Skocz do zawartości

Narty i buty dla młodej dziewczyny


Tata_Asi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wyposażyć córkę w nowy sprzęt. Skoro wielu osobom potrafiliscie doradzić, więc i ja chciałbym prosić o pomoc w wyborze.

Córka na 19 lat, 169cm wzrostu, 55kg wagi. Regularnie chodzi na jakieś crossfity, pilates, zumby, jogi, więc kondycję i elastyczność ma niezłą.
Koordynację również.

Kiedyś uczyła się jeździć na nartach pod Nosalem. Później było kilka lat na snowboardzie. W zeszłym roku wyskoczylismy na narty do Białki i... widzę, że szybko wszystko sobie przypomniała. Na średnim poziomie zaawansowania.
Jeździ ze swobodą na krawędziach (po Białczańskich niezbyt trudnych stokach). Nie rozpędza się, stara się kontrolować prędkość. Wycina średniej długości łuki.

Chciałem jej kupić nowe narty - takie na zapas, z myślą o rozwoju jej umiejętności i przyszłych studenckich wypadach na dłuższe alpejskie stoki.
Wybór padł na polecane tutaj Dynastar Speed WC FIS SL w długości 157cm. Czy to dobry wybór? Może polecicie coś innego?

Problem mam z butami. Stopa o długości 252mm, szerokość 88mm.
W damskich, nawet wąskich, butach 25,5 córka czuje luz - trzeba mocno domykać skorupę. Kiedyś ktoś polecał w takiej sytuacji buty juniorskie. Z chęcią bym przymierzył np HEAD RAPTOR 90 RS, czy też ROSSIGNOL HERO 90 SC. Dostępne są w odpowiednim rozmiarze na stronie ultrafan.fr. Mógłbym je zamówić... I tu pytanie do Was: czy dalej podążać tą drogą i próbować butów juniorskich? Nie będą miały zbyt niskiej cholewki? Czy przy internetowych zakupach zagranicznych można zwracać towar? Gdzie szukać takich w Warszawie?

Z chęcią przyjmę sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca doradzi w ramach tego co ma na półce. Butów juniorskich z wysokim fleksem w Warszawie nie znalazłem.

Stąd moje pytanie czy warto próbować butów juniorskich, czy też nie ma to sensu i będę musiał zadowolić się tym co jest w sklepach.

Cześć

 

[email protected] 12:00 - 20:00 10:00 - 16:00

niedziela sklep nieczynny

 

Pytanie tylko czy Twoje wybory są sensowne?

Nie chodzi o to, że kupowanie sprzętu sportowego dla osoby początkującej jest jakąś zbrodnią tylko o to kto tą osobę ocenia i kto będzie uczył? Jeżeli specjalista - pomysł jak najbardziej Ok. Jeżeli ktoś przypadkowy komu wydaje się, że jeździ to gorzej.

Zmierzam do tego, że sprzęt to sprawa drugorzędna, najważniejszy jest proces nauczania. Proces a nie chwila pojeżdżenia z byle jakim instruktorem.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca doradzi w ramach tego co ma na półce. Butów juniorskich z wysokim fleksem w Warszawie nie znalazłem.

Stąd moje pytanie czy warto próbować butów juniorskich, czy też nie ma to sensu i będę musiał zadowolić się tym co jest w sklepach.

W Ski Teamie juniorskie 80 i 90 bez problemu. Sam kupiłem w grudniu dla swojego młodego Raptory.

Ma stopę 94mm i w każdych innych nie było szansy by utrzymać ją w ryzach. Jeżeli Twoja córka ma stopę 88 mm to nie masz szansy by znaleźć taką wąskie buty dorosłe.

Mój syn jak założył dorosłe 90ki i 100ki to wydawały się zdecydowanie bardziej miękkie niż juniorskie 80. Oczywiście w warunkach sklepowych to absolutnie nie jest wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za namiary na buty.

Mitku, czemu uważasz, że flex 80-90 to zbyt wiele dla średniozaawansowanej sprawnej dziewczyny? (jej jazdę oceniam na 5 w forumowej skali. I jest to realna ocena). Bo takie parametry mają buty o których myślałem.

Jeśli chodzi o Dynastary, to masz rację - wybrałem na wyrost w stosunku do umiejętności. Wg tutejszych opinii te narty są bardzo uniwersalne. I na ski24 mają korzystną cenę.
Prosze o sugestię jeśli mam szukać czegoś innego - dla mnie lepiej, bo będzie tylko taniej.

A jeśli chodzi o proces uczenia... to najpierw muszę kupić sprzęt, bo na razie córka nie ma żadnego i nie ma naczym się uczyć. Po jeździe w wypożyczonych damskich butach bolą ją stopy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam z butami. Stopa o długości 252mm, szerokość 88mm.
 

Moja ma to samo. Bylismy w u H&N pod Innsbruckiem i sposrod wielu modeli padlo na Atomic. W jej przypadku (troche mlodsza i lzejsza, ale jezdzaca w zawodach) zawodnicze Atomic Redster STI LC.

Atomic ma skorupy: narrow, medium i wide:

https://shop.atomic..../ski-boots.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wybór padł na Redstery (tylko cywilne), a miałam z czego wybierać - w domu miałam więcej par niż niejeden sklep narciarski. Nie mam aż tak wąskiej stopy, ale 92 mm, to też raczej mniej niż więcej. I tylko one trzymały mi stopę jak należy. I jeszcze chyba Fischery Trinity 110. Ale one były za małe i od razu po zapięciu klamer straciłam czucie w całych stopach, więc nie jestem pewna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę szukać Redsterów... Ale najpierw sprawdzę jak pasuje na stopę to, co mają w zaproponowanych sklepach.
Córcia wzięłaby cokolwiek, ale ja, uswiadomiony przez forum, wiem, że buty nawet o wysokim flexie (tak jak moje Redstery), mogą pasować do nogi jak skarpetka. I będę ją męczył, aby wybrała coś naprawdę dopasowanego.

P.S. Już zacząłem się zastanawiać co że mną nie tak - w innych tematach długie wątki, liczne odpowiedzi, dygresje, a tutaj pytanie, dwie krótkie odpowiedzi i cisza... Dziewczyny, uratowałyście moje samopoczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dobrym rozwiązaniem byłoby oddanie córce moich nart Salomon X-kart 165 cm z 12/13?
https://www.skionlin...t-z12,5814.html
Piszą, że to narta do ekspertów, ale moim zdaniem bardzo przyjazna.

Czy jednak Dynastar?

164 cm. Miałem te narty dokładnie jeden dzień na stoku, po czym przejął je mój syn,  wtedy 12 czy 13 lat i wzrost okołu długości tych nart i stwierdził, że nie chce innych. Teraz ma + 20 cm więcej i jeździ na nich do dziś, oczywiście często pożycza również moje dłuższe. Na forum kiedyś chwaliła te narty jeżdżąca pani/dziewczyna Hesski, może jej uwagi będą pomocne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja córeczka (tylko troszkę wyższa i z większą stopą) uwielbia Dynafity z serii RS (ma już czwarte co oznacza, że ponad 4 razy kupowaliśmy buty i zwykle inne modele były słabo dopasowane). Bo sportowe buty są wąskie, a ona ma stopę szczupłą jak królicza łapka. W większości modeli można obniżyć flex przeznaczonymi do tego śrubkami z tyłu cholewki (w nie których tych próbek nie ma). Buty damskie, ogólnie jak buty rekreacyjne, są szerokie i mają miękkie kapcie, by było ciepło i wygodnie. Może być też konieczny reduktor objętości (sztywna wkładka pod kapeć). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystkie wskazówki bardzo dziękuję.

Wstyd się przyznać, ale nie udało mi się jeszcze zaciągnąć córci do sklepów.
Wykpiwa się koniecznością przygotowania się do egzaminów. .. I gdyby, oby nie zapeszyć, nie uzyskiwała ocen dających jej szanse na stypendium, to już dawno uznałbym to za kiepską wymówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty damskie, ogólnie jak buty rekreacyjne, są szerokie 

Nie, sa wezsze niz te same modele meskie. Reszta sie zgadza, z tym, ze im wiekszy flex tym kapec cienszy i bardziej dopasowany. 

 

Ja mam krotka stope ale szeroka plus halluksy. Ciezko dobrac. Mialam Dalbello (fajne ale zrobily sie za miekkie) a od dwoch sezonow jezdze w Atomicach 105, szerokosc medium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, sa wezsze niz te same modele meskie. Reszta sie zgadza, z tym, ze im wiekszy flex tym kapec cienszy i bardziej dopasowany. 

 

Ja mam krotka stope ale szeroka plus halluksy. Ciezko dobrac. Mialam Dalbello (fajne ale zrobily sie za miekkie) a od dwoch sezonow jezdze w Atomicach 105, szerokosc medium :)

Fakt, sorry - pisząc damskie miałem na myśli "nie sportowe". Rzeczywiście producencie robią damskie węższe niż męskie (w tej samej klasie) - pewnie przez dodanie futerka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...