Skocz do zawartości

Kurtka firmy 4f dermizax 20000


surfer

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym ja żonę ubrał tylko w bieliznę + HS i puścił na choćby -1 to szybko skończyło by się moje nartowanie.... :-)

 

Raczej zaczęło. Byłbyś wtedy wolnym narciarzem!!! Opcje rodzinne, hmmm, to coś na kształt zła koniecznego... Oczywiście poza Jan koval

 

---------------------------------------

Ale to kwestia jakości bielizny.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo dziwne. Co do zasady bo nic lżejszego i bardziej izolacyjnego jak puch nie wynaleziono. Nic się do tego nie przybliża. Zmuszony jestem zapytać, na co pewnie nie odpowiesz, jaki skład był tej puchówki (80/20, 90/10, gorzej) ? Ile cuin? Ile puchu??? Mam spodnie (puch hydrofobowy) 90/10 i 850 i są koszmarnie ciepłe (250 g wypełnienia). Pod nazwą puchówki sprzedawane są często tandetne pseudociuchy. 

 

Pozdro

Wiesiek

 

 

Wujot. zakupiłem 2 warstwę pewnego producenta (nie pisze jakiego aby nie być posądzonym o kryptoreklamę).

Ocieplina jest syntetyczna ale ten sam producent robi także 2 warstwę puchową i teraz porównanie.

 

Waga: syntetycznej - 370 g (80g/m)

Waga puchowej - 440 g (gęsi puch 85/15, 700+)

 

Nie wiem jak, to zrobili ale ta 2 warstwa, którą zakupiłem jest rewelacyjna, pokonała w testach (testował mój syn) kurtkę puchową Jack Wolfskin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujot. zakupiłem 2 warstwę pewnego producenta (nie pisze jakiego aby nie być posądzonym o kryptoreklamę).

Ocieplina jest syntetyczna ale ten sam producent robi także 2 warstwę puchową i teraz porównanie.

 

A) Waga: syntetycznej - 370 g (80g/m)

B) Waga puchowej - 440 g (gęsi puch 85/15, 700+)

 

Nie wiem jak, to zrobili ale ta 2 warstwa, którą zakupiłem jest rewelacyjna, pokonała w testach (testował mój syn) C) kurtkę puchową Jack Wolfskin.

 

Trochę się pogubiłem - czy B i C to  to samo? Ile puchu jest w tej kurtce - to najważniejsza informacja (i sposób przeszycia)

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnego B i C :).

 

Kurtka syntetyczna waży 370 (ociepliny 80g na metr kwadratowy)

 

Kurtka puchowa waży 440 (puch gęsi 85/15, 700+ cuin) ,przeszywana lekko skośnie poprzecznie co około 5 cm.

 

Ten sam producent obydwu.

 

Chciałem tylko pokazać, że robią już syntetyczne lekkie i ciepłe i są konkurencyjne dla puchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnego B i C :).

 

Kurtka syntetyczna waży 370 (ociepliny 80g na metr kwadratowy)

 

Kurtka puchowa waży 440 (puch gęsi 85/15, 700+ cuin) ,przeszywana lekko skośnie poprzecznie co około 5 cm.

 

Ten sam producent obydwu.

 

Chciałem tylko pokazać, że robią już syntetyczne lekkie i ciepłe i są konkurencyjne dla puchu.

 

Jak napisałem jak nie podasz wagi wypełnienia puchem to o kurtce nic nie wiadomo. 

Parametr tej syntetycznej to już kosmos jest (o co chodzi nie wiem)

 

Sporo osób wybiera primaloft choć odbiega właściwościami izolacyjnymi. Za to woda mu niestraszna. Odpowiedzią są puchy hydrofobowe, które podobno od niedawna są całkiem udane (powtarzam za Eksplo). W puchu kultura użytkowania w tym szczególnie przechowywania jest bardzo ważna no i sposób konstrukcji komór. Akurat przeszywanie (pikowanie) jest słabą (ale tanią) metodą. Lepsze ciuchy mają np.  komory H lub S. W każdym razie moje spodnie w tej wadze wyglądają jak ludek Michelina (jak napompowane). 

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujot podziwiam Twa cieerpliwosc, bo ile mozna wsadzac do glow prawdy, ktore sa juz dawno odkryte…..

ja dziele kurtki na

1/ kurtki dla ludzi INTENSYWNIE jezdzacych - I tutaj hard albo soft shell BEZ zadnej ociepliny , to jest oczywisty wybor

2/ kurtki do chodzenia po deptaku, jezdzenia lansowanego oraz dla zawodnikow MIEDZY zjazdami:  ocieplane, jak kto woli

 

Do ludzi nie trafia, ze kazda ocieplina zmniejsza odddychalnosc I suma oddychalnosci danego system ubierania jest limitowana przez NAJMNIEJ oddychajaca warstwe…… Ile razy o tym pisalismy???? rece opadaja 

to dotyczy tez trenerow ETC

 

Kolego,

zawodnicy przed startem są rozgrzani i stoją w takich kurtkach aby się ogrzać, podobnie jak obsługa - stoją to marzną, wiec ubierają się bardzo ciepło. Do jazdy zdecydowanie popieram Wujota i Jana.

O oddychalności kurtek w które ubiera się długopis (pytał autor) napiszę krótko. Oddychają tak jak on szanuje konstytucję :)

patrz wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jan koval
Sprowadziłeś dyskusje do tej samej oceny co Wujot. Dla was jedynym prawidłowym sposobem ubrania są warstwy. Bo wy, a właściwie wasz organizm dobrze reaguje na taki typ ubioru. Ale świat na tym się nie kończy. Co widać na stoku.
Tematycznie-mój post nie dotyczył sposobu ubierania się ale konkretnej kurtki i producenta.
Temat do zamknięcia, kupiłem, będę testował osobiście.

sorry , przeoczylem te wypowiedz:

 

W skrocie,: na nartach chodzi o 3 rzeczy

1/ zeby bylo cieplo

2/ zeby sie nie la;o w czasie deszczu i nie przewiewalo w czasie wiatru

3/ zeby sie nie za bardzo pocic

 

 

Pogodzenie tego wszystkiego jest trudne, dlatego (umownie) przyjeto 3 warstwy jako  najlepsze pogodzenie przeciwstawnych sobie celow:

 

I tak wartswa 1 ma odprowadzac pot i pare

warstwa 2 ma zapeniac cieplo

warstwa 3 ma ochraniach przed  tzw "elements".

 

oczywiscie , grubsza warstwa 1 takze bedzie ocieplala, a warstwa 2 i 3  takze przepuszczaja pare

 

 

kombinujac wszystkie 3 wartswy otrzymujesz niezliczona ilosc kombinacji, ktora mozesz dostaosowac do:

pogody

pocenia sie danego osobnika

wrazliwosci na zimno - w zwiazku z tym, nie jest to JEDYNIE PRAWIDLOWA droga tylko najardziej elastyczna droga do uprzyjemnienia sobie zycia na naratch

 

BTW: a propos pocenia sie: czy ktos widzial kiedys kurtki z zamkami i wywietrznikami ….na plecach?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nahalalne naciąganie na hazard powinno być karane banem na tym forum. Wszystkie twoje posty to wspaniałe zarabianie bądź wygrywanie kasy.

A kliknąłeś "zgłoś post"? Samo narzekanie niewiele pomoże. Gdy adm przypadkiem tu zajrzy to może zareaguje i zablokuje konta.... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywietrzniki tak ale chyba bez zamjkow???

 

Kuba!

 

Czy masz zamiar ubierać to pod plecak? Od pewnego czasu zastanawiam się czy by nie sprawić sobie SS biegowego z przepuszczalnym tyłem. Mógłby być taki:

 

pol_pl_Kurtka-meska-HANNAH-EINAR-french-

 

Problem jest taki, że nie ma (chyba nie ma) takich kurtek z dobrym kapturem (nie w kołnierzu) a to dla mnie ważne...

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Mam przekonanie, że wszyscy moi oponenci (w tym i Ty) mogliby zmienić zdanie gdyby spróbowali zmienić jedyne słuszne kurtki narciarskie na te outdoorowe. Czyli "przeszli" do sekty wielowarstwowców :)

 

 

he, he. A ja pójdę górą a Ty doliną.....

 

Ostatnią kurtkę stricte narciarską miałem w latach 80-tych. Potem już tylko kurtki "górskie" + warstwy grzewcze, czasem antywiatrowe. Aktualnie chcę kupić kurtkę typowo narciarską tzn. z lekką ociepliną i dość pancerną powierzchnią. Dlaczego dokonuję migracji w stronę odwrotną?

 

  1. Najczęściej obecnie jeżdżę z dziećmi. Na razie, a podejrzewam, że jeszcze przez 2 lata ze starszą i myślę, że z 3-4 z młodszą nie spocę się aż tak bardzo. Jeżdżę na luzaczku, coś tam im pokazuje, czasem się pogonimy.
  2. Nawet jak nie jeżdżę z nimi to jeżdżenie na wyciągu traktuję jak relaks - chcę sobie pojeździć, a nie w każdym momencie jechać na 99%. Wystarczy mi 70. Ergo raczej się nie przemęczam. Podobnie nie mam i nie kupię slalomek, komórek itp. wystarczą mi takie lepsze allroundy (à propos: szukam takich o konstrukcji gigantki ale promieniu tak z 17m i długości circa 180cm).
  3. Kurtkę chcę mieć pancerną tzn. taką, że jak we mnie dzieciak wjedzie, zahaczę się o coś to nie zostanie z niej natychmiast firanka. Niestety nie lubię sztywnych azbestów z GTX'ów więc i tak musiałbym mieć dwie kurtki.
  4. Oczywiście na skitury/pseudo-freerajd to mam inny zestaw: bielizna wełniana, na wierzch hybryda. W plecaku na postoje i załamki pogody stary, służbowy, gruby primaloft himountaina zwany "waciokiem". Czasem do tego lekki GTX. 
  5. I do tego jestem skąpy mentalnie - szkoda mi fajnego sprzętu na katowanie na wyciągu :D

:D

 

Kuba

 

P.S. a i jeszcze jedno. Kieszeń na karnet rękawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ rozpocząłem temat, krótki feedback po tygodniu używania. Temperatury od -10 do +3 stopni. Jazda pomiędzy 1500mnp do około 3200mnp. Pod kurtkę jedna warstwa bielizny termicznej. Jazda z dzieciakami więc dość energicznie ale nie energetycznie. Kurtka zdała egzamin, nie pociłem się, pod koniec dnia wisząc na wyciągu nie marzłem. Na moje potrzeby i aktualny sposób spędzania czasu na nartach jest ok. Za cenę 399 spokojnie daje radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rowniez zakupilem kurtke 4F na Dermizaxie 20tys za 400 zl wiec wydaje mi sie niezle piniadze ale poczytalem troche forum i moge ja jeszcze zwrocic i zastanawiam sie czy nie wymienic tego na jakis zestaw warstwowy. Znalazlem na Allegro HS na Gore model z przed paru lat ale niecale 500 zl - wydaje sie fajna i moj rozmiar tylko czy ktos moze mi doradzic jaki przyklad SF pod nia i/lub jakies cieplejszej 2 warstwy (polar, strech) z wentylacja w kwocie max 200-300 bo niestety wiekszego budźetu na ten model nie skombinuje? Lekka oddychajaca 2 warstwe juz mam chcialbym cos delikatnie cieplejszego (taki zamiennik ocieplenia z kurtek narciarskich) i wlasnie nie wiem czy szukac SS czy cos innego mozecie polecic?

Zestaw warstwowy to zdecydowanie lepszy wybor, bo daje sporo mozliwosci (np. bielizna + HS LUB bielizna + midlayer + HS...), a warunki na stokach sa bardzo rozne zwłaszcza jeśli jeździsz zarówno w wysokim jak i niskim sezonie (znaczne roznice temperatur). Osobiscie na druga warstwę polecam produkty marki ODLO (Szwajcaria). Mam od nich dwa midlayer'y (cieńszy i grubszy) i jestem mega zadowolony. Szukaj na stronie producenta w grupie "nordic disciplines". Jak cos to mogę Ci podrzucić wieczorem konkretne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki pewnie chodzilo Tobie np o ODLO Carve WARM?

znalazlem tez Softshell Marmot Zenyatta 1/2 Zip w cenie nieco ponad 200 zl co sadzicie o takim zestawie z HS?

Caly czas nie moge jednak znalezc cos w stylu Himountain Rim ktory kiedys mialem a zgubilem w gorach wlasnie

1) ODLO CARVE LIGHT 

2) ODLO CARVE WARM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki tylko kurde troche mi sie sypie koncepcja mialem kupic kurtke jak nizej i do nie szukalem 2 warstwy ale nie ma darmowego zwrot a wymiary ma takie duze jak na m

https://allegro.pl/o...-r-m-8690072250

dlatego szukam dalej u jednego sprzedawcy na allegro widze duzo fajnych kurtke marki OAKLEY tylko rozrozniaja je na takie z podszewka i z podszewka i wypelnieniem - to drugie wiadomo ocieplana kurtka narciarska ale czy sama podszewka to nadal jakeis wielkie ocieplenie czy ujdzie do koncepcji ubioru warstwowego i dalej tylko cis dodac jak wuazacie? np taka

https://allegro.pl/o...-15k-7718845857

https://allegro.pl/o...-15k-7718845465

Bardziej zapytałbym co to za membrana i czy jest sensowna FN Dry 15K. Może ktoś na forum zna/ma i się wypowie, ale nie pachnie to super membrana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki tylko kurde troche mi sie sypie koncepcja mialem kupic kurtke jak nizej i do nie szukalem 2 warstwy ale nie ma darmowego zwrot a wymiary ma takie duze jak na m

https://allegro.pl/o...-r-m-8690072250

dlatego szukam dalej u jednego sprzedawcy na allegro widze duzo fajnych kurtke marki OAKLEY tylko rozrozniaja je na takie z podszewka i z podszewka i wypelnieniem - to drugie wiadomo ocieplana kurtka narciarska ale czy sama podszewka to nadal jakeis wielkie ocieplenie czy ujdzie do koncepcji ubioru warstwowego i dalej tylko cis dodac jak wuazacie? np taka

https://allegro.pl/o...-15k-7718845857

https://allegro.pl/o...-15k-7718845465

 

Pierwsza wygląda sensownie (jeśli masz zaufanie do sprzedawcy)

Dwie następne zdecydowanie gorzej - raz, że kiepska membrana, dwa no name (więc jeszcze mniejsze zaufanie). Podszewka na pewno pogarsza oddychalność - gdyby chociaż siatka była.

 

I taki drobiazg - pierwsza kurtka nie jest stricte pod plecak, dwie ostatnie akurat tak. Nie napisałeś czy jeździsz z plecakiem.

 

A w ogóle to podstawowe jest pytanie czy to kurtka "do plecaka" - jeździsz w SS a tylko doubierasz w razie złej pogody (zimno, wiatr, deszcz). Czy chcesz w tym jeździć zawsze. Bo to zmienia podejście do wytrzymałości. Takie goretex Paclite czy performance sheld to materiały dość lekkie i delikatne. Idealne do plecaka i na pogorszenie warunu.

 

Najlepiej przemyśl czego potrzebujesz i kup dokładnie to. Jak kurtka jednowarstwowa (czyli dwuwarstwowa ;) ) to raczej na pewno będzie to typu paclite (no bo wtedy ma to sens) i skazuje Cię to na bardzo lekkie konstrukcje (na szczęście zdarzają się też na 2,5 warstwowych materiałach z grubszym zewnętrznym).

 

Poczytaj materiały Gore co jest do czego i dlaczego. To Ci się rozjaśni.

 

 

Pozdro

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...