Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.02.2023 o 21:52, kordiankw napisał:

Kolejne miliony na ważne inwestycje - Aktualności — Skrzyczne - Ośrodek Narciarski COS

400 metrowy orczyk wzdłuż kanapy na Hali Jaworzyńskiej. Ma również zostać zmodernizowana i doprowadzone nasnieżanie w górnej części Ondraszka.

Toż to normalnie najbardziej oczekiwany wyciąg na tych stokach😉. Zamiast zapewnić normalne funkcjonowanie Dolin, COS buduje kolejny orczyk ? Chyba dla tych co im się znudzi stanie w kolejce, do kanapy na Skrzyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze szusowanie całkiem udane. Zadziwiająco mało ludzi jak na sobotę, do kanap brak kolejek, za to w Kuflonce brak miejsc przy stolikach 🙂 . Rano trasa od grzebienia do Dolin zamknięta, jakieś zawody albo zaliczenia studentów. Po zawodach otwarta, tradycyjnie najlepsze warunki, co widać na załączonych zdjęciach. O 13:00 wyłączona kanapa na Skrzyczne z powodu nasilających podmuchów wiatru. Na górze lodowy podkład przykryty cienką warstwą świeżego śniegu, w okolicach dolnych stacji na Solisku i gondoli mokra ciapa, odsypy i minerały. Od 14:00 sypie śnieg, prognozowane minusowe temperatury, więc warunki na trasach powinny się jeszcze poprawić.

BB41811E-00A1-4B21-B7F3-95E323229631.jpeg

D7BA5076-13E3-4732-BC96-B7DDC308BE56.png

B685DC27-16AC-4B40-859A-A34F8E6BD07E.jpeg

Edytowane przez kordiankw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, cena jest uzależniona raczej od tego na ile wcześniej kupujemy skipassy, czym później tym drożej. Wczoraj zaskakująco mało ludzi jak na sobotę i końcówkę ferii mazowieckich. Dziś z rana też pewnie nie powinno być tłumów, bo na górze cały czas sypie, a nie każdy lubi jazdę w śniegu i chmurach przy kiepskiej widoczności.

 

422136C9-19E0-4D9D-A5DB-B61261B332B9.png

0C3FDEA0-3D14-41E1-9A0A-39DC1B9C68C9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItajcie,

Po latach wracam do Szczyrku. Mitka wypytałem już o godnego polecenia instruktora (Mitek jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc) dla jednej z osób mi towarzyszących, a Was pragnę spytać o jakieś wskazówki które możliwie oszczędzą mi rozczarowań których mogę uniknąć. Byłem bodaj 4 lata temu czyli już "na nowym" także ogląd mniej więcej mam. Z kwaterami wcale nie tak różowo jak myślałem że będzie po feriach. Problemy z komunikacją znam, stąd szukałem blisko "startu". No właśnie czy to konieczne czy może kursuje skibus po głównej drodze? Dodam, że będę od czw. do soboty włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, CaperSKI napisał:

WItajcie,

Po latach wracam do Szczyrku. Mitka wypytałem już o godnego polecenia instruktora (Mitek jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc) dla jednej z osób mi towarzyszących, a Was pragnę spytać o jakieś wskazówki które możliwie oszczędzą mi rozczarowań których mogę uniknąć. Byłem bodaj 4 lata temu czyli już "na nowym" także ogląd mniej więcej mam. Z kwaterami wcale nie tak różowo jak myślałem że będzie po feriach. Problemy z komunikacją znam, stąd szukałem blisko "startu". No właśnie czy to konieczne czy może kursuje skibus po głównej drodze? Dodam, że będę od czw. do soboty włącznie.

Skibus był tylko do 26 lutego bodajże. Teraz jest po feriach, więc myślę, że na bezpłatnych parkingach pod gondolą miejsca parkingowe znajdą się tak do godziny 8:30. Możesz też poszukać miejsc noclegowych w pobliżu COS, gdzie dotrzesz z buta i górą przejechać na Szczyrkowski. COS rusza o 8:00 i w tym sezonie wspólne skipassy też działaja tu od 8:00, bo w latach ubiegłych działały dopiero od 8:30, tak jak w Szczyrkowskim.

Ps. Ja jestem w Szczyrku od piątku do poniedziałku.

 

Edytowane przez kordiankw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu trzy różne portale pogodowe. Wybierz sobie jeden i tego się trzymaj 😄 . Nawet jak na dole będzie deszcz, to na górze śnieg. Taka pogoda gwarantuje pustki na stokach i brak kolejek 🙂 . Dwa tygodnie temu u mnie w okolicach dolnej stacji COS solidnie padał deszcz. Żona chciała nawet zrezygnować w tym dniu z jazdy. Niestety skipassy kilkudniowe można anulować tylko przed pierwszym użyciem. Po godzinie deszcz przestał padać i to był jeden z lepszych dni na nartach w tym sezonie. Na górze trasy fajnie przyprószone śniegiem. Rewelka.

033EBE99-D79F-4557-A922-5A2FB23144CD.png

501BFA35-ED6F-4C39-8E84-81EEEDEC54B6.png

1ACCF82F-58B4-44D6-988E-0E543B008ADA.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kordiankw napisał:

Plany pokrzyżowało przeziębienie, kolega z którym mieliśmy razem śmigać dobił dziś do 90 km, to tytułem stania w kolejkach do kanap. 
A tak wygląda dziś Golgota (zdjęcie przysłał kolega, żeby podnieść mi ciśnienie) :

 

74B2AE3E-7EBA-4E83-8319-E6AB04BEEFFD.jpeg

W jakim czasie kolega przejechał 90km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...