Skocz do zawartości

Kiczera - Wisła


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Wisła - Kiczera Strona ośrodka: http://www.hotelstok.pl/wyciag.html Położenie między Ustroniem a Wisłą w dolinie Jawornika Dojazd z Ustronia do Wisły skręcamy w prawo przy stacji benzynowej-drogowskazy na hotel "stok" oraz stację narciarską "Soszów" Parkingi przy hotelu Stok,przy dolnej stacji wyciągu-obszerny, Miejscowości www.wisla.pl www.ustron.pl Noclegi http://www.wisla.pl/...hp3?a=200&t=008 www.rezerwacja-wisla.pl Trasy przy wyciągu orczykowym-760m-średnio trudna o śr.nachyleniu-27%,lecz 200m. końca trasy to wypłaszczenie,więc jest trochę stromiej, przy wyciągu dla dzieci i początkujących-180m Ceny http://www.hotelstok.pl/wyciag.html Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi wypożyczalnia oraz szkółka narciarska przy dolnej stacji wyciągu Wyżywienie Karczma Góralska-może nie tanio,ale dobre żarełko,w stylowej scenerii z ładnym zapleczem-wc.korytarz ze stojakami na narty... Galeria zdjęć http://www.hotelstok.pl/zdwyciag.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

bardzo przyjemny stok-i najważniejsze-zasłyszane od narciarzy którzy tylko tam przyjeżdząja-że nigdy nie ma tłoku.... Jedyny minus-jak dla mnie-za wąska trasa zjazdowa.....;) Widziałem na co stać tamtejszych instruktórów szkółki "fun carvingowej" i jestem pod wrażeniem...... Rewelacyjna karczma-która kusi co niektórych do tego by wogóle nie pojawili się na stoku......;):D p.s zdjęcie z przed dwóch dni: Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj ponownie sie wybrałem.... na stronie zapowiadali trudne warunki-i tak raczej było... Na górze przetarcia z kamieniami,potem OK,lecz baardzo twardo-lód i grudy lodowe.... Do godz.11 ludzi nie za wiele,lecz potem dowaliło i trzeba było sie ewakuować gdyż nie była to jazda,lecz slalom między ludźmi-a w połowie stoku dodatkowe ograniczenie ze względu na niewystarczającą ilość śniegu. Oto kilka zdjęć: Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj byłem pierwszy raz na tym wyciągu. Wrażenie pozytywne, a nawet bardzo pozytywne. Może to też pogoda sprawiła że moje wrażenia sią OK. Na wyciągu byłem tuż przed 10:00 stok był przygotowany, twardy (ale to skutek sztucznego śniegu), trochę lodowych kamieni zwłaszcza od strony wyciągu. Stok fajny do treningu. Ludzi dzisiaj nie było za dużo. Na początku było zachmurzone i mglisto, później zrobiło się przepięknie, wyszło słoneczko i stok w miejscach nasłonecznionych zrobił się troszeczkę miększy. Do czasu mojegu wyjazdu z Kiczery po godz. 15:00 trasa cały czas utrzymywała się na dobrym poziomie, bez przetarć dziur czy muld. Infrastruktura bardzo dobra, fajna chatka z piwkiem (co prawda 6,00 zł za 0,5l a 0,3l za 5,00 zł - trochę drogo). Toalety czyściutkie, ciepłe i nowoczesne. Parking obszerny i płatny, ale co do ceny to da się wytrzymać (5,5 zł). Napewno jeszcze tam wrócę. Pozdrawiam Voytheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Wypłoszony dzikim tłumem na Nowej Osadzie zajrzałem w niedzielę na ten stok (koło Hotelu Stok ;) ). I po kolei: Karczma działa, dobrze żywi i poji. Jest wypożyczalnia - kije zostały w garażu wiec jak znalazł.. ;) jakiś drobny serwis też pewnie sie da???? Nie wiem, nie próbowałem. Są instruktorzy. Jest rozległy parking z ustawiaczem (porządkowym wskazującym miejsce) i jeszcze znośna ceną 4 zł za kilka godzin. Jest wyciąg orczykowy. Jest drugie malutkie 'coś' dla dzieci na dolnym wypłaszczeniu. Ceny- pewnie jest cennik na stronie hotelu. Trasa przygotowana znośnie, bez przetarć. Po jednej stronie słabo 'pomielone' bryły lodu wielkości pięści - zapewne pozostałośc po odwilży, ale przejezdne. Ludzie- w porywach naliczyłem może ze 100 osób. Jazda bez kolejki w tym samym czasie gdy na Nowej Osadzie przed bramkami potężna 'buła'... Najezdziłęm sie przez 4 godz na tyle ze dopiero dzisiaj chodze swobodnie... ;) Pierwsze koty za płoty...

Załączone miniatury

  • PC058412.jpg
  • PC058406.jpg
  • PC058410.jpg
  • PC058400.jpg
  • PC058405.jpg
  • PC058408.jpg

Użytkownik mig12345 edytował ten post 07 grudzień 2010 - 12:21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Odwiedziłem Kiczerę wczoraj. Co prawda nie jest za długi i nudny jak flaki z olejem, ale spełnił wymagania na ten dzień. Plusy: - Zero kamieni - Mało ludzi - Dobrze dobrana przepustowość orczyka do możliwości stoku- czyli może i troszkę powoli kolejka się przesuwa ale za to na stoku luz. Pozdrawiam wszystkich współużytkowników ośrodka w dniu wczorajszym, którzy mimo małego tłoku na trasie nie mogli się powstrzymać i mijali ludzi niczym tyczki na slalomie :mad:. Na szczęście było ich tylko dwóch. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem Kiczerę wczoraj. Co prawda nie jest za długi i nudny jak flaki z olejem, ale spełnił wymagania na ten dzień. Plusy: - Zero kamieni - Mało ludzi - Dobrze dobrana przepustowość orczyka do możliwości stoku- czyli może i troszkę powoli kolejka się przesuwa ale za to na stoku luz. Pozdrawiam wszystkich współużytkowników ośrodka w dniu wczorajszym, którzy mimo małego tłoku na trasie nie mogli się powstrzymać i mijali ludzi niczym tyczki na slalomie :mad:. Na szczęście było ich tylko dwóch. Pozdr Marcin

Też tam jeździliśmy w czwartek! Odczucia - poza obserwacją dotyczącą "slalomistów" - podobne. Mam nadzieję, że "pozdrowienia" nie dotyczą mnie. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Ponownie Kiczera. Zastałem stok nieratrakowany (o czym zostałem uprzedzony w kasie) ale muld praktycznie nie było. Do do godziny około 10 stok twardy, zmrożony później lody popuściły i zapanowała odwilż w pełnej krasie (słoneczko i +10 st.C). Garstka ludzi na stoku - można szaleć do woli :) Uwaga dla wypożyczających: wypożyczalnia czynna od 9 (wyciąg od 8). Uwaga dla kierowców: przed południem pomimo że termometry wskazywały mocno dodatnią temperaturę droga do skrzyżowania w Wiśle miejscami zdradliwie oblodzona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

gdzieś, kiedyś, nie wiadomo gdzie usłyszałem, że ma tam byc budowane krzesło. Prawda czy fałsz?

Krzeseł kilka tam stoi, nie umniejszając miejscu - bo bardzo je lubię - chyba nie za bardzo jest gdzie coś tam stawiać. Chociaż.. - stok w prywatnych rękach w całości :) - któż to wie.. . Nie takie cuda się działy na mniejszych górkach. Jeżeli tak będzie - właścicel na pewno będzie zadowolony - narciarsko miejscówka straci swój sens..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Niczego więcej nie trzeba jeżeli się chce rozjeździć w komfortowych warunkach,blisko,kulturalnie i ludzi nie za wiele (nie dotyczy niedzieli) ale klimatu górskiego czy wyzwań tam nie ma bo drzewa liściaste bez liści oczywiście a nie świerki pokryte białą warstwą zmrożonego puchu ,krajobrazów wszelakich brak a górka jednostajna i krótkawa ,nic złego w tym i na króciutki wypad na 3 godz.się nadaje .Porównywalnie z Nową Osadą chyba ciut krótsza i węższa ,ale jakiejś sadysfakcjii po przebytym dniu na Kiczerze nie mam ,może to ze mną jest coś nie tak ale jak nie mogę sobie poradzić z górą a takie lubię to tak długo ją młócę aż wymłócę i spoglądając ostatni raz na koniec z dołu trudno mi uwierzyć ,że dałem radę i to koncertowo ale ile mnie to kosztowało to tylko ja wiem o i takie "narty to lubię" a Kiczera cóż fajna górka ,dobrze że jest pod ręką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj po raz pierwszy odwiedziłem ten stok, jeździłem w godzinach 11.00 do 14.00. Jak na niedzielę (i ferrie woj. śląskiego) to ludzi nie wiele, do orczyka stało się góra 1-2min a po 12 bez kolejki (więc to duży plus), parking bezpłatny dojazd w zasadzie pod sam stok. Pod stokiem knajpa (ceny trochę wyższe niż pod innymi stokami ale to pewnie skierowane do gości hotelu). Na trasie sporo śniegu....i tu się kończą plusy....bo trasa o 11 wyglądała jakby w ogóle nie była ratrakowana(bardzo rozjeżdżona muldy itp.), więc nie wiem czy przez te 3h tak ją ludzie rozjeździli czy po prostu rzeczywiście nie była ratrakowana. Sama trasa dosyć wąska (jak widać zresztą na kamerce), co czasami pomimo nie wielkiej ilości osób jest przyczyną tłoku na stoku (szczególnie gdy pojawi się kilka osób uczących się wraz z instruktorami, lub "wężyk maluszków" jeżdżacy w poprzek stoku to zaczyna się slalom między nimi...). Trasa 2/3 długości to trasa czerwona ( na standard beskidziki nawet stroma ale w zasadzie bez jakichkolwiek załamań,ścianek itp czyli trochę nudno ;) , 1/3 to trasa zielona i jazda na "krechę". Dla mnie jeśli tam ktoś ma ochotę jechać to najlepiej nastawić się na pierwszy karnet czasowy od 8 do 12 bo wcześniejszym upewnieniu się że trasa była ratrakowana wtedy jest szansa na dobrze przygotowany stok i nie wielką ilość osób.... Kończąc ... ponoć był pomysł zrobienia kanapy na tym stoku dla mnie pomysł chory, bo wtedy się ludzie na tej trasie pozabijają....no chyba, że taka stara i wolna 2ka ja na Palenicy....tylko jaki to ma sens...pierwszy raz chyba możemy być wdzięczni eko-terrorystom ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksem jest to, że 'pracownieterrorystyczne' niewiele moga zaszkodzić modernizacji Kiczery, jeśli ta ograniczy się do wymiany istniejącego urządzenia wyciągowego..... Niestety, jak piszesz, postawienie tam czegos wydajniejszego będzie katastrofą dla tego stoku. JG77 - co nieco tam z górnej polanki widac.... ;), no i są przynajmniej 3 świerki.... ;) ;);) http://www.skiforum....ll=1#post323414

Użytkownik mig12345 edytował ten post 18 luty 2013 - 10:05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...