Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

„23.12.2021

Wiatr zepsuł zabawę

Niestety warunki pogodowe okazały się mniej korzystne niż wczorajsze prognozy. Z powodu silego wiatru jesteśmy zmuszeni wstrzymać wszystkie wyciągi do odwołania. Jeśli warunki ulegną poprawieniu będziemy informować o następnych krokach. Na jutro również zapowiadany jest wiatr, dlatego proszę śledzić nasze komunikaty.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kordiankw napisał:

„23.12.2021

Wiatr zepsuł zabawę

Niestety warunki pogodowe okazały się mniej korzystne niż wczorajsze prognozy. Z powodu silego wiatru jesteśmy zmuszeni wstrzymać wszystkie wyciągi do odwołania. Jeśli warunki ulegną poprawieniu będziemy informować o następnych krokach. Na jutro również zapowiadany jest wiatr, dlatego proszę śledzić nasze komunikaty.”

Jestem juz na miejscu. Niestety wieje na dole całkiem mocno, wyżej to pewnie głowę urywa. Wg prognozy icm.edu.pl powinno przestać wiać jutro do końca dnia:

 

8B48831D-D5A3-4385-97D1-ADE3C7485DEB.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet za czasów Richtera to taki pan który zarządzał GAT był prezesem obecnie to TMR który kupował działki i grodził stoki płotami wyłączając połowę ośrodka na niekorzyść spółki którą kierował , tak jakoś wpisuje się w to co mamy obecnie nawet się dziwię że nie ma go w polityce. Wracając do początku nawet jak grodził to było otwarte więcej km tras jak teraz,nowi rezydenci Szczyrku mogą o tym nie wiedzieć i bić brawa jaki fajny ten TMR.

Edytowane przez Mikoski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka Szczyrkowska ciekawostka dla wieloletnich bywalców znana dla większości pewnie nie ,jak  się robi interes życia, ten pan do dzisiaj trzepie kasiorę teraz od Słowaków. Chyba  jest udziałowcem TMR w Szczyrku.

 

https://www.skionline.pl/stacje/od-grodzenia-tras-do-kupna-osrodka,newsy,4454.html

Edytowane przez Mikoski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np... O ile dobrze pamiętam to kilka procent akcji Szczyrkowskiego ( nie całego TMR) należy wciąż do niego.

Rychter grodzil jako p. Stanisław Rychter a walczył tak z Prezesem St. Rychterem. Czego nie rozumiesz...? ;-)) Ale przynajmniej walczył uczciwie. Bez dotacji z ministerstwa sportu... W sumie... cienias, do obecnej polityki nie nadaje się.

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mig napisał:

Np... O ile dobrze pamiętam to kilka procent akcji Szczyrkowskiego ( nie całego TMR) należy wciąż do niego.

Rychter grodzil jako p. Stanisław Rychter a walczył tak z Prezesem St. Rychterem. Czego nie rozumiesz...? ;-)) Ale przynajmniej walczył uczciwie. Bez dotacji z ministerstwa sportu... W sumie... cienias, do polityki nie nadaje się.

Richter nie Rychter mój brat sądził się  z  tym panem z SON i po kilku latach wygrał.

Żeby napisać coś pozytywnego o moim ulubionym miejscu ...na razie nie znajduję.

Edytowane przez Mikoski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś gondola rano nieczynna z samego rana, ale potem ja odpalili. Na parkingu pod gondola…pustki, ponad połowa parkingu stała wolna. Oczywiście radość ze jest tak zacnie, stanąłem dyliżansem na pole position tuż przy kasie.

Radość nie trwała długo jak przyszło zapłacić za karnet, 2 osoby dorosłe i córka 9 lat. Do wyboru:

- karnet między 12 a 14 (dziś jazdy do 14 z okazji Wigilii) w cenie 99zl za osobę dorosła 

- karnet całodzienny, z jazdami do godz 14, w cenie 135zl za osobę dorosła 

Poniewaz na parkingu pojawiliśmy się o 11.10, to w złości zacisnąłem zeby i kupiłem karnety na cały dzień. Za 2 godz 20 min jazdy zapłaciłem 405zl z kaucja…. W Białce jest na bogato, na Czarnej Gorze tez nie tanio, ale w Szczyrku to tak jakby luksusowo. 

Pomijajac przypal finansowy, uderzyliśmy gondola na górę. Na gorze wicher świszcze nadal mocno i do tego mleko, stad decyzja ze zjeżdżamy w dol trasa nr 4 i nie pchamy się na Małe Skrzyczne bo tam to tylko będzie gorzej. I można się pogubić w tym mleku, w końcu to nasz pierwszy wyjazd do Szczyrku. 

Warun na trasie 4 zacny, mimo temp na lekkim plusie twardo pod narta, ratraki regularnie kursowały bokiem tras. Narciarzy na początku mało, po godz 12 to już wincyj. Mleko zaczęło się podnosić, pod koniec naszego nartowania we mgle tylko odcinek koło 400m w dol trasy nr4.

Sporo jeżdżących off piste i skiturowcow. Widziałem kilka gleb na off piste. 

Generalnie wrazenia pozytywne. Jutro uderzamy ponownie, pogoda ma się poprawić, ma przyjść mróz i będzie twardo pod narta. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ciąg dalszy nartowania w Szczyrku.

Od rana mróz, jakieś -3 do -4 st. Na parkingu aut już pełno, trzeba było zaparkować kawałek dalej. Ludzi więcej jak wczoraj, ale wszystko idzie na bieżąco, kolejek brak.


Uderzyliśmy gondola na górę i od razu zjazd nowo otwarta trasa nr 3. Warun robi się bajeczny, lekki beton pod narta, brak odsypow, śniegu sporo. Mgła się rozchodzi, widoczność już lepsza, lekko pruszy śnieg.

Potem moje damy stwierdziły ze jest zbyt zimno, wiec dalej smigalem sam. Już na większych prędkościach, na betonie krawędzie trzymały w GS bajecznie - dzięki manualnemu serwisowi u @widzewiak_z_gor

Dzis gopr miał sporo pracy, widziałem jeden wyjazd na górę i jednego pacjenta z urazem kolana, a wszystko to w mniej jak 30 min.

Jutro będzie bajecznie, zapowiadają slonce i mocno na minusie- trzeba na jutro założyć maskę, bo dzisiaj jak kończyłem przy temp -7 st miałem twarz cała czerwona 🙂

 

 

 

 

548F3DAC-5B62-495D-9AA8-1DB512701409.jpeg

03D6EB82-2D70-4FCB-B968-84E289CE5617.jpeg

FC1DB489-FEB2-4438-A79F-E51BEB1E212D.jpeg

49E950C0-B7F9-4E78-8120-24FC0CCF8CC1.jpeg

0104CCFF-9BFE-4483-B570-ADDA6B7D5C51.jpeg

7D3D09FD-ADFE-4F47-AFD0-BA1CDEA48466.jpeg

B1E14457-9803-4409-B0BA-D8E98385DA24.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ostani świąteczny dzień na nartach w Szczyrku.

Od samego rana dawało po nerkach, o 7 rano było -16, co zapowiadało beton na stokach, brak odsypow i…frekwencję z okazji w końcu słonecznego dnia.

Przeczucia mnie nie myliły, parkingi pełne i tylko dzięki fuksowi zaparkowalismy na parkingu niedaleko gondoli. 

Na miejscu kolejki do kas i kolejka do gondoli. Na pierwszy ogień ta pierwsza. Tu było ciekawie, bo okazało się ze sztuczny tłum przy kasach generują sprytni rodacy czekający, żeby kupić karnety od godz 13.00. Nadmienię tylko ze przy kasie stałem o 12.20. Widać idzie Nowy Ład i ludzie szukają dutków 🙂

Po odczekaniu w kolejce na gondole i kanapę zaczęło się jeżdżenie po betonie. Warun elegancki, brak odsypow, twardo, słonecznie i…tłoczno. Pół biedy ze mijaliśmy  ekipę co ogarniała dwie lub jedna deskę. Problemem były torpedy idące na krechę w tłumie ludzi, lub bezkijkowcy- goryle z podobnym stylem jazdy. W żonę wjechał od tylu snowboardzista z innego kraju, cos tam przebąkiwał pod nosem po angielsku. Córce dwa razy dobrzy ludzie przejechali po nartach. No normalnie sam miód i malina.

Pomijając w/w, było narciarsko bardzo dobrze. Warun idealny na sztywne narty z dobrze naostrzonymi krawędziami. Córka po raz pierwszy w miarę swobodnie zjeżdżała po bardziej stromych odcinkach, gdzie rok temu w podobnych warunkach bardziej walczyła o przeżycie. Teraz widać ile daje sprzęt na betonie.

U mnie GS wywoływał banana na twarzy, tylko z R30 w takim tłumie nie było wiele okazji żeby zrobić kilka skrętów prawo- lewo xD.

Jutro wracamy do domu, zostawiamy Szczyrk z mieszanymi uczuciami. Narciarsko jest bardzo Ok, długie trasy, fajne kanapy. Finansowo i parkingowo to już ośrodek dla ludzi o grubym portfelu i mocnych nerwach. Nie ma ośrodków idealnych, u mnie Szczyrk mimo wszystko to jedna z lepszych miejscówek na mapie w PL.

16D3C53C-AB91-42CB-9CA1-04C700B59590.jpeg

1F2197CA-3962-4F20-99A2-F83038530C0D.jpeg

BB270660-415E-48FB-B3EC-6C0FEFC8EC07.jpeg

066BC237-83D7-434E-A38A-0D434BFDF998.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...