Skocz do zawartości

Jak suszyć buty narciarskie?


Tata_Asi

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za słownictwo w powyższym poście, jakbym kogoś uraził.

Ale krew we mnie wrze.

Za chwilę padnie temat: CZY MOŻNA i kiedy i przy jakich temperaturach i w jakich butach i jakich kolorach nart i czy przy słonecznej czy wietrznej pogodzie założyć skarpety z LNU, OWSA, KONICZYNY, KUKURYDZY z przepuszczalnością 50K itd .... można to ciągnąć w nieskończoność.

Sorry, Stanisław Lem miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... mają problem z..... suszeniem butów?????
W którą stronę zmierzamy?

Generalnie w życiu daję sobie radę. ;)

Zapytałem, bo spostrzegłem, że moja dotychczasowa metoda wyjmowania botka powoduje jego niszczenie.

Suszenie grzałką, taką na 12/230V, nie odniosło rezultatu. Kolejnego dnia nartowania, pomimo całonocnego suszenia, chlupnelo mi w butach przy ich zakładaniu. Nie jest to coś o czym się marzy.

A kaloryfery... w niektórych hotelach nie ma grzejników, a za utrzymanie odpowiedniej temperatury odpowiada instalacja wentylacyjno-nawiewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma lampę UVA czyli jest bakteriobójcza. Oddzielną kwestią jest czy rzeczywiście skutecznie zabija bakterie i grzyby.

 

pozdro

Wiesiek

Wujot, a jak ta lampa zabija baterie? W jakim czasie? 12H? 24H? Jeden miesiąc? W dzień czy w nocy? Z jaką skutecznością? Znasz odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujot, a jak ta lampa zabija baterie? W jakim czasie? 12H? 24H? Jeden miesiąc? W dzień czy w nocy? Z jaką skutecznością? Znasz odpowiedź?

 

Myślę, że to chwyt marketingowy. I w "ciemnych zakamarkach" butów ewentualne patogeny trzymają się dobrze. Choć suche powietrze pewnie im nie służy. Z tego co wiem skuteczna dezynfekcja w butach jest ozonem.

 

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tudzież potraktowanie ordynarną chemią po sezonie.

Chemia nie musi być ordynarna i nie musi to być raz na sezon :P Ktos kiedyś (nie pamiętam już po nicku) polecil mi tutaj SEPTOSAL (stosowany nie tylko do obuwia, ale tez do dezynfekcji sprzętu np. na siłowni). Jest super! 14zl za 450ml (nie na alledrogo, bo tam akurat jest drogo). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej zależny od temperatury. Formowanie to temperatury od 80 w górę. Także czy przy kaloryferze czy grzałce 50-60 stopni raczej szkodliwe to nie powinno być. No chyba że gdzieś jest kaloryfer pędzony piecem węglowym i jego dotknięcie grozi oparzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to chwyt marketingowy. I w "ciemnych zakamarkach" butów ewentualne patogeny trzymają się dobrze. Choć suche powietrze pewnie im nie służy. Z tego co wiem skuteczna dezynfekcja w butach jest ozonem.

 

pozdro

Wiesiek

Cześć

A masz może (lub ktoś) jakiś namiar na ozonator do butów narciarskich bo namierzyłem ozonator do butów do biegania ale z oczywistych względów się nie nadaje.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś tu o tym było. Podobno w "ozonatorach" tego typu 

 

https://allegro.pl/o...6505-8378868011

 

stężenie ozonu jest zbyt małe żeby cokolwiek mogło zrobić. Z drugiej strony pamiętam historie z dawnych czasów drukarek laserowych w których próbowano minimalizować wydzielanie ozonu bo było szkodliwe dla ludzi. Także z profesjonalnymi ozonatorami pewnie trzeba się obchodzić odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To tak na koniec, bo albo jesteś z konkurencji albo Cię bardzo boli, że to nie Ty wpadłeś na pomysł sprzedawania suszarek do butów :-)

 

 

p.s. nie będę wdawał się w durne dyskusje i tracił czas odpowiadając na naciągane pytania, bo szukacie dziury w całym i na siłę chcecie udowadniać światu forumowemu swoją wątpliwą mądrość.

 

pozdrawiam i zapraszam na narty.

Dodam jeszcze, że nie jestem z konkurencji. Z suszarkami mam tyle wspólne, że je używam - na szczęście nie reklamowane przez Ciebie.

I zupełnie jeszcze i na szczęście nic mnie nie boli i dupy nie ściska, choć już parę lat mam.

Nie jestem osobą, która komuś coś zazdrości. Jedyne co mogę zazdrościć to posiadanej wiedzy w danym temacie.

A Ty nawet w swoim, jej nie posiadasz.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie: nie wiedziałem o tym ozonie z UV. Człowiek się cały czas uczy.
Praktycznie: wiem jaki zapach ma ozon. Nie ma szans żeby ta grzałka go generowała.

 

 Łał!!! a jaki zapach ma ozon? chciał bym się od ciebie dowiedzieć?

 

Bo wiesz wg mnie to nie pachnie, bo nie może! kumasz zapach powietrza po burzy? taki rześki bo po ozon rozkłada się na O2 i O! a woda utleniona... to tak podobnie... a co robi tlen atomowy poza tym, że zabija wszystko w okolicy (bakterie też)? 

 

A takie doświadczenie z fizyki Pani, Pan kręci korbką, kręcą się dwie tarcze w odwrotną stronę i pomiędzy dwoma metalowymi kulkami strzelają błyskawice! 

a podczas każdego rozładowania tworzy się... tadam! ozon!  :D

To jak pachnie ten ozon?  :rolleyes:

PS. to takie przypomnienie z fizyki 

Pozdrawiam

 

PS2. a nawiasem mam suszarki z ozonem i nadmuchem a najlepiej wysuszysz na..... grzejniku i tak robię chyba, że nie mogę  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, rzeczywiście rozmowa z Tobą to jak kopanie się z koniem.

Merytorycznie nie odpowiedziałeś na żadne pytanie. Posługujesz się świadectwem które nie mówi o niczym, zwłaszcza o diodzie UV i jak wspaniale ta dioda wybija wszelkie grzyby.

Ty ponosisz odpowiedzialność bo tym towarem handlujesz.

Ja jako potencjalny klient mam prawo wiedzieć co to za urządzenie i w jaki sposób działa i czy jest bezpieczne dla mnie i innych w otoczeniu.

A ty odsyłasz mnie do producenta.

Totalny brak profesjonalizmu, oraz totalny brak wiedzy na temat urządzeń którymi handlujesz.

Może jestem typem który się czepia, może. Ale lubię wiedzieć i pytać zwłaszcza jak coś bardzo mnie nurtuje.

Ale nie lubię być oszukiwany.

To tyle z mojej strony

 

Szkoda, że nie ma tam więcej diod, byłoby disco w butach przy "wspaniałej" muzyce niejakiego Zenka M.

 

Pozdrawiam i szerokości na nartach

Jesteś bardzo sfrustrowanym życiowo człowiekiem skoro aż tak dosadnie się wypowiadasz na mój temat. Kwestia suszenia butów nie jest aż tak skomplikowana, żeby się nad nią doktoryzować tak jak ty tego wymagasz. Cieszę się, że nie byłeś i nie jesteś moim klientem, bo taka aptekarska upierdliwość odbiera całą przyjemność życia.

 

Nie mogę dać gwarancji, że dla ciebie to urządzenie jakim jest elektryczna suszarka do butów, będzie bezpieczne, bo nie wiem czy jesteś na tyle rozsądny, żeby nie podłączać ich będąc w wannie pełnej wody... idiotów nie brakuje na świecie. Żebyś przypadkiem nie wpadł na pomysł spróbowania - nie rób tego bo sobie coś zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że nie jestem z konkurencji. Z suszarkami mam tyle wspólne, że je używam - na szczęście nie reklamowane przez Ciebie.

I zupełnie jeszcze i na szczęście nic mnie nie boli i dupy nie ściska, choć już parę lat mam.

Nie jestem osobą, która komuś coś zazdrości. Jedyne co mogę zazdrościć to posiadanej wiedzy w danym temacie.

A Ty nawet w swoim, jej nie posiadasz.
 

Ja swoich suszarek nie reklamuję a marka nie jest moja, więc nie trafiłeś ze swoją szpilą. Wypowiedziałem się w kwestii suszenia butów i zaznaczyłem, że również je sprzedaję. A ty? Anonimowy człowieku.

 

Skąd wiesz, że "na szczęście" nie używasz tej marki? Znasz ją? Możesz coś powiedzieć na temat suszarek tej marki? Płytki trol jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś bardzo sfrustrowanym życiowo człowiekiem skoro aż tak dosadnie się wypowiadasz na mój temat. Kwestia suszenia butów nie jest aż tak skomplikowana, żeby się nad nią doktoryzować tak jak ty tego wymagasz. Cieszę się, że nie byłeś i nie jesteś moim klientem, bo taka aptekarska upierdliwość odbiera całą przyjemność życia.

 

Nie mogę dać gwarancji, że dla ciebie to urządzenie jakim jest elektryczna suszarka do butów, będzie bezpieczne, bo nie wiem czy jesteś na tyle rozsądny, żeby nie podłączać ich będąc w wannie pełnej wody... idiotów nie brakuje na świecie. Żebyś przypadkiem nie wpadł na pomysł spróbowania - nie rób tego bo sobie coś zrobisz.

 

 

To fakt i dają często tego świadectwo.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał!!! a jaki zapach ma ozon? chciał bym się od ciebie dowiedzieć?

Bo wiesz wg mnie to nie pachnie, bo nie może! kumasz zapach powietrza po burzy? taki rześki bo po ozon rozkłada się na O2 i O! a woda utleniona... to tak podobnie... a co robi tlen atomowy poza tym, że zabija wszystko w okolicy (bakterie też)?

A takie doświadczenie z fizyki Pani, Pan kręci korbką, kręcą się dwie tarcze w odwrotną stronę i pomiędzy dwoma metalowymi kulkami strzelają błyskawice!
a podczas każdego rozładowania tworzy się... tadam! ozon! :D
To jak pachnie ten ozon? :rolleyes:
PS. to takie przypomnienie z fizyki
Pozdrawiam

PS2. a nawiasem mam suszarki z ozonem i nadmuchem a najlepiej wysuszysz na..... grzejniku i tak robię chyba, że nie mogę :D

Do listy, którą wymieniłeś dodam jeszcze: zapach po ozonowaniu samochodu. I mała korekta tego co napisałeś: burza burzą... błyskawica jest potrzebna.

A wykład jest był zbędny bo jak pisałem zapach ozonu znam, wiem też jak działa i jak powstaje. Wygłupiłeś się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoich suszarek nie reklamuję a marka nie jest moja, więc nie trafiłeś ze swoją szpilą. Wypowiedziałem się w kwestii suszenia butów i zaznaczyłem, że również je sprzedaję. A ty? Anonimowy człowieku.

 

Skąd wiesz, że "na szczęście" nie używasz tej marki? Znasz ją? Możesz coś powiedzieć na temat suszarek tej marki? Płytki trol jesteś.

Jak mawiał klasyk " ..Nie kompromisuj się PAN .."

No cóż, jak nie masz nic merytorycznego do powiedzenia to idziesz w inwektywy. Często to się spotyka na tym forum.

I nawet dioda, która nie działa, bo działać nie może, nie zmyje z Ciebie smrodu oszusta.

Nie zejdę do Twojego poziomu, dlatego odpadam.

Bez odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiał klasyk " ..Nie kompromisuj się PAN .."

No cóż, jak nie masz nic merytorycznego do powiedzenia to idziesz w inwektywy. Często to się spotyka na tym forum.

I nawet dioda, która nie działa, bo działać nie może, nie zmyje z Ciebie smrodu oszusta.

Nie zejdę do Twojego poziomu, dlatego odpadam.

Bez odbioru

Chyba raczej nie osiągniesz mojego poziomu, bo co najwyżej to ja mogę zejść do twojego.

 

Masz jakieś potwierdzone badania, że owa dioda nie działa, czy jest to twój wytwór pseudo badań garażowych? Może pochwalisz się zdjęciem swoich suszarek.

A nazywanie kogoś oszustem kogo się nie zna i nie miało nigdy do czynienia jest najpodlejszym skur#### i brakiem podstawowych elementów kultury i wychowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiał klasyk " ..Nie kompromisuj się PAN .."

No cóż, jak nie masz nic merytorycznego do powiedzenia to idziesz w inwektywy. Często to się spotyka na tym forum.

I nawet dioda, która nie działa, bo działać nie może, nie zmyje z Ciebie smrodu oszusta.

Nie zejdę do Twojego poziomu, dlatego odpadam.

Bez odbioruto  

dyplom dla czego Lukaszo86 nazywasz oszustem skoro po pierwsze nie on jest producentem owych suszarek a po drugie nikogo nie oszukuje tylko odnosi się do specyfikacji produktu. Jeżeli już to producent wprowadza w błąd . Kupując narty sprzedawca jest oszustem czy producent który produkuje te narty i w swoim bełkocie marketingowym opowiada o technologiach użytych w produkcji. Nie żebym się czepiał. Osobiście nie znam was obojga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...