Skocz do zawartości

Zwardoń-Ski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zwardoń. Obejrzałem cały temat. I próbuję sobie przypomnieć Zwardoń. Syn był harcerzem i ze szkoły, gdzieś w latch osiemdziesiątych, jego szczep miał  obozy zimowe w ferie w Zwardoniu. Jeździłem z żoną Maluchem do Zwardonia w czasie tych obozów. I nawet mieszkaliśmy tam kilka dni. Zapamiętałem ten Zwardoń głównie z powodu przytrzaśniętego drzwiami Malucha mojego  palca. Przy wypychaniu z jakiejś zaspy. 

Jeździliśmy po wszytkich tam trasach. Chyba orczykiem na Duży Rachowiec. Jeszcze jakaś górka z orczykiem, która miała niżej ściankę. To była najciekawsza trasa. I wyciąg u Slowaków, którego górna stacja była na samej granicy.  Obok Zwardonia, przez granicę,  to parę razy jechaliśmy do Wiednia. Z ciekawości - jak Słowacy dojechali daleko z autostradą w stronę Czadcy? To jest najlepszy dojazd do Wiednia z naszego świętego grodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Plus80 napisał:

Zwardoń. Obejrzałem cały temat. I próbuję sobie przypomnieć Zwardoń. Syn był harcerzem i ze szkoły, gdzieś w latch osiemdziesiątych, jego szczep miał  obozy zimowe w ferie w Zwardoniu. Jeździłem z żoną Maluchem do Zwardonia w czasie tych obozów. I nawet mieszkaliśmy tam kilka dni. Zapamiętałem ten Zwardoń głównie z powodu przytrzaśniętego drzwiami Malucha mojego  palca. Przy wypychaniu z jakiejś zaspy. 

Jeździliśmy po wszytkich tam trasach. Chyba orczykiem na Duży Rachowiec. Jeszcze jakaś górka z orczykiem, która miała niżej ściankę. To była najciekawsza trasa. I wyciąg u Slowaków, którego górna stacja była na samej granicy.  Obok Zwardonia, przez granicę,  to parę razy jechaliśmy do Wiednia. Z ciekawości - jak Słowacy dojechali daleko z autostradą w stronę Czadcy? To jest najlepszy dojazd do Wiednia z naszego świętego grodu.

Dojechali do samej Czadcy. Smutny dla mnie temat. 14 wyciągów a został 1. Raz ale tylko raz udało się zrobić międzynarodowy GS z Skakanki PL przez siodło do Serafinowa SK - prawie 2 km bramek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Adam ..DUCH said:

No i pierwszy mój mini mini zlot formowy w Zwardoniu z głowy.....szkoda że niewiele czasu dla forumowiczów i ich rodzin miałem.....tak wypadało by spokojnie napoje izotoniczne wypić no ale się nie udało, nawet kawa bokiem poszła. Dzięki śliczne za zaufanie.......

Mini zlot był super. Dzięki! Te napoje izotoniczne to ciągle mam nadzieję, że damy radę nadgonić. Trzymam kciuki, żeby na następnym zlocie była wyższa frekwencja. P.S. od kiedy w Zwardoniu pojawił się drop ok 0.5m, to stok bardzo zyskał na atrakcyjności 😄

Edytowane przez netmare
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

No i pierwszy mój mini mini zlot formowy w Zwardoniu z głowy.....szkoda że niewiele czasu dla forumowiczów i ich rodzin miałem.....tak wypadało by spokojnie napoje izotoniczne wypić no ale się nie udało, nawet kawa bokiem poszła. Dzięki śliczne za zaufanie.......

Adam to my dziękujemy i osobiście obiecuję, że za jakiś czas, widząc mnie na stoku, będziesz mógł uznać, że wykonałeś bardzo dobrą robotę z tym melepetą 😂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

Dojechali do samej Czadcy. Smutny dla mnie temat. 14 wyciągów a został 1. Raz ale tylko raz udało się zrobić międzynarodowy GS z Skakanki PL przez siodło do Serafinowa SK - prawie 2 km bramek

Skalanka -tak się mi wydaje ta górka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciłem ze Zwardonia. Dwa dni jazdy ze szkoleniem u wiadomo kogo.

Byłem z rodziną. Wszyscy zadowoleni, umiejętności wzrosły proporcjonalnie do talentu. Ludzi mało, jazda na okrągło, stok dobrze przygotowany. Aż byłem zdziwiony, że tak mało ludzi w końcu ferie nie tylko w wlkp. 

We wtorek byliśmy na Skolnitach tam też pusto i jazda na okrągło. Generalnie nie wyglądało na to że w Wiśle jest dużo ludzi.

Może na ferie wlkp lepiej jechać na Śląsk Górny a nie Dolny?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
6 godzin temu, grimson napisał:

Nartowanie? Jaki warun?

Jak powiadasz: sztruksik z rana jak śmietana! - im później, tym bardziej kwaśna… 

5 godzin temu, Mitek napisał:

W sobotę będziemy w Zwardoniu...

Warun zawsze jest Ok, jak jest chociaż trochę śniegu...

…mądrala ;) 

5 godzin temu, netmare napisał:

Uważajcie na lód przy Swojskich Klimatach. Tam warun w niedzielę nie był ok do spacerów w butach narciarskich. 😄

i się nic nie zmieniło 🙂

Edytowane przez .Beata.
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam ..DUCH napisał:

Zawody są tak jak pisze Mitek w piątek - stok "zamknięty" do 13.00. Mitek wie o co chodzi...

Cześć

Nie do końca wiem o co chodzi ale... umiem czytać po prostu.

Strona ośrodka dział bardzo sprawnie, wszystko napisane i objaśnione...

Niech się inni od Zwardoniaków uczą polityki informacyjnej może...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, .Beata. said:

To tylko formalność, miejsce medalowe już mam w kieszeni

Ja to mam pecha do tego Zwardonia. Ominęła mnie możliwość spotkania Marcosa. Nie wyszło mi też z najbardziej wyczekiwanym przeze mnie tegorocznym wyjazdem tam, bo mnie Covid dorwał. Był wtedy tam Mitek i też go nie spotkałem. W niedzielę minąłem się z Beatą, a jak poleciałem na lodowisku pod knajpą to jeszcze jestem obolały 😄 (to mogła być najlepsza figura jaka Zwardoń widział...). Nagrajcie chociaż ten zwycięski przejazd, bo znowu mnie coś ważnego w Zwardoniu ominie.

🙂

Edytowane przez netmare
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...