Skocz do zawartości

Nowość skialp Scarpa F1 LT


MarioJ

Rekomendowane odpowiedzi

To mamy nowy dobrze zapowiadający się but skiturowy, lekki, więc dla maniaków raczej.

Info po anglicku

 

Scarpa F1 LT 2020/21

At 990 g and 100 flex, the SCARPA F1 LT is the brand’s lightest alpine-touring boot. Optimized for ambitious traverses, technical ski-mountaineering descents, or long days maximizing powder laps, the F1 LT combines ultralight features of the Alien ski-mountaineering race boots with a more versatile, backcountry-oriented design.
A new upper cuff combines I-beam construction with ribs of carbon Grilamid to create lateral stability and downhill performance, without having to add thickness and weight to the entire cuff. And a friction-free ski/walk mechanism with 72 degrees of motion also helps ensure efficient touring.
MSRP: $799
83606181_2659629894086792_85236333751251

84394200_2659630177420097_90994762577283

83704008_2659630220753426_37091895183860

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawdza sznurowanie BOA w butach skiturowych? Nigdy nie używałem, jakieś doświadczenia? I jak z wytrzymałością takiego patentu?Tutaj jeszcze pokrętło jest w w miarę neutralnym miejscu, bo z przodu, ale widziałem jakieś Fishery, które mi się podobały z pokrętłem na bocznej ściance buta. Wydaje mi się, że łatwo można je uszkodzić zawadzając o przeszkody terenowe etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na usztywnionego Aliena, czyli będzie wąski :)

 

Ciekawe jaki gruby botek.

 

Wolałbym sznurki lub klamrę zamiast tych rzepów, ale to się chyba najlepiej sprzedaje.

 

Przeczuwam, że będzie hit, jeśli nie przegną z ceną.

 

 

Rzepy znacznie mocniej trzymają sztywność buta. Dla mnie to właśnie wada alienów, to te sznureczki które nie są w stanie tak mocno "ściągnąć" górnej części buta jak rzep czy klamra. 

Klamra mogłaby być, ale rzepy chyba są lżejsze.

 

Przypuszczam że ten F1 LT to ma być wersja bardziej cywilna niż Alien/RS, i trochę twardsza.

Piszą zresztą sami do czego to projektowali: długie tury skialp, długie trawersy, podejścia połączone ze wspinaczką.

 

Cena jest podana wyżej  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rzepy źle trzymają i nie można ich dobrze wyregulować. Już wolę te sznurki, choć najlepsza zwykła klamra.

Takiej wersji właśnie brakuje, bardziej uniwersalny but Pro.

 

Nie zauważyłem tej ceny. Masakra. W PL to wychodzi 4k zł (4x$+Vat). Chyba będą musieli trochę zluzować bo nikt tego nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na usztywnionego Aliena, czyli będzie wąski :)
 
Ciekawe jaki gruby botek.

 
No właśnie to jest dziwne - przy tej konstrukcji, gdzie nie ma w zasadzie skorupy tylko rama usztywnienia ten but powinien ważyć <700g
Ponieważ waży 990g to kapeć musi być jakiś pancerny.

Druga rzecz niefajna przez to - tam będzie wchodził śnieg i zapychał wszystkie szpary między kapciem a ramą. Więc botek musi być też ciepły.

Jakoś mnie to nie przekonuje. (no chyba że ja to źle widzę i "rama" jest integralną częścią tego grafitowo-pomarańczowego "botka")

Ponieważ mam Dynki DYNA PDG 795g - to nie jest to dla mnie kosmos wagowo. Natomiast nie spodziewam się by był tu flex znowu znacznie lepszy niż w TLT7/TLT8 (o podobnej wadze), który jest porównywalny ze średnim butem narciarskim (tylko są trochę za niskie).
 

Dla mnie rzepy źle trzymają i nie można ich dobrze wyregulować. Już wolę te sznurki, choć najlepsza zwykła klamra.


Klamra jest najlepsza, można sobie zapamiętać który ząbek i za każdym razem jest OK. Dlatego nie podobają mi się Dynki TLT8 - klamra z mikroregulacją. To się za każdym razem inaczej zapina.
 

A jak się sprawdza sznurowanie BOA w butach skiturowych? Nigdy nie używałem, jakieś doświadczenia? I jak z wytrzymałością takiego patentu?Tutaj jeszcze pokrętło jest w w miarę neutralnym miejscu, bo z przodu, ale widziałem jakieś Fishery, które mi się podobały z pokrętłem na bocznej ściance buta. Wydaje mi się, że łatwo można je uszkodzić zawadzając o przeszkody terenowe etc.


Też nie jestem ich zwolennikiem.

Doświadczenia snowboarderów (częste rozwiązanie) mówią, że zdarza im się zerwać linki, ale akurat to jest w miarę do naprawienia ewentualnie nawet na stoku.

Gorzej z pokrętłem - tutaj to kaplica bo się jedzie tylko na rzepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...