Skocz do zawartości

Złoty Groń - Istebna


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Chyba cały Śląsk przyjechał do Istebnej na narty. Kolejki do kasy po karnety 20 minut czekania. Do kanapy i orczyka podobnie. Parkingi pękają w szwach a kolejka chętnych do wjazdu ok 13 liczyła ok. 600 m. Stok średnio przygotowany. Miejscami wychodziła trawa i kamienie. W innych miejscach spod śniegu przebijał lód. Sporo odsypów i cukru.

Załączone miniatury

  • 20191229_120558.jpg
  • 20191229_120554.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znaczna poprawa w stosunku do dnia wczorajszego. Kolejka do kasy na ok 10 minut. Kolejki do kanapy i do talerzyka na ok 10 do 15 minut. Stok też zdecydowanie lepiej przygotowany. Odsypy i cukier nie przeszkadzające nadmiernie w jeździe. Na stoku dużo szkółek uczących jazdy. Parking wypełniony po brzegi i dużo chętnych szukających miejsca parkingowego.
Rano na płaskim nawet było trochę sztruksu.

Załączone miniatury

  • 20191230_103110.jpg
  • 20191230_103104.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy dzień gdzie główny stok był poprawnie przygotowany. Trasa do slalomu przejezdna ale fragmentami widoczna trawa. Po prawej trasa niebieska bez ratraka dobra do małego off-piste. Ludzi zdecydowanie mniej jak dla mnie powrót do normalności. Kolejka na 5 do 10 minut a chwilami nawet mniej. Tylko jedna szkółka trenowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wszystko wróciło do normalności. Stok przygotowany do najmniej dobrze jak nie bardzo dobrze zważywszy na sylwest dr na stoku. Ludzi mało. Kolejek praktycznie brak, no może max do 2 minut czekania przy kumulacjach. Śnieg z wierzchu miękki ale pod lodem twardo ale nie losowo. Chociaż pod talerzykiem czy na dojeździe do kanapy sam lód. Brak szkółek. Wkońcu wyszło słońce. Jednym słowem dziś się wyjeździłem. Oby tak było w całym nadchodzącym roku.

Załączone miniatury

  • 20200101_121025.jpg
  • 20200101_132730.jpg
  • 20200101_132735.jpg
  • 20200101_141557.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dobre musi się skończyć. Dzisiaj ostatni dzień nartowania. Pogoda bajeczna. Rano -10°C. Armaty walą pełną parą. Kolejek do 12.00 brak,a później co najwyżej na 3 minuty. Stok nareszcie dośnieżony bez minerałów czy wystającej trawy. Pod spodem twardo ale nie lodowo. Na wierzchu trochę miękkiego ale odsypów mała ilość. Brak szkółek. Dodatkowo godzinka lekcji z instruktorem przed pierwszymi w życiu zawodami GS organizowanymi w firmie. Oby jak najwięcej tak wspaniałych dni.

Załączone miniatury

  • 20200102_103353.jpg
  • 20200102_103359.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak z śniegiem na trasie?? 

 

Byłem wczoraj - warunki śniegowe bardzo dobre, jak na tę zimę to wręcz świetne. Pokrywa równa, żadnych przetarć, po nocy wygłaskane i przymrożone (rano było -4). Jako że podjechałem na górny parking przy hotelu to miałem tę przyjemność zjechać sobie po świeżutkiej wyratrakowanej nawierzchni jeszcze przed uruchomieniem wyciągu. Tyle że faktycznie trzeba być od samego otwarcia, bo jak kończyłem koło 11 to rzeczywiście przed bramkami już się kłębiło. I taka miła ciekawostka: mój karnet "sportowy poranny" teoretycznie miał być ważny do 10:30, a działał do 11 :). Jak będzie jutro nie wiem, dzisiaj w dzień było na plusie ale w nocy znowu ma przyciąć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj - warunki śniegowe bardzo dobre, jak na tę zimę to wręcz świetne. Pokrywa równa, żadnych przetarć, po nocy wygłaskane i przymrożone (rano było -4). Jako że podjechałem na górny parking przy hotelu to miałem tę przyjemność zjechać sobie po świeżutkiej wyratrakowanej nawierzchni jeszcze przed uruchomieniem wyciągu. Tyle że faktycznie trzeba być od samego otwarcia, bo jak kończyłem koło 11 to rzeczywiście przed bramkami już się kłębiło. I taka miła ciekawostka: mój karnet "sportowy poranny" teoretycznie miał być ważny do 10:30, a działał do 11 :). Jak będzie jutro nie wiem, dzisiaj w dzień było na plusie ale w nocy znowu ma przyciąć. Pozdrawiam


A propos hotelu. Jest otwarty? Gdzieś latem czy wiosną czytałem, że był tam pożar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos hotelu. Jest otwarty? Gdzieś latem czy wiosną czytałem, że był tam pożar.

 

Faktycznie był pożar, opowiadał mi o nim gość z którym jechałem wyciągiem. Podobno całkiem konkretne straty były ale już wszystko odbudowane. Hotel działa i ma się chyba dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie był pożar, opowiadał mi o nim gość z którym jechałem wyciągiem. Podobno całkiem konkretne straty były ale już wszystko odbudowane. Hotel działa i ma się chyba dobrze.


To dobrze bo czasami można załapać się na tanią i dobra zupę, a poza tym są sauny z których nikt praktycznie nie korzysta i masz prywatną strefę relaksu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Złoty Groń- dzisiaj  jazda wieczorna 2 godzinki od 17.40. Zupełnie nie widać ratrakowania. Dużo cukru i niewielkich odsypów. Na stoku pusto. Ustawiony slalom gigant i trening. W porównaniu do Alp to niebo i ziemia. Jutro SMR lub dalej Złoty.

Załączone miniatury

  • 20200227_195004.jpg
  • 20200227_195009.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzisiaj rozpoczęcie sezonu na Złotym Groniu. 2 godzinki od 9 do 11. Temperatura w samochodzie +3. Główny stok miękki od rana. Ludzi jak na lekarstwo, myślałem że będzie gorzej. Trasa przy wyciągu orczykowym w lepszym stanie. Minerały zaczęty się szybko pojawiać. Jak na panującą odwilż warunki można uznać za poprawne.

20221226_110149.jpg

20221226_101144.jpg

20221226_101139.jpg

Edytowane przez zslawek
  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano pogoda nie zachęcała. Rano w Wiśle deszcz przechodzący następnie w śnieg. O 9 na przełęczy Salmopolskiej -0,5 C. Na Złotym Groniu ludzi mało zwłaszcza z nara. Warunki lepsze niż wczoraj. Później coraz więcej ludzi i po 12 pojawiają się odżyły i coraz więcej przetarć. Ogólnie prawie 4 godzinki dobrze pojeżdzone. Syn 2 godzinki z instruktorem a ja samodoskonalenie. Jutro mam nadzieję że będą jeszcze lepsze warunki.

20221227_110432.jpg

20221227_110428.jpg

20221227_100304.jpg

Edytowane przez zslawek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Złotym Groniu prawdziwe oblężenie narciarzy już od rana. Liczne szkółki narciarskie z ustawionymi tyczkami oraz przedszkola narciarskie. Kolejka na co najmniej kilka minut. Max co stałem to poniżej 10. Warunki śniegowe od rana gorsze od wczorajszych. Stok pokryty kaszą której z każdą chwilą przybywało. Odsypy w południe dochodziły do 25 cm. Dla wielu narciarzy były to zbyt trudne warunki i wielu przewracało się przez co trzeba było bardzo uważać. Pod luźnym śniegiem lodowy podkład.

20221228_095332.jpg

Edytowane przez zslawek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...