Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szczyrk - Czyrna - Solisko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3557 odpowiedzi w tym temacie

#3541 Marcin33

Marcin33

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2019
49

Napisano 13 lipiec 2019 - 21:58

Refleks kiepski ale warto bandyte znaleźć. Przypomina mi pewnego pana z wąsem ze skionline ale to raczej nie on.

#3542 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6588 postów
  • Na forum od: 02.2008
4804
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 14 lipiec 2019 - 08:26

Z nowoczesnego monitoringu zawsze są zdjęcia takiej kiepskiej jakości?

#3543 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1520 postów
  • Na forum od: 01.2010
1296
  • Umiejętności: 1
  • Katowice

Napisano 14 lipiec 2019 - 08:50

Gratuluję policji refleksu....

Brawo, zwłaszcza ,że w sezonie letnim wszyscy przeglądają wiadomości związane z narciarstwem i udzielają się na forach ,więc łatwiej będzie go złapać.

Historia ,która osobiście mnie dotyczyła: Zaginęła osoba z mojej rodziny, stało się to za granicą gdzie osoba ta mieszka na stałe, miesiąc wcześniej była w Pl na moim ślubie. Po zgłoszeniu zaginięcia polska policja zaczęła działać ... wiadomo ,że liczy się czas więc zaczęli z przytupem, po miesiącu od zgłoszenia zadzwonili ,ustalili ,że osoba ta wyleciała z kraju,bo sprawdzili lotnisko i trzeba jej jednak szukać za granicą. Mogli zapytać ,bo osobiście widziałem jak krewny wsiadał do samolotu.

Udało się go odnaleźć dzięki pomocy konsulatu, ale polska policja to potrafi dobrze mandat wystawić ,żeby mieć statystyki, tyle z mojej strony.

#3544 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1693 postów
  • Na forum od: 01.2015
1142
  • Rajcza

Napisano 14 lipiec 2019 - 12:35

Brawo, zwłaszcza ,że w sezonie letnim wszyscy przeglądają wiadomości związane z narciarstwem i udzielają się na forach ,więc łatwiej będzie go złapać.
Historia ,która osobiście mnie dotyczyła: Zaginęła osoba z mojej rodziny, stało się to za granicą gdzie osoba ta mieszka na stałe, miesiąc wcześniej była w Pl na moim ślubie. Po zgłoszeniu zaginięcia polska policja zaczęła działać ... wiadomo ,że liczy się czas więc zaczęli z przytupem, po miesiącu od zgłoszenia zadzwonili ,ustalili ,że osoba ta wyleciała z kraju,bo sprawdzili lotnisko i trzeba jej jednak szukać za granicą. Mogli zapytać ,bo osobiście widziałem jak krewny wsiadał do samolotu.
Udało się go odnaleźć dzięki pomocy konsulatu, ale polska policja to potrafi dobrze mandat wystawić ,żeby mieć statystyki, tyle z mojej strony.

Głupoty kolega opowiada. W necie jest jawne zarządzenie regulujące te sprawy - polecam

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#3545 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2772 postów
  • Na forum od: 05.2006
1863
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 14 lipiec 2019 - 12:52

Głupoty kolega opowiada. W necie jest jawne zarządzenie regulujące te sprawy - polecam

Możesz przybliżyć co mniej więcej jest w tym zarządzeniu i podać link?

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#3546 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 444 postów
  • Na forum od: 02.2013
207
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 14 lipiec 2019 - 12:56

Z nowoczesnego monitoringu zawsze są zdjęcia takiej kiepskiej jakości?

To kwestia ustawień. Im lepsza jakość tym krótszą pętlę czasową możesz zarejestrować na dysku. Wybiera się za zwyczaj średnią jakość żeby można się było możliwie daleko cofnąć wstecz. Chyba, że masz potężne dyski, ale to znowu koszty....

#3547 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3068 postów
  • Na forum od: 10.2011
8973

Napisano 14 lipiec 2019 - 13:05

To kwestia ustawień.....

I przepisów. W instytucjach UE przepisy pozwalają na archiwizowanie zapisu tylko przez siedem dni. Zapis obrazu tylko wtedy, gdy kamera wykryje ruch pozwala, zaoszczędzić trochę dysku.
Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#3548 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1693 postów
1142
  • Rajcza

Napisano 14 lipiec 2019 - 13:10

Możesz przybliżyć co mniej więcej jest w tym zarządzeniu i podać link?

http://isp.policja.p...wca-2018-r.html

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

#3549 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6588 postów
  • Na forum od: 02.2008
4804
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 14 lipiec 2019 - 22:27

I przepisów. W instytucjach UE przepisy pozwalają na archiwizowanie zapisu tylko przez siedem dni. Zapis obrazu tylko wtedy, gdy kamera wykryje ruch pozwala, zaoszczędzić trochę dysku.

Chyba sensowniejsze bylyby zdjecia poklatkowe za to z lepsza rozdzielczością.
Tak tylko dywaguje. Nie znam się....

#3550 bubol

bubol

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1520 postów
  • Na forum od: 01.2010
1296
  • Katowice

Napisano 15 lipiec 2019 - 20:24

Głupoty to ty człowieku odpowiadasz, zderzyłes się kiedyś z rzeczywistością szukania osoby zaginionej ? Nie życzę tego nikomu.
Takich martwych rozporządzeń można przytoczyć mnóstwo. Pisz lepiej o nartach, bo na tym się znasz, nie neguj ludzkiej tragedii jak nie masz pojęcia o czym mówisz.
  • moruniek podziękował za tę wiadomość

#3551 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1693 postów
1142
  • Rajcza

Napisano 15 lipiec 2019 - 22:49

Głupoty to ty człowieku odpowiadasz, zderzyłes się kiedyś z rzeczywistością szukania osoby zaginionej ? Nie życzę tego nikomu.
Takich martwych rozporządzeń można przytoczyć mnóstwo. Pisz lepiej o nartach, bo na tym się znasz, nie neguj ludzkiej tragedii jak nie masz pojęcia o czym mówisz.

Jeżeli cię uraziłem to przepraszam. Niech będzie że się nie znam......ale gdybyś w tej kwestii miał jakieś pytania to wal śmiało.
  • Chertan podziękował za tę wiadomość

#3552 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3068 postów
8973

Napisano 19 lipiec 2019 - 20:01

https://www.facebook...61574794641426/

67381188_3026243284117530_69053188092807

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#3553 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3068 postów
8973

Napisano 02 sierpień 2019 - 09:13

Mapa ścieżek rowerowych:

67504449_3059935504081641_89398441645608

#3554 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3068 postów
8973

Napisano 24 sierpień 2019 - 10:16

Plażing :)
Dołączona grafika
Szkoda, że jezioro wyschło i nie ma gdzie popływać ;)
Dołączona grafika
Za to prace idą pełna parą, będzie gdzie uprawiać narciarstwo barowe ;)
Dołączona grafika

#3555 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3068 postów
8973

Napisano 18 wrzesień 2019 - 20:41

Odpowiedź Burmistrza Szczyrku na wyniki ankiety w sprawie budowy kompleksu odkrytych basenów. Basenów gmina budować nie planuje, ale w udzielonej odpowiedzi burmistrz przedstawia plany rozwiązań komunikacyjnych. Poniżej odpowiedź:

„🏊‍♀️🏊‍♂️📨Kompleks basenów w Szczyrku? - mamy odpowiedź Burmistrza 📣📢📣

Czy pamiętacie ankietę dotyczącą - budowy kompleksu odkrytych basenów w Szczyrku? - wypowiedziało się w niej prawie 500 osób, 94% będąc za taką inicjatywą.

Obiecaliśmy, że wyślemy w tej sprawie zapytanie do Burmistrza Miasto Szczyrk - wysłaliśmy, poniżej odpowiedź jaką otrzymaliśmy od Burmistrza.

W odpowiedzi na wiadomość e-mail w sprawie przeprowadzonej ankiety pośród mieszkańców Szczyrku odnośnie budowy przez Urząd Miejski w Szczyrku kompleksu basenów odkrytych w mieście Szczyrk informuję, że Gmina Szczyrk w najbliższym czasie nie planuje takiej inwestycji.
Jako Burmistrz Miasta Szczyrk wraz z podległym Urzędem czynimy ciągłe starania w celu wzbogacenia letniej oferty turystycznej Szczyrku między innymi poprzez wspieranie budowy lub budowę górskich ścieżek rowerowych, toru rowerowego typu PUMPTRACK (na obiekcie tras crossowo rowerowych przy ul. Sosnowej), placów zabaw, siłowni zewnętrznych, a także uporządkowania oznakowania i zagospodarowania pieszych szlaków turystycznych.
Jednocześnie, mając na uwadze działania podjęte przez wiele szczyrkowskich podmiotów polegające na rozbudowie swoich obiektów zachęcamy ich i namawiamy do budowy atrakcji wodnych w postaci basenów i kąpielisk przy swoich obiektach. W dniu dzisiejszym mogę podzielić się informacją, że jeden ze szczyrkowskich hoteli planuje w przyszłym roku rozpocząć znaczącą rozbudowę wraz z budową aquaparku.
Jako miasto, w chwili tak dynamicznego rozwoju oraz napływu turystów, na dzień dzisiejszy musimy zmierzyć się z wieloma poważnymi wyzwaniami inwestycyjnymi, szczególnie w zakresie poprawy rozwiązań komunikacyjnych w mieście, które będą decydować o następnych dziesięcioleciach aby zminimalizować uciążliwości funkcjonowania miasta, codziennego życia mieszkańców Szczyrku oraz przebywających w naszym mieście turystów. Moją uwagę również skupiam na poprawie podstawowej infrastruktury jaką są drogi, chodniki, oświetlenie czy mała architektura jak ławki, kosze na śmieci i inne której mam świadomość ciągle brakuje, a co wiążę się z przyjęciem wieloletniej strategii uporządkowania tego trudnego tematu i przeznaczenia na ten cel ogromnych nakładów finansowych.
W chwili obecnej mogę poinformować, że trwają prace nad priorytetowym dla naszego miasta przedsięwzięciem tj. pierwszym etapem budowy centrum przesiadkowego wraz z parkingiem na terenie byłego campingu Skalite. Miasto do tej pory pozyskało niezbędne grunty pod inwestycję, przeprowadziło szereg konsultacji ze specjalistami z branży organizacji ruchu drogowego oraz budowy tego typu obiektów, a także przygotowało niezbędną dokumentację tj. Program Funkcjonalno Użytkowy na potrzeby starania się o dotację ze środków zewnętrznych na opracowanie wielobranżowej dokumentacji budowlanej oraz samą budowę obiektu. Przy okazji realizacji tych prac, trwają również procedury zmierzające do zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego pod przyszłą budowę kolei gondolowej z centrum przesiadkowego w kierunku Skrzycznego.
Podsumowując, inwestycja w kompleks odkrytych basenów wiążę się z koniecznością pozyskania odpowiedniej wielkości gruntów, przeznaczeniem znacznych środków na budowę obiektów wraz z całym zapleczem oraz znacznymi kosztami bieżącego utrzymania, co przy sezonie letnim trwającym 3-4 miesiące (w zależności od kaprysów pogodowych) mogłoby wiązać się z brakiem dochodowości inwestycji przynosząc znaczące straty.
Mając na uwadze zdanie osób uczestniczących w ankiecie informuję, że przeprowadzam szereg rozmów i czynię nieustanne starania celem pozyskania prywatnego inwestora który mógłby zainwestować w kompleks basenów krytych i odkrytych na terenie naszego rozwijającego się miasta, wzbogacając ofertę letnią Szczyrku o tak potrzebne atrakcje wodne.”

#3556 Marcin33

Marcin33

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 02.2019
49

Napisano 26 wrzesień 2019 - 22:06

Czekaj czy ja dobrze przeczytałem. Chcą postawić gondole od parkingu na Skrzyczne😯 No to jest hit.
  • mig12345 podziękował za tę wiadomość

#3557 kordiankw

kordiankw

• PipPipPipPipPip
  • 3068 postów
8973

Napisano 02 październik 2019 - 20:49

Co z Bieńkulą?

https://beskidzka24.pl/co-z-bienkula/

„W ciągu ostatnich dwóch lat Hala Skrzyczeńska zmieniła się nie do poznania. „Starzy” turyści odwiedzający to miejsce mogą nie połapać się, gdzie trafili. To efekt ogromnych inwestycji związanych z budową ośrodka narciarskiego Szczyrk Mountain Resort. Nawet teraz położona wysoko w górach hala wygląda jak jeden wielki plac budowy.

Tuż obok górnej stacji kolejki gondolowej wywożącej narciarzy i turystów na Halę Skrzyczeńską powstaje ogromna restauracja. Robota wre, a prace budowlane są mocno zaawansowane. Obiekt ma być gotowy na przyjęcie gości jeszcze tej zimy. Choć jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie restauracja zostanie oddana do użytku. Wiele zależeć będzie bowiem od warunków atmosferycznych panujących w górach. Michał Słowioczek, rzecznik SMR, mówi, że uruchomienie nowego dużego obiektu gastronomicznego nie oznacza, że rozebrany zostanie mniejszy „kontenerowy” bufet służący narciarzom i turystom od zeszłego sezonu zimowego. On także będzie funkcjonował.

Oznacza to, że na hali pozostanie już naprawdę niewiele wolnej od zabudowy przestrzeni. Istnieją tam już przecież stacje przesiadkowe trzech wyciągów (dwóch krzesełkowych i jednej gondoli) oraz kilka budynków stanowiących zaplecze techniczne całej tej narciarsko-turystycznej infrastruktury. A to jeszcze nie wszystko. Nieco powyżej górnej stacji kolejki gondolowej wznoszona jest właśnie nowa dyżurka dla ratowników górskich (stara goprówka została rozebrana na wiosnę, bo jej lokalizacja kolidowała z planami budowy nowej restauracji). W planach SMR była też budowa jeszcze jednego wyciągu kanapowego docierającego na Halę Skrzyczeńską.

Chodzi o wyciąg biegnący wzdłuż trasy zjazdowej Bieńkula. Jeszcze do zeszłej zimy obsługiwał ją stary wyciąg orczykowy, który miała zastąpić kanapa. Na potrzeby tej inwestycji wycięto nawet spory kawałek lasu, poszerzając przecinkę, którą prowadził wyciąg orczykowy. Ten został niedawno rozebrany, lecz decyzji co do budowy nowej kolejki jeszcze nie ma. Kiedy i czy w ogóle będzie? Tego Michał Słowioczek nie był w stanie sprecyzować. Czyżby oznaczało to, że SMR po cichu rezygnuje z jednej z najtrudniejszych tras zjazdowych na terenie ośrodka na rzecz mniej wymagających stoków? Zwłaszcza, że równie po macoszemu traktowana jest inna niegdysiejsza chluba ośrodka, czyli wymagająca (tak samo jak Bieńkula) od narciarzy sporych umiejętności popularna Golgota.”

#3558 christof

christof

Użytkownik

• Pip
  • 78 postów
  • Na forum od: 08.2016
41

Napisano 02 październik 2019 - 21:03

Wyciąg miał byc nie dla Bienkuli o ile dobrze pamiętam.  Budowanie kanapy tylko dla tej trasy nie ma większego sensu.