Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe gdzie to naśnieżanie poprawili?

W referencjach firmy ARECO na rok 2008/2009 napisali że Szczyrk kupił 24 armaty i 3 lance. Jakoś w zeszłym roku nie widziałem tak radykalnej poprawy naśnieżania. Czy jest możliwe, że ten cały arsenał będzie uruchomiony dopiero w tym sezonie? Chociaż coś mi świtają chyba dwie lance na samej górze Golgoty, ale nie wiem czy to nie psikusy pamięci... :) Poza tym Bieńkula była wyjątkowo dobrze naśnieżona. Ale tam przynajmniej teoretycznie naśnieżanie było od wielu lat... Szczyrk to jednak duży ośrodek, pewnie żeby była radykalna i widoczna poprawa potrzeba jeszcze z 50 armat z infrastrukturą... Czego Szczyrkowi i NAM życzę!!! :D Pozdrawiam. Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż coś mi świtają chyba dwie lance na samej górze Golgoty, ale nie wiem czy to nie psikusy pamięci... :)

Ja byłem w szoku, gdy po 10 latach niebytności w sCyrku ujrzałem na samym szczycie Małego Skrzycznego lancę (sztuk jedna), działającą w dodatku ! Jednak warunki na trasie mnie szybko otrzeźwiły. To wciąż stary, dobry, kamienisty sCyrk :P

Szczyrk to jednak duży ośrodek, pewnie żeby była radykalna i widoczna poprawa potrzeba jeszcze z 50 armat z infrastrukturą...

I pewnie jeszcze zapasów wody. I przede wszystkim chęci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie jeszcze zapasów wody. I przede wszystkim chęci...

... pewnie żeby była radykalna i widoczna poprawa potrzeba jeszcze z 50 armat z infrastrukturą...

Pisząc o infrastrukturze właśnie wodę głównie miałem na myśli. A z nią w Szczyrku jest największy problem. I myślę, że tylko duży zbiornik retencyjny np. taki jak zrobili Słowacy na Łomnicy sprawę rozwiąże. Co do chęci... Nie przesadzaj, tam gdzie jest dobra infrastruktura i starcza wody warunki są zawsze doskonałe. Czyli na Golgocie, 10, 7, 8. W zeszłym roku zaskakująco dobrze było na Bieńkuli i 4. Może w tym sezonie będzie jeszcze lepiej??? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chęci... Nie przesadzaj, tam gdzie jest dobra infrastruktura i starcza wody warunki są zawsze doskonałe. Czyli na Golgocie, 10, 7, 8. W zeszłym roku zaskakująco dobrze było na Bieńkuli i 4.

No może racja, coś tam jednak się ostatnio starali.

Może w tym sezonie będzie jeszcze lepiej??? :D

Przestaną nazywać brązowy śnieg: warunki: "dobre, miejscami trudne" :P

Pytam, bo z 8 lat temu bylem w Szczyrku....kolejki jak zawsze ? ;D

Byłem raz w lutym, nie w weekend. Chodziły wszystkie wyciągi, nie było tłoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaną nazywać brązowy śnieg: warunki: "dobre, miejscami trudne" :P Brązowy śnieg.......super ,,wychowałem się na Szczyrku,,....ze 3 lata Tam nie byłem,pojechałem w lutym na warunki,,bardzo dobre,,-binkula-fakt w miarę,choć lodu sporo ale reszta-tragedia...zaniosłem swoje narty do samochodu i wypożyczyłem rossi wc 9s za całe 60zł i tyle miałem z wyjazdu....niestety raczej znowu kilka lat mnie Tam nie zobaczą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie wiem czy nie powinno być to w wątku pt. "największe absurdy..." ;) ale dam jednak tu: http://katowice.gaze...o_Szczyrku.html Można jechać bez obaw: "Tej zimy wszystkie wyciągi w Szczyrku będą czynne, a nartostrady przejezdne. Gliwicka Agencja Turystyczna podpisała umowę ze spółką założoną przez właścicieli gruntów, na których znajdują się trasy narciarskie."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Śniegu już w Szczyrku duuużo, a "prawa" część - Solisko z Golgota nadal nieczynne? Ktoś ma wiedzę dlaczego? Jedynie słyszałem, że wyciąg VII (obok golgoty) UDT nie dopuścił do uzytkowania. Czyżby dlatego... Hmm przez to trochę tras odejdzie z uzytkowania. Szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...