Skocz do zawartości

"Narciarz" z przebiegiem 48 godzin


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie dziś trafiłeś bo jak rzadko każdy swoje przepracował - może atmosfera Świąt :).

@Mitek punktujesz to co najfajniej się zadziało dzisiaj 🙂 ale działo się więcej :). Może nie tak spektakularnie ale każdy dziś  coś tam ogarnął a ja się dużo nauczyłem.

Im level wyżej tym rozmowa idzie w slang i drobiazgi trudne do wyłapania. Może dlatego ciężko o tym pisać kiedy nie wiem z kim piszę. Podobnie jak na nartach dużo osób nie potrafi na rolkach stać a zabiera się za jazdę (jak ktoś sobie zażyczy myśl rozwinę i uzasadnię - zarówno odnośnie nart jak i rolek). Odbicie o kilka centymetrów wcześniej czy dostosowanie sylwetki na zmianie rytmu nie są tak widoczne - dopiero zegar pokaże a jedziemy jak w alpejskim na setne. 

Jutro chyba na mokrym .. Oj, będzie się działo. Nogi nikt nie odstawi.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2022 o 20:23, Marxx74x napisał:

Fajnie dziś trafiłeś bo jak rzadko każdy swoje przepracował - może atmosfera Świąt :).

@Mitek punktujesz to co najfajniej się zadziało dzisiaj 🙂 ale działo się więcej :). Może nie tak spektakularnie ale każdy dziś  coś tam ogarnął a ja się dużo nauczyłem.

Im level wyżej tym rozmowa idzie w slang i drobiazgi trudne do wyłapania. Może dlatego ciężko o tym pisać kiedy nie wiem z kim piszę. Podobnie jak na nartach dużo osób nie potrafi na rolkach stać a zabiera się za jazdę (jak ktoś sobie zażyczy myśl rozwinę i uzasadnię - zarówno odnośnie nart jak i rolek). Odbicie o kilka centymetrów wcześniej czy dostosowanie sylwetki na zmianie rytmu nie są tak widoczne - dopiero zegar pokaże a jedziemy jak w alpejskim na setne. 

Jutro chyba na mokrym .. Oj, będzie się działo. Nogi nikt nie odstawi.

M.

Cześć

Myślałem, że Was jeszcze spotkam jak będę jechał do pracy ale wyjątkowo wyszedłem dość późno i już nie było śladu. Tylko ten wysychający pasek... 🙂

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gabrik napisał:

Słowo się rzekło...bardziej czerwonych @.Beata.nie upolowałem ;). Widać faktycznie, że glebę ktoś zaliczył konkretną na lewą stronę ale rzeczywiście więcej niż 4 godziny nie jeździł. Za cenę decathlonowych mam jak dla mnie roleczki hoho.

Jeszcze ochraniacze i pogoda....20220420_162632.thumb.jpg.14371f94a3c5ed8170b1c11522e9a90c.jpg

No i francja elegancja!  rolki masz, trenera od rolek@Marxx74x pod ręką (a ochraniacze - zwłaszcza te na dupencję proponuję…nie mam takiego i po T-stopie cierpię 😉 ) od nart masz też, że nie wspomnę o niu nartach. Obstawiony jesteś - aż strach pomyśleć, co nam zademonstrujesz zimą…

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, .Beata. napisał:

No i francja elegancja!  rolki masz, trenera od rolek@Marxx74x pod ręką (a ochraniacze - zwłaszcza te na dupencję proponuję…nie mam takiego i po T-stopie cierpię 😉 ) od nart masz też, że nie wspomnę o niu nartach. Obstawiony jesteś - aż strach pomyśleć, co nam zademonstrujesz zimą…

No właśnie do mnie dotarło, że się na niezły strzał wystawiłem 😰 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny trzewik - strach krytykować skoro logo producenta mam na bluzie i spora część ekipy pod tym logo lata (są wyjątki choć właśnie sprawdzamy ile da odbarczenie buta) .. ale a) sztywne plastiki na inline nieco nie modne 😉 b) trochę poważniej - krótka szyna, twarde kółka, zestaw bardziej na popisywanie się trikami na mieście bo szybko po ulicy nie polecisz. Szczęśliwie ten but można łatwo uratować zmianą szyny wchodząc na sensowną, stabilną długość/rozstaw i nieco bardziej normalne kółka od 90 w górę. Wadą, którą zauważysz są klamry (szczególnie dolna). Ale oby nie.. 

M.

ps. Uzasadnię: o ile na płaskim przy odciążeniu naturalnie pozostajesz +- na stopie to na pochyłym naturalnie uciekasz od osi prostopadłej do podłoża w tył .. I wtedy krótka szyna, bez kółka wyraźnie za piętą okazuje się zbyt krótka przy próbie dynamicznej pracy bez idealnego opanowania równowagi w osi strzałkowej.

Edytowane przez Marxx74x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałbym wiedzieć ;). Jakaś taka czepliwa i łatwo rozpadająca. Całkiem dobrym patentem jest odwiedzenie sensownego szewca i wymiana na skórzany rzep. Położenie tej klamry to pierwszy punkt styku z tyczką przy agresywnej jeździe (zarówno na nodze zamkniętej jak i bieganiu). Absolutnie nie mam o to pretensji do producenta - po prostu specyfika dyscypliny. Sam but szczęśliwie pozwala na łatwe poszukanie ciekawszych niż firmowa szyn i pomijając, że sztywny na początek jest ok.

M.

P.s. poza tym ten system ma to do siebie że potrafi "strzelić" nieprzewidywalnie - o ile w rekreacji znaczenia to nie ma to na 4 bramce Mistrzostw Polski można się wkurzyć 🙂 i biedny zawodnik musi się tłumaczyć czemu to aż tak źle wyglądało .. a trener jak to trener - trochę wkurzony .. choć minęło jak ogarnąłem przyczynę:)

Edytowane przez Marxx74x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, .Beata. napisał:

No i francja elegancja!  rolki masz, trenera od rolek@Marxx74x pod ręką (a ochraniacze - zwłaszcza te na dupencję proponuję…nie mam takiego i po T-stopie cierpię 😉 ) od nart masz też, że nie wspomnę o niu nartach. Obstawiony jesteś - aż strach pomyśleć, co nam zademonstrujesz zimą…

Kolega będzie miał taki skill że pod górę bez wyciągu na czarnych będzie wjeżdżał 🤣

Miłego rolkowania 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marxx74x napisał:

Sam chciałbym wiedzieć ;). Jakaś taka czepliwa i łatwo rozpadająca. Całkiem dobrym patentem jest odwiedzenie sensownego szewca i wymiana na skórzany rzep. Położenie tej klamry to pierwszy punkt styku z tyczką przy agresywnej jeździe (zarówno na nodze zamkniętej jak i bieganiu). Absolutnie nie mam o to pretensji do producenta - po prostu specyfika dyscypliny. Sam but szczęśliwie pozwala na łatwe poszukanie ciekawszych niż firmowa szyn i pomijając, że sztywny na początek jest ok.

M.

P.s. poza tym ten system ma to do siebie że potrafi "strzelić" nieprzewidywalnie - o ile w rekreacji znaczenia to nie ma to na 4 bramce Mistrzostw Polski można się wkurzyć 🙂 i biedny zawodnik musi się tłumaczyć czemu to aż tak źle wyglądało .. a trener jak to trener - trochę wkurzony .. choć minęło jak ogarnąłem przyczynę:)

Czyli zawaliłem sprawę. Słuchałem rolkarzy, a nie narciarzy i stąd 80 i twardy but,. jako ponoć lepsze na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But dość uniwersalny - w zależności jak ustawisz będzie i na ulicę, skatepark czy inline .  Rozwiązanie kompromisowe - jak każdy kompromis ma zalety i wady. Natomiast szyna w tym zestawie jest zbyt krótka, kółka za małe i zbyt twarde. Zerknij na załączone zdjęcie - co prawda stopa tylko rozmiar 39 ale widać o co mi chodzi... wariant dość radykalny ale kierunek słuszny 😉

M.

 

20220421_091530.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marxx74x napisał:

But dość uniwersalny - w zależności jak ustawisz będzie i na ulicę, skatepark czy inline .  Rozwiązanie kompromisowe - jak każdy kompromis ma zalety i wady. Natomiast szyna w tym zestawie jest zbyt krótka, kółka za małe i zbyt twarde. Zerknij na załączone zdjęcie - co prawda stopa tylko rozmiar 39 ale widać o co mi chodzi... wariant dość radykalny ale kierunek słuszny 😉

M.

 

20220421_091530.jpg

Rozumiem o co chodzi, szukałem maxxum 90 ale skorupa zbyt wąska na moje stopy. Coś pomyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AndRand_v2 napisał:

Znowu myślisz, że sprzęt jeździ za człowieka 😀 Twardy but jest OK, będziesz go sobie luzował w miarę wzmacniania stopy w kostce.

Terefere 😀 ...jak człowiek szuka, to przeważnie piszecie "sprzęt za Ciebie nie pojedzie..." swięta prawda, tylko jak marxx napisał Wigry 3 nie jest najlepszym wyborem na jazdę górach. W zawodach IA nie planuje startów, ale 4×90 będzie optymalniejsze do moich celów. 

Natomiast na początek powinienem dać radę, bo miało być z jak najmniejszym nakładem finansów.

Edytowane przez Gabrik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gabrik napisał:

Terefere 😀 ...jak człowiek szuka, to przeważnie piszecie "sprzęt za Ciebie nie pojedzie..." swięta prawda, tylko jak marxx napisał Wigry 3 nie jest najlepszym wyborem na jazdę górach. W zawodach IA nie planuje startów, ale 4×90 będzie optymalniejsze do moich celów. 

Natomiast na początek powinienem dać radę, bo miało być z jak najmniejszym nakładem finansów.

Na długiej szynie i dużych kołach naprawdę trudniej jest zacząć rolkować. Masz bardzo zwrotny set, przy większych prędkościach nie będzie tak stabilny jak 4x90 czy nawet 4x84 (ten mi się wydaje bardziej optymalny, ale - no właśnie - do czego, jakie są "twoje cele"?).
Nie zakładaliśmy we wcześniejszej dyskusji że będziesz trenował inline alpine 😁 ale życie jest zaskakujące 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But to but .. szyna to szyna ... kółka to kółka.

Do nauki (pomijając przesadzoną twardość) fajny set. I na ulicę i na skatepark. Na pochyłym szybko wyjdzie co nie gra. Ale sprawdź sam. Porozmawiamy o odczuciach. Na 90-110 daje się nawet bawić w "slalom" na kubeczkach co zdziwiło nawet Klaudię - aktualnie chyba v-ce mistrzynię świata 🙂 .. Dziś nightskating, starsza ekipa poleci przez Wawę. Co zabierają ze sobą? Klucz do śrub 😄 ...

Czytam to wszystko z lekkim rozbawieniem a już pomysł by lepiej skręcać trzeba zwiększyć luzy na kierownicy dodam do kanonu tekstów i przepraszam za naruszenie praw autorskich :).

@mitek nie sprawdził bo niby jak? W tym problem .. jakieś kombinacje oderwane od rzeczywistości. Dlaczego akurat 90? A może temat to szyna a nie średnica kółek? Sztywność szyny czy długość? Na modne w rollerblade ostatnio x3 czy w x4 ? Jak nie spotkasz ludzi, którzy pomogą to przetestować na "żywych" kółkach i szynach to reszta jest pisaniem ...

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Sprawdziłeś to w jeździe, czy gdzieś przeczytałeś?

Pozdro

Mitek 😀. Wiem, że nie lubisz sformułowania optymalnie i nie robię tragedii z kółek 80, ale nawet @Marxx74xkierunkuje na 90 +, płoza jest wówczas dłuższa. Natomiast spoko na początek 80 nauczy mnie pokory przód/tył, oby niezbyt boleśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, zając napisał:

Na długiej szynie i dużych kołach naprawdę trudniej jest zacząć rolkować. Masz bardzo zwrotny set, przy większych prędkościach nie będzie tak stabilny jak 4x90 czy nawet 4x84 (ten mi się wydaje bardziej optymalny, ale - no właśnie - do czego, jakie są "twoje cele"?).
Nie zakładaliśmy we wcześniejszej dyskusji że będziesz trenował inline alpine 😁 ale życie jest zaskakujące 😉

Może nie trenował,  ale jednak pod kątem nart jazda jest inna niż skakanie po murkach :). Damy jednak radę, zaczniemy od 80 i zawsze w razie potrzeby szynę się dokupi i tak druga para kół z czasem niezbędna i przynajmniej z dwa świecące na nocną jazdę 😉

Edytowane przez Gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gabrik napisał:

Mitek 😀. Wiem, że nie lubisz sformułowania optymalnie i nie robię tragedii z kółek 80, ale nawet @Marxx74xkierunkuje na 90 +, płoza jest wówczas dłuższa. Natomiast spoko na początek 80 nauczy mnie pokory przód/tył, oby niezbyt boleśnie.

Cześć

Ja tylko pytam. Nic na temat rolek nie wiem. Chodzi tylko o pewną zasadę.

Optymalnych wyborów można dokonywać jak się coś na dany temat wie. Na rowerze zacząłem dokonywać jakichkolwiek wyborów po 3 latach jazdy i jakichś 12000=13000 tys km.

Na nartach - mniej więcej po 10-11 latach jeżdżenia.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marxx74x napisał:

Czytam to wszystko z lekkim rozbawieniem a już pomysł by lepiej skręcać trzeba zwiększyć luzy na kierownicy dodam do kanonu tekstów i przepraszam za naruszenie praw autorskich :).

W hokeju jak masz wyrobione kostki można jeździć w prawie luźnych butach.

Wychodzą nawet takie cuda jak hamowanie slidem na wewnętrznej z podniesioną zewnętrzną.

Edytowane przez AndRand_v2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gabrik napisał:

Może nie trenował,  ale jednak pod kątem nart jazda jest inna niż skakanie po murkach :). Damy jednak radę, zaczniemy od 80 i zawsze w razie potrzeby szynę się dokupi i tak druga para kół z czasem niezbędna i przynajmniej z dwa świecące na nocną jazdę 😉

Nie chcę Ci psuć koncepcji, ale moim zdaniem im dłuższa szyna / większe kółka tym mniejsze ma to przełożenie na technikę narciarską. Jedynie na kondycję i to bardziej biegową.

Największe przełożenie ma czucie krawędzi, które jest najbardziej zbliżone na łyżwach, a na rolkach z długą szyną nie występuje wcale - po to jest długa szyna, żeby rolki mniej skręcały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndRand_v2 napisał:

Nie chcę Ci psuć koncepcji, ale moim zdaniem im dłuższa szyna / większe kółka tym mniejsze ma to przełożenie na technikę narciarską. Jedynie na kondycję i to bardziej biegową.

Największe przełożenie ma czucie krawędzi, które jest najbardziej zbliżone na łyżwach, a na rolkach z długą szyną nie występuje wcale - po to jest długa szyna, żeby rolki mniej skręcały.

Nie zepsujesz, ważne że jest dyskusja. Mam "wadę" swego czasu różnie tu na forum nazwaną, w skrócie - czytam na tematy mnie interesujące.

Dłuższa szyna pozwala na płynniejszy balans przód/tył w szerszym zakresie ruchu.

W inline alpine używają rolek o dłuzszej szynie i wiekszym kole z rolkarstwa...szybkiego. Jeździ sie z górki SL lub GS, a nie piruety czy skoki po pochyłościach (freestyle, urban itp.)

Co do łyżwy-rolki. Łyżwa krawędź łapie ale lodowisko płaskie. Rolka nie łapie krawędzi ale pochylić do pewnego stopnia się daje i trzyma.

Koncepcja nowatorska nie jest. Czy skuteczna lub na ile zobaczymy. Jeśli przyjąć, że wszelkie informacje z netu typu "skate to ski", nie są tylko reklamą rolkarstwa, to powinna dać efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...