Skocz do zawartości

Czantoria


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Ustroń - Czantoria Bardzo fajne miejsce, ale tylko poza weekendami i feriami - wtedy ZAWSZE tłumy Strona ośrodka: http://czantoria.com.pl Położenie Ośrodek znajduje się w Ustroniu (U. Polana) Dojazd bardzo dobry dojazd ze Śląska, dolna stacja praktycznie przy samej głównej drodze do Wisły Parkingi jest pod samym wyciągiem, niezbyt duży i oczywiście płatny:( http://www.czantoria.com.pl/parking/ Miejscowości Ustroń to miasto i gmina w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Znane uzdrowisko na Śląsku Cieszyńskim. Leży w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisłą. Ustroń jest znanym ośrodkiem wczasowym i wypoczynkowym. Obszar wynosi 58,92 km². W Ustroniu ma początek Główny Szlak Beskidzki. Noclegi bardzo dużo różnych miejsc, od bardzo tanich po 5* hotel.... http://www.ustron.pl/ -> noclegi http://www.czantoria.com.pl/pokoje/ Trasy od górnej stacji kolejki prowadzą dwie trasy, godna uwagi jest raczej tylko czerwona(1900m), która prowadzi w dół blisko wyciągu, trasa niebieska troche nudna, najpierw tak jak trasa przy orczyku na faturce, a potem wąską drogą przez las http://www.czantoria.com.pl/wyciag/ trasy raczej dobrze utrzymane, część naśnieżana Ceny od ubiegłego sezonu ceny poszły znacząco w górę (wiadomo nowy wyciąg...) http://www.czantoria.com.pl/cennik/ Kamera online brak Aktualne warunki http://www.czantoria.com.pl/pogoda/ Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi http://www.qbl.pl/ Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć http://www.czantoria.com.pl/galeria/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
chyba ogólnie znane i raczej lubiane miejsce, trasa prawie 2km/ 460m róznicy poziomów więc można sobie przyjemnie pojeździć, ale tylko jeśli ten sam pomysł nie przyszedł do głowy setkom innych ludzi (weekend+pogoda=tłuuumy na wąskiej trasie) polecam w tygodniu, kilka dni po opadach, tak żeby mogli ubić porządnie snieg - bywało (nie wiem jak obecnie, bo zeszłej zimy śnieg w wiekszych ilościach nie padał..) że po nocy bez opadów rano ratrak stał totalnie zasypany, a trasa po godzinie byla nieciekawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
hm..... Myślę,że to się zmieniło-chodzi mi o mega kolejki.Piszę,że myślę,gdyż od zeszłego sezonu/bezśnieżnego-oficjalnie chyba 2dni były dopuszczone trasy zjazdowe 1 i 2/kanapa 2osobowa-przepustowość 600os/h została zastąpiona 4osobową-przepustowośc 1800os/h. Całkowicie zmieniono infrastrukture wyciągu-podpory,ilosc krzeseł,czas przejazdu.. p.s od poniedziałku przerwa techniczna przed sezonem do 23.11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
szefowie Czantorii chyba uznali że cenowo soszów ich dogania i w tym sezonie uwaga: 1 godzina jazdy jedyne 25zł, 3 godz 60zł chyba tam kogoś zdrowo poj***ło, trasy dalej te same, czyli w weekendy jeden wielki tłum na stoku.. to tak ku przestrodze jakby się tam ktoś wybierał a nie patrzył na www ostatnim czasem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Żeby jeszcze zadbano o niebieską trasę (np. naśnieżanie i poszerzenie pewnych miejsc) to byłoby jeszcze lepiej, bo ruch by się rozłożył na obydwie trasy. A tak to czerwona bywa zatłoczona. Ale fakt, że jest jedną z lepszych tras w Polsce (obok "5" na Pilsku, FIS na Skrzycznem i "B" na Czarnej Górze - na Jaworzynie Krynickiej nie jeździłem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednak nie ma szans zjechać więcej niż 3 razy na godzinę nawet bez kolejki, której dzisiaj nie było. Z karnetem punktowym nic nas nie goni :)

I tu pozwole sie z kolegą nie zgodzić,trzy razy na godzinę zjeżdżałem jak była stara kanapa,która do góry jechała 15 min,nowa jedzie podobno niecałe 10min Wiec może Ty nie potrafiłeś zjechać więcej jak trzy razy:confused: PS Witam kolegę z J-Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem dzisiaj na Czantorii. Czteroosobowa kanapa szybko wywozi na górę. Trasa zła zbyt wąska w stosunku do przepustowości kolejki, źle przygotowana – już rano było nierówno. Pewnie właściciel oszczędza na ratrakowaniu albo po prostu nie potrafi przygotować trasy narciarskiej. Nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Czantorii byłem około 8,40-50 na górze. Już o tej godzinie stok był nierówny. Ten stok poza tym, że jest zbyt wąski w stosunku do przepustowości kolejki linowej jest źle przygotowany. Z całym szacunkiem dla przedmówcy ale można lepiej wyrównać stok i go utwardzić to trzeba tylko umieć zrobić.
Zauważyłem zresztą dość ciekawą zależność w okolicach Ustronia, Wisły. Zamienia się stare wyciągi na nowe nie zmieniając tras narciarskich. Efekt jest taki jak na Czantorii, Palenicy, Soszowie, Nowej Osadzie (tam podobno poszerzono trasę), w przyszłym roku Poniwcu. Tak z punktu widzenia właściciela to wąska trasa jest lepsza. Łatwiej naśnieżyć i byle jak wyratrakować, zarabia się i tak na wjeździe wyciągiem a zjazd to już na własną odpowiedzialność.
PS Gdzie na Czantorii jest stromo ?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paw szkoda że oceniasz czantorie pod wpływem jednego wyjazdu tam... ja jeżdze na czantorii prawie co weekend jak są warunki i jakoś nie zaobserwowałem żeby była źle przygotowana... owszem zdarza sie im gorzej przygotować ale bardzo rzadko stosunek do klienta nie jest może bardzo dobry i trasa jest zbyt wąska. Zgadzam sie ale jednak uważam że jest to jeden z najlepszych stoków w beskidach bo trasa ma przyzwoite nachylenie a na góre wywozi nas szybkie 4-osobowe krzesło dzięki czemu na dole nie stoi sie długo w kolejce.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna górka,ale u mnie odpada z kilku względów:
1. Za każdym razem jak tam byłem wystawały kamienie nawet na czerwonej naśnieżanej trasie
2. Trasa niebieska nie jest naśnieżana,co przy dzisiejszych opadach naturalnych sprowadza się do tego,że ona praktycznie nie istnieje...a przy mieszanym towarzystwie jeżdżącym na rożnym poziomie różnorodność tras ma duże znaczenie
3. CENA! 8 zł za pojedynczy wjazd,60 zł za karnet 3 godz i 85 zł za całodniowy
to jakiś żart chyba? Za 22 Euro,czyli przy dzisiejszym kursie Euro dokładnie tyle samo, mamy karnet całodniowy na Wielkiej Raczy,a z Ustronia to już niedaleko.
Tam mamy 3 wyciągi krzesełkowe,mnóstwo różnorodnych tras.
Szkoda,bo Czantoria ma potencjał ,jak zwykle w Polsce niewykorzystany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałbym lojalnie ostrzec ,że moja ocena może wynikać z tego ,że ostatnimi czasy jeżdżę głownie we Włoszech czy Austrii, a w Polsce to głownie Szczyrk czy Korbielów.

Byłem dzisiaj na Czantorii, o 9.30 było ok o 10.30 średnio a o 11.30 pojechaliśmy na Poniwiec...

Warunki, no rano było ok, aczkolwiek dosyć szybko pojawił się zlodowaciały podkład i małe muldki(jak sami wiecie tłum ludzi bardzo szybko na takiej wąskiej trasie potrafi "wydobyć" lód) co utrudniało jazde, ale nie tak jak ten niemożliwy tłum, odpuściliśmy sobie jeżdżenie tam bo ciężko było czerpać przyjemność z jazdy, długim to wiadomo dosyć trudno się wśród ludzi jeździ, a nawet jadąc krótki czy klasycznie to i tak trzeba było uważać, by w kogoś nie wpaść/ktoś nie wpadł na Ciebie, bo większość ludzi nie potrafiłą sobie poradzić z tłumem i średnimi warunkami(ślisko). Kolejki do wyciągu nie było, ale cóż z tego jak na stoku były raczej tłumnie. Jak mówiłem ja raczej jeżdżę w Szczyrku, Korbielowie a tam wyciągi mają mała przepustowość(na co zawsze narzekam, ale po dziś mam do nich więcej wyrozumiałości;p) i chyba szersze trasy więc się ok jeździ(inna sprawa, ze na Bieńkuli raczej nigdy nie ma tłumów...)

na Poniwcu o 12 było trochę ludzi, ale malutko, trasa szeroko, raczej bezlodowa, jedynie szkoda ze taka krótka i mogła by być troszkę bardziej stroma:)

Ogólnie fajnie dziś w ustroniu było;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Podbijam pytanie był ktoś dzisiaj na Czantorii??
Jakie są warunki na czerwonej,kiedyś Czantoria słynęła z kamieni na trasie i wielkich kamieni na trasie,boję się,że na początek sezony będzie to samo,a na jutrzejszy wypad z Katowic to najciekawszy i najbliższy stok.
Na ich stronie nie ma informacji o warunkach i ilości śniegu,napisali tylko,że dzisiaj rusza trasa czerwona i to wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem w ub. tyg. (18 bm.- niedziela). Aura dopisała – był śnieg, był mróz, a mimo to w miejscach wyślizganych było widać fragmenty przetarte aż do gruntu, gdzie narty traciły swoje własności. Szkoda 45,- zeta (za 6 przejazdów), gdyż naprawa nart – to dodatkowe 70 ,- A o kolejkach do wyciągu już nie wspomnę… Wniosek; szkoda czasu i pieniędzy… O muldach na niebieskiej już nie wspomnę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
do 10 rano da sie jezdzić - nawet nieżle (wiad. z pierwszej ręki - niedziela). Potem należy poszukac innej górki, lub wymienić narty na jakieś złomy....

Trasa jest całkiem czerwona (nie naciągana) ;)

Użytkownik mig12345 edytował ten post 04 styczeń 2011 - 20:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
chciałbym sie dowiedziec jak naprawde jest stroma czerwona trasa na czantori? jezdzilem w szklarskiej ,harrachovie, rokytnice i jak jest przygotowana obecnie?
trasa niebieska jest zamnknieta ale da rade tam zjezdzac?


Dla mnie to typowa czerwona, teraz może wydaje się trudniejsza bo śnieg zmrożony, w lutym i marcu nie jest tak źle. Przy zjeździe z górnej polany jest ścianka, ale i tak nieco poszerzona i wyprofilowana w porównaniu do tego co było kiedyś. Gorzej że są tam tłumy, gdy niebieska jest nieczynna.

Niebieską nie zjeżdżałem (zagrodzona), ale na samym dole gdzie przecina wyciąg, wyglądała na przejezdną. Na czerwonej warunki dobre (sporadyczne kamienie i przetarcia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dzisiejszego popołudnia 17-letni narciarz zjeżdżał ze znajomymi ze stoku Czantoria w Ustroniu. Gdy nie dotarł w dół, rozpoczęto jego poszukiwania. W międzyczasie nastolatka na skraju lasu znalazł inny narciarz. Wezwani ratownicy i medycy przeprowadzili reanimację. Niestety obrażenia młodego tyszanina okazały się śmiertelne. Wstępne okoliczności wskazują, że wypadł on z trasy i uderzył w drzewo. Dokładne przyczyny wypadku ustalą cieszyńscy policjanci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na Czantorii. Nie było dużo ludzi (co drugie, trzecie krzesełko puste), dość dobre warunki śniegowe. Po obejrzeniu jednakże kilku narciarzy podskakujących na tyłach nart na muldach w przewężaniu za górna polaną – aż do mniej lub bardziej szczęśliwego zatrzymania – przenieśliśmy się w inne miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...