Skocz do zawartości

"Narciarz" z przebiegiem 48 godzin


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, grimson napisał:

Piękne kartoflisko.

Cześć

Spojrzyj na to pozytywnie:

Stok przestronny niezbyt stromy. Mało ludzi, więc dużo wolnej przestrzeni. Podłoże nierówne ale garby równomierne, niskie i nie ścięte. Śnieg wiosenny dość mokry, łatwy do przesunięcia, nie chwytający nart. Możliwa jazda w linii spadku śmigiem lub dłuższym skrętem z elementem trawersu i zapoczątkowanie skrętu z pługu lub kątowo. Wybór toru dość łatwy a spore odległości między garbami i płytkie muldy umożliwiają korektę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2021 o 20:36, Gabrik napisał:

Beata po ostatniej wariacji światowej trochę strach planować 🙂 ale...

1)  11-18 grudnia zarezerwowałem Drei Zinnen + chcę poszerzyć skipass na Kronplatz. Jak nic się nie popierniczy, to jadę z córką i żoną + 4 nowo poznanych znajomych. W Alpach spodobał mi się brak takich tłumów jak u nas i można bezpieczniej się rozwijać.

2) Oczywiście będę chciał z Duchem się spotkać 😉 (w zeszłym sezonie niestety się nie udało).

3) Okazało się, że jeden z kolegów w pracy także złapał zajawkę na nartowanie, więc powinno być łatwiej w Polskę na jakieś 2 czy 3 dniówki się wyrywać (może jeszcze przez forum ktoś z okolicy się przyłączy). Lubi Zieleniec, wiec pewnie tam z raz się pojawię. Mi spodobał się Jurgów (polecony mi przez Moruńka).

4) Marzy mi się rejon Soelden (zobaczyłem filmiki z tego ośrodka) i trasy wydają się świetne i szerokie, w tym dużo niebieskich (pod kątem ewentualnie małżonki), choć biorę pod uwagę wersję B czyli wyjazd tam na zasadzie zebrania jakiejś małej ekipy i wyjazd bez życiowego przyjaciela. Jednak, to celowałbym w marcu. Zobaczymy jak będzie. 

Ogólnie chciałbym możliwie dużo spędzić dni na stoku. Pracować chcę w tym sezonie nad zawężeniem rozstawu nóg i wyeliminowaniem błędu nogi wewn. To są obecnie główne dwa elementy hamujące przeskok o kolejny szczebelek. Pozycja "banana" już się pojawia tylko właśnie wewn. ją psuje. Jak to poprawię, to będzie już blisko do krawędziowania. Nikon w swoim wątku podziałał na mnie mobilizująco...

Dzięki Adamowi zakupiłem używane ale fajne narty dla żony i wbrew bardzo ciężkim początkom nadal ma ochotę próbować się ślizgać.

Sprzętowo bez zmian, zmieniłem jedynie serwis na Pana Pielę ale jeszcze nie miałem okazji po serwisie być na śniegu. Żelazko, smary, szczotki mam już swoje. Prostą ostrzałkę także ale muszę na starych nartach, które mam - poćwiczyć jej stosowanie.

20210306_152810.thumb.jpg.9c300c2fdc74957432db1f39fc6eaa7e.jpg

I najważniejsze, że już takie coś na trasie mi nie przeszkadza jak jeszcze niedawno

20210228_154942.thumb.jpg.d753a7906fe77d8d3eb72c8914163ad0.jpg

Tak więc pełen dobrych myśli czekam na śnieg 😆

Z jakiej trasy ta fotka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, star napisał:

Podoba mi się… przecinek.

PS a mogłeś na nich jeździć całe życie, a kasę wydać na doskonalenie:-)

Nooo 17,7 dm hehe. Okaze sie, bo sa splanowane i bede je robil na 0,5/87. Bedzie bezposrednie porownanie do pozostalych. Dotychczas byly nartami zapomnianymi. Tam podniesienia chyba bylo z 2'. Na lodzie prawie mi kolana powykrecaly 😄

Edytowane przez nikon255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...