatego na razie nie ciągnie mnie na SON....


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj zakończyłem sezon na Soszowie. Warunki do 9 idealne, później robiło się coraz bardziej miękko chociaż w miejscach zacienionych ciągle był fajny śnieg. Ludzi mało na stoku, pogoda wyśmienita.

Dzisiaj ostatni dzień czynny wyciąg a śniegu pod dostatkiem.

Załączone miniatury

  • Soszów 07.04.2018.jpg
  • Soszów 2 07 04.2018.jpg
  • Soszów 3 07 04.2018.jpg
  • Soszów 1 07 04.2018.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Widzę ,że w tym sezonie Soszów nie dorobił się jeszcze wpisu, więc niech mają :)

Wybór padł na Soszów i był bardzo dobry , nie było mgły ani chmur , a w wyższych partiach Beskidów było je widać. Rano ludzi bardzo mało ,do 11 jeździłem sam na krzesełkach, później się zagęściło ,ale jazda bez przerwy,bez kolejek. Otwarte 3 warianty zjazdu,co skutecznie rozładowało ludzi,to o czym rozmawialiśmy w temacie Szczyrku. Górna polana niestety nieczynna ,ale jutro lub w niedzielę mają ją uruchomić ,były już próbne ruchy orczyka, tory pod orczyk przejechane ratrakiem, ostro naśnieżają trasę nr 3 ,jak ruszy będzie super i na pewno tam wrócę w tym sezonie.
Pojeździłem i dzień uważam za bardzo udany, bez kolejek,bezpiecznie na prawie pustych trasach, dobrze przygotowanych. Dużo dobrze jeżdżących narciarzy i stosunkowo dużo deskarzy ,a myślałem , że ten stan umysłu już wymiera.
Ogólnie wydało mi się jakoś kulturalnie i kameralnie, obsługa też dbała o wszystko , jak tylko zaczęło sypać , to pan z dmuchawą wyganiał śnieg z krzesełek , karczma i bary otwarte, szkółka też mimo niewielkiej liczby uczących się dzieci. Tak sobie myślę, że może ucieczka narciarzy z Wisły , Ustronia i okolic do Szczyrku przyczyni się do poprawy jakości usług w tych właśnie mniejszych ośrodkach?

Załączone miniatury

  • IMG_20190104_095609.jpg
  • IMG_20190104_123409.jpg
  • IMG_20190104_095558.jpg
  • IMG_20190104_083724.jpg
  • IMG_20190104_083332.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że w tym sezonie Soszów nie dorobił się jeszcze wpisu, więc niech mają :)

Wybór padł na Soszów i był bardzo dobry , nie było mgły ani chmur , a w wyższych partiach Beskidów było je widać. Rano ludzi bardzo mało ,do 11 jeździłem sam na krzesełkach, później się zagęściło ,ale jazda bez przerwy,bez kolejek. Otwarte 3 warianty zjazdu,co skutecznie rozładowało ludzi,to o czym rozmawialiśmy w temacie Szczyrku. Górna polana niestety nieczynna ,ale jutro lub w niedzielę mają ją uruchomić ,były już próbne ruchy orczyka, tory pod orczyk przejechane ratrakiem, ostro naśnieżają trasę nr 3 ,jak ruszy będzie super i na pewno tam wrócę w tym sezonie.
Pojeździłem i dzień uważam za bardzo udany, bez kolejek,bezpiecznie na prawie pustych trasach, dobrze przygotowanych. Dużo dobrze jeżdżących narciarzy i stosunkowo dużo deskarzy ,a myślałem , że ten stan umysłu już wymiera.
Ogólnie wydało mi się jakoś kulturalnie i kameralnie, obsługa też dbała o wszystko , jak tylko zaczęło sypać , to pan z dmuchawą wyganiał śnieg z krzesełek , karczma i bary otwarte, szkółka też mimo niewielkiej liczby uczących się dzieci. Tak sobie myślę, że może ucieczka narciarzy z Wisły , Ustronia i okolic do Szczyrku przyczyni się do poprawy jakości usług w tych właśnie mniejszych ośrodkach?

Bardzo dobry wybór. Na SMR i COS jeździł rano Pan Prezydent, więc raczej byś nie pojeździł bo zamykali wówczas trasy dla zwykłych narciarzy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór. Na SMR i COS jeździł rano Pan Prezydent, więc raczej byś nie pojeździł bo zamykali wówczas trasy dla zwykłych narciarzy.  

Poważnie mówisz, czy żartujesz?

Jak prezydentem był Bronisław Komorowski , to spotkaliśmy go z żoną w kolejce do wyciągu na Soszowie, stał w kolejce jak zwykły obywatel, porozmawiał z nami chwilę. Widocznie nie miał powodów do obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo boi się suwerena, czy nadgorliwość SOP?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Poważnie mówisz, czy żartujesz?

Jak prezydentem był Bronisław Komorowski , to spotkaliśmy go z żoną w kolejce do wyciągu na Soszowie, stał w kolejce jak zwykły obywatel, porozmawiał z nami chwilę. Widocznie nie miał powodów do obaw.

 

To był pewnie zbieg okoliczności i akurat zamknęli kanapę po tym jak wsiadł Pan Prezydent ze swoją świtą. Zresztą wybrali trasę na Zbójnicką Kopę, chyba tak żeby wszyscy dali radę zjechać (choć nie dotyczy to akurat naszego Prezydenta). Kto decydował o zamknięciu kanapy nie mam pojęcia, choć podobno chodziła całą noc by dziś nie było awarii. A i jeszcze jedna ciekawostka, jak jeździłem z Wisły do Szczyrku przez przełęcz, to droga przez ostatnie 4 dni była biała, dziś śnieg zdarty do asfaltu (więc też skorzystałem na jego wizycie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...