Skocz do zawartości

"Narciarz" z przebiegiem 48 godzin


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Przestań, po prostu przestań. Co to znaczy - wybrał optymalnie???

Do tego okłamujesz sam siebie. Przytaczasz literki z opisów i nazwy modeli w każdym poście. Operujesz nazwami i skrótami nazw nart, których w życiu nie widziałem ani nie słyszałem i Ty piszesz, że literki na Ciebie nie działają. Stary bez obłudy. Jesteś miłośnikiem i wyznawcą literek właśnie. Od wielu postów staram się sprowadzić Cię na drogę jazdy ale się nie dajesz. A byłby z Ciebie pewnie super kompan jakby nie ta dewiacja.

 

Przepraszam ale nie masz teraz racji tak mnie oceniając. Literki, nazwy-tak mam, że jak się w coś wkręcę, to dokładnie i tylko dlatego z nart, które były w sferze mojego zainteresowania mogę podać szatę graficzną, promień, długość i rok modelowy. To czy ona ma World Cup czy Pcim Dolny Cup mnie nie wzrusza. Ale chciałem zastosować zasadę "najlepsza" czyli ambitna, zmuszająca do pracy, zwyczajnie dobra narta...

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gabrik napisał:

Zawsze człowiek ma obawy czy wybrał optymalnie, a im mniejsze doświadczenie, tym dylemat głębszy. No ale ślub brałem tylko raz w życiu i nie z nartami 

Optymalnie to się dobiera nartę pod konkretnie ustawiony slalom.

W rekreacji nie ma takich dylematów. Średnie promienie z zakresu 15-25m to tyko kwestia osobistych preferencji - jak się je ma.

Edytowane przez AndRand_v2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gabrik napisał:

Przepraszam ale nie masz teraz racji tak mnie oceniając. Literki, nazwy-tak mam, że jak się w coś wkręcę, to dokładnie i tylko dlatego z nart, które były w sferze mojego zainteresowania mogę podać szatę graficzną, promień, długość i rok modelowy. To czy ona ma World Cup czy Pcim Dolny Cup mnie nie wzrusza. Ale chciałem zastosować zasadę "najlepsza" czyli ambitna, zmuszająca do pracy, zwyczajnie dobra narta...

Cześć

Nie ma takiej możliwości abyś znał wszystkie modele, które są/były w kręgu Twojego zainteresowania bo są ich setki. Ale przede wszystkim odpowiedz: po co? Czy gdybyś nawet znał je wszystkie Twój wybór byłby choć trochę bardziej  świadomy?

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie ma takiej możliwości abyś znał wszystkie modele, które są/były w kręgu Twojego zainteresowania bo są ich setki. Ale przede wszystkim odpowiedz: po co? Czy gdybyś nawet znał je wszystkie Twój wybór byłby choć trochę bardziej  świadomy?

Pozdrowienia

Bardzo dziękuję za wszystkie wpisy, to jednak pokazuje, że jako społeczność nie pozostajemy niewzruszeni na dylematy innych. 

Jednocześnie zamykam temat moich nart, mam na dziś jakie mam. Kropka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gabrik napisał:

Bardzo dziękuję za wszystkie wpisy, to jednak pokazuje, że jako społeczność nie pozostajemy niewzruszeni na dylematy innych. 

Jednocześnie zamykam temat moich nart, mam na dziś jakie mam. Kropka.

Po kropce dwie następne..

https://snow.cz/test/42-supertest-2018-19-nejvetsi-nemecky-test-lyzi/testovana-polozka/1533-stockli-laser-gs-2018

kogo cytuje Tak czy siak narty Stockli są po prostu znakomite.

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gabrik napisał:

Bardzo dziękuję za wszystkie wpisy, to jednak pokazuje, że jako społeczność nie pozostajemy niewzruszeni na dylematy innych. 

Jednocześnie zamykam temat moich nart, mam na dziś jakie mam. Kropka.

Cześć

Myślę, że nie ma co działać tak radykalnie. Przecież zawsze można sobie pogadać/popisać o nartach ale bez wyciągania z tego jakichś sztywnych wniosków co do sensowności lub nie szukania ideału. Sam - w moim mniemaniu w 100% słusznie - napisałeś w innym temacie, że porównywanie odczuć z jazdy jest praktycznie niemożliwe a co za tym idzie - chyba tym bardziej - niemożliwe jest wyciąganie wniosków na podstawie opisów parametrów.

Oczywiście należy wybrać grupę nart, która nas interesuje ale w obrębie grupy to już jest loteria. Opisy, że dwa mm pod butem czy 3 cm długości albo 1 czy 2 m promienia coś zmieniają to absurd. Uświadomienie tego faktu wszystkim, którzy się tematem interesują czy stoją przed problemem (dla mnie to problem sztuczny) doboru nart wydaje mi się bardzo ważne.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Gabrik napisał:

 

Jednocześnie zamykam temat moich nart, mam na dziś jakie mam. Kropka.

Ciekawe do kiedy? Ja stawiam, że tak do lutego 2023 🙂 

 

A co do Sztekli to Jurek jak byłem z nim w Tre Cime mówił, że są to narty najsolidniej zrobiona na jakich jeździł (z tego co mówił spędza około 100 dni na nartach w sezonie i inne marki po dwóch sezonach rozpadały się) 

Ja też u siebie w X9 zauważam odpryski na grafice, a jak kupowałem to sporo było takich z poniszczoną grafiką i w sumie nie zwracałem na to uwagi dopóki nie poczytałem na tym forum o kiepskiej jakości laminacie w Atomicach. 

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gabrik napisał:

Teraz mam te Lasery i prócz tego, że narta jest super poszanowana, to widać, że jest solidnie wykonana. Jedyne czego się obawiam, to czy jej podołam, bo rzeczywiście zbyt dużo jest o niej w sieci superlatyw aby były zmową marketingową.

A ja tam podtrzymuję swoją opinię, masz świetną nartę, na wiele lat starczy, bo dla każdego zaawansowanego narciarza to dobra narta (nie wnikam w drobne preferencje). Zero wytłumaczeń teraz. Masz jeździć i opanować dalsze elementy jazdy. Narta nie jest trudna, zrobisz na niej wszystko. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, star napisał:

Po kropce dwie następne..

https://snow.cz/test/42-supertest-2018-19-nejvetsi-nemecky-test-lyzi/testovana-polozka/1533-stockli-laser-gs-2018

kogo cytuje Tak czy siak narty Stockli są po prostu znakomite.

To sobie odpowiem, wątek wart lektury choć temat trochę w kierunkach pobocznych ale warto dla nieodżałowanych forumowiczów, zdziwicie się, kto to napisał 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gabrik napisał:

Ten sam model rocznikowo, tylko długość 180.

to teraz proszę o zdjęcie na śniegu z nartą i dziewczyną

i nie przeginaj z prędkością bo jak byłem w Twoim wieku

to forumowi eksperci doradzili mi prawie identycznego GS 

i jak się rozpędziłem to rehabilitacja trwała półtora roku 

  • Haha 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jan napisał:

to teraz proszę o zdjęcie na śniegu z nartą i dziewczyną

i nie przeginaj z prędkością bo jak byłem w Twoim wieku

to forumowi eksperci doradzili mi prawie identycznego GS 

i jak się rozpędziłem to rehabilitacja trwała półtora roku 

Bo jeździć trzeba umić 😁 i nigdy nie na gibona to profanacja tak samo jak piwo z sokiem 🤣🤣

  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jan napisał:

to teraz proszę o zdjęcie na śniegu z nartą i dziewczyną

i nie przeginaj z prędkością bo jak byłem w Twoim wieku

to forumowi eksperci doradzili mi prawie identycznego GS 

i jak się rozpędziłem to rehabilitacja trwała półtora roku 

Janie, nie znając Twojej przygody wykonałem pewien "myk". Jako że szukałem nart I pojawiły się bramki GS w moim portfolio 😉...Pomyślałem "mój instruktor może mieć niekomfortowo, zna mnie, więc ma swego rodzaju presję, forumowicze - mili ale raczej mnie nie znają". Zaczepiłem zatem zupełnie postronnego narciarza, specjalizującego się w szkoleniu, podałem swoje parametry, cele i historię oraz ostatnie video. Otrzymałem właśnie odpowiedź - "...spokojnie, sklepowe gigantki..."

Zatem będzie dobrze, sklepowe GS z tendencją do crossturn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

A co z radlerem? Też profanacja? I tak publicznie wyznajesz zamiast w zaciszu pokojowym? 

Cześć

Też, chyba, że  w trakcie jakiegoś wyczynu to co innego. Czasami zimny Radler 0,5 jest nieoceniony.

Pozro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Też, chyba, że  w trakcie jakiegoś wyczynu to co innego. Czasami zimny Radler 0,5 jest nieoceniony.

Pozro

Generalnie na nartach niechętnie piję piwo, gdyż całe na tyle czuję w głowie, że odczuwam niepewność. Zatem zostaje radler albo pół piwa i pół radlera, co też uskuteczniałem z @Marcos73. Po nartach sprawa jest zdecydowanie odmienna. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Chertan napisał:

Generalnie na nartach niechętnie piję piwo, gdyż całe na tyle czuję w głowie, że odczuwam niepewność. Zatem zostaje radler albo pół piwa i pół radlera, co też uskuteczniałem z @Marcos73. Po nartach sprawa jest zdecydowanie odmienna. 

Cześć

Zimny Radler na rowerze, gdy za sobą masz 200 km w słońcu i kurzu a przed sobą jeszcze z 500 smakuje znakomicie. Daje dużo energii nawadnia, uzupełnia w witaminy i mikro a także nie jest słodki...

Bo oczywiście gdy jestem na niedzielnej czy wakacyjnej przejażdżce to wybiorę Namysłów. 🙂

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Zimny Radler na rowerze, gdy za sobą masz 200 km w słońcu i kurzu a przed sobą jeszcze z 500 smakuje znakomicie. Daje dużo energii nawadnia, uzupełnia w witaminy i mikro a także nie jest słodki...

Bo oczywiście gdy jestem na niedzielnej czy wakacyjnej przejażdżce to wybiorę Namysłów. 🙂

Pozdro

Tak też było, radler gasił pragnienie, a piwo nadawało smaczku, albo na odwrót.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...