Skocz do zawartości

Paździerz Prodżekt :)


sese

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj kupiłem to:

 

vantage.jpg

 

Po latach podniecania się magicznymi literkami WC, FIS, RD i kupowaniu nart jak najcięższych i z jak największą zawartością drewna i titanalu uznałem, że sam muszę się przekonać czy tak naprawdę jest mi to wszystko potrzebne.

 

Tak więc już pojutrze na stokach Kitzbuhel zobaczymy, co jest wart Atomic Vantage 86 C (z premedytacją bez Ti :) )

Trochę strach się bać, gdyż:

- brak titanalu

- odchudzony rdzeń z topoli i to nie na całej długości ani nie na całej szerokości narty

- waga pomiędzy kategorią papierową a muszą

- relatywnie duża szerokość co z pewnością nie będzie pomagać w zachowaniu sztywności poprzecznej

 

Eksperyment kosztował 1.099 zł w Decathlonie. Wersja damska Vantage 86 CW kosztuje 999 zł. Ceny z wiązaniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj kupiłem to:

 

attachicon.gifvantage.jpg

 

Po latach podniecania się magicznymi literkami WC, FIS, RD i kupowaniu nart jak najcięższych i z jak największą zawartością drewna i titanalu uznałem, że sam muszę się przekonać czy tak naprawdę jest mi to wszystko potrzebne.

 

Tak więc już pojutrze na stokach Kitzbuhel zobaczymy, co jest wart Atomic Vantage 86 C (z premedytacją bez Ti :) )

Trochę strach się bać, gdyż:

- brak titanalu

- odchudzony rdzeń z topoli i to nie na całej długości narty

- waga pomiędzy kategorią papierową a muszą

- relatywnie duża szerokość co z pewnością nie będzie pomagać w zachowaniu sztywności poprzecznej

 

Eksperyment kosztował 1099 zł w Decathlonie. Wersja damska Vantage 86 C W kosztuje 999 zł. Ceny z wiązaniami

Ciekawe, czekam na wrażenia :)

 

Rozumiem, że po zawodach wybierasz się w nich na Streifa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj kupiłem to:

 

attachicon.gifvantage.jpg

 

Po latach podniecania się magicznymi literkami WC, FIS, RD i kupowaniu nart jak najcięższych i z jak największą zawartością drewna i titanalu uznałem, że sam muszę się przekonać czy tak naprawdę jest mi to wszystko potrzebne.

 

Tak więc już pojutrze na stokach Kitzbuhel zobaczymy, co jest wart Atomic Vantage 86 C (z premedytacją bez Ti :) )

Trochę strach się bać, gdyż:

- brak titanalu

- odchudzony rdzeń z topoli i to nie na całej długości ani nie na całej szerokości narty

- waga pomiędzy kategorią papierową a muszą

- relatywnie duża szerokość co z pewnością nie będzie pomagać w zachowaniu sztywności poprzecznej

 

Eksperyment kosztował 1.099 zł w Decathlonie. Wersja damska Vantage 86 CW kosztuje 999 zł. Ceny z wiązaniami

 

Jak warunki? Nie trzymaj się tras;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako wylajtowany skiturowiec, kupiłem sobie używane narty SL WC (sklepowe) i się zdziwiłem jakie miło się na tym jeździ.

Trafiłem na jakieś miłe slalomki Fischer, w porównaniu z komórkami to przepaść w przyjazności. Nigdy więcej komórek.

 

A na jakich komórkach jeździłeś? Jakie te sl fischera, ja sobie swego czasu rc4 sc chwaliłem, bardzo giętkie, bardzo zwrotne...

Załączone miniatury

  • post-214964-0-90566400-1519421617.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako wylajtowany skiturowiec, kupiłem sobie używane narty SL WC (sklepowe) i się zdziwiłem jakie miło się na tym jeździ.
Trafiłem na jakieś miłe slalomki Fischer, w porównaniu z komórkami to przepaść w przyjazności. Nigdy więcej komórek.


Dwa tygodnie temu do Szczyrku zabrałem moje sklepowe slalomki Volkla,a przez ostatnie pełne dwa sezony jeździłem tylko i wyłącznie na Chamach 107. Olbrzymie zaskoczenie tym jak inna jest jazda. Tak jakby porównywać jazdę po autostradzie ciężkim suvem z jazdą gokartem po drodze stu zakrętów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako wylajtowany skiturowiec, kupiłem sobie używane narty SL WC (sklepowe) i się zdziwiłem jakie miło się na tym jeździ.

Trafiłem na jakieś miłe slalomki Fischer, w porównaniu z komórkami to przepaść w przyjazności. Nigdy więcej komórek.

 

Powtarzam od roku, jak mantrę: komórki dzisiaj a parę lat temu to przepaść.

Nigdy więcej sklepowych slalomek.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu do Szczyrku zabrałem moje sklepowe slalomki Volkla,a przez ostatnie pełne dwa sezony jeździłem tylko i wyłącznie na Chamach 107. Olbrzymie zaskoczenie tym jak inna jest jazda. Tak jakby porównywać jazdę po autostradzie ciężkim suvem z jazdą gokartem po drodze stu zakrętów.


Nie zawsze jest to sto zakrętów. Czasem offroad. I tu leży odpowiedź, zależy na co trafisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam od roku, jak mantrę: komórki dzisiaj a parę lat temu to przepaść.

Nigdy więcej sklepowych slalomek.  :D

 

Komórki są nadal pewnie cięższe niż slalomki, a ta ekstremalna waga mi osobiście przeszkadza.

Nie chcę wchodzić w dyskusje, bo mało jeżdżę po trasach. Pewnie gdybym ćwiczył intensywnie tyczki, to pomyślałbym o komórkach, jak tak radzisz.

Ale to nie na moje potrzeby, przerost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komórki są nadal pewnie cięższe niż slalomki, a ta ekstremalna waga mi osobiście przeszkadza.

Nie chcę wchodzić w dyskusje, bo mało jeżdżę po trasach. Pewnie gdybym ćwiczył intensywnie tyczki, to pomyślałbym o komórkach, jak tak radzisz.

Ale to nie na moje potrzeby, przerost.

 

 

Komórki są ciężkie, ale czy najcięższe z nart zjazdowych, to nie jestem przekonany.

 

Chcesz mieć lżejsze komórki? Szukaj takich z plastikową płytą i zamontuj wiązanie juniorskie Np. Tyrolia Freeflex 11 (0,5kg lżejsze niż seniorska wersja) Ja mam taki zestaw i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj kupiłem to:

 

attachicon.gifvantage.jpg

 

Po latach podniecania się magicznymi literkami WC, FIS, RD i kupowaniu nart jak najcięższych i z jak największą zawartością drewna i titanalu uznałem, że sam muszę się przekonać czy tak naprawdę jest mi to wszystko potrzebne.

 

Tak więc już pojutrze na stokach Kitzbuhel zobaczymy, co jest wart Atomic Vantage 86 C (z premedytacją bez Ti :) )

Trochę strach się bać, gdyż:

- brak titanalu

- odchudzony rdzeń z topoli i to nie na całej długości ani nie na całej szerokości narty

- waga pomiędzy kategorią papierową a muszą

- relatywnie duża szerokość co z pewnością nie będzie pomagać w zachowaniu sztywności poprzecznej

 

Eksperyment kosztował 1.099 zł w Decathlonie. Wersja damska Vantage 86 CW kosztuje 999 zł. Ceny z wiązaniami

 

Jak mi dadzą dziką kartę to nawet wystartuje

Ps. ta narta ma zadziwiająco dobre opinie w zagranicznych testach. Ciekaw jestem czy to marketing czy faktycznie jakiś przełom związany z carbonową siatką.

Ps2. kupiłem też wersję damską dla mojej lepszej, piękniejszej, aczkolwiek mniej zaawansowanej narciarsko połówki. Będzie zatem można porównać wrażenia zblazowanego skiforumowca z opinią średniozaawansowanej narciarki ujeżdżającej dotychczas piankowe Salomony Amber

 

Nawet jak teraz się Wam nie spodobają, to kiedyś będą idealne - do zwożenia dzieci ;) .  

 

A z "ps2." to pojechałeś. Jak dostała Monisia do opieki, to pojawiła się i miękkość w jeździe i automatyzmy. Po prostu musiała puścić głowa.  

 

Przyjemnej jazdy Życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak teraz się Wam nie spodobają, to kiedyś będą idealne - do zwożenia dzieci ;) .  

 

A z "ps2." to pojechałeś. Jak dostała Monisia do opieki, to pojawiła się i miękkość w jeździe i automatyzmy. Po prostu musiała puścić głowa.  

 

Przyjemnej jazdy Życzę.

 

Oferta odkupienia Córki nadal aktualna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komórki są ciężkie, ale czy najcięższe z nart zjazdowych, to nie jestem przekonany.

 

 

W tej kategorii IMHO Volant nie ma sobie równych ;) , miałem "Goldy"  na jeden dzień , dźwigałem na Molku do kreta i już nigdy pozniej nie spotkałem cięższych desek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze rozumiem sugerujesz, że spód krawędzi i ślizgu nie leży w jednej płaszczyźnie?(nie licząc podcięcia samej krawędzi)Taj

Tak, sugeruje. Krawędź jest przesuniętą w stosunku do ślizgu. napisałem przesunięta a powinienem napisać podniesiona :), powinienem napisać, że jest ukosowana o kąt ok 1.5 stopnia ale wszyscy ukosowanie nazywają podnoszeniem. O podnoszeniu nie mówią.

Ok. narta nie musi mieć podniesionych krawędzi ale musi mieć ukosowane.

Może mieć ukosowane i podniesione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, krawędź jest przesuniętą w stosunku do ślizgu. napisałem przesunięta a powinienem napisać podniesiona

 

 

Dla mnie jak prawidło nie łapie na +, 1.5 stopnia w nowej narcie to jest bubel, z resztą dość często spotykany. W wypadku nart mocno używanych/zużytych taki ofset robi się samoistnie :lol: najczęściej w okolicy pod butem kiedy, krawędź "wbija" do ślizgu i są kłopoty z serwisowaniem takiej narty,

po prostu żeby to wyrównać trzeba zebrać bardzo dużo ślizgu, był tutaj nawet wątek o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak prawidło nie łapie na +, 1.5 stopnia w nowej narcie to jest bubel, z resztą dość często spotykany. W wypadku nart mocno używanych/zużytych taki ofset robi się samoistnie :lol: najczęściej w okolicy pod butem kiedy, krawędź "wbija" do ślizgu i są kłopoty z serwisowaniem takiej narty,
po prostu żeby to wyrównać trzeba zebrać bardzo dużo ślizgu, był tutaj nawet wątek o tym.

Cos słyszałem ze rossi st ti mogly miec ten problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty wcale nie taki paździerz. Od ponad 40 minut opisywałem tu swoje wrażenia ale niestety cały post poszedł w cholerę. Wrócę do tematu jak będę miał dostęp do kompa. Na razie jedno zdanie - może nie trzymają na lodzie ale są to najbardziej przyjazne narty jakie miałem kiedykolwiek na nogach. Taki rtm84 w wersji light
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...