Skocz do zawartości

Soszów - Wisła


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

W sobote bylem w Szczyrkowskim, a w niedziele na Soszowie. I roznica w warunkach jest naprawde znaczaca. Na korzysc dla Soszowa. Na pewno w Wisle nie widzialem kamieni i przetarc, a w Szczyrku bylo tego dosc sporo, nie mowiac juz o lodzie. A tlok na trasach w Wisle mi bardziej dokuczal - byc moze dlatego, ze tam jest mniej tras, a w Szczyrku jest sie gdzie rozjechac.

akurat też byłem w Szczyrkowskim od strony Czyrnej i katastrofy nie widziałem ale nie będę polemizował bo chyba mamy inne patrzenie a może jeździliśmy po innych trasach, a za 2 dni może już być tak jak ty piszesz czyli: muldziście, lodziście, kamieniście i ...deszczowo - po prostu katastrofalnie!;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
No to sam sobie odpowiem:
Byłem dziś 11-16, karnet 5h za 50zł + dodatkowo jeden wjazd "zapoznawczy" zeby sprawdzić jakie są warunki.

Ogólnie dużo luźnego śniegu, muldy i lód. W okolicy i na samym "laczniku" trasy czerwonej i niebieskiej trochę kamieni (spotkałem dwa większe, jak pół pięści).
Ludzi od ok 12 - dużo(kolejka zaczynala się mniej wiecej w tym miejsc gdzie jest luka pomiedzy dwoma stojakami na narty - jesli ktoś byl, to wie gdzie :) ), po 14 spkojniej (tylko kilka osób do bramki).

Trasa niebieska była w lepszym stanie niż czerwona - mniej lodu.

Przejrzałem jeszcze ślizgi - po dzisiejszej jeździe są "przeorane"... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie,
Mam pytanie, obowiązuje na soszowie jakiś "bufor czasowy", czyli minimalny czas przed kolejnym odbiciem karty-otwarciem bramki (mowa oczywiście o karnetach czasowych) ??

Był (jest?) na orczyku nad krzesełkiem - kiedyś mi skasowało, nie wpuściło i kolejnych parę minut musiałem czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ktoś z Was był dziś na Soszowie?

Byłem wczoraj na Soszowie. Start około 8.10 Na orczyku dowiedziałem się że wyciąg ruszył już od 7.00. Jeżdziłem 2h. Na początku było twardo jeździłem na niebieskiej przy nie chodzącym łamanym orczyku.  Po około 1h zrobiło się miękko. Zjechałem kilka razy na niebieskiej i kilka razy przy wyciągu. Pogoda była piękna niestety b.ciepło. Jeździłem na wypożyczonych Voelke Recetiger RC 170. Na twardym ta narta jest taka sobie (ostrzona na 88) na odsypach i w miękkich radzi sobie bardzo fajnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeździłem na wypożyczonych Voelke Recetiger RC 170. Na twardym ta narta jest taka sobie (ostrzona na 88) na odsypach i w miękkich radzi sobie bardzo fajnie 

 

Hmm, mam ją trzy lata i czegoś nowego sie dowiaduje :)

Wrażenia mam 180st odmienne, na twardym ta narta zapiernicza az miło a na miękkim się zapada z uwagi na wąskie pod butem no ale każdy ma swoje zdanie. Może za ciężki jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja narta GS jest węższa pod butem i bez porównania lepsza na twarde. Ten Voelk 170cm jest fajny ale na miękkim  promień około 17m daje możliwość bez problemów jechania krótkim i długim skrętem narta dynamicznie przechodzi ze skrętu w skręt ale na twartym…..

Tak na marginesie komórki w tych warunkach są do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no porównanie do GS to nieporozumienie - wiadomo. Nie poleciłbym ich jednak zdecydowanie na miękkie czy krótki skręt - są zdecydowanie lepsze narty do tego. Mi osobiście w 100% wystarcza do dość szybkiej jazdy i długiego oraz średniego skrętu. Nie jestem jednak wyznacznią z uwagi na słabe umiejetności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Soszow dzis znowu ruszyl, kanapa czynna od 7.30 do 19. Niestety, zniknela promocja na karnet od 12 ale rekompensuja dobrymi warunkami na stoku. Przyjechalem po poludniu i zastalem rowny, dosc twardy stok na ktorym mozna bylo kleslic i ogladac swoje linie.

Gruba warstwa bialego na trasie, temperatura (w poludnie) okolo zera i przelotne acz intensywne opady sniegu dobrze rokuja dla wybierajacych sie tam w Swieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...