Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Buty z sezonu 2014/2015

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 harrygliwice

harrygliwice

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 12.2019
0

Napisano 16 styczeń 2020 - 23:18

Cześć,

Podstawowe pytanie. Czy warto kupować buty z sezonu 2014/2015? 

Pytam o kwestie technologiczne wtedy, a dziś.

Ostatnio byłem w sklepie po buty do FR z jakimiś tam lekkimi skokami i zaproponowano mi HEAD VENTURE ATX 110 i tak się waham.

Niby dobrze siedzą na nodze, atrakcyjna cena, ale widać po nich, że budowa skorupy np. szerokość, to już nie to samo co robia producenci w 2020 roku.

Dzisiejsze buty sa znacznie bardziej smukłe, lepiej but jest dopasowany do anatomii stopy, jest lżejszy, a w tym wyżej wymienionym to trochę taki kloc na nodze.

Co wy o tym sadzicie? 

#2 techset

techset

Użytkownik

• PipPipPip
  • 309 postów
  • Na forum od: 12.2010
161
  • Umiejętności: 6
  • Łódź

Napisano 17 styczeń 2020 - 13:57

Jak nie zależy Ci na wadze, to kloc dłużej wytrzyma. Jeśli dobrze leżą i cena OK to IMO, nie ma żadnego problemu.

Cześć,

Ostatnio byłem w sklepie po buty do FR z jakimiś tam lekkimi skokami i zaproponowano mi HEAD VENTURE ATX 110 i tak się waham.

Niby dobrze siedzą na nodze, atrakcyjna cena, ale widać po nich, że budowa skorupy np. szerokość, to już nie to samo co robia producenci w 2020 roku.

Dzisiejsze buty sa znacznie bardziej smukłe, lepiej but jest dopasowany do anatomii stopy, jest lżejszy, a w tym wyżej wymienionym to trochę taki kloc na nodze.

Co wy o tym sadzicie? 

#3 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2001 postów
  • Na forum od: 11.2007
1135
  • Umiejętności: 1
  • Trójmiasto

Napisano 17 styczeń 2020 - 14:13

Cześć,

Co wy o tym sadzicie? 

Jeśli pasują to nie widzę problemu tym bardziej że cena na pewno jest "katolicka". Kupiłem sobie LANGI z 2014/15 roku za 900pln  i są OK, najnowsza inkarnacja tego modelu (RP ZA) jest funkcjonalnie taka sama a kosztuje co najmniej 2000 plus.

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 20 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie!  https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#4 harrygliwice

harrygliwice

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 17 styczeń 2020 - 14:34

Dokładnie. Cena katolicka, bo tysiaka dać mogę za modell, który kiedyś kosztował ok 2k. 

Zastanawiam się tylko, bo nigdy nie jeździłem z lekkimi butami czy lżejsze buty ułatwiają jeżdzenie, szczególnie jeżeli kondycja nóg jest kiepska...

#5 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2001 postów
  • Na forum od: 11.2007
1135
  • Trójmiasto

Napisano 17 styczeń 2020 - 14:48

Dokładnie. Cena katolicka, bo tysiaka dać mogę za modell, który kiedyś kosztował ok 2k. 

Zastanawiam się tylko, bo nigdy nie jeździłem z lekkimi butami czy lżejsze buty ułatwiają jeżdzenie, szczególnie jeżeli kondycja nóg jest kiepska...

Obecnie panuje tendencja do produkowania lekkich skorup np z Grilamidu, lekkie buty to raczej plus a nie minus w narciarstwie freeraidowym. Jeśli pamiętam to w tych butach są botki INTUITION czyli powinny być dopasowane przez fachowca jeśli się na to zdecydujesz.

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 20 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie!  https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#6 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 3073 postów
  • Na forum od: 11.2008
3803
  • Wrocław

Napisano 17 styczeń 2020 - 15:41

Cześć,

Co wy o tym sadzicie? 

Jakoś trudno znaleźć informacje o wadze (nawet u producenta nie ma), gdzieś znalazłem niezbyt pewną informację, że to 4200 g za parę. I prawdę powiedziawszy na tyle wygląda. Czyli to era prehistoryczna wyznaczona przez Factor BD. Od tego czasu zaszła rewolucja i już bym go nigdy nie ubrał (mimo, że użytkowałem parę lat i nawet podejście ferratą w nich zaliczyłem).

Ale podstawowe jest co w tym bucie chcesz robić. Jeśli przywyciągowe zjazdy z bardzo niewielkimi podejściami czy awaryjnym wycofem to możesz to nabyć bo widzę, że ceny są bardzo niskie. Nawiasem mówiąc Factory też do 600 zł są ciągle w sprzedaży z jakąś rozmiarówką nawet. Z tych dwóch to wolałbym pewnie Factory bo botek mają najlepszy jaki kiedykolwiek widziałem plus zmiana kąta nachylenia cholewki (14,18, 22 stopnie). Jeśli zaś myślisz o dojściach (bardziej freetour) to jednak nie wiem czy nie szkoda tych pieniędzy. Co prawda porządny but jest 3x droższy ale nawet nie ma co porównywać. Ale istotne jest to, że wtedy wchodzi się w wiązania pinowe i otwiera to prawdziwe możliwości rozwoju narciarskiego.

Jeśli jest zdeterminowany na dalsze freeride, freetour i tematy skiturowo-skialp to będzie to tylko krótki przejściowy but co raczej zatrzyma rozwój.

Ale to nie but wyznacza myślenie tylko wiązania. Od tego się zaczyna.

pozdro

Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#7 harrygliwice

harrygliwice

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 17 styczeń 2020 - 17:00

Jakoś trudno znaleźć informacje o wadze (nawet u producenta nie ma), gdzieś znalazłem niezbyt pewną informację, że to 4200 g za parę. I prawdę powiedziawszy na tyle wygląda. Czyli to era prehistoryczna wyznaczona przez Factor BD. Od tego czasu zaszła rewolucja i już bym go nigdy nie ubrał (mimo, że użytkowałem parę lat i nawet podejście ferratą w nich zaliczyłem).

Ale podstawowe jest co w tym bucie chcesz robić. Jeśli przywyciągowe zjazdy z bardzo niewielkimi podejściami czy awaryjnym wycofem to możesz to nabyć bo widzę, że ceny są bardzo niskie. Nawiasem mówiąc Factory też do 600 zł są ciągle w sprzedaży z jakąś rozmiarówką nawet. Z tych dwóch to wolałbym pewnie Factory bo botek mają najlepszy jaki kiedykolwiek widziałem plus zmiana kąta nachylenia cholewki (14,18, 22 stopnie). Jeśli zaś myślisz o dojściach (bardziej freetour) to jednak nie wiem czy nie szkoda tych pieniędzy. Co prawda porządny but jest 3x droższy ale nawet nie ma co porównywać. Ale istotne jest to, że wtedy wchodzi się w wiązania pinowe i otwiera to prawdziwe możliwości rozwoju narciarskiego.

Jeśli jest zdeterminowany na dalsze freeride, freetour i tematy skiturowo-skialp to będzie to tylko krótki przejściowy but co raczej zatrzyma rozwój.

Ale to nie but wyznacza myślenie tylko wiązania. Od tego się zaczyna.

pozdro

Wiesiek

Dzięki!

Na razie myślałem o przygotowanych trasach + wyskakiwanie na puch poza najlepiej bez podejść + jakieś niewielkie skoki na muldach.

A jak taki but może się spisywać w tematach zjazdowych na gotowych trasach?

#8 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 3073 postów
3803
  • Wrocław

Napisano 17 styczeń 2020 - 17:20

A jak taki but może się spisywać w tematach zjazdowych na gotowych trasach?

Świetnie

Pozdro

Wiesiek

#9 harrygliwice

harrygliwice

Nowy użytkownik

• 6 postów
0

Napisano 18 styczeń 2020 - 14:50

Wujot,
Mam okazje kupić SALOMON GHOST MAX 130, które technologicznie są trochę bardziej zaawansowane, tak mi się wydaje.
Okazja, bo 600 zł. Pytanie tylko czy jest duża różnica między flexem 110, a 130...?

#10 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 3073 postów
3803
  • Wrocław

Napisano 18 styczeń 2020 - 16:18

Wujot,
Mam okazje kupić SALOMON GHOST MAX 130, które technologicznie są trochę bardziej zaawansowane, tak mi się wydaje.
Okazja, bo 600 zł. Pytanie tylko czy jest duża różnica między flexem 110, a 130...?

Flex jest wtórny a z tego niższego też są korzyści (szczególnie na freeride). Podstawa to but perfekcyjnie dopasowany i taki wybierz.

Pozdro

Wiesiek