Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Rano szklanka na ziemi i gwiżdżący wiatr. Szybki telefon do COS, miła pani odpowiada kręcimy. Na Szczyrkowskim liny kolejek puste.

Chwila rozmowy, może jednak BSA, bo pewniejsze. Decydujemy się jednak zaryzykować, najwyżej przeniesiemy się na BSA później. I to była dobra decyzja. Nawet do Mety dało się zjechać bez uszczerbku dla ślizgów 🙂

Miałem obawy co do Ondraszka, ale wyszła z tego bardzo fajna trasa.

95AC4E5A-F825-4D3E-8612-80EBE8B48645.png

A3C7D1AA-2E5C-4086-9326-A307F4B437C4.png

CF313729-547C-434B-AD2A-522635B1B2AF.jpeg

42116E79-B6DA-4B7E-B8A3-AC86F31BFB69.jpeg

Edytowane przez kordiankw
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reporterskiego obowiązku:

Rano nie było pewne czy zaraz nie zamkną ośrodków, tak wiało. Na COS chodzi tylko FIS. Granią, żeby dostać się do SON trzeba kawałek zdjąć narty. Najlepsze warunki na trasie nr 3 do gondoli na SON i FIS NA COS. Ludzi   umiarkowanie, tak do 10 min stania. Śnieg tylko na otwartych trasach.
Czynne trasy na screen ze Strava:

 

49B9B738-CDE7-45CB-8637-EB8FA5F067CA.png

E133285E-B2CF-41CD-98F5-37DF3CF80A8E.png

4714650D-8E76-47C6-AF29-02FD5F759C40.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taka zima 🙂 . Z reporterskiego obowiązku, rano trochę mgliście. W południe wyszło słońce. Ludzi umiarkowanie jak na niedzielę i końcówkę śląskich ferii. 

Jutro rusza kolej na Wierch Pośredni:

29.01.2023

Harmonogram od poniedziałku

Od poniedziałku tj. 30.01.2023 funkcjonujemy w następujący sposób: 

  • Kolej gondolowa A1 na Halę Skrzyczeńską 8:30-16:00 oraz 18:00-21:00 
  • Kolej kanapowa B5 na Zbójnicką Kopę 8:30-15:30 
  • Orczyk na Małe Skrzyczne 8:30-15:30 
  • Kolej kanapowa B1 z Soliska na Halę Skrzyczeńską 8:30-16:00 
  • Kolej kanapowa B2 z Soliska na Wierch Pośredni 8:30-16:00 

Dostępne trasy: 2, 3, 3a, 3b, 3c, 4, 8, 10 dolna część. 

 

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

Brak opisu.

 

Edytowane przez kordiankw
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig napisał:

Ciemno wszędzie, glucho wszędzie...

Ponoć za tydzień ma się rozpogodzić..... 😞

Wieje, ale widoczność dziś dobra. Temperatura tak w okolicach -5. Naturalny śnieg. Czego chcieć więcej. Golgota zamknięta, ale da się zjechać bez szkody dla ślizgów. „7” oficjalnie otwarta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kordiankw napisał:

Wieje, ale widoczność dziś dobra. Temperatura tak w okolicach -5. Naturalny śnieg. Czego chcieć więcej. Golgota zamknięta, ale da się zjechać bez szkody dla ślizgów. „7” oficjalnie otwarta.

Kocham słońce równie jak narty. Więc słoneczna pogoda na stoku to jest to. Po usunięciu zaćmy jest znacznie lepiej w takich warunkach jak na foto ale całkiem dobrze to już było... kiedyś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kordiankw napisał:

Nie zapeszaj, w ubiegłym roku o ile dobrze pamiętam, to Bienkula oficjalnie była otwarta pół dnia. Chciałbym się w końcu nią karnąć, a w Szczyrku będę dopiero za dwa tygodnie.

Cześć

Bieńkulą już raczej się nie przejedziesz, naprawdę szkoda tej wspaniałej trasy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kordiankw napisał:

Dlaczego? To chyba jedyna trasa w SON, której Słowacy jeszcze nie potraktowali spychaczami.

Cześć

Ja jeździłem na Bieńkuli setki razy i szczerze mówiąc nie wiem co to znaczy jej przygotowanie - był śnieg to jeździło i koniec. Więc po "przygotowaniu" to już jest Bieńkula tylko z nazwy - zapewniam.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja jeździłem na Bieńkuli setki razy i szczerze mówiąc nie wiem co to znaczy jej przygotowanie - był śnieg to jeździło i koniec. Więc po "przygotowaniu" to już jest Bieńkula tylko z nazwy - zapewniam.

Pozdrowienia

Ale to nadal chyba ta sama Bienkula skoro nie była przeprofilowana, chyba że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...